Kazinotë më të mira live me Credit Cards

Kartat e kreditit janë bërë një metodë popullore pagese për kazinotë live online, me shumë faqe kazinoje që pranojnë depozita me karta krediti. Të luash në kazinotë me karta krediti është sa i përshtatshëm dhe i sigurt, me transaksionet që përpunohen shpejt, duke i lejuar lojtarët të fillojnë të luajnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë live pa asnjë vonesë. Për më tepër, regjistrimi në kazinotë më të mira të kartave të kreditit eliminon nevojën për të krijuar llogari shtesë me ofruesit e pagesave të palëve të treta. Bashkohuni me emocionet dhe filloni të luani sot në faqet e kazinove me karta krediti, ndërkohë që mbani mend të praktikoni kumarin e përgjegjshëm dhe të mbani të sigurt informacionin tuaj personal dhe financiar.

Kazinotë më të mira live me Credit Cards
Çfarë është një kartë krediti?

Çfarë është një kartë krediti?

Kartat e kreditit u ofrojnë mbajtësve të kartelave një linjë krediti fleksibël që mund të përdoret për të bërë blerje, për të paguar faturat, për të tërhequr para, madje edhe për të financuar lojëra online në kazinotë e drejtpërdrejta. Duke përdorur kartat e kreditit të kazinosë, mbajtësi i kartës në thelb merr hua nga banka emetuese ose institucioni financiar, të cilat duhet të shlyhen me interes. Në këtë mënyrë, faqet kryesore të kazinosë me karta krediti po ofrojnë teknikisht një mënyrë të përshtatshme dhe të sigurt për të shijuar lojëra të njohura si blackjack, ruletë, dhe baccarat nga komoditeti i shtëpisë tuaj.

Për më tepër, faqet më të mira të kazinosë me karta krediti ofrojnë programe shpërblimi ose stimuj për kthimin e parave që mund të përdoren për shpenzimet e lojërave në internet. Për të shfrytëzuar sa më shumë kartën tuaj të kreditit në lojërat e kazinosë, është e rëndësishme ta përdorni atë me përgjegjësi, të paguani plotësisht bilancet çdo muaj dhe të luani kumar vetëm me atë që mund të përballoni të humbni.

Çfarë është një kartë krediti?
Si të zgjidhni kazinonë më të mirë të kartës së kreditit të drejtpërdrejtë?

Si të zgjidhni kazinonë më të mirë të kartës së kreditit të drejtpërdrejtë?

Shumica e kazinove live online pranojnë karta krediti, duke e bërë atë një metodë të shpejtë dhe të thjeshtë për të financuar llogarinë tuaj dhe për të hyrë në veprim. Me këtë linjë krediti në dispozicionin tuaj, ju mund të bëni shpejt dhe me lehtësi depozita dhe tërheqje për të luajtur lojërat tuaja të preferuara të kazinosë live. Këtu janë disa faktorë që duhen kontrolluar për t'ju ndihmuar të futeni në kazinonë kryesore live që pranon kartën tuaj të kreditit.

Reputacioni dhe besueshmëria

Kur jeni duke kërkuar për një kazino me tregtar të drejtpërdrejtë që pranon karta krediti, është e rëndësishme t'i jepni përparësi besueshmërisë. Ju dëshironi të zgjidhni një kazino live që ka dëshmuar veten të jetë e besueshme për ekzistencën e saj. Një mënyrë për ta vlerësuar këtë është duke lexuar komente në internet nga klientët e mëparshëm. Për më tepër, opsionet më të mira të kazinosë me karta krediti mbajnë licencat e lojërave të fatit nga agjenci të njohura si Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar ose Autoriteti i Lojërave të Maltës, të cilat janë tregues të mirë të pozicionit dhe besueshmërisë së një kazinoje.

Zgjedhja e lojërave të drejtpërdrejta

Kur zgjidhni një kazino me kartë krediti, merrni parasysh përzgjedhjen dhe cilësinë e lojërave të disponueshme. Kërkoni kazinotë që ofrojnë lojërat tuaja të preferuara dhe kanë krijuar marrëdhënie me zhvillues softuerësh të respektuar. Është gjithashtu e rëndësishme të kontrolloni nëse kazino ofron një modalitet "demo" për lojërat që ju interesojnë, duke ju lejuar t'i provoni ato falas përpara se të shpenzoni para. Kjo mund t'ju ndihmojë të përcaktoni nëse lojërat - dhe për rrjedhojë kazinoja - janë të përshtatshme për ju.

Bonuset dhe promovimet

Bonuset dhe stimujt e tjerë ofrohen në shumë kazino online dhe live që pranojnë kartat e kreditit të kazinosë. Mbani një sy për promovimet që mund t'ju ndihmojnë të merrni më shumë për paratë tuaja, të tilla si bonuset e regjistrimit, rrotullimet falas ose zbritjet. Disa bonuse mund të kenë kërkesa për bast ose kufizime të tjera, prandaj sigurohuni që të lexoni shtypjen e imët. Për të mbajtur klientët e tyre më të përkushtuar të kthehen për më shumë, disa kazino kanë programe besnikërie dhe skema VIP.

Shërbimi ndaj klientit

Për të siguruar një eksperiencë të qetë dhe të këndshme duke luajtur në një kazino me tregtar të drejtpërdrejtë me kartën tuaj të kreditit, është thelbësore të keni akses në shërbimin e dobishëm dhe të shpejtë të klientit. Kazinotë kryesore të kartave të kreditit ofrojnë mënyra të ndryshme për të kontaktuar shërbimin ndaj klientit në rast se keni nevojë për ndihmë në një kohë të papërshtatshme. Kjo mund të përfshijë email, telefon ose bisedë të drejtpërdrejtë. Përpara se të vendosni ndonjë para reale, është mirë të kontaktoni me kujdesin ndaj klientit dhe të bëni çdo pyetje ose të shprehni çdo shqetësim që mund të keni.

Si të zgjidhni kazinonë më të mirë të kartës së kreditit të drejtpërdrejtë?
Si të bëni një depozitë të drejtpërdrejtë në kazino duke përdorur karta krediti

Si të bëni një depozitë të drejtpërdrejtë në kazino duke përdorur karta krediti

Depozitat me karta krediti në kazinotë e drejtpërdrejta janë një metodë e shpejtë dhe e lehtë për të filluar të luani lojërat tuaja të preferuara. Procedura është si më poshtë:

 1. Ju mund të filloni procesin e depozitimit duke shkuar në skedën "Arkëtari" ose "Depozita" pasi të keni hyrë në kazinonë tuaj të preferuar live.
 2. Zgjidhni "Kartë Krediti" si opsionin tuaj të pagesës. Kjo do të gjenerojë një listë të kartave të kreditit të pranuara, kështu që ju do të dini nëse keni gjetur një kazino që pranon Depozita në MasterCard ose Transaksionet me viza nëpërmjet kartave të tyre përkatëse të kreditit.
 3. Shkruani informacionin e kartës suaj të kreditit, i cili përbëhet nga numri i kartës, data e skadencës dhe kodi i sigurisë (zakonisht një kod treshifror në anën e pasme të kartës).
 4. Vendosni shumën që dëshironi të depozitoni dhe klikoni butonin për të përfunduar.
 5. Pagesa do të kryhet sa më shpejt të jetë e mundur. Për faqet e drejtpërdrejta të kazinosë që pranojnë karta krediti, depozitat zakonisht përpunohen për vetëm disa sekonda dhe paratë tuaja do të jenë të disponueshme për ju sapo të përfundojnë.
 6. Filloni dhe argëtohuni menjëherë me lojërat tuaja të preferuara të kazinosë live.

Është një ide e mirë që të kontrolloni dy herë me institucionin tuaj financiar përpara se të bëni një depozitë, pasi disa ofrues të kartave të kreditit mund të vendosin një tarifë për aktivitetet që lidhen me lojërat e fatit në internet, edhe kur bëni baste në faqet kryesore të kazinosë që pranojnë depozita me karta krediti.

Gjithmonë luani kumar brenda mundësive tuaja financiare kur përdorni një kartë krediti për të bërë një depozitë, dhe mos rrezikoni kurrë më shumë para sesa mund të humbni me lehtësi. Është e lehtë të tejkaloni bastet tuaja në një kazino të drejtpërdrejtë, por nëse bëni një plan dhe e ndiqni atë, mund të kaloni një kohë të mirë pa u shqetësuar për bankrollin tuaj.

Si të bëni një depozitë të drejtpërdrejtë në kazino duke përdorur karta krediti
Si të tërhiqni para nga një kazino live duke përdorur karta krediti

Si të tërhiqni para nga një kazino live duke përdorur karta krediti

Më poshtë janë hapat e nevojshëm për të tërhequr para nga një kazino live duke përdorur një kartë krediti.

 1. Për të hyrë në llogarinë tuaj, shkoni në faqen e arkëtarit të faqes së internetit të kazinosë live dhe regjistrohuni atje.
 2. Gjeni skedën që thotë "Tërheqja" ose "Kalimi i parave" dhe më pas klikoni mbi të.
 3. Zgjidhni kartën tuaj të preferuar të kreditit në zgjedhjet e tërheqjes së kazinosë që dëshironi të përdorni.
 4. Futni shumën që dëshironi të tërhiqni nga llogaria juaj.
 5. Për të përfunduar transaksionin, gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni udhëzimet që jepen në ekran.

Sigurohuni që të mbani një kontroll mbi shumën e llogarisë tuaj duke përdorur kartën e kreditit në transaksionet e tërheqjes së kazinosë. Mund të duhen vetëm disa orë deri në disa ditë për të përfunduar, në varësi të kazinos ku zgjidhni të luani dhe bankës që zgjidhni.

Pasi të jetë përpunuar tërheqja, fondet do të transferohen në llogarinë e lidhur me kartën tuaj të kreditit. Është e mundur që paratë e gatshme të mos jenë të disponueshme në llogarinë tuaj bankare për disa ditë të tjera, dhe kjo ndryshon në varësi të kompanisë së kartës së kreditit.

Për më tepër, nëse dëshironi të tërhiqni para nga një kazino e besueshme e drejtpërdrejtë duke përdorur një kartë krediti të lojërave të fatit në internet për herë të parë, do t'ju duhet të kaloni një procedurë verifikimi KYC (Njihni klientin tuaj). Ky është standardi i industrisë për të konfirmuar legjitimitetin e çdo transaksioni financiar. Format e zakonshme të identifikimit dhe verifikimit të adresës që përdoren në KYC përfshijnë pasaportat, patentat e shoferit dhe faturat e shërbimeve të ofruara nga qeveria. Pasi kazinoja të ketë verifikuar identifikimin tuaj, nuk duhet të keni probleme për të bërë një tërheqje me kartë krediti.

Si të tërhiqni para nga një kazino live duke përdorur karta krediti
Monedhat e mbështetura me kartë krediti

Monedhat e mbështetura me kartë krediti

Lëshuesit e kartave të kreditit dhe vendet lëshuese përcaktojnë se cilat monedha mund të përdoren me një kartë të caktuar. Monedhat kryesore duke përfshirë dollarin amerikan, euron, paundin britanik dhe jenin japonez pranohen nga shumica e kompanive të kartave të kreditit dhe faqeve të lojërave të fatit që pranojnë karta krediti në mbarë botën. Megjithatë, pranimi i monedhave alternative ndryshon. Zbuloni nga lëshuesi i kartës suaj të kreditit se cilat monedha pranohen dhe nëse ka ndonjë kosto shtesë që lidhet me përdorimin e kartave tuaja jashtë vendit, të tilla si tarifat e konvertimit ose të transaksioneve të huaja. Karta më e mirë e kreditit për lojërat e fatit është ajo që do ta ketë këtë informacion në dispozicion të klientit me kërkesën e tij.

Monedhat e mbështetura me kartë krediti
Merrni një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë duke përdorur karta krediti

Merrni një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë duke përdorur karta krediti

Nëse dëshironi të merrni bonuse të drejtpërdrejta për kartën e kreditit të kazinosë, fillimisht duhet të gjeni një kazino të drejtpërdrejtë që pranon pagesa me kartë krediti. Pasi të keni gjetur një kazino të përshtatshme, kontrolloni nëse ofrojnë ndonjë bonus për përdorimin e kartave të kreditit për lojërat e fatit në internet. Ju mund të jeni në gjendje të merrni bonus për lojëra elektronike të kazinosë, të tilla si rrotullime falas vetëm për përdorimin e kartës tuaj të kreditit për të bërë një depozitë. Disa kazinotë live ofrojnë gjithashtu bonuse regjistrimi ose a bonus pa depozite që mund t'ju japë fonde shtesë për të vënë bast. Sigurohuni që t'i lexoni me kujdes termat dhe kushtet për të kuptuar çdo kërkesë për bast ose kufizime të tjera që mund të zbatohen, si p.sh. kërkesa për një kod bonusi kazino për të kërkuar bonuse.

Merrni një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë duke përdorur karta krediti
Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të kartave të kreditit

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të kartave të kreditit

Kartat e kreditit Pro

Kartat e kreditit si opsione depozitimi dhe tërheqjeje janë një zgjedhje e shkëlqyer për kazinotë e drejtpërdrejta për shkak të të gjitha lehtësive që ato ofrojnë. Këtu janë vetëm disa nga përfitimet e shumta të përdorimit të kartave të kreditit për lojërat e fatit të kazinosë live:

Komoditet

Përdorimi i një karte krediti lojrash për lojërat e fatit në internet mund të jetë tepër i përshtatshëm, pasi shumica e kazinove të drejtpërdrejta pranojnë pagesa me kartë krediti. Kjo do të thotë që ju mund të financoni lehtësisht llogarinë tuaj dhe të filloni të luani menjëherë, pa pasur nevojë të prisni që metodat e tjera të pagesës të pastrohen.

Transaksione më të shpejta

Ju mund të bëni depozita të shpejta me një kartë krediti të lojtarëve dhe të shkoni në baste. Përdorimi i një karte krediti për lojërat e fatit në internet mund të jetë i përshtatshëm nëse nuk keni kohë të prisni që opsionet e tjera të pagesës të përfundojnë. Ju mund të financoni llogarinë tuaj dhe të bëni baste menjëherë me vetëm disa klikime.

Bonuset dhe shpërblimet

Kazinotë e drejtpërdrejta mund të ofrojnë stimuj ose shpërblime të veçanta për lojtarët që përdorin karta krediti specifike për të bërë depozita. Për të përfituar sa më shumë nga këto shpërblime, është e rëndësishme të bëni kërkimin tuaj dhe të zbuloni nëse kazinoja në të cilën po luani ofron ndonjë përfitim për përdorimin e një karte krediti të caktuar, si p.sh

 • Fonde shtesë për të bastuar me lojëra të caktuara me karta krediti
 • VIP ose programet e besnikërisë
 • Qasje në promovime speciale ose turne ekskluzive të lojërave me karta krediti
 • Bonuset e kthimit të parave
 • Rrotullime falas

Vetëm mbani në mend se këto bonuse, si lojërat me karta krediti, kanë terma dhe kushte specifike që mund të ndryshojnë nga kazino në kazino dhe mund të ndryshojnë me kalimin e kohës, kështu që është gjithmonë një ide e mirë ta konfirmoni me kazinonë e zgjedhur të jetës.

Mbrojtje dhe siguri

Përdorimi i një karte krediti për lojërat e fatit drejtpërdrejt mund t'ju ndihmojë të mbroni nga veprimet mashtruese dhe tarifat e paautorizuara falë veçorive të integruara të parandalimit të mashtrimit në kartë. Zbatimi i kësaj mbrojtjeje shtesë mund t'ju japë paqe mendore se të dhënat tuaja financiare dhe personale do të mbeten konfidenciale gjatë gjithë transaksioneve.

Të këqijat e kartave të kreditit

Shqetësimet për kartën e kreditit janë pak më të zakonshme se shumica e metodave të pagesës dhe duhet të merren parasysh:

Tarifa më të larta

Tarifat e kartës së kreditit për bastet në internet mund të shtohen shpejt. Disa lëshues të kartave të kreditit vendosin tarifa transaksioni kur kartat e tyre përdoren për baste në internet, gjë që mund të zvogëlojë atë që fitoni. Lexoni shkronjat e vogla dhe mësoni për kostot e kartës së kreditit për lojërat e fatit.

Normat e interesit

Është e rëndësishme të paguani plotësisht shumën e kartës suaj të kreditit çdo muaj për të shmangur tarifat e tepruara të interesit që mund të grumbullohen shpejt nëse nuk e bëni këtë. Nëse nuk jeni të kujdesshëm për sa vini bast dhe sa shpesh përdorni kartën tuaj të kreditit për të mbushur llogarinë tuaj, kjo mund të bëhet një çështje serioze.

Rreziku i problemeve të lojërave të fatit

Përdorimi i një karte krediti për lojërat e fatit të drejtpërdrejtë në internet ka potencialin të jetë shumë i dobishëm dhe i thjeshtë për t'u përdorur. Megjithatë, është gjithashtu e thjeshtë të humbasësh gjurmët e shpenzimeve dhe të zhvillosh një varësi. Mbani kumarin me kartën tuaj të kreditit brenda mundësive tuaja financiare në çdo kohë.

Verifikimi KYC

Përdorimi i një karte krediti për lojërat e fatit mund të ketë nevojë për një kontroll "Njih klientin tënd" (KYC). Dorëzimi i letrave shtesë për të përcaktuar identitetin dhe vendbanimin tuaj mund të marrë kohë dhe bezdisëse vetëm për të qenë në gjendje të luani lojërat e preferuara të kartave të kreditit.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të kartave të kreditit
Siguria dhe siguria e kartës së kreditit

Siguria dhe siguria e kartës së kreditit

Karakteristikat e sigurisë së një karte krediti mund të ndryshojnë në varësi të kompanisë që ka lëshuar kartën dhe vetë kartës. Megjithatë, shumica e kartave të kreditit ofrojnë opsionet e mëposhtme të sigurisë:

 • Kompanitë që lëshojnë karta krediti përdorin AI dhe algoritme komplekse për të kontrolluar shpenzimet tuaja në kohë reale dhe për të dalluar çdo sjellje të dyshimtë. Kompanitë e kartave të kreditit normalisht do t'ju kontaktojnë për të verifikuar legjitimitetin e një aktiviteti të pazakontë.
 • Çipi EMV, i përfshirë në shumicën e kartave të kreditit të lëshuara më të reja, është një shtresë shtesë e sigurisë së kartës së kreditit kur bëni blerje në dyqan. Secilit transaksion i jepet kodi i tij unik i krijuar nga çipi, duke e bërë më të vështirë për hajdutët të kopjojnë detajet e kartës suaj.
 • Autentifikimi me dy faktorë po kërkohet gjithnjë e më shumë nga tregtarët në internet dhe disa kompani të kartave të kreditit për të rritur sigurinë dhe sigurinë e kartës së kreditit. Përveç informacionit tuaj të zakonshëm të hyrjes, mund t'ju kërkohet të futni një kod që ju jepet ose përmes telefonit ose emailit.
 • Shumë karta krediti ofrojnë sigurim kundër tarifave mashtruese në të cilat mbajtësi i kartës nuk mban asnjë përgjegjësi financiare, të quajtur mbrojtje me përgjegjësi zero. Përgjegjësia juaj për blerjet e bëra duke përdorur një kartë të humbur ose të vjedhur hiqet nga lëshuesi i kartës.
 • Numrat virtualë ose të përkohshëm të kartave të kreditit vihen në dispozicion nga disa lëshues të kartave për t'u përdorur gjatë kryerjes së transaksioneve të bëra nëpërmjet internetit. Informacioni i vërtetë i kartës suaj të kreditit nuk do të shfaqet gjatë transaksioneve të sigurta në internet, prandaj bërja e kësaj është një masë e mirë sigurie kur luani kumar me fondet e kartës së kreditit.

Industria e kartave të kreditit ofron një gamë të gjerë opsionesh sigurie për të garantuar sigurinë e informacionit tuaj personal dhe bankar. Duhet të kontaktoni lëshuesin e kartës suaj për të mësuar rreth mbrojtjeve të sakta që ofron karta juaj, duke përfshirë nëse ai i lejon kartat e tyre të kreditit për lojëra fati.

Siguria dhe siguria e kartës së kreditit
Alternativat më të mira për kartat e kreditit

Alternativat më të mira për kartat e kreditit

Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë për të përdorur kartën më të mirë të kreditit për lojtarë në një kazino live, ju keni disa për të zgjedhur. Disa nga zgjedhjet më të mundshme janë si më poshtë:

Kuletat elektronike

Kazinotë live online pranojnë një shumëllojshmëri kuletash elektronike duke përfshirë PayPal, Skrill dhe Neteller. Ju mund të bëni depozita dhe tërheqje në kazino shpejt dhe lehtë pa hequr dorë nga detajet e kartës suaj të kreditit.

Transfertat bankare

Llogaria juaj e kazinosë live mund të marrë fonde me transfertë bankare direkt nga llogaritë tuaja bankare. Kjo lloj pagese mund të marrë disa ditë për t'u përpunuar, por është një mjet i sigurt dhe i sigurt për të shkëmbyer para.

Pagesat në celular

Përdorimi i sistemeve të pagesave celulare si Apple Pay dhe Google Wallet është i përhapur në mesin e kazinove të drejtpërdrejta. Pagesat e bëra duke përdorur pajisjen tuaj celulare tani mund të bëhen shpejt dhe në mënyrë të sigurt me këto zgjedhje.

Kartat e parapaguara

Kazinotë tani pranojnë depozita nga kartat e parapaguara duke përfshirë Paysafecard dhe EntroPay, që do të thotë se nuk keni nevojë për një kartë krediti për të luajtur. Ju mund të blini karta si kjo në një dyqan me pakicë dhe t'i vendosni paratë mbi to për të luajtur në një kazino të drejtpërdrejtë.

Kriptovalutat

Aktualisht ka disa kazino të drejtpërdrejta në internet që do të marrin Bitcoin, Litecoin dhe Ethereum. Kur bëni pagesa në internet, përdorimi i kriptomonedhës mund të sigurojë një nivel shtesë privatësie dhe mbrojtjeje.

Alternativat më të mira për kartat e kreditit

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Si të përdorni një kartë krediti në lojërat e kazinosë?

Për të përdorur një kartë krediti në një kazino live online, thjesht lundroni në faqen e arkëtarit dhe zgjidhni opsionin "Depozitim". Zgjidhni mënyrën e pagesës me kartë krediti dhe futni informacionin e nevojshëm, si numrin e kartës, datën e skadencës dhe kodin e sigurisë. Pasi të jetë përpunuar pagesa, fondet do t'i shtohen bilancit të llogarisë tuaj dhe ju mund të filloni të luani lojërat tuaja të preferuara të kazinosë live. Mbani në mend se kazinotë e ndryshme mund të kenë kufij të ndryshëm depozitash dhe kohë përpunimi për transaksionet me kartë krediti.

A është e sigurt përdorimi i kartave të kreditit në kazinotë online?

Nëse luani në një kazino të besueshme në internet që përdor përpunimin e sigurt të pagesave, mund të përdorni kartën tuaj të kreditit pa u shqetësuar. Përpiquni të zgjidhni një institucion kumari që kodon të gjitha informacionet tuaja të ndjeshme, duke përfshirë të dhënat tuaja bankare. Gjithashtu, kontrolloni shpesh deklaratat e kartës suaj të kreditit për të dalluar aktivitetin mashtrues. Është gjithashtu e mençur të kufizoni shpenzimet tuaja të lojërave të fatit në internet në një shumë të caktuar dhe t'i përmbaheni asaj.

Cila është karta më e mirë e kreditit për t'u përdorur?

Meqenëse çdo kartë krediti vjen me grupin e vet të përfitimeve, shpërblimeve dhe normave të interesit, është e pamundur të rekomandohet vetëm një si opsioni më i mirë për përdorim në kazinotë live online. Kazinotë në internet mund të përfitojnë nga përdorimi i disa kartave të kreditit për shkak të programeve të tyre të shpërblimeve, tarifave të lira dhe lehtësisë së përdorimit. Ju duhet të krahasoni kartat e kreditit dhe termat dhe kushtet e tyre për të zgjedhur një që i përshtatet nevojave dhe preferencave tuaja, si dhe gjendjes suaj financiare.

A pranojnë faqet e lojërave të fatit karta krediti?

Shumica e kazinove në internet me të vërtetë lejojnë depozitat me karta krediti. Ka ofrues të kartave të kreditit që nuk do të lejojnë të bëhen depozitime ose tërheqje në kazinotë në internet për shkak të rregulloreve të qeverisë ose politikës së brendshme. Gjithmonë kontrolloni dy herë me ofruesin e kartës suaj të kreditit përpara se ta përdorni për të financuar një llogari lojrash në internet.

Cilat janë kazinotë më të mira që pranojnë karta krediti?

Kazinoja më e mirë që pranon kartat e kreditit duhet të ketë një nivel të lartë sigurie dhe të ofrojë një shumëllojshmëri opsionesh pagese. Duhet të ketë gjithashtu një gamë të gjerë lojërash në dispozicion, duke përfshirë lojërat e kazinosë live. Për më tepër, ajo duhet të ofrojë bonuse dhe promovime tërheqëse për përdoruesit e kartave të kreditit, të ketë mbështetje të përgjegjshme ndaj klientit dhe të licencohet dhe rregullohet nga një autoritet me reputacion.

Si funksionojnë depozitat me kartë krediti?

Zakonisht mund të bëni një depozitë me kartë krediti në një kazino online duke vizituar seksionin e arkëtarit të faqes, ku do t'ju kërkohet numri i kartës, data e skadencës dhe kodi i sigurisë. Pasi faqja të ketë konfirmuar informacionin, depozita do të përpunohet dhe do të vihet në dispozicion për përdorim në baste në faqe brenda disa minutave.

A mund të tërhiqem nga një kazino duke përdorur një kartë krediti?

Disa kazino ofrojnë mundësinë për të tërhequr fonde direkt në një kartë krediti. Disa kazino mund ta ofrojnë këtë, por ato që e bëjnë mund të kenë përcaktime tërheqëse. Ka disa lëshues të kartave të kreditit që ngarkojnë norma më të larta interesi ose tarifa paradhënieje në para nëse përdorni kartën tuaj për të bërë një tërheqje nga një kazino.