Lajme

July 6, 2021

Lojërat më të mira Blackjack për të luajtur për argëtim

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Nëse pyet ndonjë lojtar me përvojë të kazinosë në internet në lidhje me lojë kazino me pagesë më të mirë, blackjack shpejt vjen në mendje. Kjo lojë ofron një avantazh jashtëzakonisht të ulët të shtëpisë dhe është një shtyllë në çdo kazino të drejtpërdrejtë që hasni.

Lojërat më të mira Blackjack për të luajtur për argëtim

Por për të marrë plaçkën, duhet të jeni vërtet të mirë në lojën. Dhe ku të filloni tjetër, nëse jo me lojërat e blackjack falas? Kjo listë hedh një vështrim në disa opsione për të luajtur vetëm për argëtim.

Arsyet për të luajtur lojëra blackjack falas

Përpara se të futeni në listë, është jetike të përcaktoni qëllimin tuaj kur luani këto lojëra tavoline falas. Përveç ofrimit të argëtimit, këto lojëra u lejojnë lojtarëve të blackjack-ut të zhvillojnë aftësitë e tyre pa rrezikuar asnjë monedhë. Zakonisht, blackjack është një lojë aftësish, pavarësisht nga pak fat në lojë. Kështu, luani blackjack-un falas në internet për të marrë një ndjenjë të lojës përpara se të rrezikoni paratë tuaja.

Për më tepër, nuk keni nevojë të kaloni nëpër procesin rigoroz të regjistrimit për të luajtur këto lojëra. Kjo do të thotë që ju mund t'i luani lojërat shpejt dhe me lehtësi pa shkëmbyer informacione jetike. Një tjetër gjë, ka qindra lojëra blackjack falas për të luajtur online, duke ju dhënë mundësinë për të luajtur çdo variant blackjack.

Lojërat më të mira blackjack për të luajtur falas

Blackjack me ekspozim të dyfishtë Double Exposure Blackjack është një lojë me dy letra ku tregtari merr dy letra përballë. Në këmbim, kjo ju jep informacion jetik për dorën e tregtarit dhe ndryshon vendimmarrjen tuaj në tryezë. Në këtë lojë blackjack, tregtari qëndron në të 17-at, duke e bërë atë disi të këndshme.

Dorëzimi i Blackjack Në Blackjack Surrender, lojtarët mund të palosin ose 'dorëzojnë' bastet e tyre nëse mendojnë se tregtari është i pamposhtur dhe marrin gjysmën e bastit tuaj fillestar. Duke marrë një fletë të pastër, ju do të reduktoni skajin e shtëpisë deri në 0,07%. Në përgjithësi, është loja më e mirë për të praktikuar se si të filloni një fillim fluturues.

Atlantic City Blackjack Atlantic City Blackjack është padyshim një nga variantet më të mira të blackjack falas. Përveç ofrimit të rregullave miqësore për lojtarët, kjo lojë ka një avantazh të pabesueshëm të ulët të shtëpisë prej 0.36%. Kjo lojë luhet duke përdorur tetë kuvertë dhe lojtarët lejohen të dorëzohen. Gjithashtu, tregtari mund të qëndrojë në 17 deri në 21 totale dore.

Blackjack Evropian Luaj Blackjack-un Evropian, i disponueshëm në shumicën e kazinove në internet nëse nuk të shqetëson 0,62% e rritjes së avantazhit të shtëpisë. Këtu, tregtari duhet të qëndrojë në 17, dhe marrja e 21 i paguan lojtarët 3:2. Për më tepër, lojtarët mund të dyfishohen pas ndarjes, edhe pse ju mund të humbni nëse kruperi ka një blackjack.

Blackjack Pontoon Nëse nuk e keni luajtur kurrë këtë variant blackjack, këtu është mundësia juaj për ta luajtur atë falas. Me këtë variant, ju fitoni monedha shtesë nëse dora juaj ka një as dhe një dhjetë. Përndryshe, loja është e ngjashme me lojën tipike Blackjack që luani online.

21 Burn Blackjack Ky variant blackjack i lejon lojtarët të bastojnë me tre duar. Megjithatë, ka më shumë në këtë lojë blackjack se kaq. Blackjack 21 Burn vjen me opsionin "Burn", duke ju mundësuar të zëvendësoni një kartë të ekspozuar. Kjo veçori duhet t'ju ndihmojë të fitoni më shumë.

Ndërprerës Blackjack Blackjack Switch është një variant më i fundit që lejon lojtarët të marrin dy duar në fillim të lojës. Pastaj, lojtarët mund të shkëmbejnë mes duarve, në varësi të asaj se cila funksionon më mirë për ta. Një veçori tjetër unike është se një "shtytje" ose kravatë është 22 e vështirë e tregtarit.

konkluzioni

Me këto lojëra blackjack, ju mund të mësoni rregullat e lojës së shumicës së varianteve me para reale përpara se të rrezikoni ndonjë gjë. Sidoqoftë, mbani mend, këto lojëra do t'i luani kundër kompjuterit dhe nuk keni nevojë të krijoni një llogari kazinoje. Pra, nëse jeni gati të luani me para të forta, hidhini një sy këtyre kazinove të drejtpërdrejta të rregulluara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme