iSoftBet debuton lojën me letra të mbushura me qenin e kuq

Lajme

2022-04-15

Eddy Cheung

A e keni provuar ndonjëherë fatin tuaj në lojën e pokerit Red Dog? Epo, më 14 janar 2022, iSoftBet vendosi ta shtojë këtë lojë me letra me ritëm të shpejtë në katalogun e saj të lojërave me balonë. Siç pritej, objektivi kryesor është të përfundojmë turneun me numrin më të madh të çipave. 

iSoftBet debuton lojën me letra të mbushura me qenin e kuq

Sipas Shefit të Lojërave të iSoftBet, Mark Claxton, Red Dog është një lojë letrash e drejtpërdrejtë, por me ritme të shpejta, që ofron diçka të ndryshme dhe freskuese për lojtarët. Ai tha se rregullat e lojës janë të thjeshta për t'u kuptuar dhe lojtarët duhet të përgatiten për një lojë të qetë me fitore të mëdha. A eshte e vertete? Vazhdoni të lexoni!

Si të luani Red Dog

Së pari dhe më kryesorja, Red Dog përdor një kuvertë me 52 letra, të ngjashme me lojërat e tjera me letra. Ace është letra më e renditur në këtë lojë, ku dy janë më të ulëtat. Gjithashtu, versioni me shumë lojtarë i kësaj loje mund të përfshijë dy deri në dhjetë lojtarë. Pra, nuk është asgjë e re për të jetuar lojtarët e pokerit të kazinosë me çdo kusht. 

Loja fillon pasi lojtarët vendosin një bast fillestar. Më pas, tregtari do të tërheqë dy letra me hapësirë në qendër për letrën e tretë. Nëse vlera e kartës së tretë është diçka midis dy letrave të para, basti fiton. Mos harroni se pagesa është më e lartë nëse hendeku midis kartave 1 dhe 2 është më i vogël. 

Ndërkohë, basti bëhet shtytje nëse dy letrat e para formojnë një palë. Shtytja ndodh nëse asnjëra dorë nuk humb ose fiton. Ose me fjalë të tjera, vlera e dorës së lojtarit është e njëjtë me vlerën e dorës së tregtarit.

Pagesat e Red Dog dhe Strategjitë e basteve

Red Dog është një lojë miqësore për lojtarët sipas të gjitha indikacioneve. Si fillim, kufijtë minimalë dhe maksimalë të basteve kujdesen për të gjitha buxhetet. Mund ta kapni veprimin me 0,10 dhe deri në 100. 

Përsa i përket RTP-së, Red Dog qëndron i gjatë mes tyre lojërat më të mira të kazinosë live. Kjo lojë ka një normë më shumë se mesatare kthimi prej 97,2%, që përkthehet në një avantazh shtëpie prej 2,8%. Vini re, megjithatë, se skaji i shtëpisë mund të rritet me rritjen e numrit të kuvertave. 

Ashtu si me lojën klasike të pokerit, lojtarët e Red Dog mund të vendosin kur të ngrenë, të qëndrojnë ose të godasin. Për shembull, ju mund të rritni pasi të shpërndahen letrat e para. Në këmbim, kjo dyfishon bastin fillestar dhe siguron një fitore më të madhe. Por në përgjithësi është një ide e mrekullueshme të rritet kur përhapja është të paktën 7, pasi lojtarët kanë avantazhin mbi shtëpinë.

Një tjetër gjë, kjo lojë me letra është me ritme të shpejta. Prandaj, duarve të gjelbra mund t'i duket pak dërrmuese në fillim. Por sapo të zhvilloni një strategji optimale për të luajtur dy letrat tuaja të para, loja është po aq e thjeshtë sa mund të jetë. 

Partneritete të suksesshme iSoftBet

Është e qartë se ky grumbullues i lojës po shijon një vit mjaft yjor deri tani. Përveç lëshimeve të shumta të lojërave, kompania ka arritur të përfundojë marrëveshje të rëndësishme për të rritur tërheqjen globale të lojtarëve dhe hyrjen në tregje të reja.

Në janar, grumbulluesi i përmbajtjes nënshkroi një marrëveshje me Gauselmann Group, një operator gjerman i kazinove në internet. Pas marrëveshjes, lojërat e tavolinës dhe automatet e cilësisë së lartë të iSoftBet do të jenë të disponueshme për lojtarët gjermanë nëpërmjet markës Merkur Spiel të operatorit. Lojtarët tani mund të kenë akses te titujt kryesorë si Moriarty Megaways, fitues i çmimeve, Gold Digger, Lantern and Lions dhe Majestic Gold Megaways.

Gjatë të njëjtit muaj, iSoftBet nënshkroi një marrëveshje me United Remote për të ofruar automatet e saj shumë shpërblyese në të gjithë Evropën. Marrëveshja do të bëjë që automatet e zhvilluesit të bëhen të disponueshme në kazinotë live të United Remote si Tigerspin, BetandPlay, Lapalingo dhe shumë të tjera. Vlen të përmendet se United Remote ka një ndjekës masiv në tregun gjerman të iGaming.

Me shpejtësi deri në shkurt 2022, iSoftBet njoftoi synimin e saj për të dominuar tregun bullgar të iGaming pas nënshkrimit të një marrëveshjeje me Kaizen Gaming. Lojtarët në këtë juridiksion lojrash do të shijojnë të gjithë koleksionin e titujve të zhvilluesit, duke përfshirë lojën me letra Red Dog të lëshuar së fundmi. Marrëveshja e fundit forcon marrëdhëniet mes të dyve edhe më shumë pas partneritetit të mëparshëm të iSoftBet me Stoiximan në 2019.

iSoftBet Partners BGaming

Më 28 shkurt, iSoftBet hyri në një bashkëpunim me ofruesin e njohur të lojërave BGaming. Në këtë bashkëpunim unik, titujt argëtues të BGaming tani do të shpërndahen nëpërmjet GAP (Platforma e Grumbullimit të Lojërave) të iSoftBet. Kjo përfshin lojëra elektronike të njohura si Aztec Magic Bonanza, Clover Bonanza, Joker Queen dhe shumë të tjerë. 

Pas marrëveshjes, Shefja Tregtare e iSoftBet, Federica Faggiano, tha se kompania është e ngazëllyer të punojë me BGaming dhe t'u sigurojë lojtarëve të tyre titujt inovativë të grumbulluesit. 

Nga ana tjetër, Alexandr Shavel, Shefi i Departamentit të Zhvillimit të Biznesit të BGaming, tha se integrimi i iSoftBet do të hapë më shumë mundësi për zhvilluesin e lojës. Ai shprehu besimin se operatorët nën platformën e grumbullimit të iSoftBet do të vlerësojnë titujt e BGaming me veçoritë dhe mekanikën e lojës krejt të re. 

Në përgjithësi, iSoftBet është i përgatitur për madhështi nëse trendi i fundit vazhdon. Megjithatë, kazino live lojtarët ende presin me padurim lëvizjen e parë të kompanisë në këtë industri futuriste.

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Lajme