Lajme

April 2, 2021

Gjëra të çuditshme mbi të cilat bast punuesit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Megjithëse një seri e ftohtë është e zakonshme në botën e pafalshme të basteve, nuk është diçka për t'u shijuar. Pra, nëse keni përjetuar një humbje të zgjatur, ndoshta është koha të provoni diçka të çmendur. Por cilat janë saktësisht këto baste të çmendura që mund t'ju fitojnë para të lehta? Më poshtë është një listë e gjërave më të çuditshme për të luajtur kumar në 2021.

Gjëra të çuditshme mbi të cilat bast punuesit

1. Fundi i botës

po! Njerëzit në fakt vënë bast se kur do të përfundojë bota. Ju mund të vendosni një bast prej 100 dollarësh që bota të pushojë së ekzistuari para vitit 2030 ose ndonjë viti tjetër. Megjithatë, nuk mund të parashikosh se bota do të përfundojë në vitin 2060 kur të jesh tashmë 70 vjeç. Gjasat janë që nuk do të jeni aty pranë në atë ditë të trishtuar. Akoma më keq, nuk është ende e qartë se si bastorët do të pretendojnë fitimet e tyre nëse bota pushon së ekzistuari.

2. Bartës i gruas

Ky sport (ashtu është, është një sport) prej kohësh është konsideruar si një aktivitet rekreativ me një goditje komike. Mbajtja e gruas u shpik në Evropën Veriore dhe përmban disa rregulla themelore. Ju mbani partnerin tuaj dhe përfundoni një sërë pengesash. Ashtu siç pritej, kampion është skuadra që e fiton ndeshjen më shpejt. Ky sport është i zakonshëm në Australi, Estoni, Finlandë dhe Irlandë.

3. Dëshmi e jetës aliene

Ju mund të vendosni një bast kur shkencëtarët do të zbulojnë jetën diku tjetër përveç Tokës. Por si mund ta vërtetoni këtë me siguri? Së pari, duhet të gërmoni nëpër internet për disa informacione jetike. Është interesante se disa kazino online dhe libra sportive lejojnë bastet kur presidenti i SHBA më në fund do t'i njoftojë botës se NASA ka zbuluar jetë inteligjente atje. Ka pasur disa pretendime për shikimin e UFO-ve, megjithëse nuk ka ende prova.

4. Vdekjet e të famshëmve

Sado mizore që tingëllon, njerëzit parashikojnë vdekjen e të tjerëve dhe fitojnë para prej saj. Vdekjet e të famshëmve vijnë me pikat e tyre rreth komunitetit. Në fund të fundit, vdekja është e pashmangshme. Megjithatë, kontrolloni me ligjet e vendit tuaj të lojërave të fatit për të parë nëse bastet për vdekjen e dikujt janë të ligjshme. Për shembull, në Shtetet e Bashkuara, ky lloj basti është i paligjshëm. Tani ky është një bast i çuditshëm atje!

5. WWE

Deri tani, çdo tifoz i WWE duhet ta dijë se sporti është i rremë. Pra, si mund të parashikojnë bastorët rezultatin e një ndeshjeje që rezultati është tashmë i paracaktuar? Këtu është gjëja; Rezultatet e ndeshjeve të WWE tani ruhen në mënyrë të fshehtë se kurrë. Nëse do të kishte ndonjë rrjedhje, mund të jeni i sigurt se rezervistët do të mbyllnin dyqanin dhe do të shkonin në shtëpi. Në fakt, çdo formë e një ndeshje mundjeje profesionale ia vlen vëmendjen tuaj.

6. Bast gjithçka që zotëroni

Historia tregon se Ashley Revell, një anglez, vendosi të vinte bast gjithçka që kishte në emër të tij në një rrotë ruletë në vitin 2004. Në mënyrë të pabesueshme, Revel fitoi duke dyfishuar aksionet origjinale dy herë. Më vonë, ai përdori fitimet për të krijuar një kompani këshilluese pokeri. Në realitet, ju nuk duhet të rrezikoni të gjithë pasurinë tuaj me një bast. Kjo sepse kazinotë fitojnë gjithmonë falë avantazhit të shtëpisë. Pra, keni gjithmonë një bankroll bastesh.

7. Papa i ardhshëm

Në përgjithësi, bastet dhe feja nuk përzihen. Besimet fetare janë madje një nga arsyet kryesore pse bixhozi është i paligjshëm në disa juridiksione. Por me sa duket, është e ligjshme të vendosësh një bast për Papën e ardhshme në shumicën e vendeve. Nëse nuk e dini, Papa është udhëheqësi i të gjitha kishave katolike. Aktualisht, librat sportiv amerikanë po pranojnë tashmë baste se kush do të jetë Papa i ri.

konkluzioni

Këto janë disa nga bastet e çmendura që njerëzit bëjnë atje. Megjithatë, ju duhet të vendosni nëse ia vlen të prisni deri në kohën e fundit për të fituar bastin. A do ta bënit këtë?

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme