Lajme

May 22, 2023

Evolution zgjeron marrëveshjen e licencimit me Galaxy Gaming

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Evolution Gaming, një zhvillues i nivelit të lartë të lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, ka njoftuar një zgjatje të kontratës aktuale të licencimit me Galaxy Gaming. Kontrata do të zgjasë për 10 vjet, duke i dhënë Evolution të drejta ekskluzive për produktet e grumbulluesit të përmbajtjes. 

Evolution zgjeron marrëveshjen e licencimit me Galaxy Gaming

Marrëveshja nuk është befasuese, duke marrë parasysh se kompanitë kishin një marrëveshje para-ekzistuese që mbulonte lojërat e njohura të tavolinës së Galaxy dhe bastet anësore në Evolution dhe Ezugi. Disa nga produktet Galaxy të mbuluara në marrëveshjen e fundit përfshijnë:

  • 21+3
  • Çifte perfekte
  • Zonja me fat
  • Ruletë me top të dyfishtë
  • Texas Hold'em Bonus Poker
  • Pokeri i Karaibeve

Në një deklaratë zyrtare, Lojëra evolucionare lavdëroi Galaxy Gaming për zhvillimin dhe shpërndarjen e lojërave të shkëlqyera, mekanizmave të bonusit dhe zgjidhjeve teknologjike kazino live online dhe mjedise fizike në mbarë botën. Galaxy Gaming krenohet me vite përvojë në industrinë e lojrave, duke krijuar tituj të provuar dhe të suksesshëm me notën më të lartë të mbështetjes së klientit. Gjithashtu, Galaxy Gaming është licencuesi kryesor i lojërave unike të tavolinës në sektorin iGaming.

Duke komentuar bashkëpunimin, Todd Cravens, President dhe CEO i Galaxy Gaming, shprehu kënaqësinë e tij, duke thënë: 

"Zgjerimi i partneritetit tonë para-ekzistues dhe afatgjatë me Evolution përputhet me fokusin tonë në ofrimin e përmbajtjes më të mirë të lojërave të tavolinës për të gjithë dhe kudo. Evolution vazhdon të zhvillojë një katalog të fuqishëm të titujve online me performancë të lartë dhe inovative. Ne jemi të kënaqur të vazhdojmë për të qenë pjesë e këtij portofoli mbresëlënës të produkteve të kazinosë live dhe për të emocionuar lojtarët e tyre me lojërat tona me famë botërore."

Për t'i shtuar kësaj, Fredrik Bjurle, Shefi i Produktit në Ezugi (pjesë e Evolution Group) shprehu entuziazmin e tij për zgjatjen e partneritetit të tyre me Galaxy Gaming. Ai deklaroi:

"Ne jemi të emocionuar që zgjerojmë partneritetin tonë me Galaxy Gaming. Bashkëpunimi ynë i vazhdueshëm është një dëshmi e suksesit që kemi arritur së bashku gjatë partneritetit tonë dhjetëvjeçar. Ne presim me padurim të ardhmen dhe të vazhdojmë të ofrojmë këto lojëra të mahnitshme dhe baste anësore për të licencuarit e Evolution Group dhe lojtarët e tyre."

Evolution Gaming ka pasur sukses të jashtëzakonshëm kohët e fundit, duke njoftuar fillimin e lojës së saj tërheqëse Live Craps në Michigan, Shtetet e Bashkuara disa dite me pare. Para kësaj, Grupi njoftoi të tijën raporti financiar i ndërmjetëm janar-mars, duke shfaqur rritje të të ardhurave operative me 31.5%.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme