Lajme

July 10, 2021

Udhëzues për zgjedhjen e tryezës më fitimprurëse të Pokerit Live

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Kur luan live poker në kazinonë tuaj të preferuar në internet, ka shumë vendime për të marrë në një sekondë. Së pari, duhet të mësoni se kur të ngrini, palosni, telefononi apo edhe të kontrolloni. Por, para se të arrini në këtë pikë, duhet ta kuptoni siç duhet kur zgjidhni një tavolinë pokeri live. Pra, çfarë saktësisht duhet të kërkojë një student i vitit të parë në një tryezë pokeri? Ky udhëzues pokeri do t'ju kalojë në këtë fazë kritike.

Udhëzues për zgjedhjen e tryezës më fitimprurëse të Pokerit Live

Rregulli numër 1. Studioni lojtarët

Ky është pa mend. Nëse po kërkoni të fitoni një xhekpot prej 100,000 dollarësh në video poker në një kazino live, strategjia juaj duhet të jetë vjedhja. Zgjidhni gjithmonë tavolina me lojtarët më pak me përvojë. Përvoja e ka atë që brirët e gjelbër janë të prirur për të marrë vendime të nxituara, duke çuar në gabime të kushtueshme nga të cilat mund të përfitoni.

Por sigurisht, gjetja e një tavoline pokeri me shumë duar jeshile është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet. Në këtë rast, ju duhet vetëm të rrini duar, të shikoni dhe të mësoni të identifikoni modelet e lojës dhe 'klientët' tuaj të mundshëm. Për fat të mirë, shumica e kazinove të drejtpërdrejta të rregulluara lejojnë lojtarët që nuk luajnë të qëndrojnë pranë tryezës.

Rregulli numër 2. Zgjidhni një pozicion mbi peshkun

Të ulesh në të njëjtën tryezë pokeri me të paktën një dorë jeshile është padyshim një gjë e mirë. Megjithatë, qëndrimi ndaj tyre do t'ju ndihmojë të përfitoni plotësisht nga situata. Me fjalë të tjera, sigurohuni që pozicioni në të cilin jeni ju lejon të luani shumë vazo kundër fillestarit. Herët a vonë, ata do të japin para dhe ju duhet të jeni gati të hidheni.

Ende për çështjen e pozicionit, sigurohuni që lojtarët agresivë të mos kenë një pozicion ndaj jush. Nëse është e mundur, zgjidhni një postim në të majtë të tyre. Arsyeja? Ju do të studioni reagimin e tyre ndaj hyrjes tuaj në tryezë. Përndryshe, jini i fundit që vepron në tryezë. Kjo mund t'ju ndihmojë të vendosni nëse do të përfundoni raundin e basteve dhe të shikoni kartën pasuese pa shtuar para në tenxhere.

Rregulli numër 3. Llogaritni statistikat e lobit

Zakonisht, disa kazino të drejtpërdrejta u japin lojtarëve statistikat e tabelës. Këto shifra mund t'ju ndihmojnë të përcaktoni madhësinë mesatare të tenxhere. Në këmbim, ju do të dini numrin e veprimeve të shtruara në tryezë. Për shembull, nëse madhësia e tenxhere është e madhe, atëherë kjo do të thotë që lojtarët në tryezë po bëjnë gabime të kushtueshme. Mos harroni, ju jeni në lojë për të përfituar nga gabimet e kundërshtarit tuaj.

Gjithashtu, statistikat e tabelës mund t'ju ndihmojnë të dini numrin mesatar të lojtarëve për bie. Kështu, do të mësoni se sa të lirshëm po luajnë lojtarët. Për shembull, nëse shifra është e lartë, kjo mund të nënkuptojë se lojtarët kanë kërkesa shumë të ulëta për dorën e nisjes. Gjithashtu, figura mund të tregojë se ata janë lojtarë fillestarë. E kundërta është e vërtetë për shifrat më të larta.

Rregulli numër 4. Luaj poker live në kohën e duhur

Përveç gjetjes së "Sediljes së Jezusit" dhe kuptimit të statistikave të tabelës, duhet të dini gjithashtu se kur duhet të luani. Lojtarët ekspertë të pokerit pohojnë se të luash në fundjavë është më fitimprurëse sesa gjatë ditëve të javës. Kjo për shkak se shumica e "peshqve" mbahen gjatë ditëve të javës vetëm për t'u shfaqur gjatë fundjavës për t'u çlodhur.

Megjithatë, të luash poker gjatë fundjavave nuk garanton domosdoshmërisht sukses. Disa njerëz do t'ju thonë se të Premtet e Zeza janë shumë më të mira se fundjavat. Pra, zbuloni kohën më të mirë që funksionon për ju, pasi ky është një proces provë dhe gabimi.

Këshilla përfundimtare

Në përgjithësi, zgjidhni një tryezë poker live që ju ekspozon ndaj situatave më fitimprurëse. Për fat të mirë, bërja e kësaj nuk përfshin ndonjë ekuacion të komplikuar matematikor, por vetëm sens të përbashkët. Mos harroni se zgjedhja e një tavoline me lojtarë të dobët ju lejon të luani me sa më shumë duar të jetë e mundur. Mbi të gjitha, luani poker live në kazinotë e rregulluara të drejtpërdrejta në internet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme