Lajme

May 28, 2021

6 strategji të thjeshta të kazinosë në internet që funksionojnë në të vërtetë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Nëse vendosni t'i bashkoheni botës së kazinove në internet, është më mirë të ulni pritshmëritë tuaja. Mos ejani duke shpresuar të fitoni fitime të menjëhershme sepse kazinoja fiton gjithmonë, falë avantazhit të shtëpisë. Megjithatë, të gjitha shpresat nuk humbasin sepse shumë lojtarë të lojërave ende sigurojnë jetesën nga kumari. Në fakt, shanset janë që ju të njihni një ose dy persona që fitojnë para të mira nga kjo sipërmarrje. Pra, cilën strategji të lojërave të fatit përdorin? Apo, a janë thjesht me fat? Sido që të jetë, ky artikull ka disa përgjigje.

6 strategji të thjeshta të kazinosë në internet që funksionojnë në të vërtetë

Mos luani pa një strategji të lojërave të fatit

Kjo është padyshim strategjia më e rëndësishme e kazinosë live që nuk duhet ta harroni kurrë. Është e pamend të regjistrohesh në një kazino të drejtpërdrejtë në internet pa e kuptuar se si do të luash dhe do të fitosh. Bota e lojërave të fatit mund të jetë e pamëshirshme ndonjëherë, saqë mund ta gjeni veten duke shteruar buxhetin tuaj në pak minuta. Për fat të mirë, të gjitha lojërat e kazinosë, veçanërisht lojërat e tavolinës, mund të mposhten me strategjinë e duhur. Pra, krehni internetin për qasje për të mposhtur blackjack, video poker, baccarat dhe më shumë.

Zgjidhni lojërat me kujdes

Mjerisht, lojërat më të mira të kazinosë në internet janë me çmim të lartë. Kjo për shkak se shumica e lojërave të kazinosë janë përgjithësisht të këqija. Pra, cili është mashtrimi? Luaj lojëra aftësish në vend të variacioneve të bazuara në fat si automatet. Kjo për shkak se lojërat e aftësive si blackjack dhe video poker lejojnë përdorimin e strategjive të kumarit si numërimi i letrave. Kjo mund të ulë avantazhin e shtëpisë, duke u dhënë lojtarëve kontroll mbi rezultatin. Për lojërat e bazuara në fat, ju jeni thjesht një spektator pasi keni vënë një bast.

Ngadalësoni kur luani lojëra elektronike në internet

Nëse zgjidhni të shpërfillni flamurin e kuq (dmth., skajin e lartë të shtëpisë) dhe të luani lojëra elektronike, përgatituni të merrni vendime të shpejta dhe të sakta. Edhe pse nuk ka një strategji të qartë të lojërave të fatit për të mposhtur një automat, ju mund të kurseni lëkurën tuaj duke ngadalësuar pak. Për shembull, lojtari mesatar i kumarit zakonisht luan më shumë se 300 rrotullime në orë. Pra, zvogëlojeni atë në 150 në orë. Në këtë mënyrë, bankroll-i juaj do të zgjasë më gjatë, duke përmirësuar përfundimisht shanset tuaja për të fituar.

Luaj "0" vetëm me rrota rulete

Ruleta është padyshim një lojë për të luajtur në çdo kazino live në internet. Por, si lojëra elektronike video, ruleta varet kryesisht nga fati për të fituar, pavarësisht nga madhësia e skajit të shtëpisë. Për fat të mirë, ju mund ta mposhtni shtëpinë duke zgjedhur ruletën evropiane '0' në vend të ruletës amerikane '00'. Kjo për shkak se varianti '0' ka një skaj të ulët të shtëpisë prej 2,7% krahasuar me 5,2% në rrotat '00'. Me pak fjalë, ju do të luani ruletën evropiane për shumë më gjatë me një bankroll të ngjashëm që përdorni në timonin amerikan.

Blackjack është loja për të luajtur

Ju mund të luani baccarat dhe video poker me një avantazh të favorshëm shtëpie, por në fund të fundit, blackjack është loja e kazinosë për t'u mposhtur. Pse? Nëse zgjidhni tryezën e përsosur të blackjack-ut me rregulla miqësore dhe përdorni një strategji vrasëse, skaji i shtëpisë mund të bjerë në më pak se 0.4%. Së pari, shumica e kazinove do t'ju largojnë nga numërimi i kartave, por është absolutisht e ligjshme ta bëni këtë. Së dyti, nuk ju nevojitet gjithë ditën për të mësuar se si të numëroni letrat. E thënë thjesht, përqendroni të gjithë energjinë tuaj të lojërave të fatit në blackjack dhe nuk do të pendoheni.

Krijo një bankroll për lojërat e fatit

Edhe nëse je lojtari më i shkëlqyer i kumarit në botë, me siguri do të falimentosh pa një bankroll bastesh. Me një buxhet funksional për lojërat e fatit, do ta lironi mendjen tuaj për t'u përqendruar në lojë pa shpërqendrime të jashtme financiare. Gjithashtu, sigurohuni që t'i përmbaheni bankrollit dhe të largoheni sapo të fitoni. Marrë parasysh të gjitha gjërat, menaxhimi i bankrollit duhet të jetë në krye të axhendës.

konkluzioni

Nëse nuk keni një strategji të lojërave të fatit, thjesht zgjidhni një ose edhe të gjitha nga lista e mësipërme. Përdorimi i qasjes së përsosur mund t'ju bëjë të paparashikueshëm, gjë që është diçka që tregtari dhe shumica e lojtarëve të kazinosë e urrejnë. Dhe mbi të gjitha, luani në një kazino të rregulluar në internet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme