Ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live 2023

Ofruesit e softuerit të kazinosë live u japin lojtarëve mundësinë për t'u lidhur me të gjitha llojet e produkteve të kazinosë nëpërmjet një lidhjeje në distancë. Gjithnjë e më shumë, përvoja e drejtpërdrejtë e kazinosë në internet po bëhet e rëndësishme për ofruesit e shërbimeve të lojërave të fatit dhe organizatat e tjera – dhe ky po bëhet një treg seriozisht konkurrues.

Me kaq shumë zgjedhje në dispozicion të tyre, është thelbësore që lojtarët të kenë informacionin që u nevojitet për të marrë vendimet e duhura gjatë lojës. Leximi i ofruesve të ndryshëm dhe njohuria se çfarë të kërkoni nga përvoja e drejtpërdrejtë e kazinosë janë thelbësore. Lexoni për të zbuluar më shumë se çfarë të prisni nga kazinotë e drejtpërdrejta dhe për informacion mbi ofruesit e programeve kompjuterike dhe aspekte të tjera të industrisë.

Evolution Gaming

Evolution Gaming është një nga krijuesit më të njohur të softuerit që gjendet në shumë kazino të drejtpërdrejta. Ata kanë fituar çmime të shumta dhe vazhdojnë të bëjnë disa nga lojërat më inovative dhe më të këndshme në treg. Lojtarët janë shumë të njohur me disa nga lojërat më të njohura të Evolution si Gonzo's Quest. Megjithatë, ky është vetëm fillimi i gamës së softuerit të Evolution. Shijoni lojëra elektronike, shfaqje lojërash, ruletë, lojëra të drejtpërdrejta të kazinove dhe lojëra të tjera të njohura. Fancy Monopoly, Mega Ball dhe lojëra të tjera që ju kujtojnë televizorin? Evolution i ka të gjitha, kështu që prisni me padurim disa nga lojërat më emocionuese në kazinotë online live tani.

Shfaq më shumë
NetEnt

NetEnt (Net Entertainment) është rritur në një ofrues me ndikim të softuerit të kazinosë live, duke shërbyer mbi 150 faqet kryesore të kazinosë live. Rrënjët e saj në industrinë e lojërave të fatit e themeluan NetEnt si një lojtar të suksesshëm në treg shumë kohë përpara se të formohej zyrtarisht. Portofoli i tyre i lojërave është po aq mbresëlënës. Përveç zhvillimit të një gamë të gjerë lojërash kazino më të fundit, NetEnt u ofron operatorëve të kazinove mjete menaxhimi.

Shfaq më shumë
Microgaming

Që nga fillimi i tij në 1994, Microgaming ka vazhduar të prodhojë disa nga lojërat më të mira në internet dhe live për faqet kryesore të kazinove. Ky ofrues i softuerit të lojërave ka vazhduar të ngjitet në shkallët e lojërave të fatit të kazinosë dhe tani është një nga ofruesit më të mirë të softuerëve të kazinosë në internet dhe të drejtpërdrejtë në mbarë botën. Emri lidhet me disa nga lojërat më të famshme të internetit: Mega Moolah, Live Roulette dhe Major Millions, ndër lojërat e tjera të tavolinës live të kazinove.

Shfaq më shumë
Pragmatic Play

Pragmatic Play është një zhvillues lojërash live. Ai i siguron këto tituj kazinove më të mira të tregtarëve të drejtpërdrejtë në mbarë botën. Në vitin 2015 u themelua kompania e softuerit. Më vonë në 2018, ata blenë Extreme Live Gaming, një kompani online kazino live. Blerja shënoi fillimin e sulmit të tyre në tregun e kazinosë live.

Shfaq më shumë
Yggdrasil Gaming

Yggdrasil Gaming Ltd. është një kompani private e certifikuar me ISO që quhet Yggdrasil Gaming ose thjesht Yggdrasil. Fredrik Elmqvist e themeloi atë në vitin 2013. Persona të tjerë kyç që drejtojnë firmën janë Frida Gustafsson (CFO) dhe Björn Krantz, ish-CEO i NetEnt, i cili tani është CEO dhe kreu i botimeve në Yggdrasil. Selia e saj është në Sliema, Maltë, ndërsa zyra e zhvillimit është e vendosur në Krakov, Poloni.

Shfaq më shumë
Thunderkick

Thunderkick ka një ndjenjë pothuajse mitike midis lojtarëve të kazinosë në internet. Ata janë etiketuar shumë gjëra gjatë viteve, dhe njerëzit kanë pasur kryesisht një opinion pozitiv për një krijues kaq emocionues të themeluar në Suedi. Kompania është quajtur minimaliste, unike, moderne, progresive dhe përpara paketës.

Shfaq më shumë
Playtech

Çdo lojtar i zjarrtë i kazinosë ose bastuesi sportiv ka të ngjarë të ketë hasur në emrin 'Playtech'. Edhe nëse nuk do ta mbanin shënim emrin, logoja mund t'u kishte mbetur në fund të mendjes dhe do të dukej e njohur. Por kush/çfarë është saktësisht Playtech?

Shfaq më shumë
Ezugi

Ezugi është një pararendës në zhvillimin e lojërave të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë. Përvoja e vërtetë e tregtarëve dhe atmosfera e ofruar nga Ezugi shpjegojnë pse kjo kompani ka qenë kaq e suksesshme vitet e fundit në botën e lojërave të fatit. Ezugi është i përkushtuar për të përmirësuar përvojën live, ku ata drejtojnë studiot e tyre, dhe gjithashtu ka bashkëpunuar me lojtarë të tjerë në hapësirën e lojërave në internet. Ofruesi i certifikuar dhe i sigurt u jep kumarxhinjve një përvojë emocionuese me lojërat e tij të drejtpërdrejta për t'u shijuar.

Shfaq më shumë

1x2Gaming

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET
2023-09-18

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET

REEVO, një platformë lider për grumbullimin e përmbajtjes iGaming, ka njoftuar një partneritet krejt të ri me TVBET, një ofrues i njohur i lojërave të drejtpërdrejta B2B. Nëpërmjet këtij partneriteti, përzgjedhja e gjerë e përmbajtjeve të drejtpërdrejta të kazinosë nga TVBET do të jetë e aksesueshme për partnerët e operatorit REEVO përmes zgjidhjeve të jashtëzakonshme të internetit. Aleanca premton të sigurojë një përvojë të përmirësuar të lojërave për lojtarët dhe norma më të larta të mbajtjes së lojtarëve për operatorët iGaming.

Aristocrat Gaming thotë se hakeri ka aksesuar të dhënat në serverin e kompanisë
2023-07-31

Aristocrat Gaming thotë se hakeri ka aksesuar të dhënat në serverin e kompanisë

Aristocrat Gaming, një ofrues iGaming me bazë në Australia, ka lëshuar një deklaratë zyrtare për incidentin e hakerimit që ndodhi në qershor 2023. Sipas raportit, kompania thotë se një haker ka përfituar nga një cenueshmëri e sapo lëshuar (zero-ditë) në programin e palës së tretë të kompanisë për ndarjen e skedarëve (MOVEit ).

Kazino Kombëtare Live Lulëzon në Kolumbi - Ja pse
2023-04-18

Kazino Kombëtare Live Lulëzon në Kolumbi - Ja pse

Kazinotë e drejtpërdrejta po tërheqin vëmendjen pasi u ofrojnë përdoruesve një lloj përvoje unike me veçorinë e tregtarit të drejtpërdrejtë. Jo vetëm që përdoruesit do të jenë në gjendje të luajnë lojërat e tyre të preferuara nga zona e tyre e rehatisë, por gjithashtu do të shijojnë përvojën e kazinosë me bazë tokësore. Tipari i tregtarit të drejtpërdrejtë në një kazino në internet ka bërë pika kryesore.

BetGames Tani në Kanada
2023-04-11

BetGames Tani në Kanada

BetGames, një ofrues i lojërave të kazinosë në internet, së fundmi mori një licencë nga Komisioni i Alkoolit dhe Lojërave të Ontarios (AGCO). Marrja e kësaj licence i lejon ata të hyjnë në tregun kanadez. Me fjalë të tjera, lojtarët kanadezë tani do të mund të përjetojnë të gjitha shërbimet e ofruara nga BetGames.

Si funksionon Softueri i Kazinosë Live

Si funksionon Softueri i Kazinosë Live

Softueri i kazinosë live formon lidhjen midis dyshemesë së studios së kazinosë live dhe lojtarit në ekranin e kompjuterit të tyre. Të dyja palët ofrojnë të dhëna - tregtari shpërndan një kartë, për shembull, dhe lojtari merr një vendim - dhe softueri i interpreton këto hyrje.

Në thelb, softueri ofron ndërfaqen midis luajtësit dhe tregtarit. Ai gjithashtu ofron një përvojë emocionuese për lojtarin, me dizajne dhe ngjyra tërheqëse. Së fundi, softueri duhet të jetë intuitiv dhe i lehtë për t'u përdorur, duke mbështetur një përvojë pozitive të lojtarit.

Komponentët e automatizuar të softuerit të kazinosë live

Funksionet e automatizuara janë të rëndësishme për softuerin e kazinosë live. Për shembull, softueri duhet të njohë kartën e shpërndarë ose numrin nga një rrotullim ruleti. Kjo trajtohet automatikisht, nëpërmjet aftësisë së njohjes që është programuar në sistem.

Softueri do të duhet ta përfaqësojë këtë në ndërfaqen vizuale të luajtësit. Kjo është arsyeja pse aftësia e njohjes automatike duhet të jetë kaq e sofistikuar dhe kaq e saktë - integriteti i lojës varet nga kjo.

Shembujt më të mirë të softuerit të kazinosë live bashkojnë funksionet e automatizuara dhe manuale. Lojtari është ende në kontroll manual të lojës dhe ata janë ballë për ballë me një tregtar fizik, por ato mbështeten me veçori të automatizuara.

Si funksionon Softueri i Kazinosë Live
Studiot e kazinove të drejtpërdrejta

Studiot e kazinove të drejtpërdrejta

studio kazino live është vendi ku veprimi ndodh gjatë lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë. Kjo është ajo që e bën kazinonë live të ndryshme nga llojet e tjera të lojërave të fatit të kazinosë.

Në një kazino fizike, lojtarët janë fizikisht të pranishëm në mjedisin e lojërave. Në një kazino online, lojtarët po angazhohen me lojëra dixhitale të para-programuara. Një kazino live është një terren i mesëm midis këtyre dyve – lojëra reale, të drejtpërdrejta të kazinosë të ofruara nëpërmjet një lidhjeje dixhitale.

Pra, një kazino live ka nevojë për një studio. Këtu do të vendoset tregtari, i lidhur me lojtarin nëpërmjet softuerit të kazinosë live dhe një lidhje interneti.

Studiot e kazinove të drejtpërdrejta
Cilat janë tiparet unike të një studioje të kazinosë live?

Cilat janë tiparet unike të një studioje të kazinosë live?

Një studio e kazinosë live ka nevojë për një sërë veçorish dhe aspektesh unike nëse dëshiron të jetë e suksesshme.

Tregtar i drejtpërdrejtë

Lojërat live në studio në përgjithësi do të kenë një tregtar të drejtpërdrejtë. Kjo është një pikë e rëndësishme dallimi midis lojës live dhe një loje të para-programuar në internet, dhe kontribuon në përvojën e përgjithshme. Këta tregtarë zakonisht do të jenë shumë të trajnuar dhe shumë profesionistë, si dhe shumëgjuhësh në shumë raste.

Kamerat

Sigurisht, studio ka nevojë për kamera. Këto kamera do të kapin lojën dhe gjithashtu do të ndihmojnë tregtarin të ndërveprojë me lojtarin. Lojtarët mund të sigurohen për vërtetësinë e lojës nëpërmjet lidhjes video.

Audio

Lidhja audio është pothuajse po aq e rëndësishme sa lidhja e kamerës. Lojtarët duhet të jenë në gjendje të dëgjojnë tregtarin ndërsa luajnë, duke mbështetur një përvojë të ngjashme me atë të kazinosë. Ashtu si lidhja me video, lidhja audio është vetëm me një drejtim - tregtari nuk mund të dëgjojë ose të shohë asnjë nga luajtësit.

Mjetet e bisedës

Disa lojëra mund t'i lejojnë lojtarët të ndërveprojnë me tregtarin, megjithëse kjo zakonisht nuk ofrohet nëpërmjet lidhjeve audio dhe vizuale. Në vend të kësaj, komunikimi do të trajtohet nëpërmjet një mjeti bisede që është i integruar në softuerin e kazinosë live. Lojtarët mund të shkruajnë mesazhe në pajisjen e tyre dhe këto mesazhe do t'i dërgohen shitësit.

Mobilje Studio

Mobiljet e studios së kazinosë live synojnë t'i ngjajnë dyshemesë së një kazinoje fizike. Ndërsa disa studio live janë të vendosura në kazino fizike të jetës reale, shumica janë thjesht modele të këtij mjedisi, me tavolina letrash dhe rrota ruleti në një hapësirë të mbyllur.

Aftësia e transmetimit

Aftësia e transmetimit është kritike për suksesin e studios së kazinosë live. Lojërat në studio duhet t'u transmetohen lojtarëve në vende të largëta, që do të thotë se kërkohet një nivel i lartë i gjerësisë së brezit. Disa ofrues të programeve të lojërave të fatit në internet do të operojnë studio të ndryshme nëpër vende të shumta për të ofruar një përvojë universale për të gjithë lojtarët.

Latenca në studio

Çdo vonesë – p.sh., çdo vonesë midis studios dhe luajtësit në distancë – mund të jetë problematike. Studiot duhet të punojnë me zgjidhje softuerike që eliminojnë këtë vonesë dhe ofrojnë një përvojë të qetë për lojtarin. Megjithatë, pajisja e luajtësit do të duhet gjithashtu të jetë e përditësuar. Nëse lojtari po përdor një pajisje më të vjetër, ai mund të mos jetë në gjendje të aksesojë përvojën e plotë ose të mos jetë në gjendje të shijojë të gjitha veçoritë e lojës.

Cilat janë tiparet unike të një studioje të kazinosë live?
Ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live

Ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live

Ofruesi i parë i softuerit të tregtarit të drejtpërdrejtë të kazinosë thuhet se është shpikur në 1994 nga Microgaming, e cila gjithashtu ndodh të ketë qenë kompania e parë që ka projektuar kazinonë e parë në internet. Sektori i lojërave të fatit në internet ka dëshmuar rritje të shfrenuar pasi më shumë zhvillues bëjnë hapa të rëndësishëm.

Këta ofrues të kazinove të drejtpërdrejta lëshojnë vazhdimisht përmbajtje të freskëta dhe të avancuara, duke u dhënë kumarxhinjve shumë opsione dhe përvoja të shkëlqyera të lojërave me lojërat më të mira live. Kazinotë e sotme janë më të sofistikuara me efekte zanore të përmirësuara, animacion dhe grafikë.

Kazinotë më të mira live përdorni gjeneratorë të numrave të rastësishëm ose RNG që sigurojnë barazi dhe drejtësi kur zgjidhni fituesit. RNG-të janë nga palë të treta, kështu që operatorët e kazinosë nuk mund të manipulojnë sistemet.

Aplikacionet e kazinosë mund të klasifikohen në aplikacione celulare, lojëra të menjëhershme dhe aplikacione të shkarkueshme për PC. Lojërat vijnë në të gjitha formatet në mënyrë që lojtarët të mund t'i shijojnë ato në një mori pajisjesh pa humbur cilësinë origjinale.

Megjithatë, shumica dërrmuese e lojtarëve preferojnë të luajnë bixhoz në celular pasi i përshtatet stilit të tyre të jetesës në lëvizje. Luajtja e menjëhershme i lejon lojtarët të përdorin shfletuesit e tyre pa shkarkuar asgjë. Ky është kryesisht Adobe Flash, i cili është i pajtueshëm me të gjitha sistemet operative kompjuterike.

Software Company

Established

Licenses

Studios

Games

Evolution

2006

Worldwide

Romania, Latvia, Philippines, Spain

Different blackjack variations, Baccarat, Roulette, Casino Holdem, 3card Poker, Caribbean Stud Poker, Deal or No Deal, Ultimate texas hodlem, Texas Holdem Bonus, Holdem Bonus Poker, Dragon Tiger, Dream Catcher, Monopoly Dream Catcher live, Football Studio, Super Sic Bo, Lightning Dice, Side Bet City, Crazy Time, Live Craps, Cash or Crash, FanTan, Bac Bo, Xxxtreme Lightning roulette, Gold bar roulette, Monopoly big baller, Super Andar Bahar and Teen Patti

NetEnt

1994

Malta Gaming Authority, UK Gambling Commission, and other renowned jurisdictions

Malta

Over 800 games

Playtech

1999

MGA, UKGC, NJGC, PAGCOR, Isle of Man

Latvia, Philippines, Romania, Spain, United States

Live dealer versions of Roulette, Blackjack, Casino Hold’em, Baccarat, Three Card Brag, Hi-Lo

Authentic Gaming

2015

UK, Malta, Romania

United States, United Kingdom, Italy, Denmark, Romania

Different live roulette variations, Multi-Play Blackjack

SA Gaming

2008

Philippines

Europe, Philippines

Baccarat, Roulette, Blackjack, Live Dragon Tiger Shanghai, Live Sic Bo Shanghai, Live Money Wheel, Live Fantan Shanghai, Live Cow Cow Baccarat

Ezugi

2013

Malta, Curacao, Bulgaria, Colombia

United States, Bulgaria, Colombia, Latvia, Malta, Romania, Belgium, Hungary, Georgia

Blackjack, Roulette, Baccarat, Casino Holdem, Live lottery, Live Keno, Andar Bahar, Teen Patti, Bet on Teen Patti

Asia Live Tech

2011

Cambodia

Cambodia

Baccarat, Sic Bo, Fan Tan, Xoc Dia, Dragon Tiger, BelangKai, Roulette

7Mojos

2020

Malta, Bulgaria

Varna, Bulgaria, Malta Gaming Authority

Andar Bahar, Teen Patti, Dragon Tiger

Asia Tech Live

2011

Cambodian Government

Cambodia

Baccarat, Sic Bo, Roulette, Fan-Tan, Xoc Dia, Dragon Tiger, BelangKai

BetConstruct

2003

Malta, The Alderney Gambling Control Commission

The UK Gambling Commission Armenia

Roulette, Baccarat, Blackjack, Bet on Poker, Russian Poker

DreamGaming

2018

Cambodia

Genting Crown Casino in Cambodia

Baccarat, Dragon Tiger, Roulette, Sic Bo, Baccarat Cow Cow, Hi-Lo, Bullfight

EntwineTech

2004

Alderney, IOM , First Cagayan

Philippines, Malaysia

Many different Baccarat variations, Blackjack, Roulette, Sic Bo, Dragon Tiger

PragmaticPlay

2019

The UK

Romania, Malta

Blackjack, Roulette, Baccarat, Mega Sic Bo, Mega Wheel, Andar Bahar, Dragon Tiger, Sweet Bonanza Candyland

Asia Gaming

2012

First Cagayan, PagCor

Philippines

Dragon Tiger, Dragon Bonus, Sic Bo, Roulette, Blackjack, Baccarat, Bullfight/Bull Bull, Win Three Cards

BetGames

2012

Curacao, UK Gambling Commission

Bet on poker, Bet on Baccarat, War of Bets, Lucky 5, Lucky 6, Lucky 7, Dice Duel, Wheel of Fortune, Speedy 7, Andar Bahar

Ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live
Ofruesit më të mirë të lojërave të kazinove live

Ofruesit më të mirë të lojërave të kazinove live

Një aplikacion lojrash luan një rol të rëndësishëm në përvojën e lojtarit në një faqe kazinoje në internet me para të vërteta. Ai përcakton llojin e lojërave të disponueshme në platformën e basteve, kufijtë e tavolinës, rregullat që duhen ndjekur dhe shanset për të fituar.

Zhvilluesi i aplikacionit ndikon në dizajnin dhe përmbajtjen e përgjithshme të një kazinoje online me tregtar të drejtpërdrejtë. Kur hap një faqe kumari, operatori duhet të llogarisë me furnitorë të ndryshëm të aplikacioneve të lojërave për ta bërë faqen e tyre tërheqëse edhe për vizitorët për herë të parë. Pra, cilët janë emrat më të mirë të familjes në industri dhe çfarë i bën ata unikë?

