Përmbledhje e Live Sweet Bonanza Candyland

Shfaqjet e drejtpërdrejta të lojërave të kazinosë me rrota parash janë tendenca më e fundit. Duke marrë parasysh rëndësinë e slotit Sweet Bonanza, lojtarët dhe Pragmatic Play pajtohen të dy se është fitues. Bastet në një atmosferë të mbushur me ëmbëlsira janë një nga aventurat e preferuara mes lojtarëve në internet. Bëhet edhe më mirë kur dikush mund të fitojë një çmim të rëndësishëm.

Pragmatic Play e ka kthyer një nga lojërat e tyre ikonike me temë karamele në një shfaqje lojërash të drejtpërdrejta dhe e ka quajtur Live Sweet Bonanza Candyland. Shfaqja e tyre e parë e lojës shfaqet në lobet e drejtpërdrejta të tregtarëve të kazinosë. Ai konkurron me ofertat nga ofruesit e tjerë të softuerit të kazinosë live, si Adventure Beyond Wonderland nga Playtech dhe Crazy Time të Evolution. Opsionet e tij të basteve dhe raundet e bonusit ia vlen të provohen. Detajet do të shpjegohen së shpejti.

Çfarë është Live Sweet Bonanza Candyland?Si të luani Live Sweet Bonanza CandylandPagesat Live Sweet Bonanza Candyland
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Çfarë është Live Sweet Bonanza Candyland?

The Live Sweet Bonanza Candyland nga ofruesi i softuerit të kazinosë live Playtech, është një lojë mega në stilin e rrotave e lëshuar nga një prej kompanive iGaming, Pragmatic Play. Në thelb është një version i drejtpërdrejtë i slotit të famshëm Sweet Bonanza nga i njëjti ofrues. Transmetuar nga një ndërtuar posaçërisht studio kazino live në Gjibraltar, ai përdor një rrotë me fat për të shënuar numrin fitues për çdo raund. Rrota është e ndarë në 54 segmente, ku pjesa më e madhe ndahet mes numrave. Por disa pjesë të timonit mund të aktivizojnë shumëzues dhe përfitime speciale.

Sweet Bonanza Candyland ka një nga më të pastrat dhe më fantastiket tregtar i drejtpërdrejtë kazino në internet ndërfaqet. Navigimi është jashtëzakonisht i përshtatshëm me një ndërthurje të VR dhe lojërave autentike të kazinosë.

Si të luani Live Sweet Bonanza Candyland

Rrota mega ka gjashtë opsione bastesh. Katër janë numra me shumëzues fiks, ndërsa pjesa tjetër janë baste bonus speciale. Çdo bast korrespondon me një segment specifik në timon.

  • Numri 1 (banane) mbulon 23 pjesë të verdha

  • Numri 5 (rrushi) mbulon 15 seksione të purpurta

  • Numri 10 (kumbulla) mbulon shtatë segmente rozë

  • Numri 10 (mollë) mbulon katër pjesë të kuqe

  • Bomba e sheqerit përbëhet nga dy seksione

  • Candy Drop përbëhet nga dy segmente

  • Sweet Spins është në një segment të vetëm

    Lojtarët kanë 13 sekonda për të vënë bastet e tyre - shpejtësia është kritike. Nëse një lojtar zgjedh funksionin 'Bast në të gjitha' (megjithatë jo strategjia më e mirë), ai bast me një vlerë të ngjashme në të gjitha segmentet e basteve. Nëse ata dëshirojnë të përsërisin një veprim bast për një numër të caktuar rrotullimesh, ata mund të shtypin butonin Autoplay. Lojtari që parashikon saktë një bast me para në dorë fiton pagesën përkatëse. I njëjti protokoll vijon kur bëhet fjalë për Sweet Spins dhe Candy Drop. Megjithatë, Sugar Bomb është paksa e ndryshme pasi prek të gjithë lojtarët pas uljes.

Rregullat e Live Sweet Sweet Bonanza Candyland

Strategjia më e mirë përfshin zgjedhjen e segmenteve që do të ruajnë një bankroll për kohën më të gjatë të mundshme. Lojtarët e zgjuar përqendrohen në goditjen e raundeve të bonusit ndërsa janë në të. Kjo kërkon që dikush të planifikojë një bast të mirë në numrin 1 dhe baste të tjera që mund të mbulojnë çdo seksion bonus. Numri 1 ka nevojë për një aksion të mjaftueshëm në mënyrë që në rast të fitores, të rikuperojë humbjet nga bastet e tjera dhe të sjellë përsëri një fitim. Është numri më i shpeshtë; Kështu, mund të ndihmojë në ruajtjen e një bankroll të mirë ndërsa lojtari ndjek raundet e bonusit. Këtu janë faktet thelbësore rreth raundeve të bonusit.

Rrotullime të ëmbla

Është raundi qendror i bonusit me një shumëzues 10x. Lojtarët përpiqen të arrijnë këtë nivel loje për fitore masive.

Pika karamele

Duke shfaqur një labirint muri Plinko, ai u lejon lojtarëve të zgjedhin një nga tre ngjyrat. Candy Drop gjeneron shumëzues të rastësishëm të pagesave përpara se të lëshojë përfundimisht fitimet e grumbulluara.

Bombë sheqeri

Bomba e sheqerit ka një shumëzues të rastësishëm me një maksimum prej 10 herë rënie dhe mund të aktivizojë një rrotullim. Kur lojtari zgjedh përforcuesin e bombës së sheqerit, i cili kushton një shtesë prej 25% të bastit fillestar, shumëzuesi përkatës dyfishohet në 20x.

Surpriza Flluskë

Rrota mund të ulet në segmentin Bubble Surprise, duke e shpërblyer bastuesin me raunde 5x, 10x, 25x, Sweet Spins ose Candy Drop.

Pagesat Live Sweet Bonanza Candyland

Në përgjithësi, të struktura e pagesës e Sweet Bonanza Candyland ndryshon nga të tjerat lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë të kazinosë për shkak të basteve të saj të veçanta. Ndërsa bastet me katër numra janë të lehtë për t'u kuptuar, bastet e bonusit janë mjaft të paqëndrueshme. Teorikisht, bastet standarde ofrojnë një 96.48% RTP ndërsa veçoria Sweet Spins, në veçanti, nuk ka një RTP fikse. Karakteristikat e tjera të bonusit kanë pagesa më të ulëta, duke raportuar një minimum prej 91.15%. Për këtë zhanër, një avantazh i shtëpisë prej 3,52% është mjaft i ulët.

Pagesat e mëdha gjenden në segmentet e rrotave të rezervuara posaçërisht, me kthimin më të lartë të mundshëm (shumëzues) që është 20,000x. Vlera e bastit varion nga 0,2 EUR në 3,000 EUR, ndërsa fitimi maksimal është 500,000 EUR/USD.

Çdo bast ofron një pagesë unike pasi shanset korrespondojnë me numrin në secilin segment. Kjo do të thotë se numri 1 jep 1:1; Numri 5 përfaqëson 5:1, e kështu me radhë. Nëse Candy Drop bie në të gjitha kutitë e purpurta, lojtari gëzon një shumëzues 1000x. Shumëzuesi Sugar Bomb varion nga 2x në 10x, me një shtesë 200x nëse lojtari luan dhe fiton Bomb Boost në numrin 10.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Luaj pragmatike dhe fito Prêmios për të bashkëpunuar në Brazil
2023-04-13

Luaj pragmatike dhe fito Prêmios për të bashkëpunuar në Brazil

Lojë pragmatike, një furnizues kryesor i teknologjisë, kohët e fundit nënshkroi marrëveshje të shumta strategjike me operatorë të shumtë brazilianë. Win Premios është operatori më i fundit brazilian që është partner me Pragmatic Play në rajonin me popullsi të dendur.