Si të luani Craps Live

Lajme

2020-09-24

Craps është një lojë ku pjesëmarrësit luajnë kumar mbi rezultatet e hedhjes së një çifti zare. Luhet në një tavolinë të ndërtuar me qëllim ku përdoren dy zare. Duke qenë një lojë kaq popullore, zaret bëhen sipas standardeve strikte dhe zëvendësohen pas një përdorimi tetë orësh. Katrahurat e drejtpërdrejta në internet përdorin patate të skuqura për të bërë një bast në tryezën e craps. Më tej, bastet do të ndryshojnë midis kazinosë për shkak të aspekteve si pagesat, vendndodhjen dhe disponueshmërinë. Luhet në raunde me baste të vendosura mbi to. Të luash mut është fitimprurëse dhe e këndshme, pasi lojtarët të kuptojnë rregullat dhe të zbatojnë strategjinë e duhur.

Si të luani Craps Live

Strategjia e Craps

Zari duhet të kalojë Linjën dhe të arrijë në murin e pasmë të tabelës së craps. Objektivi është që të ketë goditjen e bastit të vijës së kalimit ose "7" ose "11". Hedhja fillestare prej 7 ose 11 fitoresh. Nga ana tjetër, gjuajtja e parë prej 2, 3 ose 12 do të humbasë atë raund. Goditja e numrave që ndodhin midis 4-6 ose 8-10 vendos një "pozicion fillestar". Për shembull, në bast Pass Line, duke u kthyer 3-3, 4-2 ose 5-1, rezultati është 6. Kur ata luajnë craps jetojnë në internet, lojtarët luajnë lojëra duke vendosur çipat e tyre në paraqitje dhe duke zgjedhur lëvizjen më të mirë sipas udhëzimeve.

Bazat se si të luani craps live

Në fillim të lojës, lojtari do të vendosë një bast prej të paktën minimumit të tabelës. Ndërsa luani mut, basti i sigurt do të ishte të bëni një bast të drejtë/të gabuar dhe baste Eja/Mos Hajde. Me këto alternativa, kazinotë kanë një shkallë suksesi prej 1.40%. Gjithashtu, nëse ata shtrihen ose marrin shanse, kjo zvogëlon edhe më shumë avantazhin e shtëpisë. Përveç basteve Pass Line dhe Come, fokusohuni në Vendin 6, Vendin 8 dhe Fushën 2 ose 12. Ato janë bastet më të mira ndërsa loja përparon për të fituar paratë. Pjesa tjetër e basteve i vendos ato në disavantazh.

Përmbledhje

Fitimi i kësaj loje është i mundur kur lojtarët ndjekin udhëzimet për këtë të fundit. Këtu është një përmbledhje e bazave: • Pjesëmarrësit mësojnë paraqitjen e tavolinës dhe gjuhën e craps. dhe shmangni bastet me një rrotullim. Kjo është ajo që konsiston në një strategji fituese në luajtjen e lojërave të drejtpërdrejta në internet. Gjithashtu, qëndrueshmëria dhe praktika u japin atyre një avantazh teksa luajnë kundër profesionistëve. Njohja e fazës "Come Out" dhe "Point" në lojën e lojërave të drejtpërdrejta në internet u paraqet lojtarëve një avantazh konkurrues.

Bazat e luajtjes së lojërave të drejtpërdrejta dhe strategjive të inkorporuara

Aftësia për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta në internet varet nga iniciativa e lojtarit për të kuptuar lojën. Ata nuk mund të nënvlerësojnë fuqinë e zotërimit të artit.

Të rejat e fundit

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live
2023-05-25

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €