Lajme

April 14, 2021

Shenjat që tregojnë se mund të jeni një lojtar profesionist

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Miliona njerëz në mbarë botën luajnë kumar në një mënyrë ose në një tjetër. Kjo pavarësisht se kumari konsiderohet si një nga mënyrat më sfiduese për të fituar para. Por me siguri keni dëgjuar për lojtarë profesionistë të kazinosë që kanë reputacion për të jetuar të mëdhenj. A e falsifikojnë? Epo, të bëhesh një lojtar profesionist është një proces i vazhdueshëm që kërkon psikologjikisht. Pra, nëse keni disa nga këto tipare, dijeni se mund të jeni gati të shkoni profesionale.ca

Shenjat që tregojnë se mund të jeni një lojtar profesionist

Perspektiva pozitive

Kumarxhinjtë e suksesshëm janë të fortë psikologjikisht. Ata nuk flasin pas një serie të dhimbshme humbjesh dhe gjithmonë gjejnë mënyra për të krijuar një aksion të ri pasi kanë humbur një bast. Gjithashtu, ata mësojnë të jetojnë me skajin e lig të shtëpisë, që është arsyeja kryesore pas një serie demoralizuese të humbjeve. Vini re se ligji i probabilitetit thotë se fitimi është gjëja tjetër pas një vrapimi humbës. Pra, mënyra se si i trajtoni situatat e ftohta përcakton nëse keni atë që duhet për të qenë një lojtar profesionist.

Menaxhimi i Bankrollit

Nuk ka rrugë tjetër rreth këtij fakti. Ju thjesht duhet të jeni të mirë në menaxhimin e buxhetit tuaj të lojërave të fatit për të shijuar suksesin. Menaxhimi i bankroll përfshin vendosjen e një buxheti specifik dhe respektimin e tij gjithmonë. Ekspertët rekomandojnë që duhet të krijoni një llogari 1000 herë më të madhe se bast minimal. Edhe pse kjo mund të tingëllojë shumë, ju jep fuqinë për të vazhduar të luani edhe gjatë një vrapimi humbës. Në fund të fundit, lojtarët profesionistë i përmbahen formulës, jo shumës.

Siguria financiare

Menaxhimi i bankrollit dhe siguria financiare shkojnë paralelisht. Është e pamatur të heqësh dorë nga një punë e qëndrueshme për t'u bërë një lojtar profesionist. Të paktën, keni një burim të qëndrueshëm të ardhurash për disa muaj ndërsa përpiqeni të mësoheni me botën profesionale të lojërave të fatit. Me pak fjalë, luani kumar kur e dini se mund t'i paguani faturat në shtëpi. Dhe siç thuhet, mos luani me paratë e frikësuara.

Aftësi të larta ndërpersonale

Aftësia dhe kompetenca janë jetike kur ndërveproni me lojtarët e tjerë të kazinosë. Lojtarët më të suksesshëm janë zakonisht simpatikë, miqësorë dhe të ndershëm. Ata gjithmonë shmangin debatet e panevojshme dhe do të gjejnë një vend për të akomoduar pikëpamjet e njerëzve të tjerë. Ju duhet të jeni një dëgjues i vëmendshëm, pasi njerëzit, duke përfshirë edhe shefin e gropës, e pëlqejnë këtë tipar. Gjithashtu, një lojtar profesionist i bixhozit duhet të përkulet përpara me vëmendje dhe të ketë një qëndrim mikpritës. Sigurisht, etiketa e lartë duhet të zbatohet kur jeni duke luajtur në internet kazino lives, po ashtu. Një gojë e keqe mund t'ju nxisë nga dhoma dhe llogaria juaj të pezullohet krejtësisht.

Luaj lojëra të aftësive

A e dini pse lojtarët e suksesshëm të kazinosë japin lojëra elektronike video shtrat i gjerë? Nuk ka të bëjë vetëm me skajin e pjerrët të shtëpisë që vjen me këto lojërat e njohura të kazinosë, por edhe shtrirja e lojës. Në mënyrë tipike, nuk ka një strategji të njohur për të zvogëluar skajin e shtëpisë kur rrotullohen rrotullat. Por me lojëra aftësish si blackjack, ju mund të zvogëloni avantazhin e shtëpisë duke numëruar letra. Një lojë tjetër që ka një avantazh shumë të ulët është video poker. Pra, përfitoni në maksimum nga lojërat strategjike.

Keni një strategji daljeje

Edhe lojtari më profesionist ka një rrugë shpëtimi në strategjinë e tyre. Plani është gjithmonë të dini se kur të hiqni dorë. Mos vazhdoni të luani edhe kur bankrolli juaj po pakësohet dhe fati nuk është në anën tuaj. Ju mund të shpenzoni më shumë seç duhet duke ndjekur humbjet. Gjithashtu, mos pranoni stimuj të tillë si sigurimi i blackjack-ut, pasi ky është një mashtrim i kazinosë për të rritur avantazhin e shtëpisë dhe për t'ju mbajtur të luani. Jeto për të luftuar një ditë tjetër!

Këshilla Përfundimtare

Pandemia e Covid-19 solli në gjunjë shumicën e kazinove me bazë tokësore. Por kjo nuk do të thotë të hiqni dorë nga karriera juaj e lojërave të fatit. Thjesht hapni një llogari të kazinosë në internet dhe përdorni ekspertizën tuaj duke luajtur lojëra tavoline live të menaxhuara nga krupierë të jetës reale. Mund të përfundoni që të mos shkelni më kurrë në atë kazino me tulla dhe llaç.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme