Lajme

January 17, 2020

Jetoni! Kazino Pittsburgh është më në fund këtu

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Jetoni! Kazino Pittsburgh së shpejti mund të hapë dyert e saj

Pensilvania është shfaqur vazhdimisht në titujt kombëtarë pasi ndryshoi qëndrimin e saj ndaj lojrave. Nevoja për legalizimin e lojërave të fatit është një perceptim që ndahet nga ligjvënësit dhe qytetarët. Në dritën e këtyre zhvillimeve, shteti vendosi zyrtarisht rekordin duke legalizuar terminalet e lojërave të fatit (VGT).

Jetoni! Kazino Pittsburgh është më në fund këtu

Nga pamja e gjërave, industria ilegale e lojërave të fatit së shpejti do të jetë në librat e historisë së shtetit. Themelimi i Live! Kazino Pittsburgh luajti një rol jetik në revolucionin e lojrave të shtetit. Përveç nisjes fillestare të dështuar më herët, pritet të hapë dyert e saj në verën e vitit 2020.

Rreth Live! Zhvillimi i Kazinosë Pittsburgh

E parë kryesisht si një mini-kazino që ka gjithçka që duhet për të rigjallëruar lojërat në internet të shtetit, ky objekt është gjithashtu mjaft i madh për t'u etiketuar si një investim i rrezikshëm. Kjo e parashikuar do të kushtojë afër 148 milionë dollarë gjatë ndërtimit të saj. Megjithatë, pritet të gjenerojë 188 milionë dollarë të ardhura vjetore.

Në pronësi të një grupi kompanish Cordish me bazë në Maryland, kjo kazino u licencua zyrtarisht për një shumë të madhe 40 milionë dollarë dhe mori një licencë të kategorisë së katërt në korrik të 2018. Dhe menjëherë pas dhënies së lejes, zyrtarëve të Hempfield iu shërbyen dokumentet e lejes dhe planet teknike , përpara se ata përfundimisht të rregullonin zhvillimin e saj.

Jetoni! Karakteristikat e kazinosë Pittsburgh

Prona është e mbrojtur për të shfaqur disa zona argëtimi dhe ngrënieje që do të plotësojnë zonën e gjerë të lojërave. Do të ketë një strukturë sportive të nivelit të dytë dhe një qytet çeliku Sport & Social. Si çdo kazino tjetër e kategorisë së katërt, Live! Casino Pittsburgh do të ketë 35 lojëra tavoline dhe 750 variante lojëra elektronike.

Qyteti Sport & Social konsiderohet të jetë opsionet më të mira të ngrënies në kazino. Ky është padyshim një sallë pritjeje sociale dhe një vend lojrash i veçantë. Ai është i gatshëm t'u bëjë dush miqve me një përvojë portreti të tifozëve të sportit, falë disa veçorive që variojnë nga ekrani LED 45 këmbë, teknologjia më e fundit AV deri te një sërë lojërash sociale.

Përmbajtja e kazinosë

Plani i katit të kazinosë është një dëshmi për faktin se Live! Kazino Pittsburgh është produkt i një procesi të mirëmenduar. Lojërat e tavolinës do të vendosen në qendër të hollit të lojërave. Nga ana tjetër, automatet do të vendosen në të gjithë hapësirën përreth.

Ka një bar në hollin e kazinosë në të majtë. Ekziston gjithashtu një zonë me kufi të lartë në të majtë për rrotulla të larta. Larg kazinosë, kati i dytë përmban një sallë banketesh, një bar sportiv dhe një klub nate. Ky kat është i mobiluar me minibar, një sallë bowling dhe një zonë golfi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme