6 këshillat kryesore të basteve sportive virtuale që ndryshojnë lojën

Lajme

2021-11-15

Ethan Tremblay

Bastet sportive virtuale janë ende një sipërmarrje relativisht e re në industrinë e lojërave të fatit në internet me ndryshim të shpejtë. Si e tillë, është normale që fillestarët të luftojnë për të gjetur një strategji funksionale. Pra, ky postim do t'ju lërojë me pesë këshilla virtuale të basteve sportive që do t'ju ndihmojnë të qetësoheni sa më shpejt të jetë e mundur dhe t'i shtoni bankrollit tuaj. Lexo!

6 këshillat kryesore të basteve sportive virtuale që ndryshojnë lojën

Çfarë është Sporti Virtual?

Siç sugjeron emri, bastet sportive virtuale kanë të bëjnë kryesisht me bastet në ngjarje sportive. Por në këtë rast, nuk do të vini bast në sporte të jetës reale, por në lojëra virtuale. Pra, me fjalë të thjeshta, lojtarët do të shohin simulime dixhitale të sporteve si garat me kuaj, tenisi dhe futbolli.

Duke lënë mënjanë atë ndryshim të vogël, shanset në sportet virtuale janë të ngjashme me shanset e basteve sportive. Ju do të merreni me tregje si handikape, mbi/nën, skuadra e parë që shënon, e kështu me radhë. Sidoqoftë, mbani mend, lojërat zgjasin vetëm për disa sekonda, me shfaqje të disa pikave kryesore të lojës.

Këshillat më të mira të basteve sportive virtuale

  1. Njihni shanset

Kur merresh me sporte virtuale, ke të bësh me shanse diktuar nga libralidhësi. Me këtë në mendje, është jetike të zgjidhni shanset më të shkurtra pasi ato kanë shanse më të mira për të fituar sesa ato më të gjata. Sidoqoftë, kjo do të shkurtojë shumën e përgjithshme të fitimit. Por nëse jeni një adhurues me përvojë i basteve sportive, do ta dini se fitimet më të vogla të shpeshta janë më të mira në planin afatgjatë.

  1. Kuptoni RNG

Në botën e paparashikueshme të basteve sportive në jetën reale, skuadra me shanse më të gjata mund të bëjë një surprizë. Pra, bastet sportive virtuale imitojnë këtë pasiguri duke përdorur RNG (gjenerues i numrave të rastësishëm) për të prodhuar rezultate të papritura. Siç mund ta dini, softueri RNG prodhon miliona apo edhe miliarda rezultate në sekondë, duke e bërë të pamundur manipulimin e rezultateve.

  1. Zgjidhni ekipe të forta të sporteve elektronike

Zakonisht, ekipet sportive virtuale pasqyrojnë homologët e tyre në jetën reale. Si rezultat, është jetike të përmbaheni me të njëjtin sistem që përdorni gjatë basteve sportive në jetën reale. Ende nuk mund të dallosh ndryshimin, apo jo? E thjeshtë, shikoni shanset. Ai me shanset më të ulëta duhet të jetë favorit i nxehtë për të fituar ndeshjen. Por për shkak se rezultatet janë shumë të paparashikueshme, nuk ka asnjë të keqe të anashkalosh me të pafuqishmin.

  1. Praktikoni menaxhimin e rreptë të bankrollit

Pavarësisht nëse jeni duke vënë baste në sporte virtuale, në kazino live ose në ndonjë formë tjetër kumari, menaxhimi i bankrollit është jetik. Ndërsa kjo nuk përmirëson drejtpërdrejt shanset tuaja për të fituar, ju siguron që të qëndroni në tryezë për më gjatë. Për shembull, ju mund të konsideroni vetëm një bast maksimal prej 5% të bankrollit tuaj të përgjithshëm në një garë të caktuar. Në thelb, sa më i madh të jetë banka juaj, aq më gjatë luani dhe aq më të larta janë mundësitë tuaja fituese.

  1. Shfrytëzoni bonuset e basteve virtuale

Këtu është një këshillë tjetër për t'u siguruar që të qëndroni në lojë më gjatë se sa meritoni. Për shkak të konkurrencës për lojtarë, bookmakers ofrojnë bonuse, duke përfshirë bonuse depozitash dhe baste falas. Çfarëdo lloj bonusi që merrni, përdorni me kujdes pasi kjo mund të jetë bileta juaj fituese. Por ashtu si bonuset e tjera të kazinosë në internet, lexoni me kujdes shtypjen e imët përpara se të kryeni ndonjë gjë.

  1. Dije kur të heqësh dorë

Është normale të përjetosh një humbje të ftohtë derisa të dështosh bankroll. Por mos lejoni që situata të degjenerojë deri në këtë pikë. Ndërsa është mirë të kesh një mentalitet fitues, duhet të shmangësh ndjekjen e humbjeve duke pasur një limit të ndalimit të humbjeve. Për shembull, ndajeni bankrollin në njësi më të vogla për përdorim njëditor. Gjithashtu, bëjeni zakon të ndaloni bastet sapo të dyfishoni njësinë e ditës.

konkluzioni

Në përgjithësi, bastet sportive virtuale janë më të ngjashme me lojërat e kazinosë në internet sesa bastet sportive në jetën reale. Kjo për shkak se RNG dikton se çfarë do të ndodhë më pas ndërsa skaji i shtëpisë dhe RTP përcakton kthimin tuaj të përgjithshëm. Gjithashtu, nuk ka asnjë element të gabimit apo ndjenjave njerëzore. Pra, ecni me kujdes pasi shtëpia do të ketë gjithmonë të qeshurën e fundit.

Lajmi i fundit

Cila lojë të zgjidhni për përvojë më të mirë - lojëra elektronike ose lojëra tavoline
2023-01-30

Cila lojë të zgjidhni për përvojë më të mirë - lojëra elektronike ose lojëra tavoline

Lajme