Si të krijoni një llogari PayPal për lojëra të drejtpërdrejta në kazino?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

PayPal nuk është vetëm një nga shërbimet më të mëdha të pagesave në botë - është aq i njohur sa nuk ka nevojë as për shumë prezantim për shumicën e njerëzve. Asnjë portofol tjetër elektronik nuk përdoret kaq gjerësisht sot në mbarë botën në kaq shumë vende: PayPal është i disponueshëm në rreth 200 vende, duke e bërë atë portofolin elektronik më të popullarizuar atje.

Nuk është befasi që faqet e kazinove PayPal gjithashtu janë bërë më të njohura vit pas viti, por nëse jeni i ri në lojërat e fatit ose nuk e keni përdorur më parë PayPal në kazino të drejtpërdrejta, mund të pyesni veten se si mund të filloni me PayPal drejtpërdrejt. kazinove.

Në këtë artikull, ne do t'ju japim një përmbledhje të shpejtë hap pas hapi që do t'ju ndihmojë të filloni me lojëra argëtuese të drejtpërdrejta me tregtarë, dhe të gjitha këto duke përdorur një llogari PayPal.

Si të krijoni një llogari PayPal për lojëra të drejtpërdrejta në kazino?

5 hapa Si të krijoni një llogari PayPal për lojërat e fatit

Krijimi i llogarisë tuaj PayPal për lojërat e fatit të kazinosë live nuk është i ndryshëm nga përdorimi i portofolin elektronik për shërbime të tjera online. Me pak fjalë, ju mund të përdorni PayPal për të paguar çdo shërbim në internet - duke përfshirë lojërat e fatit të kazinove të drejtpërdrejta.

Nëse tashmë keni një llogari aktive PayPal, mund të hidheni direkt në faqet e kazinosë PayPal duke lexuar hapin e parë në këtë udhëzues më poshtë. Por nëse jeni i ri në PayPal, ndiqni këto pesë hapa që do t'ju çojnë nga zero në duke shijuar lojërat e drejtpërdrejta të tregtarëve në pak minuta.

1. Gjeni faqet e kazinosë PayPal

Përpara se të filloni, duhet të gjeni faqet e internetit më të mira që përdorin PayPal. PayPal është një portofol elektronik i ndërlikuar për disa arsye:

  • Kompania nuk lejon transaksione të lojërave të fatit në disa juridiksione ku kumari në përgjithësi është i paligjshëm.
  • Jo të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta përdorin PayPal (edhe nëse kumari është i ligjshëm në juridiksionin e tyre).

Për këto dy arsye, gjetja e një kazinoje me një depozitë PayPal mund të jetë pak e ndërlikuar, veçanërisht nëse jeni i ri në kumar live kazino.

Për fat të mirë, ne kemi bashkuar një lista e kazinove live PayPal që i përshtaten pikërisht këtij qëllimi. Këto faqe të kazinosë PayPal janë kontrolluar, verifikuar dhe të gjitha lejojnë përdorimin e PayPal si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet, për sa kohë që bixhozi është i ligjshëm në rajonin tuaj. Zgjidhni një kazino të përshtatshme PayPal nga krahasimet tona dhe regjistrohuni për një llogari të drejtpërdrejtë kazinoje atje.

2. Regjistrohu për një llogari PayPal

Më pas, duhet të hapni llogarinë tuaj PayPal, të cilën do ta përdorni për depozita të drejtpërdrejta në kazino. Për këtë, shkoni te faqja kryesore e PayPal dhe zgjidhni të hapni një llogari 'Personale' (jo 'Biznes'). Ky është lloji i saktë i llogarisë për çdo transaksion personal në internet, duke përfshirë depozitat e drejtpërdrejta të kazinosë.

Më pas do t'ju kërkohet të vendosni disa detaje: emrin, numrin e telefonit, adresën e emailit dhe fjalëkalimin (sigurohuni që të zgjidhni një të sigurt). Më pas, do t'ju duhet të vendosni disa detaje kontakti, duke përfshirë adresën tuaj të shtëpisë.

3. Verifikoni dhe konfirmoni llogarinë tuaj PayPal

PayPal është i njohur dhe i respektuar për sigurinë e tij të lartë dhe kështu, çdo përdorues i PayPal duhet të verifikojë siç duhet llogarinë e tij. PayPal do t'ju kërkojë të verifikoni adresën tuaj të emailit dhe numrin e telefonit. Mbani mend, numri juaj i telefonit duhet të jetë aktiv, pasi sa herë që hyni në llogarinë tuaj ose bëni ndonjë transaksion në internet, do t'ju duhet të vendosni një kod verifikimi që dërgohet në telefonin tuaj me mesazh me tekst.

Ne ju këshillojmë vërtet që të siguroheni që numri juaj i telefonit të funksionojë siç duhet (si dhe adresa juaj e emailit), pasi mund të jetë një dhimbje koke të ndryshoni më vonë këto detaje në llogarinë tuaj. Ai thjesht do të shkaktojë konfuzion dhe vonesa shtesë, prandaj sigurohuni që po përdorni informacionin e duhur të kontaktit kur konfiguroni llogarinë PayPal.

4. Lidhni PayPal-in tuaj me bankën ose kartën tuaj

Për të përdorur llogarinë tuaj PayPal për depozitat e drejtpërdrejta të kazinosë, ju duhet të keni një mjet për financimin e llogarisë së kazinosë, e cila, nga ana tjetër, do të thotë që ju duhet të keni fonde në PayPal tuaj.

Teknikisht mund t'i bëni njerëzit të dërgojnë para në PayPal tuaj - atyre do t'ju duhet vetëm adresa juaj e emailit të PayPal dhe më pas mund t'i përdorni këto fonde për të bëni depozita të drejtpërdrejta në kazino. Por një opsion shumë më i lehtë dhe më i përshtatshëm është lidhja a Kartë debiti ose një bankë në PayPal-in tuaj.

Duke lidhur kartën tuaj të debitit ose llogarinë bankare me PayPal, portofoli elektronik do të veprojë si një lidhje lidhëse midis kazinosë live dhe bankës, por fondet tuaja përfundimisht do të vijnë nga llogaria juaj e rregullt e kontrolluar. Në shumë raste, përdorimi i PayPal në kazinotë e drejtpërdrejta është shumë më i lehtë dhe më i përshtatshëm sesa përdorimi i vetë kartës së debitit pasi transaksionet e PayPal marrin vetëm disa klikime (dhe përpunohen në çast).

5. Bëni depozitën tuaj të drejtpërdrejtë në kazino duke përdorur PayPal

Pasi të keni një llogari PayPal me disa fonde (ose një kartë debiti/llogari bankare të lidhur), jeni gati të luani në një kazino PayPal. Tani gjithçka që duhet të bëni është të hapni faqen e 'arkëtarit' të llogarisë tuaj të kazinosë live ku do të gjeni butonin e depozitimit. Klikoni mbi të, futni depozitën tuaj të dëshiruar dhe zgjidhni PayPal si metodën tuaj të depozitimit. Do të drejtoheni te porta e PayPal ku duhet të identifikoheni, të verifikoni identitetin tuaj dhe të konfirmoni transaksionin.

Pasi të konfirmoni depozitën e drejtpërdrejtë të kazinosë, jeni gati të shkoni dhe mund të filloni me përvojën tuaj të kazinosë PayPal!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Çfarë nevojitet për të hapur një llogari PayPal?

Në varësi të vendndodhjes suaj, ju duhet të vendosni disa detaje personale dhe mund t'ju kërkohet të paraqisni një dëshmi ID dhe një dëshmi të adresës për të vënë në funksion llogarinë tuaj PayPal. Zakonisht, duhen vetëm disa momente për të hapur një llogari PayPal, pasi mund të regjistroheni lehtësisht vetëm me emailin dhe fjalëkalimin tuaj.

Si të përdorni PayPal për lojërat e fatit në internet?

Ju mund të përdorni PayPal për lojërat e fatit të kazinosë live duke u regjistruar në faqet e internetit që përdorin PayPal dhe duke bërë depozitën tuaj përmes llogarisë tuaj PayPal. Ju duhet vetëm një llogari aktive PayPal dhe një llogari në një kazino të drejtpërdrejtë - pjesa tjetër është çështje e disa klikimeve të butonit.

Si ta lidhni llogarinë tuaj PayPal me një kazino live?

Ju mund ta lidhni llogarinë tuaj PayPal me kazinonë tuaj të drejtpërdrejtë duke zgjedhur PayPal si metodën tuaj të depozitimit kur bëni depozitimin tuaj të parë në kazinon live. Thjesht zgjidhni PayPal në seksionin e arkëtarit, konfirmoni depozitën dhe pas kësaj, llogaria juaj do të lidhet.

A lejohet kumari PayPal?

Kumari me PayPal lejohet vetëm për lojtarët që banojnë në vende ku lejohet vetë kumari. Me fjalë të tjera, nëse jeni banor i një shteti ose vendi ku aktivitetet e lojërave të fatit në internet janë të ligjshme dhe të lejuara, ju mund të hyni në kumar PayPal. E gjitha varet nga vendbanimi juaj dhe ligjet dhe rregulloret lokale.

Ku mund të gjej faqet e kazinosë PayPal?

Ju mund të gjeni kazinonë më të mirë me depozitë në PayPal duke kontrolluar listat tona të krahasimit këtu në Live CasinoRank. Ndër të tjera, ne kemi përpiluar një krahasim të plotë të kazinove më të mira të drejtpërdrejta që pranojnë PayPal. Zgjidhni ndonjë nga kazinotë live të listuara për të filluar me lojërat e fatit PayPal.

PayPal kundër metodave të tjera të pagesës në kazino të drejtpërdrejta 2024

PayPal kundër metodave të tjera të pagesës në kazino të drejtpërdrejta 2024

Ndërsa hulumtoni në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë, duke zgjedhur një metodë të përshtatshme pagese me metoda të shumta depozitimi të disponueshme, është thelbësore të gjeni atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Me një përzgjedhje të gjerë opsionesh, nga kuletat elektronike deri te zgjidhjet tradicionale bankare, ju mund të gjeni lehtësisht një zgjedhje të përshtatshme për nevojat tuaja.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të PayPal në kazinotë e drejtpërdrejta

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të PayPal në kazinotë e drejtpërdrejta

PayPal ka qenë një nga platformat më të njohura të pagesave jo vetëm për kazinotë e drejtpërdrejta, por për të gjitha pagesat dixhitale për shumë vite. Është emri i parë që shumica e njerëzve mendojnë kur bëhet fjalë për pagesat në internet, dhe më poshtë janë të gjitha avantazhet dhe disavantazhet kryesore të përdorimit të tij për pagesat tuaja në kazinotë e drejtpërdrejta.