Lajme

September 12, 2019

Fakte që duhen ditur rreth Blackjack-ut të basteve falas

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Pa pagesë Bet Blackjack është një variant blackjack shumë i vlerësuar. I prezantuar në vitin 2012, ky variant i blackjack nuk është padyshim i ri. Ajo ka arritur të përballet me dinamikën e përfshirë në industrinë e lojërave në internet dhe faktin që buza e shtëpisë është relativisht më e lartë se ajo që ofronin variantet e tjera të blackjack.

Fakte që duhen ditur rreth Blackjack-ut të basteve falas

Është e ngjashme me lojën origjinale të blackjack, por me disa dallime delikate. Një nga tiparet kryesore dalluese të kësaj loje është se shtëpia paguan kur një lojtar ndahet dhe dyfishohet. Kjo do të thotë që lojtarët kanë një shans për të fituar deri në shtatë bonuse, duke përmirësuar kështu shanset e tyre për të fituar me pak rreziqe.

Si të luani bast Blackjack falas

Bet Blackjack Falas i nënshtrohet rregullave standarde të blackjack. Objekti i lojës është që të ketë një dorë më afër 21 sesa dora e tregtarit. Nëse tregtari shpërthen me një 22, dhe lojtari ka 21 ose më pak, rezultati është një shtytje.

Kur një lojtar tërheq një dorë prej 21, tregtari ka dy opsione për të shtyrë bastin. Ai mund të lidhë dorën e lojtarit me një 21 ose një 22. Në rast shtytjeje, lojtari mund të marrë dyshe falas, të cilat shpesh kanë një shans margjinal për ta anuar bastin në favor të lojtarit.

Ndarje falas

Lojtarët e Blackjack të basteve falas duhet të kuptojnë se kur duhet të luajnë një ndarje falas dhe çfarë do të thotë për shanset e tyre për të fituar këtu. Në mënyrë ideale, çiftet blackjack mund të ndahen vetëm tre herë në katër duar. Këtu është kapja, lojtarët lejohen të ndajnë të gjitha çiftet dhe presin letra me vlerë 10, J, Q dhe K.

Ndërsa vendosin një ndarje falas, lojtarët nuk pritet të bëjnë një bast shtesë. Tregtari, nga ana tjetër, do të vendosë një bast Falas "Lammer" përveç bastit origjinal të lojtarit që tregon ndarjen falas. Për duart fituese, butoni "bast falas" zëvendësohet me çipa reale që kanë vlerë të barabartë me bastin origjinal.

Pa pagesë Double Downs

Uljet e dyfishta falas janë të dobishme vetëm për duart me 9, 10 dhe 11 që nuk përfshijnë asin. Vlen të përmendet se ky rregull zbatohet si para dhe pas ndarjes. Gjithashtu, ai zbatohet vetëm për dy letrat e para që i shpërndahen lojtarit.

Me dyshe falas, basti fillestar i lojtarit përputhet me një "bast falas". Kur tregtari fiton, lojtari humbet vetëm bastin e tij origjinal. Nëse lojtari fiton, ai merr fitime të barabarta me dyfishin e bastit të tij. Por nëse dora rezulton në një shtytje, lojtari merr vetëm bastin e tij origjinal.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme