Craps

October 16, 2023

Këshilla për lojtarët e avancuar në Craps drejtpërdrejt

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Craps është më shumë se thjesht një hedhje zaresh—është një e preferuar nga turma në kazinotë live online, duke sjellë emocionin e kazinosë në ekranin tuaj. Për ju, lojtar me përvojë, përsosja e lojës tuaj me këshilla të avancuara është jetike për të qëndruar në krye të roleve tuaja.

Këshilla për lojtarët e avancuar në Craps drejtpërdrejt

Optimizimi i strategjive të basteve

tavolinë craps live është një kanavacë, dhe bastet tuaja janë goditjet e pikturës suaj të strategjisë. Për të shkëlqyer:

 • Kombinoje me zgjuarsi: Përzieni bastet e linjës kalimtare me bastet e ardhur për të mbuluar më shumë rezultate.
 • Përshtatuni në mënyrë dinamike: Ngrini bastet gjatë vijave të nxehta dhe tërhiqeni kur rrotullat janë të ftohta, duke përfituar nga momenti.

Menaxhimi i bankrollit tuaj

Suksesi në mut nuk ka të bëjë vetëm me bastet që bëni; ka të bëjë me bastet që mund të vazhdoni të bëni.

 • Mbajeni seancën tuaj: Ndani bankrollin tuaj në vazo specifike për sesionin.
 • Vendosni kufijtë: Përcaktoni kufijtë tuaj të sipërm dhe të poshtëm për t'u mbrojtur nga paparashikueshmëria e lojës.

Edge Psikologjike

Loja ka të bëjë po aq me mentalitetin aq edhe me paratë.

 • Qëndroni të disiplinuar: Le të mos fryhen as fitoret dhe as humbjet të mos e çfryjnë fokusin tuaj.
 • Mbani të kompozuar: Kontrolli emocional është thelbësor, veçanërisht në atmosferën e ngarkuar të mutacioneve të drejtpërdrejta.

Sisteme të avancuara bastesh

Hyrja në botën e sistemeve të avancuara të basteve mund të ndryshojë ndjeshëm mënyrën se si i afroheni tavolinave të lojërave të drejtpërdrejta. Këto sisteme kërkojnë një përzierje të largpamësisë strategjike dhe një zotërim të fortë të dinamikës së lojës:

 • Sistemet progresive të basteve: Për lojtarin me përvojë, një sistem bastesh progresiv si Paroli mund të ofrojë një qasje të strukturuar për të maksimizuar fitoret. Duke dyfishuar bastet pas çdo fitoreje, ju synoni të përfitoni nga vijat e nxehta duke minimizuar humbjet gjatë një ndeshjeje të ashpër.
 • Sistemi Martingale: Një strategji klasike që sugjeron që duhet të dyfishoni bastin tuaj pas çdo humbje. Koncepti varet nga ideja që ju do të fitoni përfundimisht, dhe kur ta bëni këtë, ju do të rikuperoni të gjitha humbjet e mëparshme dhe do të arrini një fitim të barabartë me bastin tuaj origjinal. Është një qasje me rrezik të lartë dhe me shpërblim të lartë që kërkon një financim të konsiderueshëm.
 • Martingale e kundërt: I njohur gjithashtu si Anti-Martingale, ky sistem mbron dyfishimin e basteve tuaja pas fitoreve, duke synuar të kapërcejë valën e brezave fitues duke reduktuar ndikimin e një humbjeje.
 • Sistemi D'Alembert: Kjo strategji më pak agresive përfshin rritjen e bastit tuaj me një njësi pas një humbjeje dhe uljen e tij me një njësi pas një fitoreje. Ai ofron një përparim më konservator dhe është krijuar për lojtarët që preferojnë të mbajnë bastet e tyre më të moderuara.
 • Sistemi Fibonacci: Bazuar në sekuencën e famshme, kjo metodë përfshin bast duke shtuar dy bastet e fundit së bashku, vetëm duke avancuar në numrin tjetër në sekuencë pas një humbjeje dhe duke u kthyer prapa dy numra pas një fitoreje.

Këshilla teknike për ndërfaqen Live Craps

Zotërimi i ndërfaqes së craps live mund t'ju ofrojë një përvojë më të efektshme dhe më efikase të lojërave, duke ju lejuar të përqendroheni në strategji dhe jo në navigim:

 • Familjarizimi i ndërfaqes: Kaloni kohë duke u njohur me paraqitjen. Identifikoni se ku ndodhen opsionet kryesore të basteve, vendndodhjen e butonit të rrotullimit dhe si të aksesoni rregullat e lojës dhe tabelat e pagesave direkt nga ndërfaqja.
 • Përshtatje: Shumë platformat e drejtpërdrejta të kazinosë në internet ju lejon të personalizoni aspekte të ndryshme të ndërfaqes. Rregulloni cilësimet për të kontrolluar shpejtësinë e luajtjes, nivelet e zërit dhe efektet vizuale për t'iu përshtatur preferencave tuaja. Mund të konfigurohen gjithashtu veçoritë e shpejta të basteve për të vendosur bastet tuaja të preferuara me shpejtësi.
 • Vendosja e bastit: Lojtarët e avancuar duhet të përdorin ndërfaqen për të vendosur baste shpejt dhe saktë. Mësoni shkurtoret e tastierës për vendosjen dhe heqjen e basteve, të cilat mund të jenë dukshëm më të shpejta sesa të klikoni nëpër meny.
 • Funksionaliteti i bisedës së drejtpërdrejtë: Përdorni funksioni i bisedës së drejtpërdrejtë për të komunikuar me tregtarin ose lojtarë të tjerë. Mund të ofrojë njohuri mbi zhvillimet e lojës dhe të jetë një mjet për të mësuar modelet e tregtarëve ose stilet e basteve të lojtarëve të tjerë.
 • Statistikat e lojës: Shumë ndërfaqe craps live përfshijnë një seksion për statistikat e lojërave, duke treguar numra të nxehtë dhe të ftohtë. Ndërsa këto nuk duhet të ndikojnë shumë në strategjinë tuaj për shkak të natyrës së pavarur të secilës rrotullim, ato mund të ofrojnë kontekst për vendimet tuaja të basteve.
 • Përmirësimet vizuale: Kaloni midis këndeve të ndryshme të kamerës nëse disponohet për të marrë një pamje gjithëpërfshirëse të tabelës. Kjo mund të ndihmojë në verifikimin e basteve dhe për të marrë një përvojë më gjithëpërfshirëse.
 • Historia e lojës: Kontrolloni shpesh skedën e historisë për të mbajtur gjurmët e basteve dhe rezultateve tuaja. Kjo mund të jetë e paçmueshme për të rregulluar strategjinë tuaj në kohë reale.
 • Karakteristikat e basteve automatike: Nëse disponohet, vendosja e një bast automatik mund të ndihmojë në menaxhimin e basteve tuaja në mënyrë të disiplinuar, veçanërisht kur përdorni sisteme si Martingale ose D'Alembert. Por monitoroni gjithmonë lojën për të siguruar që cilësimet e basteve automatike të përputhen me kontekstin aktual të lojës.

konkluzioni

Të armatosur me këto strategji të avancuara, tani jeni edhe më të pajisur për botën emocionuese të mutacioneve të drejtpërdrejta. Mbani mend, loja e zgjuar është lojë e gjatë. Zbatojini këto këshilla me kujdes dhe rrotat tuaja mund të jenë aq të mprehta sa vizioni juaj i lojës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme