Lajme

December 19, 2021

5 këshilla për kazinonë që profesionistët i përdorin në kazino live

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

E keni pyetur ndonjëherë veten pse disa kumarxhinj në një kazino live fitojnë më shpesh? Edhe pse disa lojtarë janë thjesht më me fat se të tjerët, sekreti është më i thellë se kaq. Nuk ka asnjë mënyrë që "Lady Luck" t'u buzëqeshë të njëjtëve lojtarë çdo ditë. Nuk ka kuptim, apo jo? Kështu që artikulli i sotëm do t'ju japë disa këshilla për kazinonë që lojtarët e suksesshëm përdorin për të qëndruar përpara bandës.

5 këshilla për kazinonë që profesionistët i përdorin në kazino live

Këshilla # 1: Investoni në harduer dhe internet

Një gjë që fillestarët e injorojnë totalisht është investimi në pajisjen dhe internetin e duhur. Ata e harrojnë atë Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë transmetohen në kohë reale nga studiot e drejtpërdrejta të përhapura në të gjithë botën. Si i tillë, përdorimi i një telefoni ose kompjuteri të vjetër në një internet të ngadaltë e bën lojën të ngadaltë. 

Për këtë arsye, lojtarët inteligjentë investojnë në ruterë të nivelit të lartë ose telefona inteligjentë 5G. Për më tepër, disa bëjnë gjithçka për të blerë rezerva të energjisë. Dhe nëse preferoni të luani në një kompjuter, nuk ka asnjë të keqe të blini MacBook Pro më të fundit.

Këshillë #2: Luaj në një kazino të ligjshme live

Një gabim tjetër që bëjnë fillestarët është të luajnë në çdo kazino të drejtpërdrejtë. Këta lojtarë kërcejnë në ato shpërblime të mahnitshme, të cilat përfundojnë të jenë karreme në çdo rast. Prandaj, luani vetëm në faqet e lojërave të fatit të licencuara nga organe të ligjshme për të shijuar suksesin.

Përveç të qenit të hapura, kazinotë më të mira live ofrojnë lojëra të ofruara nga:

  • Evolucioni
  • Lojëra autentike
  • Lojë pragmatike
  • NetEnt

Duke folur për lojërat, sigurohuni që kazino të ketë akreditim nga organe si eCOGRA, iTech Labs, Testimi i Sistemeve Teknike, etj. Ky certifikim dëshmon se lojërat e disponueshme e kanë kaluar testin e drejtësisë. Pra, mos u mashtroni.

Këshilla # 3: Praktikoni menaxhimin e bankrollit

Kur dikush është ende një brirë i gjelbër, është e lehtë të zgjedhësh një lojë dhe të fillosh të luash edhe pa një buxhet. Por ky gabim i kushtueshëm vetëm çon në më shumë humbje. Profesionistët me përvojë e dinë se të luash pa një bankroll mund t'ju lërë të zhgënjyer dhe të frustruar. Këta lojtarë zakonisht kanë një buxhet të lojërave të fatit për të gjithë javën apo edhe muajin.

Por ka më shumë për menaxhimin e financimit sesa thjesht lënia mënjanë e parave. Gjithmonë rrezikoni jo më shumë se 5% të totalit të bankrollit në një bast të vetëm. Gjithashtu, ndaloni bastet sapo të keni mbushur kufirin e ditës ose shtoni 50% ose 100% në të. Së fundi, dhe më e rëndësishmja, mos vini kurrë bast me para pa të cilat nuk mund të jetoni.

Këshilla # 4: Shkalla e pagesës

Të gjitha lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë kanë një normë pagese ose RTP (Kthim te lojtari). Kjo do të thotë shuma maksimale që lojtarët mund të fitojnë nga një bast 100$. Kështu, për shembull, nëse një lojë ka 96% RTP, kjo do të thotë që lojtarët mund të fitojnë vetëm deri në 96 $ nga një bast 100 $ në afat të gjatë.

Nga shembulli i mësipërm, është e qartë se lojërat me norma më të larta RTP janë më të mira. Kjo është arsyeja pse lojtarët e suksesshëm të kazinosë i përmbahen lojërave të bazuara në aftësi si blackjack dhe poker. Në mënyrë tipike, këto lojëra lejojnë lojtarët të zvogëlojnë avantazhin e shtëpisë duke përdorur një sistem bastesh. Rezultati? Bankroll zgjat më shumë, duke çuar në zgjatjen e kohës së lojës.

Këshillë # 5: Kërkoni ato bonuse

Siç u tha fillimisht, shpërblimet mund të jenë mashtruese. Por ky postim nuk tha që ju nuk duhet t'i pretendoni ato. Vetëm di çfarë të pretendosh. Zakonisht, kazinotë e ligjshme u ofrojnë lojtarëve shpërblime për regjistrim dhe besnikëri. Kjo mund të jetë kthimi i parave, bonus pa depozite, bonus depozite, rrotullime falas, etj. Pra, përfitoni plotësisht nga këto stimuj për të rritur kohën tuaj të lojës dhe për të mbrojtur bankrollin.

Por kazinotë nuk japin para falas ashtu si. Në vend të kësaj, ata bashkangjisin termat dhe kushtet që duhet të plotësohen përpara se lojtari me fat të mund të arkëtojë. Për shembull, një kazino mund t'u kërkojë lojtarëve të vënë bast me paratë e bonusit 20 herë përpara se të arkëtojnë. Në atë rast, kërkesat më të ulëta të basteve janë më të lehta për t'u përmbushur.

Argëtohu!

Këshillat e mësipërme të kazinosë duhet patjetër të rrisin shanset tuaja për të fituar, edhe nëse janë me një diferencë të vogël. Por gjithmonë mbani mend se asnjë rezultat i lojërave të fatit nuk është i sigurt, qoftë edhe me një strategji vrasëse. Mund të ndodhë që ditët tuaja me fat nuk kanë ardhur ende. Pra, krijoni një bankroll dhe argëtohuni sa më shumë që të mundeni.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme