Lajme

December 27, 2021

Marrëveshja e kazinosë Greentube Inks Holland për të debutuar në tregun holandez

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Tregu holandez i lojërave të fatit në internet më në fund filloi të funksionojë më 1 tetor 2021. Kjo pas miratimit të Aktit të lojërave të fatit në distancë (KOA). Dhe operatorët e kazinove online kanë humbur pak kohë për t'u bashkuar me këtë treg premtues të iGaming. Një operator i tillë është Greentube. Ky zhvillues i softuerit është i specializuar në lojëra elektronike në internet, lojëra tavoline dhe lojëra kazino live në kazino live.

Marrëveshja e kazinosë Greentube Inks Holland për të debutuar në tregun holandez

Pikërisht 20 ditë pas lançimit në treg, Greentube, një divizion interaktiv i NOVOMATIC Group, njoftoi se katalogu i saj i lojërave do të dilte drejtpërdrejt në Holandë nëpërmjet Holland Casino. Është interesante se kjo shënon zhytjen e parë të kompanisë në ujërat holandeze iGaming. 

Pra, çfarë duhet të presin lojtarët e kazinosë live Kiwi nga fillimi?

Portofoli gjithëpërfshirës i lojërave

Pas marrëveshjes, lojtarët holandez të kazinosë live tani do të kenë akses në portofolin e plotë të lojërave të Greentube. Marrëveshja mbulon një gamë të gjerë të klasikëve të NOVOMATIC si Book of Ra dhe Sizzling Hot.

Ai përfshin gjithashtu tituj të lojërave elektronike AWP (Argëtim me çmim) që kanë qenë një sukses i jashtëzakonshëm, falë nivelit të tyre të lartë të ndërveprimeve me lojtarët. Lojëra si Gemini Twin, Club 2000, Random Runner, Mega Slam Casino dhe Grand Slam Casino tani do të jenë të disponueshme për fansat holandezë të automateve.

Siç pritej, lojërat e kazinosë live të Greentube si blackjack, ruletë dhe baccarat janë gjithashtu pjesë e marrëveshjes. Këto lojëra janë të njohura midis lojtarëve dhe operatorëve për grafikën e tyre të mrekullueshme HD, bisedën e drejtpërdrejtë dhe modalitetin e çmimit të parë. Përveç kësaj, ata janë të disponueshëm për të luajtur 24/7, që do të thotë se lojtarët e Kiwi mund të sintonizohen dhe të shijojnë në çdo kohë.

Pas lançimit të tregut të rregulluar rishtazi, Holland Casino u bë operatori i parë i kazinosë në internet në Holandë që bashkëpunoi me Greentube. Ky operator është i licencuar për të operuar në tregun holandez dhe krenohet me një partneritet të gjatë pune me divizionin tokësor të NOVOMATIC në vend.

Treg me shumë potencial

Markus Antl, shefi i shitjeve dhe menaxhimit të llogarive kryesore të Greentube, reagoi shpejt ndaj marrëveshjes së re. Ai tha se grumbulluesi është i lumtur të bashkëpunojë me partnerin e vjetër të NOVOMATIC - Holland Casino.

Zyrtari shtoi se Holanda është një treg iGaming me potencial të madh dhe operatori nuk mund të ishte më i lumtur të dilte live në vend. Antl shpreson që momenti historik të jetë vetëm fillimi i një partneriteti të gjatë dhe të suksesshëm midis dy kompanive.

Jeroen Verkroost, Drejtori i Transformimit Dixhital të Kazinosë në Hollandë, ishte gjithashtu i shpejtë për të mbushur marrëveshjen me lëvdata. Ai komentoi se lojtarët holandezë mezi prisnin të shijonin lojërat e tyre të preferuara në një mjedis të sigurt, të sigurt dhe të kontrolluar. Verkroost tha gjithashtu se klasikët e Greentube si titujt Sizzling Hot, Book of Ra dhe AWP do të hapnin një kapitull të ri në marrëdhënien e tyre të gjatë dhe të suksesshme me NOVOMATIC.

NOVOMATIC merr sërish akreditimin e G4

Në lajme të tjera të ngjashme, NOVOMATIC, një grup austriak i teknologjisë së lojërave, u mburr me certifikimin e tij më të fundit G4 më 17 nëntor 2021. Ky rinovim do të jetë padyshim muzikë për veshët e Greentube dhe filialeve të tjera NOVOMATIC në:

  • MB
  • Gjermania
  • Austria
  • Holanda

Që një kompani të marrë certifikimin G4 (Global Gaming Gambling Guidance), ajo duhet të pranojë të mbajë standardin më të lartë të mbrojtjes së lojtarëve dhe të rinjve në të gjitha fushat e biznesit.

NOVOMATIC u nderua për herë të parë me këtë certifikatë në nëntor 2019. Akreditimi i G4 rishikohet dhe rinovohet çdo dy vjet nëse një kompani i përmbahet 100 kritereve strikte të përcaktuara nga organizata. Rregullat variojnë nga kodi i sjelljes dhe udhëzimet e brendshme deri te trajnimi i stafit dhe parandalimi i varësisë nga lojërat.

Ky certifikim përfiton nga NOVOMATIC Group në mënyrat e mëposhtme:

  • Më shumë mundësi marketingu.
  • Rritni perceptimin e kompanisë midis lojtarëve të industrisë.
  • Ai dallon kompanitë NOVOMATIC nga operatorët joetikë.
  • Dërgoni një mesazh të qartë për qeveritë dhe komunitetet për sjelljen e përgjegjshme të kompanisë.

Sipas auditorit kryesor të G4, Ynze Remmers, certifikimi i ri tregon se NOVOMATIC AG vazhdon të përmirësohet dhe argëtimi i përgjegjshëm është objektivi i tyre kryesor. Mund të vazhdojë gjatë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme