Lajme

June 1, 2021

Sjellje të bezdisshme që nuk i pëlqejnë tregtarët e kazinove

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Marrëdhënia legjendare midis kumarxhinjve dhe tregtarëve të kazinove është një marrëdhënie dashuri-urrejtjeje. Ndërkohë që të dyja palët kanë nevojë për njëra-tjetrën, ato shpesh i futen në nerva njëra-tjetrës. Shpesh, lojtarët janë të parët që ankohen për disa arsye të gabuara. Por nga ana tjetër, tregtarët zakonisht janë më të ligjshëm në ankesat e tyre. Pra, ky artikull do t'ju mësojë se si të silleni në një kazino duke diskutuar disa sjellje të zakonshme që tregtarët e drejtpërdrejtë në internet dhe tregtarët e kazinove me bazë tokësore i urrejnë.

Sjellje të bezdisshme që nuk i pëlqejnë tregtarët e kazinove

Përdorimi i gjuhës së keqe

Nëse dëshironi të anuloni anëtarësimin tuaj në kazino para se të fillojë, atëherë përdorni gjuhë të neveritshme kundër tregtarit ose lojtarëve të tjerë. Për ata që zakonisht luajnë online, kjo sjellje padyshim do të çojë në pezullimin e llogarisë me ndonjë fitim në të. Edhe një koment shaka mund të çojë në një ndalim të plotë. Dhe, sigurisht, nuk keni nevojë t'ju thuhet se çfarë do të ndodhë me ju kur luani në një kazino me bazë tokësore. Në përgjithësi, përdorimi i gjuhës abuzive nuk është një opsion kur luani në ndonjë kazino.

Përdorimi i një smartphone/tableti në një lojë tavoline

Për ata që luajnë në një kazino live online, mund ta kaloni këtë pikë fare. Sa i përket lojtarëve të kazinove me bazë tokësore, kjo sjellje mund t'ju bëjë të flakni jashtë. Pse? Mashtrimi është një çështje e rëndësishme në kazino. Prandaj, tregtari mund të dyshojë se jeni duke kërkuar numërimin e kartave ose ndonjë strategji tjetër të kazinosë, kur në realitet, thjesht po lexoni një email pune. Gjithashtu, tregtari i kazinosë nuk do të jetë i kënaqur që ju të kontrolloni kohën. Tani e dini pse shumica e kazinove nuk shfaqin orët!

Kartat e numërimit

Qoftë një tregtar kazinoje me bazë tokësore ose një tregtar kazinoje në internet, numërimi i kartave është jo-jo. Kjo është edhe pse numërimi i letrave është një strategji popullore blackjack midis lojtarëve. Disa lojtarë të kazinosë nuk do të luajnë as aty ku kjo strategji nuk lejohet. Çuditërisht, numërimi i kartave është absolutisht i ligjshëm. Por pse do të hidheni jashtë? E thjeshtë! Kazinoja mund t'ju përjashtojë për shkeljen e çdo rregulli në librin e tyre të lojërave. Në fund, zbatohen "rregullat e shtëpisë".

Pirja e duhanit në tryezë

Shumica e kazinove janë në biznes për të akomoduar lojtarë me sjellje të ndryshme. Rregulli është që klienti është i pari, ashtu si në çdo biznes tjetër. Megjithatë, disa klientë mund të vlejnë të humbasin sepse krijojnë bezdi të panevojshme. Ndërsa shumica e klientëve të lojërave të fatit janë duhanpirës, disa mund të jenë duhanpirës zinxhir që duan të fryjnë re të mëdha në tryezë. Për fat të mirë, pirja e duhanit në një kazino nuk është arsye e mjaftueshme për t'ju nxjerrë jashtë.

Lojtarë dorështrënguar

Krupierët profesionistë zakonisht fitojnë një shumë të mirë nga paga e tyre për orë. Megjithatë, është një sekret i hapur që bakshishi financon stilin e tyre luksoz të jetesës. Megjithëse nuk është një rregull i shkruar, tregohuni mjaft të zgjuar për të dhënë bakshish nga tregtari në një moment. Disa lojtarë do të japin bakshish nga tregtari në fund të seancës së lojërave të fatit, ndërsa të tjerët menjëherë do të japin bakshish duke fituar. A e dini se kumarxhinjtë që fajësojnë tregtarin për humbjen e basteve janë ata që nuk japin bakshish?

Dyshimi i Rezultateve

Është një keqkuptim i zakonshëm që lojërat e kazinosë janë të manipuluara në favor të shtëpisë. Por deri tani, duhet ta dini se ky është thjesht një mit. Shumë herë, tregtari rrallë do të ndikonte në rezultatin. Megjithatë, disa kumarxhinj besojnë se tregtarët manipulojnë lojëra për lojtarët e tyre të preferuar. Është për këtë arsye që puna konsiderohet si një nga më të kërkuarat atje.

konkluzioni

Deri në këtë pikë, ju do të pranoni që tregtarët e kazinove të fitojnë pagat e tyre. Është mjaft kërkuese të merresh me sjelljet e dehura dhe mashtrimin e lojtarëve. Kështu që, herën tjetër që do të takoni këta profesionistë të butë, përpiquni t'ua lehtësoni punën duke ndjekur etiketën e kazinosë dhe, natyrisht, duke dhënë bakshish. Përndryshe, zgjidhni të luani në internet aty ku shumica e rregullave nuk zbatohen. Sido që të jetë, silluni në mënyrë profesionale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme