Si të krijoni një llogari Payz?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Në ditët e sotme, ju mund të gjeni shumë pagesa të ndryshme për t'u përdorur për transaksionet e kazinosë në internet. Payz është një nga kuletat elektronike më të njohura që mund të përdorni për këtë qëllim. Është një opsion i sigurt pagese që do t'ju sigurojë transaksione të shpejta si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet.

Përdorimi i Payz për lojërat e fatit në kazino është mjaft i lehtë, por për t'ju ndihmuar më tej, ne nga CasinoRank do t'ju japim të gjitha detajet që ju nevojiten në lidhje me konfigurimin e llogarisë suaj për baste.

Si të krijoni një llogari Payz?

Krijimi i një llogarie Payz

Para së gjithash, ju duhet të plotësoni Payz regjistrimin.

 • Vizitoni faqen e internetit të Payz dhe klikoni në butonin "Regjistrohu".
 • Jepni të dhënat personale të kërkuara.
 • Zgjidhni një emër përdoruesi dhe fjalëkalim.
 • Pranoni T&C (Termat dhe Kushtet)
 • Klikoni në "Krijo llogari" për të përfunduar regjistrimin tuaj.

Verifikimi i llogarisë suaj Payz

Përpara se të mund të përdorni llogarinë tuaj Payz për transaksione të drejtpërdrejta të kazinosë, do t'ju duhet të përfundoni verifikimin e llogarisë Payz.

 • Hyni në llogarinë tuaj Payz dhe klikoni në butonin "Verifiko".
 • Ndiqni udhëzimet për të siguruar dokumentet e kërkuara,
  1. Patentë Shoferi,
  2. Karte identiteti,
  3. Faturën e shërbimeve,
  4. Selfie,
  5. Pasaporta.
 • Prisni që llogaria juaj të verifikohet, gjë që zakonisht zgjat nga disa orë deri në disa ditë.

Financimi i llogarisë suaj Payz

Kur llogaria juaj të verifikohet, mund të vazhdoni me vendosjen e disa fondeve në të për të depozituar në një kazino sipas zgjedhjes suaj. Këtu janë disa gjëra që duhet të dini për financimin e llogarisë suaj.

 • Payz ngarkon tarifa për disa opsione financimi.
 • Disa opsione financimi mund të kenë kohë më të gjatë përpunimi se të tjerat.
 • Kur bëni një transfertë bankare, sigurohuni që të përfshini numrin e llogarisë tuaj Payz në udhëzimet e transferimit.

Depozitimi në një kazino të drejtpërdrejtë me Payz

Pasi të keni financuar llogarinë tuaj Payz, mund ta përdorni për të depozituar fonde në llogarinë tuaj të kazinosë live.

 1. Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë live dhe lundroni në faqen e depozitave.
 2. Zgjidhni Payz si mënyrën tuaj të pagesës dhe vendosni shumën që dëshironi të depozitoni.
 3. Futni detajet e llogarisë tuaj dhe ndiqni udhëzimet për të përfunduar transaksionin.

Fondet tuaja duhet të kreditohen në llogarinë tuaj të kazinosë live brenda disa minutave, duke ju lejuar ta bëni këtë filloni të luani lojërat tuaja të preferuara menjehere.

Tërheqja nga një kazino live me Payz

Kur të jeni gati të arkëtoni fitimet tuaja, mund të përdorni Payz për të tërhequr fonde nga llogaria juaj e kazinosë live.

 • Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë live dhe lundroni në faqen e tërheqjes.
 • Zgjidhni Payz si tuajin mënyra e tërheqjes dhe shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni.
 • Vendosni detajet e llogarisë tuaj Payz dhe ndiqni udhëzimet për të përfunduar transaksionin.

Fondet tuaja duhet të kreditohen në llogarinë tuaj Payz brenda pak ditësh, në varësi të kohës së përpunimit të kazinosë live.

Tarifat dhe Limitet

Përpara se të filloni të përdorni Payz, duhet të njiheni me tarifat që do t'ju ngarkohen për rimbushjen e llogarisë tuaj, si dhe mbledhjen e fondeve prej saj. Tarifa që do t'ju ngarkojë Payz varet nga vendi juaj dhe mënyra e pagesës që përdorni.

Gjithashtu, kufizime të caktuara zbatohen për transaksionet nga dhe në Payz, kështu që ne nga CasinoRank ju këshillojmë shumë t'i hidhni një sy, pasi mund të jenë të ndryshëm për secilin prej jush.

konkluzioni

Payz është një nga mënyrat më të njohura dhe më të sigurta të pagesës që mund të përdorni për të kryer transaksione të lojërave të fatit. Në këtë udhëzues, ne nga CasinoRank ju dhamë një udhëzues hap pas hapi se si të përdorni këtë ofrues pagese dhe të filloni të luani brenda pak minutash. Pra, ju jeni gati të zgjidhni ndonjë prej tyre kazinotë më të mira Payz dhe filloni udhëtimin tuaj.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Çfarë është një llogari Payz?

Një Payz është një llogari pagese në internet që ju lejon të bëni dhe të merrni pagesa, të transferoni fonde dhe të menaxhoni paratë tuaja në mënyrë të sigurt. Është një mënyrë popullore pagese për kazinotë në internet dhe tregtarët e tjerë në internet.

Si mund të marr një llogari Payz?

Për të marrë një llogari Payz, duhet të vizitoni faqen e saj zyrtare dhe të klikoni butonin "Bashkohu tani". Më pas, duhet të plotësoni formularin e regjistrimit dhe të verifikoni llogarinë tuaj të krijuar rishtazi.

A është falas të krijosh një llogari Payz?

Po, krijimi i një llogarie Payz është falas. Megjithatë, do t'ju ngarkohen disa tarifa për kryerjen e transaksioneve kur hapni llogarinë tuaj.

Si mund ta verifikoj llogarinë time Payz?

Për të verifikuar llogarinë tuaj Payz, do t'ju duhet të siguroni dokumentacion shtesë, si një kopje të ID-së tuaj të lëshuar nga qeveria dhe një dokument vërtetimi të adresës. Ju mund t'i ngarkoni këto dokumente përmes llogarisë tuaj.

A mund ta përdor llogarinë time Payz për transaksione të drejtpërdrejta të kazinosë?

Po, ju mund të përdorni llogarinë tuaj Payz për të financuar llogarinë tuaj të kazinosë live dhe për të tërhequr fitimet tuaja. Shumë kazino online pranojnë pagesa Payz për transaksione.

A ka ndonjë kufizim në transaksionet Payz?

Po, ka kufizime në transaksionet Payz, të cilat ndryshojnë në varësi të llojit të llogarisë suaj dhe metodës së financimit të përdorur.

Payz kundrejt kuletave elektronike: Cila është më e mirë për lojërat e drejtpërdrejta në kazino?

Payz kundrejt kuletave elektronike: Cila është më e mirë për lojërat e drejtpërdrejta në kazino?

Këto ditë, ju mund të gjeni shumë opsione pagese për t'i përdorur për udhëtimin tuaj të lojërave të fatit në kazino. Megjithatë, meqenëse shumëllojshmëria është e gjerë, mund të pyesni se cilin të zgjidhni. Dy opsione të njohura janë Payz dhe kuletat elektronike si PayPal, Skrill dhe Neteller.