Microgaming

Me sa duket, Microgaming është pionieri i industrisë së lojërave të fatit në internet dhe krijuesi i parë i një kazinoje reale. Ajo u themelua në Afrikën e Jugut, por e ka selinë në Ishullin e Manit. Kompania ka prodhuar mbi 800 tituj, dhe xhekpotet e tyre progresive kanë arritur mbi 3 miliardë euro në total pagesa. Çdo ditë, Microgaming regjistron të paktën 7,000 fitues.

Lojërat Microgaming auditohen në mënyrë të pavarur për drejtësi dhe rastësi. Çdo muaj, kazinotë që janë partnere me Microgaming janë të siguruar për tituj të rinj lojërash falë bashkëpunimit të kompanisë me një duzinë studio lojrash.

Microgaming është e angazhuar për të mbrojtur kumarxhinjtë nga mashtrimet në internet. Duke qenë një anëtar themelues i:

 • Projekti Gjithëpërfshirës Diversiteti
 • Këshilli i Lojërave në Internet
 • eCOGRA

NetEnt

NetEnt njihet gjithashtu si Net Entertainment, dhe është një nga ofruesit më të mëdhenj të tregtarëve të drejtpërdrejtë në botë. Kompania ka një reputacion të fortë për produkte me cilësi të lartë. E themeluar në vitin 1996, NetEnt është një nga markat më të mira për titujt e lojërave inovative. Ky ofrues i drejtpërdrejtë i kazinosë ka zhvilluar mbi 800 lojëra me audio të shkëlqyer, grafikë, jackpot të bashkuara, ndërfaqe intuitive dhe opsione shumëgjuhëshe. Lojërat NetEnt shpesh shfaqin bonuse të personalizuara dhe kanë marrë çmime prestigjioze, duke e bërë kompaninë të dallohet nga të tjerat.

Licencat nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe juridiksione të tjera të njohura e bëjnë NetEnt një zhvillues të besueshëm. NetEnt ka depërtuar në tregjet e lojërave të fatit në SHBA gjatë viteve të fundit ku lojërat e kazinove janë legalizuar, veçanërisht në:

 • Virxhinia Perëndimore
 • Pensilvani
 • New Jersey

NetEnt iu bashkua Evolution Gaming Group AB në vitin 2020. Më shumë lojëra elektronike priten të dalin së shpejti nga ky gjigant i industrisë.

Playtech

Playtech ka ekzistuar për më shumë se dy dekada dhe është një nga ofruesit më të njohur në treg. Kjo ndihmon për të rrënjosur besimin te lojtarët. Themeluar në vitin 1999, Playtech e ka ndërtuar emrin e saj me më shumë se 700 lojëra kazino të nivelit më të lartë mund të luhet në platformat celulare. Marka është e lidhur me pothuajse të gjitha lojërat klasike të kazinosë live, nga lojëra elektronike, bingo, poker, eSports dhe loto. Slotet e tyre janë më të luajturat dhe shumë të gjithanshëm. Shumë site lojërash i drejtohen Playtech sepse janë të besueshme.

Kompania është e famshme për:

 • Grail shenjtë
 • Jackpot Giant
 • iPoker

Për më tepër, stimujt e tyre dhe shpërblimet e larta janë të pakrahasueshme.

Lojëra në kohë reale

Lojëra në kohë reale (RTG) daton në 1998. Udhëtimi i kompanisë filloi në shtetin amerikan të Xhorxhias, por më vonë u zhvendos në Kosta Rika. RTG fuqizon disa nga faqet më të mëdha të kazinove live me para të vërteta.

Ata vazhdimisht po lëshojnë variacione të ndryshme të lojërave të tavolinës dhe lojëra elektronike të reja. Ofruesi është i njohur për zgjedhjen e tij të shkëlqyer të lojërave. Faqet e lojërave RTG mburren me mbi 100 tituj, duke përfshirë një pjesë të madhe të lojërave elektronike. Falë partneritetit të tyre me korporatat e mëdha të lojërave, RTG ka fituar një reputacion të jashtëzakonshëm.

Lojëra evolucionare

Evolution Gaming është një ofrues shumë mirë i softuerit të lojërave të fatit dhe një nga zgjedhjet më të njohura mes lojtarëve të kazinosë në tregun e sotëm. Kjo kompani ofruese e kazinosë live filloi funksionimin në vitin 2006. Tifozët e vërtetë të lojërat e drejtpërdrejta në një moment kanë hasur në lojërat e Evolution.

Opsionet e njohura për Evolution Gaming përfshijnë versione të drejtpërdrejta të variacioneve të ndryshme të blackjack-ut, Baccarat, Roulette, Casino Holdem, Poker 3card, Caribbean Stud Poker, Deal or No Deal, Ultimate texas hodlem, Texas Holdem Bonus, Holdem Bonus Poker, Dragon Tiger, Dream Catcher, Monopoly Dream Catcher live, Football Studio, Super Sic Bo, Lightning Dice, Side Bet City, Crazy Time, Live Craps, Cash or Crash, FanTan, Bac Bo, Xxxtreme Lightning ruletë, ruletë me shirita ari, Monopoly big baller, Super Andar Bahar dhe Adoleshenti Patti.

Evolution Gaming ka numrin më të madh të çmimeve për ofrimin e lojërave live dhe ka studio në mbarë botën.

Teknologjia Ndërkombëtare e Lojërave

Teknologjia Ndërkombëtare e Lojërave, e referuar zakonisht me akronimin IGT, ky zhvillues filloi biznesin në vitin 1971. Makineritë e tyre të para të lojërave u ndërtuan për kazinotë tokësore. Shumica e lojërave që gjenden në kazinotë me tulla dhe llaç janë gjithashtu të disponueshme në internet, me mirësjellje të IGT. Të gjitha lojërat IGT vijnë me licenca, p.sh., Wheel of Fortune, Family Guy, CSI dhe Ghostbusters.

Ezugi

Ezugi është bërë i njohur për ofrimin e softuerit të lojrave me fokus në përvojën e lojtarit. Lojtarët shijojnë një lojë të qetë dhe intuitive që mund t'u përshtatet preferencave dhe stileve të veçanta të lojës. I formuar në vitin 2013, Ezugi u specializua në lojërat e kazinove në internet me tregtarë të drejtpërdrejtë. Ajo ka qenë një nga markat partnere të Evolution Gaming që nga viti 2018 dhe është e licencuar me Curacao, New Jersey dhe Malta.

Ezugi është më shumë në varietetet e lojërave me letra me një bazë të gjerë lojtarësh si Blackjack, Roulette, Baccarat, Casino Holdem, Live Lottery, Live Keno, Andar Bahar, Teen Patti, Bet on Teen Patti. Këto lojëra të drejtpërdrejta transmetohen nga studiot e kazinove drejtpërdrejt në Maltë, Kamboxhia dhe studio të shumta në Amerikën Qendrore, Bullgari, Belgjikë dhe Letoni. Këto lojëra të drejtpërdrejta janë në dispozicion në anglisht dhe spanjisht.

Ofruesit më të mirë të lojërave të kazinove live
Ofruesit e lojërave të kazinove dhe kufizimet e vendit

Ofruesit e lojërave të kazinove dhe kufizimet e vendit

Ka shumë ofrues të lojërave të drejtpërdrejta të kazinove dhe softuerëve në mbarë botën. Si i tillë, është e rëndësishme që lojtarët të qëndrojnë të vetëdijshëm se me cilin ofrues po punojnë – në mënyrë që ata të dinë se cilat opsione ofrojnë përvojën më të mirë ose përvojën më të përshtatshme për stilin individual të lojtarit.

Kufizimet ligjore në lojërat e drejtpërdrejta të kazinove

Të gjitha juridiksionet ndërkombëtare kanë rregullat e tyre kur bëhet fjalë për lojërat e fatit të kazinove të drejtpërdrejta. Lojtarët duhet të kontrollojnë dy herë për t'u siguruar që kjo formë e lojërave të fatit lejohet aty ku ndodhen.

 • Në Evropë, shumica e vendeve lejojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Disa vende, si Gjermania, lejojnë lojërat vetëm në shtete specifike brenda vendit.
 • Në Afrikë, shumica e vendeve nuk lejojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinove. Disa vende nuk kanë ligje që rregullojnë këtë industri, gjë që e bën lojën e fatit të kazinove live diçka si një zonë gri ligjore.
 • Në Australi dhe Zelandën e Re, kumari i drejtpërdrejtë i kazinove në internet është përgjithësisht i lejuar. Në NZ, kazinotë legale të drejtpërdrejta duhet të jenë të bazuara në NZ.
 • Në Azi, shumë vende lejojnë lojërat e fatit të kazinove të drejtpërdrejta, megjithëse disa vende - si India - e lejojnë këtë vetëm në vende specifike brenda vendit.
 • Në Amerikën e Veriut, SHBA dhe Kanada lejojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinove vetëm në disa shtete. Lojë e drejtpërdrejtë e kazinosë lejohet në një formë në shumicën e vendeve të Amerikës së Veriut.
 • Në Amerikën Latine, disa vende të Amerikës Qendrore dhe Jugore lejojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinove. Në disa vende, si Ekuador, të gjitha format e lojërave të fatit janë tërësisht të jashtëligjshme.
Ofruesit e lojërave të kazinove dhe kufizimet e vendit
Si të zgjidhni një ofrues të mirë të tregtarit të drejtpërdrejtë

Si të zgjidhni një ofrues të mirë të tregtarit të drejtpërdrejtë

Si i identifikojnë lojtarët kazinotë më të mira të tregtarëve të drejtpërdrejtë? Zgjedhja e tregtarëve të kazinove të drejtpërdrejta dhe produkteve të lojërave mund të jetë një proces shumë personal, me shumë faktorë të ndryshëm të përfshirë. Megjithatë, ka disa gjëra që lojtarët duhet të kenë kujdes.

Cilësi e shkëlqyer e transmetimit dhe vonesë e ulët

Lojtarët duhet të kërkojnë kazino me grafikë të shkëlqyer, vonesë të ulët dhe transmetime shumë të besueshme dhe shumë të qëndrueshme. Kjo ka një efekt të dukshëm në lojë.

Një listë e fortë e lojërave

Lojtarëve u pëlqen pak shumëllojshmëri në lojën e tyre. Ofruesi i lojërave të kazinosë me tregtar të drejtpërdrejtë duhet të jetë në gjendje ta mbështesë këtë me shumë opsione të ndryshme lojrash në listën e tyre.

Një ekip ekspertësh

Tregtari duhet të jetë ekspert dhe shumë profesionist. Ata gjithashtu duhet të jenë në gjendje të komunikojnë me lojtarin në gjuhën e tyre amtare. Anëtarët e tjerë të ekipit, si menaxherët e gropave dhe personeli mbështetës, duhet të jenë gjithashtu ekspertë në atë që bëjnë.

Procese të drejta dhe transparente

Ofruesi ideal i lojërave të drejtpërdrejta do të auditohet rregullisht për drejtësi dhe pajtueshmëri, dhe ata do të jenë plotësisht të hapur dhe transparent në lidhje me lojën e tyre dhe sistemet e pagesave.

Siguri e besueshme

Ofruesit e kazinove të drejtpërdrejta duhet të kenë të dhëna shembullore sigurie, dhe protokolle HTTPS dhe enkriptim nga fundi në fund për t'i mbajtur lojtarët të sigurt ndërsa ata janë duke përdorur faqet e internetit dhe aplikacionet e kazinosë.

Opsione të forta të lojës në shumë pajisje

Lojtarët mund të dëshirojnë të përdorin pajisjet e tyre të kompjuterit desktop për t'u lidhur me produkte nga shtëpitë e tyre. Përndryshe, ata mund të duan të përdorin tableta ose pajisje inteligjente për të shfrytëzuar me të vërtetë më të mirën nga lojërat në distancë. Ofruesit më të mirë të lojërave të kazinosë live do të jenë në gjendje ta akomodojnë këtë, duke ofruar të njëjtin nivel të lartë të cilësisë dhe përvojës.

Legaliteti Vendor

Sigurisht, produktet e ofruesit duhet të jenë plotësisht të licencuara dhe të ligjshme në vendndodhjen e lojtarit. Kjo përfshin kur lojtari është duke udhëtuar në një vend vetëm për një kohë të shkurtër, si p.sh. me pushime.

Atmosferë me cilësi të lartë

Lojtari duhet të ndihet i mirëpritur gjatë gjithë kohës kur luan. Duhet të ketë një atmosferë të ngrohtë dhe të këndshme për lojtarin sa herë që lidhet me një lojë kazino live. Mbështetja duhet të jetë e lehtë për t'u gjetur kur kërkohet, dhe përvoja e përdoruesit duhet të jetë intuitive.

Bonuset e lojërave

Shumica e ofruesve të kazinove gjithashtu ofrojnë bonuse për lojtarët e tyre. Këto bonuse duhet të jenë mjaft të vlefshme për lojtarin dhe duhet të përputhen me stilin dhe strategjinë e lojës së lojtarit. Bonuset nuk duhet të nxisin lojtarin të vë bast jashtë strategjisë së tij – për shembull, një ofrues kazinoje që ofron bonuse rrotullimi falas me kërkesa jashtëzakonisht të larta për depozitat mund të mos jetë me reputacion.

Si të zgjidhni një ofrues të mirë të tregtarit të drejtpërdrejtë
Cilët janë ofruesit më të mirë të lojërave?

Cilët janë ofruesit më të mirë të lojërave?

Softueri nga studiot e zhvilluesve të lojërave të kazinove në botë mund të jetë i gjerë për sa i përket cilësisë. Me këtë në mendje, lojtarët duhet të shikojnë për avantazhet kryesore kur zgjedhin një pjesë specifike të softuerit ose një ofrues softueri. Ata gjithashtu duhet të kujdesen për flamujt e kuq të mundshëm që mund të sugjerojnë një përvojë të keqe të përdoruesit. Kompanitë më të mira të softuerit të lojërave të fatit do të paraqesin sa vijon:

 • Shumë komente të shkëlqyera nga lojtarë të tjerë të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë
 • Kërkesat operative që përputhen me pajisjen e vetë lojtarit
 • Shumë opsione të cilësisë së transmetimit, duke mundësuar lojën me shpejtësi të ndryshme lidhjeje
 • Tregtarët që flasin gjuhën e lojtarit
 • Mbështetja teknike dhe e lojës e arritshme në çdo kohë
 • Akreditimet nga organet e industrisë dhe organizatat që ofrojnë lojëra
 • Cilësi e besueshme e transmetimit në çdo kohë të ditës dhe të natës
 • Një proces i drejtë dhe transparent i lojës
 • Një ndërfaqe intuitive dhe e lehtë për t'u përdorur për luajtësin
 • Kufijtë e arsyeshëm të tërheqjes dhe kërkesat e depozitave
Cilët janë ofruesit më të mirë të lojërave?
Teknologjia e transmetimit të kazinosë

Teknologjia e transmetimit të kazinosë

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë varen nga teknologjia e sofistikuar që ofron një përvojë të qetë për lojtarët. Disa nga karakteristikat kryesore të kësaj teknologjie janë gjetur më poshtë.

