Dragon Tiger

November 14, 2020

Këshilla kryesore për Dragon Tiger live

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Tigri i Dragoit tërheq kryesisht lojtarët aziatikë në kazinotë fizike, por kur luan në kazino live, lojtarët mund të shijojnë patjetër veprimin e lojës dhe një tregtar të drejtpërdrejtë. Dragon tiger luhet me një kuvertë normale letrash dhe zakonisht kjo lojë përdor midis 6 dhe 8 kuverta. Lojtarët nuk luajnë kundër tregtarit. Në thelb, lojtarët do të duhet të zgjedhin se cili do të marrë kartën me vlerën më të lartë. Vetëm një kartë do t'i jepet hapësirës së Dragoit dhe Tigrit.

Këshilla kryesore për Dragon Tiger live

Rregullat themelore dhe si të luani

Ju ose duhet të vini bast mbi Dragoin ose Tigrin. Atëherë do t'ju duhet të prisni që tregtari t'i vendosë letrat në tavolinë dhe ato do të jenë të dyja përballë. Nuk do të ketë më veprime gjatë kësaj lojë. Karta më e lartë është fituesi. Megjithatë, ka 2 rregulla në lojë. Të gjitha aset janë letra të ulëta dhe nëse Dragoi dhe Tigri marrin një kartë me të njëjtën vlerë, dora është barazim dhe shtëpia do të marrë gjysmën e çdo basti që është vendosur.

Cilat janë lëvizjet që lojtarët mund të bëjnë

Sa i përket lëvizjeve të lojtarëve, atëherë ata i kanë shumë të kufizuara kur luajnë dragon tiger live. Ata mund të ndajnë bastin e tyre në Dragon ose Tiger. Cilido që ka kartën me vlerën më të lartë do të jetë fituesi dhe më pas pagesa do të bëhet në përputhje me rrethanat.

Ekziston edhe basti i barazimit, ku dragoi dhe tigri kanë të njëjtën vlerë karte. Kur kjo ndodh, atëherë pagesa është 8:1. Megjithatë, ky bast i jep kazinosë një avantazh të madh prej 32,7%, kështu që më e mira që mund të bëni është të shmangni këtë bast.

Ekziston mundësia për të vënë bast i madh dhe i vogël me tigër dragoi dhe lojtarët do të bastojnë nëse hapësira e dragoit ose tigrit do të jetë e madhe (kjo do të thotë mbi 7) ose e vogël (do të thotë nën 7). Ky bast do të humbet nëse vlera është në të vërtetë 7.

Bastet dhe strategjitë e kostumit

Ka një bast tjetër që mund të vendoset në lojë dhe ky quhet bast i kostumit. Me këtë, basti do të ketë pagesën prej 3:1 nëse zgjidhet një kostum i saktë. Lojtarët do të zgjedhin ose vendin e Dragoit ose të Tigerit dhe do të duhet të zgjedhin se cili do t'i përshtatet kartës që do të shpërndahet nga tregtari. Ashtu si llojet e tjera të basteve në këtë lojë, tregtari do të heqë të gjitha bastet nëse shfaqet një 7.

Ka vetëm disa strategji për këtë lojë. Është e mundur të numërohen letrat, por për shkak se kartat minimale përdoren në secilën dorë, kjo nuk është e lehtë për t'u bërë. Lojtarët kanë një avantazh nëse shikojnë një kazino me tregtar të drejtpërdrejtë ku përdorin një këpucë me 6 kuverta dhe kjo do të thotë se ka më pak letra, gjë që bën të mundur numërimin e letrave dhe zgjedhjen e basteve të sakta në tavolinë.

Kur bëhet fjalë për bastet e kostumit, lojtarët duhet të shikojnë kostumet që janë në lojë për çdo dorë. Nëse 3 nga 4 kostumet janë shfaqur më shpesh se një i vetëm, është koha e përkryer për të vënë një bast në atë kostum të vetëm, gjë që rrit mundësinë për të fituar këtë bast kostumi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme