Paysafe Card

Paysafecard është një opsion i popullarizuar dhe padyshim më i sigurti i pagesës për ata që nuk duan të përdorin të dhënat e tyre bankare për të bërë pagesa online. Është një metodë pagese me parapagesë që ofron një sistem kupon dhe portofol elektronik që mund të përdoret në një gamë të gjerë kazinosh dhe dyqanesh online. Një metodë që synon parësor është depozitimi dhe jo tërheqja pasi tërheqjet nuk janë të mundshme me Paysafecard.

Përdorimi i një karte ose llogarie të parapaguar po bëhet një nga mënyrat më të mira për të mbrojtur informacionin personal nga aksesi dhe keqpërdorimi në internet. Ato ofrojnë gjithashtu produkte të tjera bankare si e-kuponat dhe një Mastercard. Madje është e mundur të përdorni një orë inteligjente për të kryer transaksione në internet. Një mënyrë e thjeshtë për lojtarët për të gjetur kazinotë më të mira të drejtpërdrejta që pranojnë Paysafecard është t'i hedhin një sy listës së plotë që është krijuar më poshtë.

Paysafe Card
Rreth Paysafecard

Rreth Paysafecard

Paysafecard është kryesisht një sistem që përdor kupona me parapagesë që përdoren për blerje dhe kazino të drejtpërdrejta. Opsionet e depozitave shtrihen nga blerja e kuponëve nga vendndodhjet fizike deri te ruajtja e kuponëve në një portofol elektronik.

Kjo kompani ka ekzistuar tani për më shumë se 20 vjet dhe është zhvilluar së bashku me teknologjinë e lidhur me shërbimet dhe blerjet në internet, duke ndihmuar për të mbajtur të sigurt klientin dhe shitësin me pakicë. Kompania e ka dëshmuar veten si një nga më të vjetrat në treg.

Paysafecard ka qenë gjithashtu në gjendje të përballojë ndryshimet në treg dhe blerjet e shumta. Pavarësisht nga të gjitha këto sfida, ai ende vlerësohet shumë dhe njihet për sigurinë dhe efikasitetin e tij relative.

Ai gjithashtu përdor një emër përdoruesi dhe fjalëkalim për të bërë depozita në internet. Për më tepër, nuk nevojiten të dhëna personale apo edhe të dhëna bankare për të bërë depozita. Ky është apeli për shumë lojtarë që kërkojnë më shumë privatësi dhe anonimitet.

Paysafecard është në dispozicion në mbarë botën dhe në monedha të shumta, dhe qindra mijëra shitës me pakicë e pranojnë këtë si një mënyrë pagese.

Informacion i pergjithshem

Emri

Paysafecard

themeluar

Austria

Themeluar

2000

Shtabi

Vjenë, Austri

Lloji i pageses

Kupon me parapagesë

Faqja e internetit

www.paysafecard.com

Rreth Paysafecard
Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta me Paysafecard

Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta me Paysafecard

Përdoruesit e kazinove të drejtpërdrejta shpesh zgjedhin të përdorin një kartë cash të parapaguar siç është Paysafecard. Kur përdorni kartën për të bërë një depozitë në një kazino të drejtpërdrejtë, gjithçka që duhet të bëjë përdoruesi është të fusë kodin në anën e pasme të kartës dhe ky është hapi i vetëm që duhet të ndërmarrë.

Faqja do të ketë Paysafecard si opsion pagese; përdoruesi thjesht zgjedh këtë metodë dhe do të shfaqet një dritare që kërkon kodin nga pjesa e pasme e kartës dhe shumën e parave që do të depozitohen.

Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta me Paysafecard
Depozitoni me Paysafecard në kazino Live

Depozitoni me Paysafecard në kazino Live

Kazinotë më të mira live me Paysafecard janë vetëm një klikim larg. Përdoruesit e kazinove me karta Paysafe do të kenë një mënyrë të thjeshtë dhe efikase për të bërë një depozitë.

