Lojëra shkencore për të ofruar lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë pas blerjes autentike të lojërave

Lajme

2022-01-08

Katrin Becker

Scientific Games, kompania mëmë e Bally, po shijon një 2021 disi të suksesshëm. Kompania ka qenë e zënë gjatë gjithë vitit, duke mbyllur marrëveshje ekskluzive që do të shohin profilin e saj global të rritet edhe më tej. Një marrëveshje e tillë është blerja e suksesshme e Authentic Gaming, një zhvillues i njohur i lojërave të kazinosë live. Pra, çfarë është duke gatuar? 

Lojëra shkencore për të ofruar lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë pas blerjes autentike të lojërave

Debutimi në tregun e kazinosë live

Edhe pse befasuese, lëvizja shënon inkursionin e parë të Games Scientific Games në ujërat e turbullta të lojërave live të kazinosë. Blerja e 3 nëntorit 2021 do të shohë që SG të qëndrojë ballë për ballë me kompanitë kryesore të lojërave të drejtpërdrejta si Evolution Gaming dhe Ezugi në SHBA. Games Scientific Games vazhdon të zgjerojë gjurmën e saj globale me lëvizjen më të fundit duke i dhënë akses në më shumë tregje evropiane dhe amerikane të iGaming.

Sipas njoftimit për shtyp të kompanisë, tregu global i kazinosë live qëndron në rreth 30%. Në këtë drejtim, lëvizja për të blerë Authentic Gaming forcon aftësitë e SG për të zhvilluar vertikale të drejtpërdrejta të kazinosë që u ofrojnë lojtarëve përvoja gjithëpërfshirëse. Marrëveshja do të lejojë gjithashtu grumbulluesin të përdorë më tej marrëdhëniet e tij me bazë tokësore, IP-në e përmbajtjes dhe platformën kryesore OpenGaming.

Scientific Games ka pasur një ëndërr të kahershme për të shtrirë produktet e saj në tregjet e rregulluara të iGaming në SHBA dhe përtej. Sigurisht, kjo përfshin ngritjen e studiove të reja me bazë në SHBA, të cilat do të lejojnë SG të ofrojë produkte të drejtpërdrejta të lokalizuara në kazinotë live të rajonit.

Deklaratat zyrtare

"Ne jemi të emocionuar që kemi Authentic Gaming t'i bashkohet familjes Scientific Games dhe të zgjerojmë portofolin tonë të produkteve premium ndërsa zbatojmë vizionin tonë për t'u bërë kompania lider globale e lojërave ndër-platformë. Fuqia kolektive e Authentic, titujt tanë të provuar të Lojërave të Tavolinës dhe Platforma OpenGaming na lejon të përfitojmë nga një mundësi në rritje e tregut amerikan me qasjen tonë unike omni-channel," komentoi Barry Cottle, CEO i Games Scientific Games

Ndërkohë, Dylan Slaney, CEO i Games Scientific Games iGaming, ishte i shpejtë për të mirëpritur Authentic Gaming në grup. Ai tha se marrëveshja e pozicionon strategjikisht Shkencor Gaming ofrojnë lojëra emocionuese dhe argëtuese të kazinosë live për lojtarët nëpër kanale tokësore dhe dixhitale. Slaney vazhdoi se kompania është e ngazëllyer për të bashkëpunuar me ekipin e talentuar të Authentic për të përmirësuar propozimin e saj iGaming.

Jonas Delin, CEO dhe Bashkë-themelues i Authentic Gaming, bëri gjithashtu disa komente dashamirëse për SG Corp dhe marrëveshjen në përgjithësi. Ai tha se pozicioni drejtues i SG, platforma iGaming lider në treg dhe përqendrimi në përmbajtjen cilësore të lojërave i bën ata partnerin e përsosur për planet e zgjerimit të Authentic Gaming në SHBA dhe Evropë.

Delin vazhdoi se platforma dhe teknologjia e provuar e tregtarëve të drejtpërdrejtë të Authentic janë gati për shkallëzim dhe partneriteti më i fundit do ta ndihmojë atë ta arrijë atë në mënyrë të përsosur. Për të përfunduar, ai ripohoi strategjinë e Authentic për të ofruar lojëra live me cilësi premium me vëmendje ndaj detajeve, inovacionit dhe personalizimit të klientit. Gjithë të mirat për partnerët e rinj!

Diçka rreth lojërave autentike

Pra, çfarë po blejnë saktësisht Lojërat Shkencore? Para së gjithash, njoftimi nuk jep shumë për marrëveshjen. Si, nuk përmendet askund për çmimin e blerjes. Gjithashtu, kjo është hera e dytë në po aq vite që Authentic Gaming po ndryshon pronësinë. Kompania ishte fillimisht një degë e LeoVegas, e cila më vonë ia shiti Genting Online për 15 milionë euro në 2019. Dinak LeoVegas bëri mbi 100% kthime nga marrëveshja.

Përveç kësaj, Authentic Gaming ofron një portofol të gjerë dhe inovativ të produkteve të kazinosë live. Siç pritej, lojërat transmetohen në kohë reale nga kazinotë tokësore të Authentic të përhapura në të gjithë botën. Kompania aktualisht ka marrëveshje me mbi 30 operatorë të kazinove të drejtpërdrejta në Evropë. Lojërat e njohura të drejtpërdrejta të lojërave Authentic Gaming përfshijnë Authentic Live Foxwood, Blaze Auto Roulette, Duo Auto Roulette dhe më shumë. Në përgjithësi, Lojërat Shkencore nuk mund të kishin bërë një marrëveshje më të mirë!

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Lajme