Skrill vs Neteller: Cila është më e mira për lojërat e fatit në kazino live?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Një portofol elektronik është një metodë e thjeshtë dhe e sigurt për të trajtuar paratë tuaja nëse vini bast online. Dy nga kuletat elektronike më të njohura janë Skrill dhe Neteller, që të dyja ofrojnë përpunim të shpejtë dhe të besueshëm të pagesave. Megjithatë, zgjedhja mes tyre mund të jetë konfuze. Në këtë artikull, diskutoni Skirll vs Neteller dhe Neteller vs Skrill, të cilat do t'ju ndihmojnë të vendosni se cili është më i miri për lojërat e fatit të kazinosë live.

Skrill vs Neteller: Cila është më e mira për lojërat e fatit në kazino live?

Krahasimi i Skrill dhe Neteller

Dy nga më kuletat elektronike të njohura kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet janë Skrill dhe Neteller. Të dyja ofrojnë karakteristika të krahasueshme, por ka disa ndryshime të rëndësishme për t'u marrë parasysh.

Skrill kundër Neteller

Skrill dhe Neteller kanë qenë konkurrentë të drejtpërdrejtë për shumë vite, dhe mund të jetë e vështirë të vendosësh se cilin të përdorësh. Këtu janë disa nga dallimet kryesore:

  • Tarifat: Si Skrill ashtu edhe Neteller ngarkojnë tarifa për transaksione të ndryshme, duke përfshirë depozitat dhe tërheqjet. Sidoqoftë, tarifa e tërheqjes Skrill është më e lartë në krahasim me tarifën e tërheqjes së Neteller, veçanërisht për konvertimin e monedhës.
  • Disponueshmëria: Skrill është i disponueshëm në më shumë vende sesa Neteller, gjë që e bën atë opsionin më të mirë për disa lojtarë. Sidoqoftë, Neteller ende pranohet gjerësisht në kazinotë e drejtpërdrejta, kështu që disponueshmëria mund të mos jetë një problem për shumicën e përdoruesve.
  • Programet VIP: Oferta si Skrill ashtu edhe Neteller Programe VIP që ofrojnë përfitime shtesë dhe tarifa më të ulëta. Sidoqoftë, programi VIP i Skrill ka kërkesa më të larta për t'u kualifikuar në krahasim me Neteller.

Neteller vs Skrill

Ndërsa Skrill mund të jetë opsioni më popullor, Neteller ka grupin e vet të avantazheve:

  • Tarifat e tërheqjes: Tarifa e tërheqjes së Neteller në krahasim me Skrill është mjaft e ulët, duke e bërë atë opsionin më të mirë për përdoruesit që tërheqin shpesh fitimet e tyre.
  • Tërheqje të menjëhershme: Neteller ofron tërheqje të menjëhershme për përdoruesit e tyre, gjë që është një avantazh i madh për ata që duan të marrin paratë e tyre shpejt.
  • Net + kartë: Neteller ofron një Mastercard me parapagesë të quajtur karta Net+, e cila i lejon përdoruesit të aksesojnë lehtësisht fondet e tyre në ATM ose të bëjnë blerje në çdo tregtar që pranon Mastercard.

Ndërrimi ndërmjet opsioneve të pagesës

Nëse tashmë përdorni një Portofoli Skrill ose Neteller dhe dëshironi të kaloni, mund të jeni kurioz se si të transferoni para mes tyre. Lajmi i mirë është se transferimi i parave midis Skrill dhe Neteller është i thjeshtë, megjithëse ka disa kosto që mund të ndodhin. Mund të ketë tarifa të lidhura me transferimin e fondeve ndërmjet llogarive, të tilla si tarifat e konvertimit të monedhës dhe tarifat e transaksionit. Tarifa e transaksionit është 1.5%, dhe tarifa e konvertimit është 3.99%.

Kazinotë me Neteller dhe Skrill

Do të jeni të lumtur të dëgjoni se Neteller dhe Skrill njihen gjerësisht në shumë kazino të drejtpërdrejta nëse dëshironi t'i përdorni ato për lojërat tuaja në internet. Kërkoni logon Neteller ose Skrill në opsionet e pagesës së kazinosë faqe për të parë nëse pranohet. Nëse dëshironi të gjeni kazinonë më të mirë Skrill ose Neteller live, atëherë ju rekomandojmë ta vizitoni LiveCasinoRank, pasi aty kemi renditur më të mirat.

konkluzioni

Të dy Skrill dhe Neteller janë opsione të shkëlqyera të portofolit elektronik për kumarxhinjtë në internet. Zgjedhja më e mirë për ju varet nga nevojat dhe preferencat tuaja specifike. Nëse jeni duke kërkuar për tarifa më të ulëta dhe tërheqje të menjëhershme, Neteller është alternativa më e mirë. Nëse dëshironi një disponueshmëri më të gjerë dhe një program më të mirë VIP, atëherë Skrill është mënyra për të shkuar. Në fund të fundit, zgjedhja midis Skrill dhe Neteller varet nga ajo që është e rëndësishme për ju.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cili është më i mirë për lojërat e fatit të kazinosë live, Skrill apo Neteller?

Të dy Skrill dhe Neteller janë kuleta elektronike të njohura që pranohen gjerësisht në kazinotë në internet. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për lojërat e fatit të kazinosë live, Neteller shpesh konsiderohet opsioni më i mirë sepse ofron kohë më të shpejta transaksionesh dhe tarifa më të ulëta në krahasim me Skrill.

A mund të transferoj fonde nga Skrill në Neteller dhe anasjelltas?

Po, është e mundur të transferohen fonde midis llogarive Skrill dhe Neteller. Kursi i këmbimit mund të mos jetë gjithmonë në favorin tuaj dhe do të ketë një kosto për transaksionin.

Çfarë është një portofol Skrill?

Një portofol Skrill është një portofol elektronik që ju lejon të ruani në mënyrë të sigurt fondet tuaja dhe të bëni transaksione në internet. Ju thjesht mund të dërgoni dhe të merrni para për dhe nga përdoruesit e tjerë të Skrill, si dhe të depozitoni dhe tërhiqni para në kazinotë në internet duke përdorur një portofol Skrill.

A ka ndonjë kazino që pranon vetëm Neteller për depozita dhe tërheqje?

Po, ka disa kazino online që pranojnë vetëm Neteller për depozita dhe tërheqje. Megjithatë, kjo është e pazakontë, pasi shumica e kazinove ofrojnë një shumëllojshmëri opsionesh pagese për t'i shërbyer një baze më të madhe lojtarësh.

Sa tarifon Neteller për tërheqjet?

Për transfertat bankare, Neteller ngarkon një tarifë tërheqjeje prej 1.45%; për tërheqjet në karta krediti ose debiti, 2.5%; dhe për tërheqjet në një llogari tjetër Neteller, 0-1,5%. Zakonisht është një ide e mirë të verifikoni me kazinonë paraprakisht, pasi disa mund të vendosin kostot e tyre për përdorimin e Pagesa Neteller opsion.

Bonuset më të mira të Neteller Live Kazinosë 2024

Bonuset më të mira të Neteller Live Kazinosë 2024

Nëse jeni duke kërkuar për bonusin më të mirë të kazinosë Neteller, ju jeni me fat! Me ndihmën e shërbimit të mirënjohur të portofolit elektronik Neteller, ju mund të dërgoni para online shpejt dhe sigurt. Shumë kazino online pranojnë Neteller-in si një mënyrë pagese dhe ofrojnë bonuse ekskluzive për lojtarët që e përdorin atë. Në këtë artikull, ne do t'i hedhim një vështrim më të afërt llojeve të ndryshme të bonuseve të Casino Neteller të disponueshme në kazinotë në internet dhe ku mund t'i gjeni ato.