  1. Kërkesa e parë për të depozituar në Skrill është të kesh një llogari Skrill. Procesi i regjistrimit është i drejtpërdrejtë dhe përfshin paraqitjen e informacionit personal dhe konfigurimin e detajeve të hyrjes. Procesi është si më poshtë:
  2. Së pari, është e rëndësishme të kontrolloni nëse kazinoja e drejtpërdrejtë përfshin shërbimin si opsion depozitimi.
  3. Më pas, shkoni në kazinonë live të zgjedhur. Ata zakonisht do të kenë një bonus mirëseardhjeje dhe promovime të tjera, kështu që është e rëndësishme të bëni blerje. Gjithashtu, kërkoni për kazinotë në internet me licencim adekuat dhe një sistem të sigurt me enkriptim.
  4. Sigurohuni që të regjistroheni dhe të plotësoni detajet ose të identifikoheni në llogarinë e kazinosë. Shkoni në zonën e arkëtarit të kazinosë live, klikoni mbi depozitë ose shtoni para. Zgjidhni Paysafecard online si mënyrë pagese dhe vendosni shumën e depozitës.
  5. Më pas, futni kodin e kuponit dhe shuma do të depozitohet në llogari. Është gjithashtu e mundur të ruash shumë kunja në një portofol elektronik. Pasi kuponi është shtuar në një portofol elektronik, ai përdoret për të kryer transaksione vetëm me një emër përdoruesi dhe një fjalëkalim.

Bonuset

Fondet e bonusit do të shfaqen gjithashtu në llogari brenda pak minutash. Pasi paratë janë në llogari, atëherë a bonus mirëseardhjeje zakonisht shfaqet. Lojtari është gati për argëtim serioz dhe lojtarët mund të shijojnë përzgjedhjen e lojërave në internet. Disa kazino të drejtpërdrejta gjithashtu lejojnë lojtarët të përdorin modalitetin demo përpara se të bëjnë disa baste serioze me fonde reale.

Bastet

Sidoqoftë, kazinotë e tjera të drejtpërdrejta kërkojnë që lojtarët të bastojnë para menjëherë. Kjo nuk duhet t'i pengojë lojtarët e rinj sepse është e mundur të luash me baste minimale derisa të arrihet një nivel komforti për baste serioze.

Depozita minimale

Ju lutemi vini re se depozita minimale për përdorimin e Paysafecard është 10 USD ose monedha të tjera. Më e madhja është 2000 USD e cila do të varet sërish nga monedha. Lojtarët mund të përdorin gjithashtu deri në 10 kunja të Paysafecard për të kryer një transaksion të vetëm më të madh.

Depozitoni me Paysafecard në kazino Live
Si të bëni një tërheqje me Paysafecard?

Si të bëni një tërheqje me Paysafecard?

  1. Lojtarët duhet së pari të zgjedhin një kazino në internet dhe të shkojnë në faqen e llogarisë ose arkëtarit.
  2. Zgjidhni Paysafecard si mënyra e tërheqjes dhe shkruani shumën që do të nxirret.
  3. Më pas, shkruani emailin e lidhur me llogarinë. Do të jetë i njëjti email i përdorur për t'u regjistruar në Paysafecard. Mund të duhen 24 orë ose më shumë që paratë të kthehen në llogarinë Paysafecard.

Shuma minimale e tërheqjes

Shuma minimale e tërheqjes është shpesh midis 10 dhe 20 USD, dhe maksimumi për një transaksion është 2000 dollarë. Kjo është e ndryshme për çdo monedhë. Është e mundur të kërkoni më shumë para për tërheqje përmes funksionit mbështetës të faqes.

Disa probleme të zakonshme me pagesat e refuzuara përfshijnë adresa të gabuara të postës elektronike të futura. Email-i duhet të përputhet me llogarinë e Paysafecard. Mos harroni të futni informacionin me kujdes për të siguruar që transaksioni të kalojë lehtësisht.

Si të bëni një tërheqje me Paysafecard?
Pse të depozitoni me Paysafecard?

Pse të depozitoni me Paysafecard?

Ka shumë arsye pse përdoruesit e kazinosë Paysafecard janë shumë të kënaqur me shërbimin.

Paysafecard është shumë popullor me përdoruesit e shumë shërbimeve online. Një nga arsyet për këtë është se është një sistem i thjeshtë për t'u përdorur dhe përfitimet e sigurisë janë të qarta.

Kushdo që përdor një aplikacion ose llogari Paysafecard do të zbulojë se shtimi i parave në llogaritë e drejtpërdrejta të kazinosë është shumë i thjeshtë për t'u bërë dhe pagesa përpunohet shumë shpejt. Është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për të buxhetuar çdo muaj; kushdo që ka të ardhura të kufizuara thjesht mund të blejë një Paysafecard për shumën që dëshiron të shpenzojë dhe nuk ka nevojë për ndonjë transaksion tjetër.

Kompania gjithashtu ka qenë në gjendje të mbajë hapin me zhvillimet në këtë industri dhe me një sërë opsionesh të ndryshme. Baza e tyre e klientëve po shumëzohet, veçanërisht pasi gjithnjë e më shumë njerëz po kalojnë kohë në internet, qoftë duke blerë apo duke luajtur lojëra.

Aspekti i sigurisë i këtij lloji të kartës së pagesës është një nga arsyet kryesore që sistemi është i përhapur. Aftësia për të mbrojtur detajet bankare dhe detajet e kartës së kreditit është parësore këto ditë pasi hakerat janë bërë shumë të zgjuar dhe ekziston gjithmonë rreziku që ata të hakojnë llogaritë e kazinosë në internet.

Pro

Kundër

Një llogari është gati për t'u hapur dhe përdorur
Nuk ka nevojë për një kartë bankare apo edhe krijimin e një llogarie nëse lojtari dëshiron. Përdoruesve të mundshëm u duhet vetëm një numër telefoni dhe një lidhje interneti për të filluar.

Tarifa e pasivitetit
Ka një tarifë pasiviteti për llogaritë online që nuk janë përdorur për 12 muaj. Tarifa zbatohen gjithashtu kur dërgoni para në një llogari bankare nga një llogari në internet.

Kupon me parapagesë
Është i përshtatshëm për të blerë një kupon me parapagesë me një kod 12 shifror në internet ose në vende fizike si zyra postare, kioska dhe pika karburanti. Madje ka makineri ku futen para dhe bileta del me kod.

Kufizimet e kuponëve me parapagesë
Kuponët me parapagesë mund të përdoren vetëm për depozita dhe jo tërheqje. Pra, një fitore nga një kazino në internet do të thotë se do të kërkohet një metodë tjetër për marrjen e fondeve. Një transfertë bankare ose një transfertë bankare mund të jenë disa opsione. Kompania gjithashtu lejon përdoruesit të krijojnë një llogari në internet. Sidoqoftë, kjo nuk është e përshtatshme për ata që duan anonimitet të vërtetë larg internetit.

i përshtatshëm
Një celular ose kompjuter mund të përdoret për të hyrë dhe për të bërë një depozitë. Kjo është e mrekullueshme për njerëzit që nuk duan të largohen nga shtëpia. Është një mënyrë shumë e lehtë dhe e përshtatshme për të luajtur shpejt në një kazino online.

Lehtësinë e përdorimit
Aplikacioni Paysafe është i thjeshtë për t'u përdorur dhe mund të përdoret në telefonat iOS dhe Android. Të dyja përmbajnë gjithashtu shumë informacione rreth promovimeve dhe pyetjeve të shpeshta. Mund të shihni të gjitha transaksionet e mëparshme dhe informacione të tjera të rëndësishme duke përdorur aplikacionin.

Kupona individuale
Blerja e kuponëve individualë jo vetëm që kufizon sasinë e parave që mashtruesit mund të marrin nga një transaksion. Kjo gjithashtu do të thotë që lojtarët në internet mund të kontrollojnë lehtësisht buxhetet e tyre. Është e thjeshtë të vendosësh një buxhet të kufizuar bazuar në një kupon.

Pse të depozitoni me Paysafecard?
Siguria dhe siguria në Paysafecard

Siguria dhe siguria në Paysafecard

Ka shumë mënyra se si Paysafecard ka arritur t'i mbajë klientët e saj të sigurt dhe të sigurt gjatë viteve. Kjo është diçka që përdoruesit pëlqejnë sepse paratë mbahen në duar të sigurta. Mënyra më e dukshme është sistemi i kuponit i cili i jep çdo transaksioni një pin unik që klienti duhet të vendosë.

Një pin i humbur ose i shkatërruar do të thotë që transaksioni nuk do të lëshohet. Kjo do të thotë që klienti është anonim dhe pak informacion në lidhje me llogaritë bankare futet në një pajisje ose kompjuter.

Mashtrimi është i kufizuar në një transaksion të kryer, ndryshe nga kartat e kreditit të cilat mund të shohin transaksione të shumta nga mashtruesit. Kompania kërkon që kartat të ndalen menjëherë. Paysafecard ka gjithashtu një sistem verifikimi me 2 faktorë për përdorimin e një aplikacioni. Një depozitë në internet mund të bëhet duke përdorur një emër përdoruesi dhe një pin, i cili mohon kunjat e kuponit, por gjithsesi është mjaft i sigurt dhe i sigurt.

Së fundi, çdo kupon i ruajtur në internet duhet ende të blihet, gjë që minimizon shumën në rrezik. Dikush mund të mashtrojë këtë sistem me kupon, por shanset janë të vogla nëse njerëzit mbrojnë kunjat ose kunjat e portofolit elektronik dhe emrat e përdoruesve. Nëse ka probleme me kuponin me parapagesë, atëherë është përgjegjësia e lojtarëve që ta raportojnë atë.

Paysafecard është një markë e besuar me vite përvojë. Ka mjaft fleksibilitet që klientët të shijojnë një transaksion pa përdorur shumë informacione personale. Për më tepër, sistemi i markës është i thjeshtë, i shpejtë, efikas dhe shtrihet në të gjithë globin. Produktet e sajtit mbështesin një sërë monedhash dhe gjuhësh.

Kuponët me parapagesë dhe numrat e pin janë të thjeshtë për t'u blerë në internet ose në dyqane dhe vende të tjera. Me pak fjalë, nëse lojtari ka humbur pinin ose kuponin, atëherë kjo është për të ardhur keq, por mbron informacionin e lojtarit. Shijoni disa kazino online duke përdorur këtë metodë tani.

Siguria dhe siguria në Paysafecard
Historia e Paysafecard

Historia e Paysafecard

Paysafecard është themeluar në vitin 2000, dhe kompania është e vendosur në Vjenë. Financimi nga BE-ja disa vite më vonë lejoi që shërbimi të lansohej në vende të tjera të Evropës.

Kjo u pasua në vitin 2008 nga organet qeverisëse të shërbimeve financiare në Zvicër dhe në Mbretërinë e Bashkuar që lëshuan licenca për shitjen e Paysafecard në ato vende. Në vitin 2013, shërbimi u ble nga Skrill, dhe tani është pjesë e Grupit Paysafe.

Kompania është rritur gjatë dy dekadave të fundit dhe ka zhvilluar një produkt që është i popullarizuar në të gjithë botën. Vlerësohet se kompania tani ka deri në një miliard klientë. Besohet gjithashtu se aktualisht ekzistojnë 450,000 pika të ndryshme dhe shitës me pakicë në internet që pranojnë Paysafecard. Kompania ka një prani në më shumë se 50 vende tani.

Kompania ka krijuar një sërë opsionesh për përdoruesit e saj, nga opsioni origjinal i Paysafecard në një Mastercard me parapagesë. Përndryshe, ekziston gjithashtu një aplikacion dhe një llogari në internet. Kjo e ka bërë atë një opsion më fleksibël për shumë përdorues në mbarë botën. Mbajtja e ritmit me teknologjinë në zhvillim është gjithashtu e dobishme pasi përdoruesit tani mund të bëjnë depozita me telefonat e tyre celularë.

Historia e Paysafecard
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë.

Kumar i përgjegjshëm

Faq

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

A duhet besuar Paysafecard?

Paysafecard ka ekzistuar që nga fillimi i viteve 2000 dhe e ka dëshmuar veten si një markë e besuar. Përdorimi i kuponëve me parapagesë nga marka kapërcen shumë çështje sigurie. Sistemi i kuponëve kërkon më pak informacion se llojet e tjera të llogarive. Kjo e bën atë një opsion shumë më të sigurt.

A është i sigurt përdorimi i Paysafecard?

Klientët mund të zgjedhin një nivel të lartë sigurie kur përdorin këtë produkt. Kjo markë është ideale për ata me informacione personale që mund të rrezikohen. Zgjidhni nga një llogari me një emër përdoruesi dhe fjalëkalim ose blini kupona nga një shitës i vërtetë për të bërë një depozitë. Të dy kanë përfitime dhe përdorin enkriptim dhe softuer të tjerë për të mbrojtur lojtarët.

A ka mënyra të tjera për të qëndruar të sigurt?

Për më shumë qetësi, ndoshta është më mirë të blini një kupon të vërtetë sepse më pak informacion ndahet në internet. Paysafecard përdor verifikimin me 2 faktorë për të parandaluar mashtrimin dhe aktivitete të tjera me qëllim të keq. Portofoli elektronik ka një emër përdoruesi dhe një kunj për t'u identifikuar. Kuponët përdorin gjithashtu një kunj që mund të hidhet shpejt.

Si funksionon Paysafecard?

Kuponët me parapagesë mund të përdoren për të bërë blerje online. Së pari, shkoni në një nga vendet që shesin kuponat Paysafecard. Zgjidhni prerjet prej 10 $, 25 $, 50 $ ose 100 $. Blerja tërheq një tarifë që varion midis shitësve me pakicë. Kuponi me parapagesë ka një kod PIN 16-shifror që mund të përdoret për të depozituar në një kazino online ose në një tregtar tjetër. Sidoqoftë, kodi duhet të përdoret së pari. Një depozitë nga një llogari përdor një emër përdoruesi dhe fjalëkalim për t'u identifikuar. Përdor një proces të ngjashëm dhe është po aq i përshtatshëm.

Cilat janë avantazhet e përdorimit të Paysafecard?

Ka shumë avantazhe të përdorimit të Paysafecard. Së pari, është e shkëlqyeshme për të vendosur një kufi, sepse kuponët blihen në një emërtim nga një vendndodhje fizike. Kjo jep një avantazh të vogël për ata që kalojnë rregullisht kufirin. Një përfitim tjetër i përdorimit të këtij shërbimi është lehtësia për të gjetur një dyqan aty pranë. Është gjithashtu një metodë e sigurt që përdor një kod pin për të shlyer një kupon. Kuponët mund të hidhen pasi të përdoren. Së fundi, nuk ka nevojë të përdorni një kartë ose bankë për të përdorur shërbimin.

Kush mund ta përdorë këtë shërbim?

Konsumatorët nga mbi 20 vende mund të përdorin Paysafecard. Lojtarët në kazinotë online duhet të jenë mbi 18 vjeç për të bërë një pagesë.

A bëjnë lojtarët tërheqje me Paysafecard?

Ky shërbim nuk është aq i popullarizuar në mesin e lojtarëve dhe kazinove në internet. Megjithatë, ata që kanë një llogari mund të tërheqin para përmes portalit online. Për ta bërë këtë, shkoni në një kazino në internet dhe gjeni seksionin e arkëtarit ose bankës. Më pas, zgjidhni Paysafecard nga tërheqjet dhe shkruani emailin e përdorur kur hyni në një llogari. Fondet kreditohen menjëherë në një llogari. Paratë mund të përdoren për të bërë një tërheqje nga një ATM duke përdorur Paysafecard Mastercard ose për të përdorur paratë për blerje të tjera online.

A do të jetë një depozitë e shpejtë dhe e thjeshtë?

Depozitimi është një proces i shpejtë dhe i thjeshtë që kërkon shumë pak përpjekje nga ana e personit që bën një depozitë. Gjithashtu, një depozitë tërheq një bonus mirëseardhjeje për lojtarët e rinj. Promovimet e tjera janë gjithashtu pjesë e rregullt e procesit të depozitimit. Bërja e një depozite është një proces i sigurt duke përdorur verifikimin dhe enkriptimin me 2 faktorë.

A mund të depozitojë një lojtar në disa mënyra të ndryshme?

Po, ka dy mënyra për të bërë një depozitë. Së pari, duhet të krijohet një llogari me një emër përdoruesi dhe fjalëkalim. Blini një kupon dhe përdorni atë nga llogaria për të bërë një depozitë. Opsioni tjetër është të mos kesh fare llogari. Thjesht blini një kupon nga një dyqan në një vendndodhje fizike dhe përdorni kunjin për të depozituar në një kazino online.

Cilat monedha të ndryshme mbështet karta Paysafe?

Karta Paysafe është një mënyrë shumë e popullarizuar pagese dhe një nga arsyet është sepse pranon monedhat më kryesore. Disa nga monedhat që karta Paysafe mbështet janë:

AUD, CAD, CZK, EGP, EUR; INR, JPY, NZD, NOK