Lajme

March 21, 2023

Brezi i ri preferon kazinotë e drejtpërdrejta mbi kazinotë me bazë tokësore

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Kazinotë me bazë tokësore ishin një nga burimet më të mira të argëtimit në kohën e tyre. Por epoka tani ka ndryshuar, dhe është epoka e kazinove live. Nuk mund të themi me siguri nëse kazinotë me bazë tokësore po vdesin apo jo, pasi boomers preferojnë të luajnë atje. Megjithatë, popullariteti i kazinove me bazë tokësore nuk është aspak afër kazinove të drejtpërdrejta, dhe ka disa arsye për këtë.

Brezi i ri preferon kazinotë e drejtpërdrejta mbi kazinotë me bazë tokësore

Kazinotë e drejtpërdrejta po bëhen të famshme çdo ditë, dhe ka shumë arsye, të cilat përfshijnë një përzgjedhje të madhe lojërash, siguri, anonimitet, tregtar të drejtpërdrejtë, komoditet përfundimtar dhe shumë më tepër. Në kazinotë live, ju mund të luani nga kudo dhe kurdo që dëshironi. Nuk ka rëndësi nëse jeni në PJ-të tuaja ndërsa jeni shtrirë në shtrat. Nëse po pyesni veten pse brezi i ri preferon kazinotë live mbi ato me bazë tokësore ose nëse kazinotë me bazë tokësore po vdesin, atëherë ju jeni në vendin e duhur. Vazhdoni të lexoni deri në fund për të kënaqur kuriozitetin tuaj. Pra, le të fillojmë.

Komoditet i fundit

Është e qartë si kristal se kazinotë e drejtpërdrejta ofrojnë komoditet më të mirë sesa kazinotë me bazë tokësore. Nuk do t'ju duhet të përgatiteni ose të dilni nga zona juaj e rehatisë për të luajtur lojërat tuaja të preferuara. Brezi i ri preferon komoditetin mbi çdo gjë. Nga ana tjetër, boomers nuk do të duan të hyjnë në komplikime, kështu që ata do të preferonin kazinotë me bazë tokësore. Megjithatë, Gjenerali Z është i ndryshëm. Ata pëlqejnë të përfshihen me teknologjinë dhe për ta është vërtet argëtuese.

Arritja në luani lojërat tuaja të preferuara nga zona juaj e rehatisë dhe aksesi në lojëra 24/7. Çfarë mund të kërkojë më shumë një kumarxhi? Kjo është ndoshta arsyeja kryesore pse brezi i ri preferon kazinotë live sesa ato me bazë tokësore. Kjo arsye mund të rezultojë gjithashtu në fundin e kazinove me bazë tokësore. Megjithatë, ka disa efekte anësore që mund të ndodhin për shkak të bindjes përfundimtare pasi gjithçka do të kishte disa të meta. Efekti kryesor anësor është menaxhimi i dobët i bankroll-it. Pra, le të diskutojmë këtë efekt anësor në detaje.

Menaxhimi i Bankrollit

Një nga aspektet themelore të lojrave dhe një komponent kritik i praktikës suaj të lojërave të fatit është menaxhimi i parave tuaja. Nëse jo, do të harroni se sa kohë dhe sa para keni shpenzuar në kazino. Nuk është një ide e mirë që shumica e lojtarëve të kazinove live të mos menaxhojnë paratë e tyre. Kjo është e meta kryesore e komoditetit përfundimtar, por mund të përmirësohet. Nuk është faji i kazinosë që lojtarët nuk menaxhojnë bankrollin e tyre. Ju do të duhet të punoni në aftësinë tuaj për të menaxhuar më mirë bankrollin tuaj ndërsa luani online; përndryshe, ju mund të pësoni ndonjë humbje. Menaxhimi i bankrollit nuk është një punë e lehtë, por nuk është as e vështirë. 

  1. Supozoni se keni një kufi prej 50 dollarë në ditë. 
  2. Nëse i shpenzoni ato para në 2 deri në 3 orë, atëherë ndaloni së luajturi. 
  3. Edhe nëse i keni shpenzuar ato para në lojën tuaj të parë, nuk duhet të luani më nëse nuk fitoni, pasi kufiri juaj tashmë është arritur.

Shumë prej brezit të ri nuk kujdesen vërtet për menaxhimin e bankrollit, dhe ndoshta kjo është arsyeja pse ata mund të jenë kaq të shkujdesur. 

Tani le të flasim për më shumë arsye pse brezat e rinj preferojnë kazinotë e drejtpërdrejta mbi kazinotë me bazë tokësore.

Më shumë lojëra dhe teknologji të fundit

Epo, duhet të jetë e qartë se kazinotë live ku lojtarët mund të luajnë lojërat e tyre në çdo kohë kanë një përzgjedhje masive të lojërave. Kazinotë me bazë tokësore nuk e kanë këtë luks pasi janë të kufizuara në një vend dhe jo të gjitha lojërat mund të ruhen fizikisht. Ka qindra lojëra në një kazino të drejtpërdrejtë për të zgjedhur, dhe disa kazino të njohura live madje kanë mijëra lojëra. 

Ka shumë lloje të ndryshme temash për çdo lojë, veçanërisht lojëra elektronike. Me siguri mund të themi se ekziston një numër i panumërt i automateve me tematikë, që do të thotë se mund të gjeni filmin tuaj të preferuar apo edhe serialin televiziv. Ka shumë tema historike dhe kulturore, gjithashtu, kështu që fansat që luajnë në internet janë padyshim në një kënaqësi.

Brezi i ri pëlqejnë lloje të ndryshme gjërash në të njëjtën kategori, dhe ata nuk do ta gjejnë këtë në një kazino me bazë tokësore. Plus, do të ishte një pengesë për ta që të largoheshin nga zona e tyre e rehatisë dhe të përgatiteshin për të luajtur në një kazino me bazë tokësore. Thënë kjo, teknologjia është jashtëzakonisht e avancuar edhe në një kazino live, dhe për brezin e ri, është një pikë plus.

Për të ofruar përvojën më të vërtetë të lojërave të drejtpërdrejta, kompanitë e kazinove të drejtpërdrejta përdorin teknologjinë më të avancuar. Me ndihmën e kësaj shpikjeje, lojtarët mund të përjetojnë emocione dhe rreziqe nga komoditeti i shtëpive të tyre. Në thelb, lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë u mundësojnë lojtarëve të transmetojnë disa lloje lojërash në kohë reale nga një studio ose kazino fizike.

Programi Optimal Character Recognition (OCR), i cili komunikon fotografi me lojtarët dhe u jep informacion të saktë softuerit, është teknologjia e përdorur në një kazino të drejtpërdrejtë për të përmirësuar lojën. Për të përmirësuar realizmin e përvojës, përfshihen edhe disa përmirësime.

Tregtarët profesionistë

Tani mund të pyesni veten nëse tregtarët mund të bëjnë disa gabime në një kazino të drejtpërdrejtë pasi ju nuk do të jeni pranë tyre. 

  • Së pari, ju mund të shihni çdo film të tyre pasi ofrohet konfigurimi i përsosur.
  • Së dyti, tregtarët janë profesionistë dhe janë shumë të trajnuar, kështu që nuk do të ketë vend për gabime. 
  • Megjithatë, mund të ketë disa raste të rralla kur një tregtar bën disa gabime pasi tregtari është një qenie njerëzore dhe qeniet njerëzore bëjnë gabime.

Tani, mund të keni menduar për disponueshmërinë e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Epo, Tregtarët e drejtpërdrejtë punojnë me turne, kështu që ata do të jenë atje gjatë gjithë kohës. Do të thotë që mund të luani sa herë që dëshironi dhe do të jeni në gjendje të luani pa humbur kohë. Megjithatë, në disa raste të rralla, mund t'ju duhet të prisni pak pasi mund të shfaqen disa probleme.

Promovimet

Ofertat më të mira të bonusit të kazinosë ka të ngjarë të jenë ato falas që merrni në përputhje me vëllimin e aktivitetit të parave reale që ndodhin në tavolina të caktuara sa herë që luani lojëra tavoline dhe letrash në kazinotë tokësore. Megjithatë, kur luani në faqet e internetit të kazinove të drejtpërdrejta, është krejtësisht ndryshe sepse do të krahasoni ndërkohë që veprimi po ndodh. Për më tepër, do të merrni oferta speciale shtesë. 

Prandaj, nëse doni të përfitoni sa më shumë vlerën për paratë tuaja, sigurisht që duhet të merrni kohë për të kaluar nëpër disa faqe interneti të drejtpërdrejta të kazinove për të zbuluar se cilat prej tyre ofrojnë përfitimet më të mira. Shumica e njerëzve nuk e bëjnë këtë, gjë që ndodh sepse ata mendojnë se kazinotë live nuk ofrojnë shumë bonuse. Në realitet, është krejt e kundërta. Ka disa oferta bujare bonus për lojtarët e rinj në një kazino live. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të gjeni një kazino më të mirë live.

The House Edge dhe Aksioni i Lojërave

Si në kazinotë fizike ashtu edhe në mjediset e kazinove të drejtpërdrejta në internet, nuk do të keni probleme për të gjetur kufijtë e ulët dhe të lartë të basteve, kështu që mund të gjeni gjithmonë një tavolinë duke luajtur në kunjet me të cilat jeni të kënaqur. Sidoqoftë, avantazhi i shtëpisë, i cili zakonisht është më i ulët se ato që jepen nga kazinotë me bazë tokësore, është një nga avantazhet kryesore të të luajturit në një faqe interneti të kazinosë live.

Ju mund të hasni lojëra si American Roulette, e cila ka një diferencë prej 5,26% shtëpie, në kazinotë tokësore. Megjithatë, Ruleta evropiane me një zero të vetme është e disponueshme në faqet e internetit të kazinove të drejtpërdrejta, dhe ka një avantazh shtëpiak më tërheqës prej vetëm 2,70%. Do të zbuloni, avantazhi i shtëpisë në lojërat Blackjack në faqet e internetit të kazinove të drejtpërdrejta është gjithashtu dukshëm më i ulët. Pra, nga kjo mund të konkludojmë se skaji i shtëpisë në një kazino të drejtpërdrejtë është mjaft më i ulët se buza e shtëpisë në një kazino me bazë tokësore. Kjo do të thotë, në një kazino live, lojtarët kanë një shans më të mirë për të fituar.

Tani, me siguri do ta dini pse brezat e rinj preferojnë kazinotë e drejtpërdrejta mbi kazinotë me bazë tokësore. Gjithçka ka të bëjë me preferencën; mund të ketë disa nga brezi i ri që preferojnë kazinotë me bazë tokësore. Nga ana tjetër, mund të ketë disa boomers që preferojnë kazinotë live. Pra, varet nga preferencat e të gjithëve, por pothuajse të gjithë nga brezi i ri preferojnë kazinotë me bazë live.

konkluzioni

Kazinotë live janë forma e re e argëtimit dhe ato po marrin përsipër industrinë e kazinove. Por a po vdesin vërtet kazinotë me bazë tokësore? Për momentin, nuk mund të jemi të sigurt për këtë, por duket se ata po vdesin. Është vetëm çështje kohe para se njerëzit të ndalojnë së shkuari në kazinotë tokësore, pasi gjithçka do të jetë e disponueshme virtualisht. Kazinotë live do të evoluojnë edhe më shumë dhe do të tërheqin më shumë vëmendje.

Pra, duket e qartë pse brezi i ri preferon kazinotë live në vend të kazinove me bazë tokësore. Arsyeja kryesore është, sigurisht, bindja e fundit, por ka një të metë në këtë, e cila diskutohet në artikull. Nëse lojtarët nuk punojnë me atë të metë, ata mund të humbasin më shumë sesa fitojnë, gjë që është shqetësuese. Shpresojmë, artikulli ishte në gjendje të kënaqte kureshtjen tuaj. Lexoni artikullin tërësisht dhe nuk do të mbeteni me asnjë pyetje.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme