Lajme

February 14, 2022

Turne të Kazinosë Live – Rregulla dhe Këshilla

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Sot, turnet e drejtpërdrejtë të kazinove në internet konkurrojnë me lojëra të rregullta nga vëmendja e lojtarëve. Në vend që të luajnë kundër shtëpisë, lojtarët e bëjnë atë kundër vetes, duke i ngritur aksionet edhe më lart. Dhe, sigurisht, pagesa më e lartë se lojërat e zakonshme dhe tabela konkurruese e bën të gjithë përvojën më befasuese. Pra, ky udhëzues ju përcjell përvojën tuaj të parë të turneut të kazinosë live dhe si të fitoni më shpesh. 

Turne të Kazinosë Live – Rregulla dhe Këshilla

Cilat janë turnet e kazinove live dhe si funksionojnë ato?

Është një sekret i hapur që të luash në kazinonë më të mirë live kërkon një llogari me para reale. Me fjalë të tjera, duhet të keni një depozitë minimale në llogarinë tuaj të kazinosë për të marrë pjesë në lojën live. Një tjetër pikë për t'u theksuar është se turnet e drejtpërdrejta të kazinove janë të hapura vetëm për lojtarët besnikë dhe jo lojtarët e rinj që sapo kanë krijuar një llogari. 

Duke thënë këtë, turnet live janë gara ku lojtarët kryejnë një numër të caktuar raundesh. Zakonisht, lojtarët kanë të njëjtin bankroll të dhënë në formën e çipave pas pagesës së tarifës së hyrjes. Përveç kësaj, lojtarët konkurrojnë për vendet e para, gjë që e hap konkurrencën gjerësisht pasi lojtarët që grumbullojnë më shumë pikë në tabelën e liderëve marrin çmimin.

Vlen gjithashtu të thuhet se turnet live kazino luhen për një kohëzgjatje specifike. Kjo mund të jetë orë, ditë, javë apo edhe muaj. Prandaj, nuk është çudi që kazinotë më të mira të drejtpërdrejta lejojnë vetëm lojtarët besnikë të marrin pjesë në këto ngjarje. 
Llojet e turneve të kazinove live

Ekzistojnë dy lloje kryesore të turneve të kazinove të drejtpërdrejta. Këtu është një përmbledhje e shkurtër:

Turnetë Sit 'n Go: Ky është padyshim turneu më i zakonshëm i kazinosë live. Në këtë rast, konkursi nuk ka një datë të caktuar përfundimi. Lojtarët duhet vetëm të rezervojnë një vend dhe të konkurrojnë. Shumë herë, ky lloj turneu mbështet vetëm deri në gjashtë lojtarë. Është gjithashtu e mundur që më shumë lojtarë të bashkohen me veprimin pasi të fillojë. 

Turnetë e planifikuar: Ky lloj ngjarjeje zakonisht ka një datë/orë të caktuar hapjeje dhe mbylljeje. Konkursi zakonisht zgjat më shumë se turnet Sit 'N Go, konkretisht më shumë se një muaj. Për më tepër, më shumë lojtarë nuk mund t'i bashkohen aksionit pasi ai të nisë.

Me këto turne në mendje, kazinotë më pas mund të specifikojnë rregullat e turneut. Për shembull, në një turne eliminimi online të kazinosë live, lojtarët që nuk plotësojnë pika specifike gjatë raundit nuk vazhdojnë. Nga ana tjetër, turnet e riblerjes i lejojnë lojtarët të cilëve u mbarojnë çipat të blejnë më shumë dhe të vazhdojnë të luajnë. Pra, lexoni me kujdes termat dhe kushtet e turneut për të ditur se çfarë po hyni.

Karakteristikat e një turneu të mirë të kazinosë live

Turne lojërash live janë zakonisht pjesë e fushatës promovuese të kazinosë. Si i tillë, është e lehtë për lojtarët të bashkohen me turne që nuk ofrojnë shumë në këmbim. Për fat të mirë, lojtarët mund të bëjnë disa gjëra thelbësore për të zgjedhur turneun e duhur për t'u bashkuar. Së pari, shikoni paratë e çmimit dhe krahasoni atë me tarifën e hyrjes. A ka ndonjë kuptim biznesi? 

Për shembull, një turne mund të ketë 40 pjesëmarrës të cilët duhet të paguajnë një tarifë hyrjeje prej 20 dollarësh për të kontribuar në paratë e çmimit (800 dollarë). Tani supozoni se pozicionet 1, 2, 3 ndajnë gjysmën e çmimit (400 dollarë), me pjesën tjetër të shpërndarë në mënyrë të barabartë te 10 lojtarët e tjerë më të mirë. Kjo do të thotë që ju do të merrni vetëm 57,14 dollarë (400/8 dollarë) nëse arrini të arrini në pozicionin 4 deri në 10. Ky është një fitim!
Përveç numrit të pjesëmarrësve dhe çmimit të turneut, shikoni bonuset e turneut. Disa turne japin çipa falas pas përfundimit të një numri të caktuar raundesh. Të tjerë madje u ofrojnë fituesve të raundit të fundit një biletë lotarie. Me pak fjalë, mos u kënaq me më pak.

konkluzioni

Pasi të keni lexuar deri në këtë pikë, duhet të jeni gati për të marrë pjesë në atë turne të kazinosë live. Gjithçka që ju nevojitet është njohuri bazë për lojën tuaj të preferuar të kazinosë live dhe pak besim. Dhe mbi të gjitha, punoni në shpejtësinë tuaj të lojërave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme