Lajme

September 12, 2019

Si të fitoni në tavolinat e ruletit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Fitimi në ruletë nuk kërkon një formulë magjike. Ruleta është një nga ato lojëra kazino të bazuara në fat të pastër. Pra, çdo lojtar ruleti që kërkon një mënyrë të sigurt për të fituar të mëdha ndoshta do të zhgënjehet kur zbulon se nuk ka asnjë garanci fituese.

Si të fitoni në tavolinat e ruletit

Nga ana tjetër, lojtarët mund të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar. Gjëja e parë që çdo lojtar duhet të bëjë është të kuptojë shanset për të fituar. Nga atje, bëhet shumë më e lehtë për ta që të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar, duke përdorur strategjitë dhe këshillat e provuara të shpërndara në këtë platformë.

Kuptimi i lojës

Lojtarëve të ruletës kërkohet që fillimisht të kuptojnë lojën. Marrja e kohës për të studiuar timonin, do të thotë që një lojtar mund të identifikojë tryezën e duhur të ruletës përpara se të vendosë baste. Në dritën e kësaj, lojtarët që provojnë një tavolinë të re inkurajohen që ta lënë timonin të rrotullohet për disa minuta nën vëzhgimin e tyre.

Studimi i tabelës mund të mos jetë gjëja më e mirë për të bërë për lojtarët në internet. Por lojtarët në kazinotë me tulla dhe llaç e përqafojnë këtë këshillë. Shqyrtimi i tabelës i ndihmon ata të kuptojnë lojën ose të krijojnë një raport me lojtarët e tjerë. Gjithashtu i ndihmon ata të shmangin tavolinat me lojtarë agresivë dhe të papërshtatshëm.

Këshilla fituese

Pas identifikimit të lojës së duhur ose rrotës së ruletës, dhe cila duhet të shmangë, çdo lojtar perceptues duhet t'i kushtojë kohën e tij ose të saj për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar. Një këshillë themelore fituese që duhet të mësojnë të gjithë lojtarët është se si të përmasojnë bastet. Madhësia optimale siguron që lojtarët të qëndrojnë gjatë gjithë kohëzgjatjes që synojnë të luajnë.

Përveç të diturit se si të përmasat e duhura të basteve, çdo lojtar ruleti pritet të kuptojë se si të zgjedhë dhe të vendosë bastet e tij që në fillim. Në mënyrë ideale, zgjedhja e bastit të duhur kërkon të kuptuarit se si t'i vendosni ato, dhe në të njëjtën kohë, si të minimizoni rrezikun e vendosjes së basteve humbëse.

Strategjia e basteve

Strategjitë e basteve në ruletë janë kryesisht metoda të provuara të krijuara për të përmirësuar shanset e lojtarit për të fituar ose për të ulur humbjet. Lojtarët e ruletës kanë përdorur një sërë strategjish bastesh për të fituar ndër vite. Asnjë strategji e vetme nuk mund të garantojë një fitore. Megjithatë, përdorimi i qasjes së duhur do të përmirësojë padyshim shanset e çdo lojtari për të fituar.

Disa strategji të zakonshme të basteve të përdorura në tavolinat e ruletit përfshijnë Sistemin e basteve Martingale, Strategjinë e kundërt Martingale, Strategjinë e Roulette D'Alembert, Strategjinë Fibonacci dhe Strategjinë e Ruletës së James Bond. Kështu, lojtarët e ruletës inkurajohen të provojnë çdo stil dhe të zgjedhin atë që mendojnë se është i duhuri për shfrytëzimet e tyre të basteve, duke pasur parasysh se nuk ka një strategji të padiskutueshme të garantuar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme