Lajme

October 10, 2020

Transmetimi i drejtpërdrejtë ka ndryshuar kazinotë e drejtpërdrejta

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Transmetimi i drejtpërdrejtë ka ndryshuar kazinotë e drejtpërdrejta

Biznesi i lojërave të fatit ka përfituar vërtet nga përmirësimet në teknologjinë e transmetimit të drejtpërdrejtë dhe po përmirësohet dita-ditës. Përdorimi i kamerave dhe mikrofonave është mënyra se si mund të luani lojëra të drejtpërdrejta kazino sikur të ishit në një kazino të vërtetë. Ka shumë njerëz që i pëlqejnë plotësisht këto lojëra dhe ato i bëjnë të ndihen sikur po luajnë në një kazino fizike, diçka që është një avantazh i madh. Lojërat më të njohura janë blackjack dhe roulette, dhe kjo është arsyeja pse ka kaq shumë variante të tyre. Sidoqoftë, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë të gjera. Ka lojëra me zare, poker, baccarat dhe të tjera. Përvoja juaj e pabesueshme është e mrekullueshme në ditët e sotme kur krahasohet me disa vite më parë falë disa shpikjeve të mahnitshme:

Transmetimi i drejtpërdrejtë ka ndryshuar kazinotë e drejtpërdrejta

Hyprsense Hypermeet

Kjo markë ka bërë një përmirësim të madh në botën e transmetimit të drejtpërdrejtë me njohjen e fytyrës. Në thelb, kjo zgjidhje e re e njohjes së fytyrës e quajtur Hypermeet dhe i lejon njerëzit të krijojnë averterë për lojërat në internet. Kjo është shumë më mirë për të përmirësuar sigurinë e lojërave në internet dhe gjithashtu për të përmirësuar përvojën tuaj të lojërave.

Evolution Crazy Time

Ishte në fillim të këtij viti që Evolution Gaming prezantoi Crazy Time. Kjo është një lojë me rrota që përmban një rrotë me shumë lojëra bonus. Është e mundur të vihet bast në shumë seksione si numra dhe madje edhe raunde bonus. Kjo lojë përzien lojën e lojërave të tjera si Cash Hunt, Cash Hunt Pachinko, Coin Flip dhe madje edhe Crazy Time. Është e mundur të aktivizoni bonuse edhe 6 minuta. Kjo është padyshim një lojë e shkëlqyer në çdo kazino live.

Microgaming dhe partneriteti Hacksaw

Microgaming, një prodhues i shumë lojërave live, ka njoftuar se do të bashkohet me lojërat Hacksaw. Lojërat e tyre konsiderohen si disa nga më të avancuara kur bëhet fjalë për transmetimin e drejtpërdrejtë. Ky bashkim i ri në thelb do të thotë që kazinotë që kanë platformat e këtij zhvilluesi kanë mundësinë të rrisin ofertën me hitet e Hacksaw si Stick'em apo edhe Scratch Platinum.

Pokeri i realitetit virtual të PokerStars

Ka shumë kazino në internet që kanë filluar të përdorin teknologjinë VR për lojërat e tyre. Edhe pse kjo lloj teknologjie ka kohë që ekziston, ajo ka kosto të larta. PokerStars VR Poker ndihmon për të dhënë një pamje se si do të duket industria pas disa vitesh. Kjo lojë VR u lançua në fund të 2018 duke u ofruar lojtarëve një përvojë gjithëpërfshirëse pokeri përmes Oculus Rift. Ata kishin aftësinë për të manipuluar kartat dhe patate të skuqura dhe madje edhe për të biseduar me shokë të tjerë të tryezës virtuale. Kjo lojë është ndërtuar me partnerin e Lucky VR. Kjo platformë përfshin madje një kamerë brenda lojës për transmetim të drejtpërdrejtë dhe madje ndërveprim me lojtarët e tjerë, dhe ka gjithashtu mundësinë që ju të shijoni puro virtuale dhe të ndani të gjithë përvojën në mediat sociale, nëse kjo është ajo që dëshironi.

Aplikacioni Nvidia Broadcast

Ishte në fillim të këtij muaji që Nvidia filloi Aplikacioni Nvidia Broadcast. Ky aplikacion i ri prezanton AI në konfigurimin e transmetimit të drejtpërdrejtë të një lojtari. Ai sinkronizon mikrofonat dhe kamerat në internet, duke i bërë ato pajisje inteligjente me aftësi AI. Për shembull, kur bëhet fjalë për transmetimin e drejtpërdrejtë, tingulli mund të ketë një cilësi të ulët dhe videoja e drejtpërdrejtë mund të jetë pak e lëkundur. Sidoqoftë, aplikacioni Nvidia Broadcast do të kujdeset për këtë. Ky aplikacion i bën njerëzit të duken dhe të tingëllojnë më mirë në lidhje me çdo situatë të transmetimit të drejtpërdrejtë, gjë që është një përfitim i madh për kazinotë live në internet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme