Dëshironi të jeni një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë? Gjërat kryesore për të ditur

Lajme

2021-10-08

Benard Maumo

Pas nisjes së pionierit kazino online në mesin e viteve '90, industria nuk ka parë prapa. Përveç ofrimit të lojërave të rregullta RNG, kazinotë në internet kanë evoluar për të lejuar lojtarët të takohen dhe të luajnë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nën sytë vigjilent të tregtarit të drejtpërdrejtë.

Dëshironi të jeni një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë? Gjërat kryesore për të ditur

Por në krye të ofrimit të lojtarëve mundësinë për të luajtur lojërat më të mira të kazinosë live, kazinotë live ofrojnë gjithashtu mundësi fitimprurëse pune. Një punë e tillë është një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë. Pra, cilat janë kualifikimet për t'u bërë i tillë? Cili është përshkrimi i punës? A ia vlen pagesa me të vërtetë sherri? Lexoni për të mësuar!

Kualifikimet standarde

Për të qenë një tregtar i drejtpërdrejtë në Evolution ose në ndonjë studio tjetër të kazinosë live, duhet të plotësoni disa kërkesa. Këtu janë ato themelore:

  • 18/21 vjeç ose më i vjetër, në varësi të moshës madhore ligjore të juridiksionit tuaj.
  • Keni një qëndrim miqësor dhe pozitiv.
  • Të ketë njohuri bazë për lojërat e tavolinës.
  • Kaloni me sukses kontrollet e drogës dhe të sfondit.
  • Duhet të dijë të flasë rrjedhshëm të paktën anglisht.
  • I besueshëm, i përgjegjshëm dhe i përkushtuar.
  • Qëndroni të qetë nën presion.

Pasi të keni kaluar të gjitha këto kërkesa, mund t'ju duhet t'i nënshtroheni trajnimit profesional për të përmirësuar aftësitë tuaja. Profesionistët e trajnuar do të shpjegojnë gjithçka, duke filluar nga pozimi para kamerës deri te pikasja e lojtarëve që mashtrojnë.

Përgjegjësitë e një Krupieri të Kazinosë Live

Sinqerisht, përgjegjësitë e një krupieri të kazinosë live janë dërrmuese. Së pari, kazinoja live do të presë që ju të jeni miqësorë dhe të sjellshëm me lojtarët. Ju duhet të jeni në gjendje t'i ndihmoni ata në rast se ata po luftojnë për të vendosur një bast, për të kërkuar një bonus ose për të përdorur ndonjë veçori në lojë.

Së dyti, ju do të jeni përgjegjës për shpërndarjen e kartave. Pas kësaj, ju do t'i udhëzoni lojtarët përmes bastit të tyre të parë dhe do të siguroheni që çdo bast të jetë brenda kufijve të tabelës. Me pak fjalë, ju do t'i trajtoni lojërat sipas udhëzimeve të përcaktuara.

Më e rëndësishmja, një krupier duhet të ofrojë një përvojë argëtuese, të gjallë dhe të ndershme lojërash për lojtarët. Përveç kujtimit të lojtarëve për rregullat, do të dalloni edhe mashtruesit dhe do të ndërmerrni veprimet e nevojshme. Dhe në rast të mosmarrëveshjeve të lojtarëve, tregtari i drejtpërdrejtë duhet të ndihmojë në gjetjen e gjuhës së përbashkët.

Cilat janë orët e punës?

Dëshironi një lajm të mirë apo një lajm të keq? Epo, duke filluar me lajmin e mirë, një krupier i drejtpërdrejtë i kazinosë gëzon fleksibilitet në punë si askush tjetër. Shpesh, studiot live funksionojnë 24/7, kështu që krupierët punojnë me turne. Në Evolution, për shembull, ndërrimet ndahen në ditë, lëkundje dhe natë.

Sa i përket lajmit të keq, disa ndërrime të punës mund të jenë mjaft të pashoqërueshme. Kjo do të thotë, ju mund të punoni kur shumica e njerëzve janë në gjumë ose gjatë fundjavave dhe festave të veçanta. Pra, nuk është aspak rozë.

Pse duhet të punoni si një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë

Sigurisht, kjo punë ka një mori përfitimesh. Siç u tha më lart, orari fleksibël i punës është një plus i rëndësishëm. Zakonisht, fleksibiliteti i ndërrimit vjen me lirinë për të bërë gjëra të tjera gjatë ditës kur njerëzit e tjerë janë në punë.

Gjithashtu, a keni menduar ndonjëherë se si tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta financojnë stilet e tyre të jetesës luksoze? Po, këshilla! Bakshishi është një pjesë thelbësore e lojërave të kazinosë. Por megjithëse shumica e kazinove në internet nuk e mbështesin ende këtë veçori, disa i lejojnë lojtarët të japin bakshish nga tregtari.

Së fundmi, shumica e kazinove ofrojnë përfitime mbi pagën javore ose mujore. Për shembull, mund të shijoni një pushim dhjetëditor me pagesë, mbulim mjekësor, trajnim vjetor falas dhe drekë falas, në varësi të turnit tuaj. Në përgjithësi, përfitimet janë të shumta.

A është gjëja juaj të bëheni një tregtar i drejtpërdrejtë kazinoje?

Siç mund ta shihni, të qenit një krupier i drejtpërdrejtë nuk ka nevojë për një rezyme me dhjetë faqe. Ju duhet vetëm një karakter i pëlqyeshëm, përkushtim dhe disa njohuri bazë të kazinosë. Sa për pjesën tjetër, operatori i kazinosë ka shumë të ngjarë t'ju trajnojë në punë.

Por nëse ju duket sfiduese përballja me lojtarë të padisiplinuar dhe ndryshimi i ndërrimeve, mund të konsideroni punë të tjera në kazino. Ju mund të jeni menaxher kazinoje, shef grope, siguri, kuzhinier, banakier ose arkëtar. Në përgjithësi, ka diçka për të gjithë në industrinë gjithnjë në zgjerim të kazinove në internet.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme