Lajme

June 21, 2021

Injoroni këtë këshillë të tmerrshme të lojërave të fatit për të fituar para

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Industria e lojërave të fatit në internet është plot me thashetheme dhe supozime të pabaza për të shpërqendruar syleshët. Si rezultat, do të merrni shumë këshilla për lojërat e fatit që ju tregojnë se si lojërat e kazinosë manipulohen në favor të shtëpisë, kështu që nuk mund të fitoni. Po kështu, disa këshilla për lojërat e fatit të hulumtuara dobët do t'ju thonë të mos luani jackpot sepse kazinoja nuk do të paguajë për një arsye ose një tjetër. Kjo është arsyeja pse ky postim do t'ju zbulojë disa këshilla më të këqija për t'u injoruar kur luani online ose offline.

Injoroni këtë këshillë të tmerrshme të lojërave të fatit për të fituar para

Shtëpia fiton gjithmonë

Kjo frazë e frikshme është e përhapur në industria e lojërave të fatit të kazinove live. Por megjithëse ka disa elementë të së vërtetës në të, përvoja ka vërtetuar se e gjitha është një gabim. Në fund të fundit, industria e lojërave të fatit do të kishte vdekur tashmë nëse lojtarët do të shkonin në shtëpi me xhepa bosh.

Truku është të luani lojëra miqësore për kumarxhinjtë si video poker dhe blackjack. Me fjalë të tjera, ka të ngjarë të fitoni duke luajtur lojëra me aftësi sesa variante të bazuara në fat si lojëra elektronike video dhe ruletë. Pra, mësoni disa strategji lojërash tavoline për të pasur sukses në kazinonë tuaj të preferuar të rregulluar live.

Mos luani Slot Machines

Mirë, kjo tingëllon konfuze. Por këtu është gjëja; duke luajtur një video slot në çdo kazino online është e pashmangshme. Pse? Në mënyrë tipike, video-slotet kontribuojnë në bonuset e kazinosë në internet 80% të rasteve. Disa kazino madje i përshtatin bonuset dhe promovimet e tyre në mënyrë rigoroze nga lojtarët e lojërave elektronike.

Në atë rast, luani disa lojëra elektronike me pagesë të lartë për të vënë duart mbi bonuset. Pretendimi i parave të bonusit ju lejon të provoni se si funksionon kazino dhe të fitoni para në këmbim. Janë këto para që mund t'i përdorni për të luajtur lojën tuaj të preferuar të tavolinës.

Ndalo së luajturi kur humb

Falë avantazhit të shtëpisë, të përjetosh një seri të ftohtë humbjesh është një bast i sigurt. Megjithatë, disa lojtarë 'ekspertë' do t'ju këshillojnë të ndaloni së luajturi sapo të humbni pesë ose më shumë baste.

Fatkeqësisht, ndjekja e kësaj këshille do të thotë që nuk do të kaloni kurrë kohë në dyshemenë e kazinosë, duke kufizuar shanset tuaja për të fituar në këmbim. Lojërat e kazinosë janë krijuar për të ofruar fitore dhe humbje, megjithëse humbjet janë më të zakonshme. Por ju kurrë nuk e dini, bast tjetër mund të jetë momenti juaj me fat.

Dyfishoni bastin tuaj për të rikuperuar humbjet

Nëse jeni një lojtar me përvojë blackjack, ju dini disa gjëra në lidhje me strategjinë e përparimit negativ. Në këtë drejtim, lojtarët dyfishojnë bastet e tyre kur humbasin një dorë. Megjithatë, kjo këshillë për lojërat e fatit nuk funksionon shumicën e kohës. Kjo sepse duhet të jeni të sigurt për të fituar dorën tuaj të radhës, gjë që është pothuajse e pamundur me një bankroll të kufizuar.

Supozoni se keni një bankroll prej $500 dhe luani në një tavolinë blackjack me një bast $5 për dorë. Nëse është kështu, humbja shtatë herë do të mposhtë bankrollin tuaj. Për fat të mirë, të përjetosh një seri të tillë humbjesh është pothuajse e pamundur, por kjo ndodh në një ditë të keqe.

Vazhdoni të praktikoni

Lojtarët duhet të dinë se shumica e rezultateve të lojërave të kazinosë, përfshirë ato të lojërave të bazuara në aftësi, përcaktohen nga fati. Siç u tha, skaji i shtëpisë i jep kazinosë një avantazh matematikor. Por ju mund të përdorni teknika të lojërave të fatit si numërimi i letrave për të fituar në mënyrë më të qëndrueshme. Mjerisht, nëse një kazino zbulon se po përdorni një strategji të caktuar për të fituar lojëra, të cilat, meqë ra fjala, nuk do të hezitojnë t'ju përjashtojnë. Disa madje do t'ju vënë në listën e zezë tërësisht.

konkluzioni

Shpresojmë, ju keni mësuar disa gjëra nga këshillat e mësipërme për lojërat e fatit. Të armatosur me informacione të besueshme, mund të jeni të sigurt se do të largoheni më shpesh nga një fitues. Mbani mend, shumica e këshillave për lojërat e fatit në internet bazohen në thashetheme dhe thashetheme. Pra, merrni vetëm këshilla nga faqet e internetit të besuara dhe mësoni nga përvoja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme