A do të zëvendësojë ndonjëherë inteligjenca artificiale tregtarët e kazinove njerëzore?

Lajme

2021-09-26

Benard Maumo

Frika juaj më në fund është konfirmuar; AI (inteligjenca artificiale) është këtu për të qëndruar. Sot, robotët po zëvendësojnë inteligjencën njerëzore në mbarë botën me një shpejtësi supersonike. Në fakt, është vetëm çështje kohe përpara se automjetet me fuqi të inteligjencës artificiale të dalin në rrugë.

A do të zëvendësojë ndonjëherë inteligjenca artificiale tregtarët e kazinove njerëzore?

Por ndërsa lojtarët e kazinove në internet janë gati të korrin shumë nga kjo teknologji, tregtarët në kazinotë legale të drejtpërdrejta po kalojnë netë pa gjumë. Pra, do të zhvendoset AI kazino live tregtarët nga punët e tyre? Ky postim hedh një vështrim!

Çfarë është AI (Inteligjenca Artificiale)?

AI është inteligjenca e një roboti ose makinerie. Është e ngjashme me inteligjencën njerëzore, vetëm se këtë herë do të keni të bëni me një makinë. Një shembull i mirë janë anijet Royal Caribbean, të cilat kanë një banakier robotik të quajtur Robot Tipsy. Kjo makinë mund të përzihet dhe prodhojë deri në 120 kokteje në orë. Deri tani, Tipsy Robot tashmë është duke bërë gjënë e tij në kazinotë e Las Vegas.

Tregtari Tradicional i Kazinosë Live

Tregtarët e kazinove janë qendror për argëtimin që merrni në çdo kazino të caktuar live. Këta profesionistë të trajnuar sigurohen që të gjithë lojtarët t'u përmbahen rregullave të lojës dhe lojërat të zhvillohen pa probleme. Ata e bëjnë këtë duke mbajtur një sy në çdo aktivitet të djallëzuar në tryezë dhe marrin masat e nevojshme për të mashtruar lojtarët.

Gjithashtu, tregtarët kanë një personalitet të pëlqyeshëm që e bën të gjithë përvojën e lojës argëtuese dhe të gjallë. Ata do të sigurohen që të gjithë lojtarët të ndihen rehat në kazino dhe të ofrojnë çdo ndihmë për fillestarët. Në përgjithësi, robotët që zëvendësojnë tregtarët njerëzorë do të jetë një urdhër i gjatë, por asgjë nuk është hedhur në gur.

Tregtar i robotëve Cue

Kazinotë po shpenzojnë një pasuri për pagat e njerëzve. Kjo është arsyeja pse shumica e operatorëve djegin vajin e mesnatës për të siguruar funksionim të qetë dhe efektiv, por me një kosto më të ulët. Është vlerësuar se paga 'mesatare' e tregtarit është rritur me 150% gjatë dekadës së fundit.

Për shembull, Evolution tashmë ka inkorporuar një krah robotik që hedh zare në lojën e tij të drejtpërdrejtë të craps. Megjithatë, nëse kjo prirje përhapet në lojëra të tjera të kazinosë live si blackjack, ruletë, poker dhe më shumë, atëherë është e sigurt të pranojmë se e ardhmja e tregtarëve të drejtpërdrejtë është në rrezik.

Si do të ndikojë AI në lojërat e fatit në kazino

Deri këtu, është e qartë se tregtarët e kazinove me bazë tokësore dhe në internet janë në dërrasën e prerjes. Arsyeja e parë është se robotët do të jenë më të lirë për t'u mirëmbajtur sesa puna njerëzore. Mesatarisht, një tregtar kazinoje në Las Vegas fiton rreth 15 dollarë në orë. Supozoni se një tregtar punon për 6 orë në ditë; kjo është 2700 dollarë në muaj.

Gjithashtu, do të ketë më pak gabime njerëzore me tregtarët e kazinove të fuqizuar nga AI. Aktualisht, gabimet themelore njerëzore po i kushtojnë kazinove në mbarë botën miliona apo edhe miliarda. Kjo vlen për arkëtarin, personin e dyshemesë, shefin e gropës dhe çdo person tjetër të përfshirë. Por me robotët, kazinotë do të merren vetëm me gabime programimi, të cilat në çdo rast do të jenë të rralla.

Nga ana e lojtarit, dhënia e bakshishit ndaj tregtarit do të jetë një gjë e së kaluarës. Kjo jo vetëm që do t'ju kursejë disa dollarë, por gjithashtu do t'ju sigurojë një platformë lojrash falas dhe të ndershme. Sa për tregtarin, ky është një lajm i tmerrshëm.

A do të zëvendësojnë robotët tregtarët e kazinove njerëzore?

Edhe pse ky artikull ka të bëjë kryesisht me spekulime dhe parashikime, realiteti është se AI do të dominojë. Është vetëm çështje se kur dhe jo nëse do të ndodhë. Ky mund të jetë një shekull apo edhe gjysmë shekulli.

Por lajmi ngushëllues është se inteligjenca njerëzore është në një nivel tjetër. Lojtarët e kazinosë njihen si individë shumë socialë. Pra, është e pamend të mendosh se lojërat e kazinove do të jenë të njëjta pa ndërveprim njerëzor.

Si përfundim, AI do të vijë vetëm për të plotësuar inteligjencën njerëzore dhe jo për ta zëvendësuar atë. Pra, vazhdoni dhe aplikoni për atë postim të drejtpërdrejtë të tregtarit të kazinosë. E ardhmja është edhe më e ndritshme!

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme