Kazinotë më të mira live me Tether

Pagesat kripto janë bërë modë në ditët e sotme, veçanërisht në peizazhin e lojërave të kazinove live. Kjo për shkak të sigurisë dhe komoditetit të tyre. Dhe ndërsa Bitcoin mund të jetë Kumbari i botës së kriptomonedhës, kjo nuk do të thotë se nuk ka monedha të tjera kriptomonedhash të denja për merita, dhe Tether (USDT) është një prej tyre. Tether është një monedhë e bazuar në blockchain që ka bërë përparim në kazinotë live si një mënyrë pagese. Por nga erdhi dhe si fillojnë lojtarët e kazinosë live me monedhën? Pse duhet që lojtarët e kazinosë ta përdorin këtë mënyrë pagese dhe sa e sigurt është ajo? Këto janë vetëm disa nga pyetjet e shumta që ky postim kërkon t'u përgjigjet.

Informacion i pergjithshem

Informacion i pergjithshem

Emri

Tether

Lloji i pageses

Kripto

Shtabi

Hong Kongu

Informacion i pergjithshem
Rreth Tether

Rreth Tether

Siç u përmend më lart, Tether është një monedhë dixhitale e themeluar në teknologjinë blockchain, ashtu si Bitcoin dhe Ethereum. Sidoqoftë, ndryshe nga homologët e tij, Tether përdor të ashtuquajturin protokoll Omni dhe ERC20 Tokens. Si i tillë, përdoruesit e tij mund të lëshojnë dhe të blejnë token kripto. Edhe më unike në lidhje me këtë kriptë është paqëndrueshmëria e saj e ulët - ky është ndoshta ndryshimi më domethënës midis Tether dhe kriptove të tjera. Sipas fjalëve të themeluesve të saj, vlera e lidhjes lidhet një-për-një me dollarin amerikan (ai mban të njëjtën vlerë si dollari amerikan) në çdo kohë të caktuar. Prandaj, Tether në ditët e sotme përcaktohet saktësisht si një monedhë e qëndrueshme në vend të thjesht një kriptocoin.

Për të siguruar një garanci për veçorinë e tij unike, faqja zyrtare e Tether përmban përditësime ditore të rezervave të saj bankare, duke mbështetur pretendimin se 1 Tether është ekuivalente me 1 USD në çdo kohë të caktuar. Rrjedhimisht, kjo kripto konsiderohet si versioni dixhital i dollarit amerikan, pra simboli USDT. Megjithatë, monedha po shkon drejt përfshirjes së monedhave të tjera kryesore fiat, me euron tashmë të përfshirë.

Themeluesit

Siç thuhet në faqen e saj zyrtare, Tether u lançua në vitin 2014 nga Tether Limited, një kompani me bazë në Hong Kong. Që atëherë, monedha ka fituar në mënyrë të qëndrueshme tërheqje në botën e kazinove online dhe tani të drejtpërdrejta. Sot, ajo renditet si një nga monedhat më të qëndrueshme për investime dhe transaksione në botën e kriptove.

Rreth Tether
Depozitimi me Tether në Kazinotë Live

Depozitimi me Tether në Kazinotë Live

Është pothuajse e panevojshme të thuhet se lojtarët, para së gjithash, duhet të marrin në dorë argumentet Tether përpara se të mendojnë të luajnë lojërat e preferuara të kazinosë live. Dhe ndërsa kjo mund të duket si një detyrë komplekse për ata që nuk e kanë bërë kurrë, realiteti është se është shumë e thjeshtë.

Si të Me Tether Tokens

Lojtarët mund të blejnë argumente Tether nga platformat e tregtimit të kriptove, të cilat janë lehtësisht të disponueshme në ueb. Ndërsa procesi mund të ndryshojë nga një platformë në tjetrën, ai në përgjithësi përfshin regjistrimin në platformë dhe ofrimin e informacionit përkatës të nevojshëm për të verifikuar llogarinë. Pasi të verifikohet llogaria, lojtari mund ta plotësojë atë për të blerë kripto ose thjesht të blejë kriptonë direkt duke përdorur të tjera menyra pagese, të tilla si:

  • transferte bankare
  • Portofolin kripto
  • kuletat elektronike
  • Kartë debiti
  • Kartë Krediti

Depozitimi në një llogari të Kazinosë Live

Duke përdorur Tether për transaksionet e drejtpërdrejta të kazinosë është një shëtitje në park. Ata që kanë depozituar në kazinotë e drejtpërdrejta duke përdorur kriptoma të tjera, si Bitcoin, e kuptojnë se sa të ngjashëm janë proceset. Megjithatë, depozitat Tether janë jashtëzakonisht të shpejta. Për të depozituar në internet në një kazino Tether, lojtarët duhet:

1. Hyni në kazinonë e tyre të drejtpërdrejtë, shkoni te seksioni Bankar ose Arkëtar dhe zgjidhni Depozitë.
2. Zgjidhni Tether si opsionin e tyre të pagesës nga lista e disponueshme e mënyrave të pagesës. Disa kazino mund të kërkojnë klikim në logon Tether, e cila mund të gjendet nën Cryptos. Në këtë pikë, kazinoja do t'i japë lojtarit një numër portofol publik (PWN), i cili përbëhet nga numra dhe shkronja të ngatërruara.
3. Kopjoni PWN dhe vendosni një transfertë parash në portofolin kripto të lojtarit. Këtu, lojtarit do t'i kërkohet të ngjisë PWN në fushën e dhënë dhe të fusë shumën e kodit Tether për të transferuar.
4. Konfirmoni transaksionin.

Fondet do të shfaqen menjëherë në llogarinë live të kazinosë së lojtarit pasi të përfundojnë hapat e mësipërm.

Tarifat dhe Limitet

Shumica pagesat me kripto ngarkoni disa tarifa të vogla kur bëhet fjalë për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Për lojtarët që kërkojnë një metodë pagese kripto pa tarifë, Tether është një zgjedhje e shkëlqyer. Nuk ka ndërmjetës të përfshirë në pagesat USDT; lojtarët depozitojnë pa pagesë.

Kur bëhet fjalë për kufijtë, Tether nuk vendos kufizime për transaksionet. Sidoqoftë, shumica e kazinove të drejtpërdrejta priren të vendosin kufij. Dhe ndërsa këto kufizime janë zakonisht më të larta se ato të vendosura në mënyrat e tjera të pagesës (p.sh. kartat dhe kuletat elektronike), ia vlen të kesh informacion mbi kufijtë paraprakisht. Lojtarët mund të kontrollojnë seksionin Bankar të kazinosë së tyre për këtë informacion.

Depozitimi me Tether në Kazinotë Live
Pse të depozitoni me Tether

Pse të depozitoni me Tether

Tether, si çdo monedhë tjetër, ka avantazhet dhe disavantazhet e saj. Ndërsa përfitimet peshojnë më shumë se të metat, duke i pasur të gjitha ato duhet t'i ndihmojë lojtarët të marrin një vendim më të informuar në lidhje me lojërat e fatit me Tether.

Pro

Kundër

I shpejtë : Depozitat dhe tërheqjet në Tether zakonisht përfundojnë brenda pak minutash. Kjo është më e shpejtë se shumica e opsioneve tradicionale të pagesës, të cilat mund të duhen disa ditë pune për t'u përfunduar.

Shumica e kazinove të drejtpërdrejta nuk pranojnë Tether, pavarësisht faktit se kriptomat janë në rritje, dhe lojtarët kanë më shumë gjasa të zgjedhin kriptomat e njohura si Bitcoin dhe Litecoin.

Sigurt : Teknologjia blockchain e përdorur në transaksionet Tether është një nga më të sigurtat në botë. Kjo, së bashku me faktin se këto transaksione janë në përputhje me legjislacionin përkatës, është një bonus.

Tether është kritikuar për mungesën e rezervave të mjaftueshme të dollarit amerikan për të mbështetur monedhat e saj në qarkullim.

Privatësia : Meqenëse blockchains janë rrjete publike, çdokush mund të shohë transaksionet e lojtarëve. Megjithatë, informacioni personal i lojtarit nuk regjistrohet kurrë drejtpërdrejt në librin e llogarisë, duke i bërë të gjitha transaksionet e tyre anonime. Sigurisht, kazinotë Tether mund të kërkojnë që lojtarët të verifikojnë identitetin e tyre kur regjistrojnë një llogari dhe autoritetet mund të gjurmojnë transaksionet nëse është e nevojshme.

Stabiliteti : Tether njihet si kripto shumë e qëndrueshme sepse vlera e saj është e lidhur drejtpërdrejt me dollarin amerikan. Prandaj, nuk është aq i paqëndrueshëm sa Bitcoin, vlera e të cilit mund të rritet në qiell ose të bjerë në një kohë të shkurtër.

Shumë të ulëta ose pa tarifa : Shumica e kazinove Tether që bashkëpunojnë me ofruesit kryesorë të programeve kompjuterike nuk ngarkojnë asnjë tarifë për depozitat ose tërheqjet. Nëse lojtarët hasin ndonjë tarifë, ato shpesh janë minimale.

Pse të depozitoni me Tether
Siguria dhe siguria në kazinotë Tether Live

Siguria dhe siguria në kazinotë Tether Live

Monedhat e qëndrueshme janë përgjithësisht më të sigurta për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë sesa kriptomat e zakonshme, si p.sh Bitcoin. Kjo për shkak se ato janë të lidhura me një aktiv të fortë, siç është dollari amerikan, gjë që i bën ata më pak të prekshëm ndaj ndryshimeve të çmimeve. Kjo do të thotë që lojtarët mund të jenë të sigurt për vlerën e monedhave të tyre kur luajnë kumar, duke ulur rrezikun e humbjes. Megjithatë, polemika e fundit e Tether i ka lënë njerëzit të pyesin nëse monedha është zgjidhja më e mirë pasi u zbulua se nuk ka garanci që Tethers mund të shkëmbehen me dollarë UD.

Tani, ndërsa polemikat i shkaktuan pak dëm Tether-it, stabiliteti i tij nuk është cenuar; USDT është ende një nga kriptovalutat më të qëndrueshme sot.

Licencimi

Siguria në çdo kazino të drejtpërdrejtë të kriptove është gjithmonë e shkëlqyer. Dhe ndërsa i shquar licencimi Juridiksione të tilla si Malta dhe Britania e Madhe nuk e kanë lejuar ende lojën e fatit Tether, monedha tashmë është miratuar për lojërat e fatit në Curacao. Pra, ata që zgjedhin të luajnë në kazino live me një licencë me reputacion mund të jenë të sigurt se janë të mbrojtur mirë. Si një bonus, teknologjia blockchain e koduar shumë e Tether siguron transaksione si askush tjetër.

Siguria dhe siguria në kazinotë Tether Live

Kjo pagesë kripto është bërë çdo ditë e më e popullarizuar. Lojtarët mund të blejnë Tether argumentet nga platformat e tregtimit të kriptove. Ndërsa procesi mund të ndryshojë nga platforma të ndryshme, ai zakonisht përfshin regjistrimin në platformë dhe ofrimin e informacionit përkatës të nevojshëm për të verifikuar llogarinë. Kur llogaria e lojtarit verifikohet, lojtari mund të blejë kripto ose të blejë kripto direkt duke përdorur metoda të tjera pagese.

Section icon

Tether është një monedhë dixhitale e themeluar në teknologjinë blockchain. Kjo pagesë kripto, Tether është bërë sot shumë e njohur, veçanërisht në kazinotë live. Me lehtësinë e përdorimit dhe transaksionet e shpejta, ai tani po bëhet i preferuari mes lojtarëve.

Section icon