Njohja optike e karaktereve - ose OCR - Softuer

Softueri OCR është ai që përdoret për të njohur numrat dhe vlerat në letra dhe në aspekte të tjera të lojës. Këto vlera më pas paraqiten në ndërfaqen e përdoruesit.

Kamera me rezolucion të lartë dhe transmetim

Ofruesit më të mirë të lojërave të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë do të përdorin kamera të nivelit profesional të afta për të ofruar transmetim me definicion të lartë. Në mënyrë tipike, studio do të ketë kamera të shumta.

Njësia e kontrollit të lojës - ose GCU

GCU është qendra qendrore për softuerin. Kjo është ajo që siguron që lojtarët të mund të shikojnë ngjarjet e lojës pa vonesë dhe të ekzekutojnë baste ose veprime të tjera.

Mjetet e komunikimit

Tregtari në përgjithësi do të komunikojë me luajtësin nëpërmjet lidhjeve audio dhe video. Lojtari mund të jetë në gjendje të komunikojë me tregtarin, zakonisht nëpërmjet një vegle bisede që është e integruar në softuer.

Teknologjia e transmetimit të kazinosë

FAQ

Cili është softueri më i mirë i sigurt në internet i lojërave të fatit në internet?

Një veçori kryesore për t'u kujdesur përfshin terma dhe kushte të arsyeshme. Nëse politikat e kazinosë duken grabitqare ose të dyshimta, nuk ia vlen. Platformat e sigurta kanë një protokoll SSL për të mbrojtur të dhënat financiare nga sytë kureshtarë. Prania e ofruesve të besuar të lojërave të fatit në një platformë të lojërave të fatit në internet është një tjetër tregues se faqja është e besueshme dhe nuk manipulon lojërat e saj të drejtpërdrejta. Më e rëndësishmja, një faqe e shkëlqyer e lojërave të drejtpërdrejta është e licencuar nga autoritetet përkatëse të lojërave të fatit.

Cili është ofruesi më i mirë i lojërave të kazinosë live?

Disa lojtarë preferojnë lojëra elektronike NetEnt, ndërsa të tjerë duan lojëra elektronike RTG. Megjithatë, disa kumarxhinj do të zgjedhin Microgaming mbi Playtech sepse i pari ka përvojë të thellë në industrinë e lojrave në internet. Vendimi përfundimtar është një çështje e preferencave personale.

Si të gjeni një ofrues të mirë të lojërave të kazinosë live

Aplikacionet e shkëlqyera të lojërave vijnë me ndërfaqe miqësore për përdoruesit që funksionojnë pa probleme me të gjitha pajisjet inteligjente. Ata shkëlqejnë në fushën e tyre duke lëshuar lojëra të testuara me RNG dhe tituj ndër-platformë. Një faktor dallues i zhvilluesve të nivelit të lartë është aftësia për të prodhuar një shumëllojshmëri të gjerë lojërash live me grafikë realiste dhe efekte të buta zanore. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, produktet nga zhvilluesit më të mirë janë të sigurt, të licencuar dhe kanë fituar disa çmime.

Pse është i rëndësishëm softueri i kazinosë live?

Krijuesi i një loje të drejtpërdrejtë kazino është një lojtar i rëndësishëm në industri. Ato përcaktojnë veçori të rëndësishme si përshtatshmëria e celularit, mirëdashësia e ndërfaqes së përdoruesit dhe RTP. Këtu janë gjëra të rëndësishme për krijuesit që entuziastët e kazinove në internet duhet të dinë.

Kush bën lojëra kazino live?

Lojërat e kazinosë live krijohen nga zhvillues që zakonisht specializohen vetëm në zhvillim. Këto përfshijnë kompani me përvojë si Microgaming dhe NetEnt si dhe lojtarë të rinj si Jadestone dhe LuckyStreak.

A duhet të shkarkoj ndonjë gjë për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në internet?

Shumica e kazinove të drejtpërdrejta mund të aksesohen drejtpërdrejt nga një shfletues interneti; nuk kërkohet shkarkim.

Cili është softueri më i mirë i kazinosë në internet?

Softueri/loja më e mirë është kryesisht një preferencë personale. Shumica e lojërave testohen me rigorozitet dhe kalojnë aspektin e veçorive bazë.

A bëjnë kazinotë online lojërat e tyre live?

Zakonisht, jo. Kazinotë online të drejtpërdrejta blejnë softuer nga zhvillues të dedikuar. Megjithatë, një pjesë e vogël e zhvilluesve drejtojnë gjithashtu kazino të drejtpërdrejta në internet.

A mund të luaj lojëra kazino live në celular?

Po, shumica e kazinove të drejtpërdrejta që po zhvillohen sot kanë një fokus të qëllimshëm në përshtatshmërinë celulare.

Si funksionon softueri i kazinosë në internet?

Softueri bën të mundur që lojtarët të transmetojnë lojëra drejtpërdrejt. Kjo do të thotë se ata mund të shohin dhe (pjesërisht) të ndërveprojnë me tregtarin sikur të ishin në një kazino fizike.