Lajme

September 27, 2022

Kriptovalutat më të mira për lojërat e fatit në kazino live në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Që kur kazinotë në internet u bënë të njohura në vitet '90, ato janë rrënuar nga shumë telashe. Në krye të këtyre çështjeve janë konfiskimet e qeverisë dhe procesorët e kufizuar të pagesës/tërheqjes. Megjithatë, shfaqja e monedhave dixhitale ka ofruar një shpëtim për faqet e lojërave të fatit në internet.

Kriptovalutat më të mira për lojërat e fatit në kazino live në internet

Kriptomonedha është një teknologji e drejtuar nga blockchain që mundëson transaksione nga kolegët dhe, nga ana tjetër, eliminon ndërmjetësit financiarë. Kriptot tani favorizohen në kazino sepse janë të decentralizuara dhe kodojnë detajet e transaksionit. Kazino live lojtarët mund të bëjnë transaksione duke mbetur plotësisht anonimë. Këtu është një përmbledhje e kriptove më të njohura në lojërat e fatit në internet.

Bitcoin

Edhe pse nuk konsiderohet si një monedhë e zakonshme, Bitcoin është kriptomonedha më e mirë e lojërave të fatit në kazinotë e internetit. Shumica e faqeve kryesore të lojërave të fatit pranojnë Bitcoin. Lojtarët mund të luajnë lojërat e tyre të preferuara duke përdorur Bitcoin për të blerë monedha kumari dhe më pas duke vendosur shumën që dëshirojnë të bastojnë. Fitimet gjithashtu mund të arkëtohen në portofolin e një lojtari.

Kërkesa e vetme që u nevojitet lojtarëve është një portofol dixhital. Ky portofol mund të përdoret për të blerë monedha nga shitësit, për të depozituar monedhat në një kazino dhe për të pranuar monedha të tërhequra nga kazino. Bitcoin është plotësisht i sigurt dhe është online që nga viti 2009. Vlera e tij është e drejtuar nga tregu, që do të thotë se tërheqjet e kazinove mund të vlerësohen shpejt.

Ethereum

Një tjetër kriptomonedhë për monedhën e lojërave të fatit që rivalizon Bitcoin është Ethereum. Pavarësisht se është një monedhë relativisht e re, ajo është integruar shpejt në shumë kazino online. Para se të luajnë bixhoz, lojtarët duhet së pari të regjistrohen me Kazinotë Ethereum. Këto kazino japin detajet e portofolit të tyre dhe kërkojnë nga kumarxhinjtë të transferojnë shumën që dëshirojnë të depozitojnë në adresën e dhënë.

Lojtarët mund të luajnë çdo lojë duke përdorur Ethereum, por numri dhe disponueshmëria e këtyre lojërave diktohet nga kazinoja e zgjedhur. Bonuset që merr një lojtar i Ethereum janë gjithashtu të ngjashme me bonuset standarde. Nëse një lojtar depoziton 1ETH në një bonus 100% në kazino depozitash, lojtari në fjalë do të marrë një bonus prej 1ETH.

Kripto të tjera

Përveç dy të përmendura, kumari i kriptomonedhave përfshin edhe monedha të tjera. Kripto të tjera më të njohura përfshijnë Dash, Monero, Zcash, Dogecoin, Ripple dhe Litecoin. Ulja e këtyre monedhave është numri i kufizuar i faqeve të kazinosë që i pranojnë ato. Ata pak që marrin kriptomat e përmendura gjithashtu priren të kufizojnë përdorimin e tyre në lojëra specifike.

Aspektet e sigurisë

Për shkak të rritjes së tregtimit dhe përdorimit të monedhave dixhitale në kazino, ekziston një shqetësim për sigurinë e tyre të përgjithshme. Prandaj, nuk është për t'u habitur që ofruesit e CFD vazhdojnë të shfaqen për të mbushur këtë boshllëk. Një shembull i një ofruesi të tillë është Monex i Japonisë. Kjo kompani siguron asete dixhitale si Ethereum dhe Bitcoin.

Si mund të përmirësojnë përvojën tuaj në kripto Lojërat e Kazinosë Live

Eksploroni bota dinamike e lojërave të kazinosë live dhe zbuloni se si ata mund të rrisin përvojën tuaj të lojërave me kriptovaluta. Nga siguria e përmirësuar te transaksionet e menjëhershme, mësoni se si integrimi i kriptos me lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë ofron një mënyrë emocionuese dhe efikase për të shijuar klasikët tuaj të preferuar të kazinosë.

Lojërat e Kazinosë Live janë një mundësi e mirë për të testuar portofolin tuaj kripto

Çështja është se lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë një nga të vetmet vende ku mund të përdorni kripto. Siç e kemi përmendur, kriptovalutat janë si monedhat e botës reale. Ju mund të përdorni kriptomonedha për të blerë artikuj. Meqenëse teknologjia e kriptove është në fazat e saj të hershme, jo shumë platforma aktualisht pranojnë kriptomonedha si pagesa. 

Disa nga vendet e pakta ku mund të përdorni kriptovaluta si pagesa përfshijnë tregje të përmbajtjes dixhitale si dyqanet e lojërave video në internet dhe kazinotë në internet. Nëse keni një mori kriptosh në portofolin tuaj dixhital dhe po përpiqeni të kuptoni se çfarë të bëni me të, pse të mos luani disa lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë? 

Shumë njerëz filluan të minonin disa kriptovaluta në kohën kur ato ishin të njohura. Nëse keni qenë një nga ata njerëz dhe tani nuk dini çfarë të bëni me ato kriptoma, mund të provoni të gjeni kazinotë në internet që i pranojnë ato monedha si pagesa dhe të luani disa lojëra të drejtpërdrejta atje.

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë përmirësojnë faktorin e komoditetit të kriptomonedhave

Një nga arsyet kryesore pse njerëzit kanë filluar të adoptojnë kriptomonedha është sepse ato janë të përshtatshme. Kriptovalutat nuk kërkojnë nga qeveritë dhe nuk kërkojnë infrastrukturë bankare për të funksionuar. 

Të gjitha këto gjëra kushtojnë shumë para, kjo është arsyeja pse ju duhet të paguani tarifat e transfertave kur transferoni paratë tuaja përmes një sistemi bankar. Kur dërgoni kripto në një portofol tjetër, tarifat e transferimit janë ose shumë të vogla ose pothuajse 0.

Komoditeti është gjithashtu një nga arsyet kryesore që njerëzit preferojnë të luajnë lojëra kazino live në vend që të shkojnë në një kazino të vërtetë. Ju mund të luani lojëra drejtpërdrejt nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Ju as nuk duhet të ngriheni nga shtrati!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024
2024-01-10

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024

Lajme