Këshilla fituese kur luani kazino Dragon Tiger

Lajme

2020-09-17

Dragon Tiger është një lojë emocionuese me letra si baccarat që është e përhapur në mesin e kumarxhinjve aziatikë. Fillimisht u krijua në Kamboxhia, ajo është përhapur me shpejtësi dhe tani shfaqet në kazinotë me reputacion në internet. Natyra e tij e shpejtë plus thjeshtësia është arsyeja pse lojtarët e duan atë. Kumarxhinjtë mund ta shijojnë këtë lojë për argëtim ose para. Objektivi i Dragon Tiger është të parathotë dorën me kartën më të lartë. Dy letra, Tigri dhe Dragoi, jane perfshire. Lojtarët marrin tre rezultate të mundshme; një fitore, humbje ose një barazim (shtytje). Një kuvertë standarde 6 deri në 8 në një këpucë përdoret në këtë lojë. Këtu janë këshilla të dobishme për t'u përdorur kur vendosni bast.

Teknika e numërimit të letrave

Vizatimet e pafat mund të shmangen duke përdorur strategjinë e numërimit të kartave. Disa letra në këtë lojë u mundësojnë lojtarëve të gjurmojnë numrin e letrave të mëdha ose të vogla të shpërndara. Ky skenar është bërë edhe më i lehtë në variantin e tregtarit të drejtpërdrejtë. Lojtarët duhet të monitorojnë 7s. Një 7 në një bast nënkupton një humbje. Pavarësisht nga perceptimi se dragontiger është një lojë fati, përdorimi i strategjisë së duhur do t'u mundësojë lojtarëve të shmangin humbjet e mëdha. Ngjashëm me monitorimin e kartave, gjurmimi i kostumit është një teknikë tjetër që vjen në ndihmë. Në këtë strategji, lojtarët e lojërave mbajnë gjurmët e kostumeve më të shpërndara. Kostumi më pak i luajtur është ideal.

Bast Tigri, Dragoi dhe Tie

Bastet e Tiger dhe Dragon janë tërheqëse për shkak të skajeve të ulëta të shtëpisë (3.73%). Ky avantazh do të thotë që çdo dorë fituese në një kazino dragon tiger paguan më shumë. Zgjedhja e njërës prej kartave është strategjia më e mirë, veçanërisht për lojtarët fillestarë. Nuk përfshin numërimin e kartave ose ndonjë strategji tjetër shtesë. Është e këshillueshme që gjithmonë të shmangni tundimin e bastit të barazimit në Dragon Tiger. Joshja e bastit të barazimit është domethënëse pasi i paguan lojtarit 8:1. Paga mund të duket tërheqëse, madje edhe për rrotat e larta, por është një kupë e helmuar. Me 32,77% buzë të shtëpisë, kravata e Dragon Tiger nuk frymëzon.

Sistemet e basteve nuk funksionojnë

Sistemet e basteve janë qasje që lojtarët përdorin për të përmasuar bastet e tyre me shpresën për të fituar lojërat e kazinosë. Një shembull është sistemi progresiv 1-3-2-6, të cilin shumica e kumarxhinjve ndjekin fetarisht. Megjithatë, shumica e kumarxhinjve harrojnë se Dragon Tiger ka një skaj të shtëpisë. Sisteme të tilla nuk do të funksionojnë kur luani këtë lojë kazino. Për shkak të thjeshtësisë së tij, Dragon Tiger është lehtësisht i fitueshëm me strategjinë e duhur. Megjithatë, lojtarët duhet të mësojnë të dinë se kur të largohen. Edhe pse një thënie e tillë është një klishe, shmangia e mentalitetit të brezit mund të përcaktojë fare mirë suksesin e një lojtari. Mësoni të bëni pushime pas fitoreve ose humbjeve të mëdha.

5 këshillat kryesore të fitueshme kur luani lojë kazino Dragon Tiger

Dragon Tiger është një lojë emocionuese, e thjeshtë me letra që mund të luhet për para. Këtu janë këshilla të fitueshme që lojtarët mund të zbatojnë kur luajnë këtë lojë.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme