Si të luani Ezugi Live Andar Bahar

Lajme

2021-06-05

Eddy Cheung

Andar Bahar është padyshim një nga lojërat më të luajtura në të Indi. Kështu që nuk është çudi që Ezugi krijoi versionin live Andar Bahar në korrik 2019. Por ndërsa popullariteti i lojës vazhdon të rritet jashtë Indisë, më shumë lojtarë kanë filluar të interesohen për mënyrën se si luhet. Ky artikull hedh një vështrim më të afërt se si të luani këtë lojë online të kazinosë live dhe pse duhet ta luani më shpesh.

Si të luani Ezugi Live Andar Bahar

Çfarë është Ezugi Andar Bahar?

Ezugi Andar Bahar është një lojë tavoline me origjinë indiane e disponueshme në Ezugi-powered kazino live online. Ai përmban lojë të drejtpërdrejtë dhe baste anësore novatore që mund të rrisin bankrollin tuaj në minuta. Mënjanë këtë, objektivi kryesor është të parashikohet se cili pozicion i lojës do të përputhet së pari me kartën "Joker". Loja përfundon pasi bën një ndeshje dhe fillon një dorë e re. Është interesante se lojtarët gjithashtu mund të bëjnë baste anësore për numrin e letrave që do të shpërndahen përpara se të bëjnë një ndeshje. Për shkak të basteve të tilla, Andar Bahar konsiderohet si një nga lojërat më emocionuese me pagesa të zgjeruara.

Si të luani Ezugi Andar Bahar Live?

Së pari dhe më kryesorja, Andar Bahar luhet duke përdorur një kuvertë të vetme 52-she, e cila përzihet pas çdo raundi. Tregtari zakonisht zgjedh një letër, e cila bëhet Joker, dhe vendoset me fytyrë lart në tryezën e lojës. Pasi Joker të jetë tërhequr nga kuverta, lojtarët zgjedhin të bastojnë në fushat kryesore Andar ose Bahar. Siç u tha më parë, ju gjithashtu mund të vendosni baste anësore. Më pas, tregtari do të shpërndajë letrat e para Andar dhe Bahar. Kjo vazhdon derisa të shfaqet një dublikatë e Joker. Ju fitoni nëse replikimi ulet në anën që zgjidhni (Andar ose Bahar). Megjithatë, nuk mbaron këtu, sepse të gjitha letrat e shpërndara, minus Joker, numërohen për të vendosur fituesin e bastit anësor. Nëse bëhen të gjitha pagesat, fillon një raund tjetër me një kuvertë krejt të re. Është kaq e lehtë!

Andar Bahar RTP drejtpërdrejt dhe pagesat

Si zakonisht, RTP do t'ju ndjekë gjithmonë, pavarësisht nga lloji i lojës së kazinosë që luani. Në rastin e Andar Bahar Live, lojtarët mjaftohen me një RTP teorik prej 94,85% në lojën kryesore. Sa i përket basteve anësore, RTP është 95.57%. Tani, kjo mund të mos jetë shumë, por sigurisht që është më e mirë se ajo që do të merrni me shumicën e lojërave elektronike të videove dhe disa rrota ruleti. Sa i përket pagesave, bastet Andar mund të japin 0.9 me 1, ndërsa bastet Bahar mund të paguajnë 1 me 1. Përsëri, pagesat këtu nuk janë emocionuese, por një seri e mirë fituese mund të bëjë diferencën. Ndërkohë, ekzistojnë deri në tetë opsione të basteve anësore, ku bastet anësore me pagesë më të ulët janë letrat 1 deri në 5. Pagesa e këtyre kartave është 3 me 1. Nga ana tjetër, kartat 6 deri në 10 dhe letrat 16 deri në 25 paguajnë 4 deri 1. Bastet në letrat 36 deri në 40 mund të ofrojnë shanse marramendëse prej 50 me 1, me një 120 me 1 marramendëse për letrat që renditen më shumë se 41.

Parashikimi i bastit anësor

Fatkeqësisht, është pothuajse e pamundur të parashikohet numri i letrave që do të shpërndahen përpara se të përputhet me Jokerin. Megjithatë, disa udhëzime mund t'ju ndihmojnë. Për shembull, 51 letrat e mbetura në kuvertë kanë deri në tre letra të mundshme që përputhen. Prandaj, është logjikë e zakonshme që probabiliteti për të marrë një kartë dublikatë rritet me çdo kartë të re. Pra, është më mirë të vini bast në letra të rangut të mesëm si 26-30 ose 16 deri në 25 për rezultate më të mira.

A ia vlen të luash Ezugi Andar Bahar?

Si fillim, është freskuese të luash diçka larg lojërave elektronike tipike dhe lojërave tavoline të ofruara në shumicën e kazinove në internet. Gjithashtu, Ezugi Andar Bahar transmetohet 24/7 dhe ka të drejtë të luajë nga një numër i pakufizuar lojtarësh. Dhe po, tetë bastet anësore ofrojnë pagesa fantastike. Në përgjithësi, kjo lojë është për ata që kërkojnë një përvojë të re të lojës.

Lajmi i fundit

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?
2023-02-06

A ndihmon gjurmimi i rezultateve të lojërave të kazinosë live?

Lajme