Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të American Express në kazinotë e drejtpërdrejta

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

American Express është një kompani e njohur në mbarë botën që ofron një sërë kartash krediti dhe debiti, kryesisht për klientët brenda Shteteve të Bashkuara. Ndërkohë që ata tani operojnë në mënyrë më të ngjashme me rivalët e tyre VISA dhe Mastercard, për një kohë të gjatë ata kishin një ndjenjë ekskluziviteti dhe ishin të lidhur me shumë figura elitare.

Aty ku është në dispozicion, duke përdorur American Express për të bërë një depozitë është aq e thjeshtë sa çdo kartë tjetër krediti:

 1. Hapni faqen e kazinosë live dhe shtypni butonin 'depozitë' në krye të faqes.
 2. Zgjidhni American Express si opsionin e pagesës.
 3. Vendosni të dhënat tuaja personale dhe zgjidhni shumën e depozitës.
 4. Klikoni për të konfirmuar dhe në shumicën e rasteve fondet do të shtohen në balancën tuaj menjëherë.
Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të American Express në kazinotë e drejtpërdrejta

Avantazhet e përdorimit të American Express në Kazinotë Live

 • American Express ka një reputacion për sigurinë e nivelit të lartë për të gjitha transaksionet e tyre, madje edhe në krahasim me VIZA ose Mastercard. Ata do të veprojnë automatikisht për të siguruar llogaritë ku gjendet ndonjë aktivitet i dyshimtë.
 • Aty ku pranohen, depozitat e American Express në kazinotë e drejtpërdrejta plotësohen jashtëzakonisht shpejt.
 • Ka disa kazino që ofrojnë bonuse speciale thjesht për depozitat e bëra me American Express. Ka shumë kazino që kanë përfitime të veçanta të American Express që shpesh janë më thelbësore se ato të rregullta.
 • Ekziston një sërë opsionesh për llojet e kartave, duke përfshirë kartat e kreditit, kartat e debitit, kartat e dhuratave, dhe me shume.
 • American Express ka një limit jashtëzakonisht të lartë depozitash deri në 100,000 dollarë.
 • Kazinotë që fokusohen në American Express mund të lejojnë tërheqje deri në 100,000 dollarë kur një llogari është gjithashtu e lidhur.
 • Kazinotë me American Express mund të konsiderohen jashtëzakonisht të sigurta pasi kompania kontrollon me kujdes klientët e tyre të biznesit.
 • Ekzistojnë opsione të plota, 24/7 të shërbimit ndaj klientit.

Disavantazhet e përdorimit të American Express në kazinotë e drejtpërdrejta

 • Vende të kufizuara për të përdorur kartën në krahasim me VISA ose Mastercard.
 • Kartat shpesh vijnë me tarifa të konsiderueshme mujore. Një tabelë e plotë e tarifave të American Express mund të gjendet në faqen e tyre të internetit.
 • Kryerja e transaksioneve mund të ketë tarifa në varësi të shumës.
 • Nuk ka opsion për të bërë tërheqje në një kartë American Express nëse kjo është gjithçka që zotërohet.
 • Nuk është e pazakontë që transaksionet të vonohen për shkak të kontrolleve shtesë.

Këshilla për përdorimin e American Express në Kazinotë Live

Kur përdorni American Express në kazinotë e drejtpërdrejta, ka disa këshilla që duhen mbajtur parasysh për një përvojë pa probleme:

 • Gjeni një kazino me reputacion të mirë: Gjej nje kazino live që ka komente të shkëlqyera dhe një reputacion të fortë për gjëra të tilla si siguria dhe shërbimi ndaj klientit.
 • Kontrolloni nëse pranojnë American Express: Për përvojën më të mirë, kontrolloni që kazinoja e drejtpërdrejtë pranon American Express si për depozita ashtu edhe për tërheqje.
 • Kontrolloni për shpërblime dhe promovime specifike AmEx: Kontrolloni për të parë nëse AmEx juaj mund t'ju marrë bonuse specifike kur depozitoni dhe luani, si p.sh kthimi i parave, rrotullime falas apo edhe bonuset e ndeshjes.
 • Vendosni buxhetin tuaj të lojës: Edhe pse kufiri i depozitave për American Express është i lartë, duhet të siguroheni që të keni një kufi buxheti të lojës përpara se të filloni.

Duke ndjekur këto këshilla, ju mund të maksimizoni përfitimet e përdorimit të kartës suaj American Express në kazinotë e drejtpërdrejta duke siguruar një përvojë të sigurt dhe të këndshme kumari.

konkluzioni

Si metodë depozitimi, American Express nuk është aq popullor sa VISA ose Mastercard, kryesisht sepse nuk pranohet në aq shumë kazino dhe vjen me shumë tarifa shtesë për t'u përdorur. Megjithatë, për ato vende ku mund të përdoret, është jashtëzakonisht i shpejtë, i sigurt dhe mund të vijë me shumë bonuse shtesë në krye.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A mund të marrin American Express jo-amerikanët?

Ndërsa American Express është kryesisht një kartë vetëm në SHBA, është e mundur që personat jo amerikanë të marrin një të tillë, megjithëse është shumë më e vështirë. Ekziston gjithashtu një version i American Express i disponueshëm posaçërisht në MB.

Çfarë lloj tarifash kanë kartat American Express?

Është një listë mjaft e gjatë, por për disa shembuj, tarifat e American Express mund të variojnë nga tarifat mujore dhe vjetore vetëm për të mbajtur kartën aktive, deri te tarifat e vendosura për kryerjen e pagesave në vende të tjera, të tilla si kazinotë live që operojnë jashtë SHBA-së.

A mund të tërhiqeni duke përdorur një kartë American Express?

Pavarësisht nëse është një kartë krediti ose kartë debiti, kazinotë e drejtpërdrejta aktualisht nuk japin mundësinë e tërheqjes duke përdorur American Express. Ju mund të bëni depozita, por do t'ju duhet një llogari bankare ose një portofol elektronik i një lloji për të tërhequr fonde.

A ka një kufi se sa mund të depozitohet në American Express?

Nuk ka asnjë kufi specifik depozitash të lidhur me American Express, megjithatë, kazinotë individuale të drejtpërdrejta dhe vetë American Express mund të kenë kufizime në transaksionet individuale. Për këto, ato mund të gjenden në termat dhe kushtet e secilit.

Pagesat e kazinosë AMEX: Kartat e kreditit, debitit dhe dhuratave

Pagesat e kazinosë AMEX: Kartat e kreditit, debitit dhe dhuratave

American Express (AMEX) është një opsion pagese i njohur dhe i përdorur gjerësisht në industri të ndryshme, duke përfshirë në kazinotë live. Si një mënyrë pagese, AMEX ofron disa avantazhe dhe konsiderata. Ai pranohet gjerësisht në shumë kazino online me reputacion dhe platforma të tregtarëve të drejtpërdrejtë, duke u ofruar lojtarëve një metodë të përshtatshme dhe të sigurt për të bërë depozita dhe tërheqje. Kur përdorni AMEX, depozitat zakonisht përpunohen në çast, duke i lejuar lojtarët të financojnë llogaritë e tyre të kazinosë pa vonesa. Është thelbësore që lojtarët e kazinosë live të hulumtojnë dhe të zgjedhin kazinotë online me reputacion që pranojnë AMEX dhe të rishikojnë termat dhe kushtet përpara se të përdorin AMEX si një opsion pagese.

Si të bëni depozita dhe tërheqje të drejtpërdrejta në kazino me American Express

Si të bëni depozita dhe tërheqje të drejtpërdrejta në kazino me American Express

Mirë se vini në udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës për të bërë depozita dhe tërheqje pa probleme në kazino duke përdorur American Express. Në këtë artikull, ne do t'ju ofrojmë udhëzime hap pas hapi, do t'ju shpjegojmë tarifat dhe kufijtë, do t'ju ofrojmë këshilla për të marrë shpërblimet më të mira dhe për të paguar tarifat më të ulëta, si dhe do të adresojmë FAQ-të e zakonshme. Në fund, do të keni të gjithë informacionin që ju nevojitet për të përdorur me siguri American Express për transaksionet tuaja në kazino online. 

Udhëzues fillestar për përdorimin e American Express në kazinotë e drejtpërdrejta

Udhëzues fillestar për përdorimin e American Express në kazinotë e drejtpërdrejta

Komoditeti dhe siguria e transaksioneve të lojërave të fatit në internet kanë çuar në popullaritetin e metodave të besueshme të pagesës në kazinotë e drejtpërdrejta. American Express, ose Amex, është një opsion pagese i njohur dhe i besuar që ofron përfitime të shumta për lojtarët. Ky udhëzues gjithëpërfshirës do t'ju ofrojë udhëzime hap pas hapi, informacion mbi tarifat dhe kufijtë, opsionet alternative të pagesës dhe përgjigjet për pyetjet e bëra shpesh. Deri në fund, do të keni të gjitha njohuritë e nevojshme për të përdorur me siguri American Express për transaksionet tuaja të lojërave të fatit në internet në kazinotë e drejtpërdrejta.