Këshilla të provuara dhe të vërteta për të fituar në Blackjack

Lajme

2021-05-24

Eddy Cheung

Pavarësisht nëse luani blackjack në një kazino të drejtpërdrejtë në internet ose në kazino tokësore, objektivi është një - arrini 21-in magjik dhe fitoni një lugë. Për fat të mirë, ju mund ta bëni këtë lehtësisht me një strategji të duhur blackjack. Pra, pa rrahur rreth shkurret, më poshtë janë disa këshilla të forta bastesh blackjack

Këshilla të provuara dhe të vërteta për të fituar në Blackjack

Strategjia #1. Keni një buxhet bastesh

Ky rregull prek të gjitha aktivitetet e lojërave të fatit. Lojtarët inteligjentë të blackjack zakonisht kanë një buxhet specifik të blackjack-ut dhe i përmbahen atij pavarësisht nga situata. Me pak fjalë, keni një kufi fitues dhe humbës edhe para se t'ju jepet dora e parë. Nëse fitoni dhe arrini kufirin tuaj më të lartë, mblidhni fitimet tuaja dhe vazhdoni. Nga ana tjetër, përfundoni seancën tuaj nëse humbni dhe arrini kufirin tuaj më të ulët.

Strategjia #2. Mos luani pa një strategji Blackjack

Blackjack-u nuk është një lojë fati ku mund të shënosh 16 kundër kartës së sipërme 10 të tregtarit, ndërsa ndonjëherë qëndroni në këmbë. Këtu, matematika e shkëlqyer ka aplikuar për më shumë se 60 vjet tani. Lojtarët fitues të blackjack-ut do t'ju tregojnë se ekziston një mënyrë e provuar për të luftuar çdo dorë që vjen në rrugën tuaj. Me strategjinë e duhur të lojës, ju mund të ulni skajin e shtëpisë në më pak se 0,5%.

Strategjia #3. Zgjidhni pagesën 3:2 mbi 6:5

Nëse nuk e dinit, kazino të ndryshme live kanë politika të ndryshme pagesash. Por siç pritej, jo të gjitha pagesat janë të shkëlqyera për ju. Kjo është arsyeja pse është më mirë të lexoni me kujdes tabelën e pagesës së blackjack-ut përpara se të luani për para të vërteta. Në këtë rast, shkoni për lojëra që ofrojnë pagesa standarde 3:2 në vend të 6:5 që ka të ngjarë të gjeni në internet. Arsyeja e thjeshtë është se në të parën, ju paguheni 3 dollarë për çdo 2 dollarë që vini bast, ndërsa kjo e fundit paguan 6 dollarë për çdo 5 dollarë.

Strategjia #4. Numëroni Kartat

Në të gjitha strategjitë e lojërave të kazinosë, numërimi i letrave është me të vërtetë mënyra më efektive për të ulur avantazhin e shtëpisë. Çuditërisht, kjo strategji është absolutisht e ligjshme kur luani blackjack live. Dhe më e mira nga të gjitha, nuk do t'ju marrë gjithë ditën të mësoni se si të numëroni letrat. Megjithatë, mësoni si të maskoni veten kur numëroni letra për të shmangur sytë vigjilentë të shefit të gropës. Kjo për shkak se disa kazino mund t'ju hedhin jashtë për thjesht numërimin e letrave. Mos harroni, rregullat e shtëpisë zbatohen.

Strategjia #5. Shmangni bastin e sigurimit

Para se të uleni në tavolinë, dijeni se basti i sigurimeve është një bast thithës. Me fjalë të tjera, shmangni vendosjen e këtij basti pavarësisht nga shuma e bastit në dorën tuaj. Në këtë rast, ju do të vini bast që tregtari të ketë një kartë poshtë me vlerë 10 për t'u përshtatur me kartën e tij lart Ace, duke i dhënë atij një blackjack në proces. Megjithëse një bast fitues i sigurimit paguan 2:1, shanset për të marrë një fitore janë më të këqija se kaq.

Strategjia #6. Po Blackjack i Kazinosë Live Falas?

Kumarxhinjtë janë të famshëm për pëlqimin e çmimeve falas. Për fat të mirë, shumica e kazinove online ofrojnë drekë falas për lojtarët e rinj dhe besnikë. Por ekziston një keqkuptim i zakonshëm që bonuset e kazinosë zakonisht synojnë lojtarët e automatëve. Përkundrazi, kazinotë në internet ofrojnë blackjack falas vetëm për t'u regjistruar për një llogari. Disa as nuk kërkojnë që të regjistroheni. Nëse merrni patate të skuqura falas me para për lojë, përdorni këtë shumë për të mprehur aftësitë tuaja të lojës dhe për të marrë një ndjenjë të kazinosë. Por gjithmonë lexoni termat dhe kushtet e bonusit të blackjack.

Përmbledhja

Tani e dini pse lojtarët ekspertë të kazinosë preferojnë blackjack-un mbi çdo lojë tjetër. Kjo për shkak se blackjack u jep lojtarëve njëfarë kontrolli mbi rezultatin e lojës. Por është e rëndësishme të theksohet se skaji i shtëpisë është aty për të siguruar që kazinoja të fitojë në afat të gjatë. Pra, largohuni sapo të fitoni ose rrezikoni të humbni të gjithë bankrollin.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme