Texas Holdem

January 9, 2021

Hyni në Texas Hold'em

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Ndërsa luante lojën e poker, thelbësia e disa duarve të mëparshme nuk mund të nënvlerësohet. Edhe pse është e mundur të rikuperohet pas një fillimi të ngadaltë, çdo lojtar i kujdesshëm bast do të synojë të dalë në këmbët e tij më të mira dhe të përdorë strategjinë më të mirë të pokerit në internet.

Hyni në Texas Hold'em

Kjo lojë e Texas Hold'em është pak më e lodhshme në krahasim me të tjerat tradicionale lojra kazino. Si rezultat i kësaj, një fillim shumë efektiv nuk është i sigurt dhe mund të jetë i paarritshëm për lojtarët fillestarë, dhe është dëshmuar të jetë veçanërisht i popullarizuar në mesin e kazino live lojtarët.

Një shënim për lojtarët profesionistë

Të gjithë lojtarët profesionistë të pokerit duhet të kenë ambicie për të shumëfishuar grupin e tyre të çipave në fazat fillestare të lojës. Nëse nuk jeni në gjendje të lini mënjanë lojtarët fillestarë dhe të merrni çipat e tyre, atëherë ata që munden do ta bëjnë.

Për fillestarët ose bastorët të cilët duket se nuk mund ta kuptojnë strategjinë e pokerit në fazat e hershme, ka shumë gjëra që mund të bëni për ta ndryshuar atë. Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të arrini një fillim të shpejtë ndërsa luani Texas Hold'em për fitime.

1. Zgjidhni lojën më të mirë të pokerit

Ose jeni duke luajtur një turne shumë bindës ose thjesht një lojë të zakonshme me para, është e rëndësishme të zgjidhni një lojë cilësore. Është për të ardhur keq që disa bastorë kërcejnë në rastin e parë që shohin për të luajtur kumar. Kjo është psikologjia në lojë, por zgjedhja e lojërave që dëshironi të luani me kujdes, do t'ju shërbejë më mirë. Para se të uleni me një lojë, ka disa gjëra që duhet të merrni parasysh. Këto janë: Sigurohuni që jeni në rregull me çmimin e vendosur si blerje. Zgjidhni një tabelë tjetër nëse paratë që keni nuk mund t'i blini në maksimum Kërkoni konkurrentët e mundshëm Për ata që luajnë online, sigurohuni që niveli i konkurrencës të mos jetë i padurueshëm. Cili lloj loje pokeri ka të ngjarë subjektive? Kjo është pyetja që duhet të bëni nëse nuk jeni të kënaqur me lojën e zgjedhur sepse ajo do të përcaktojë nëse fitoni para apo jo. Jini të kujdesshëm ndaj kruajtjes suaj të lojërave të fatit Kur vini bast, shumica do të tundoheni për të goditur në rastin e parë. Por të shkosh në këtë mënyrë vetëm sepse dëshiron të kënaqësh kruajtjen e lojërave të fatit nuk është një mënyrë e mirë për të zgjedhur lojëra.

2. Gjeni lojtarin më të dobët në lojë

Pas zgjedhjes së një loje të zgjedhur, më pas fillon argëtimi i vërtetë. Shpresojmë se jeni të grumbulluar kundër lojtarëve të tjerë që nuk janë aq të mirë sa ju. Fillestarët dhe lojtarët e ndërmjetëm rregullisht e kanë të vështirë të dallojnë shpejt një lojtar të dobët pokeri. Por nëse është në një turmë, procesi do të jetë shumë më i lehtë sesa mund të mendohet.

Si të dalloni lojtarët e këqij të pokerit

Lojtarët e papërvojë të pokerit ndonjëherë do ta pranojnë dobësinë e tyre hapur para lojtarëve të tjerë. Do të keni fat të luani me një person kaq të sjellshëm. Megjithatë, ka ende shenja që nuk bien në sy lojtarët e këqij për të cilat duhet të jeni të kujdesshëm, si p.sh

  • duke e bërë traditë të çalë që herët

  • duke qenë shumë i ruajtur ndaj të verbërve të mëdhenj

  • dhe duke bërë përpjekje për të bërë bllof në duart e para Nuk është e këshillueshme të pretendoni sikur jeni të papërvojë ndërsa luani poker, por shumë lojtarë të bixhozit e bëjnë këtë shpesh. Përpara se të bëni lëvizje për të fituar me poker në internet, sigurohuni që çdo gabim i bërë është i paqëllimshëm dhe jo një mjet për të joshur lojtarët e këqij.

    3. Jini pak agresiv në fillim

    Si lojtar në poker, plani juaj nuk duhet të jetë shmangia e gabimeve duke mbajtur një numër të qëndrueshëm të çipave. Nëse luani në mënyrë konservative, kumarxhinjtë e tjerë do të sulmojnë lojtarët fillestarë. Përveç rasteve kur përballeni me një lojtar të fortë, shumica e lojtarëve zakonisht janë shumë të kujdesshëm. Kjo metodë e lojës është e zakonshme në mesin e lojtarëve të papërvojë dhe është një mënyrë për t'ju garantuar që të tërhiqeni nga tavolina. Ajo që do të gjeni me lojtarë të tillë pasivë është se ata do të çalojnë në vazo dhe do të palosen me butësi nëse lojtari tjetër ngre ngritje. Sapo të dalloni një tendencë mes një grupi lojtarësh, nuk do ta keni të vështirë t'i largoni ata nga loja. Në vend që të zgjidhni një stil të dobët të lojës, jini vigjilentë me duart me të cilat luani dhe nxirrni ato shpejt. Kur keni besim të shpejtë për dorën tuaj, një gjë tjetër është të pohoni qëndrimin tuaj në tryezë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme