Besim kundrejt metodave të tjera të pagesës në kazino 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Kur zgjidhni një metodë pagese të drejtpërdrejtë të kazinosë, shumë do të merrnin parasysh veçori si siguria, reputacioni dhe shpejtësia e transaksionit. Një opsion pagese që tërheq shumicën e lojtarëve është Trustly. Me Trustly, lojtarët e kazinosë live mund të bëjnë depozita dhe tërheqje të shpejta dhe të sigurta përmes llogarive të tyre bankare.

Por sinqerisht, kazino Trustly nuk është metoda më e përhapur bankare. Për sa i përket pranueshmërisë, ai ndjek opsionet e tjera të pagesës si PayPal, Skrill, Neteller, Visa dhe Mastercard. Pra, nëse jeni ende të pavendosur për përdorimin e Trustly në kazino, këtu është një krahasim midis Trustly dhe disa prej metodave më të sigurta të pagesës për lojërat e fatit në internet.

Besim kundrejt metodave të tjera të pagesës në kazino 2024

Çfarë është Trustly?

Trustly është një metodë suedeze bankare në internet e lançuar në vitin 2008 për të lehtësuar pagesat pa para direkt nga llogaria juaj bankare. Me Trustly, ju mund të bëni pagesa të shpejta dhe të sigurta në kazino në internet pa dhënë domosdoshmërisht detajet e kartës suaj të kreditit. Me fjalë të tjera, Trustly vepron si një ndërmjetës midis lojtarëve në faqet më të mira të kazinosë live dhe llogaritë e tyre bankare.

Por për të bërë pagesa të Trustly, lojtarët e kazinosë live duhet të kenë një llogari bankare në internet me një bankë të përputhshme në 30+ vende evropiane, duke përfshirë MB, Suedi, Spanjë dhe Itali.

Më poshtë janë hapat për të bërë pagesa në një kazino Trustly live:

  • Gjej nje Kazino live e licencuar dhe e koduar që mbështet transaksionet Trustly.
  • Zgjidhni këtë mënyrë pagese nga faqja e arkës ose arkëtari.
  • Kazinoja do t'ju ridrejtojë në një portë bankare.
  • Hyni në llogarinë tuaj bankare Trustly dhe online për të përfunduar transaksionin.

Të mirat e të luajturit në kazinotë Trustly

Duke përdorur Trustly për luani lojëra kazino live me para të vërteta ka disa avantazhe. Më poshtë janë ato kryesore:

  • Transaksione të shpejta në kazino: Kazinotë e besueshme shpesh mbështesin depozitat e menjëhershme përmes kësaj mënyre pagese. Tërheqjet janë gjithashtu të menjëhershme, megjithëse kjo varet kryesisht nga kazinoja. Por në përgjithësi, tërheqjet e Trustly kërkojnë më pak se 48 orë për t'u përpunuar nga kazinoja.
  • Siguria dhe besueshmëria: Trustly është licencuar nga FSA (Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare) në Suedi dhe FCA (Autoriteti i Sjelljes Financiare) në Mbretërinë e Bashkuar. Të jesh i licencuar dhe i rregulluar do të thotë që Trustly është një metodë e besueshme pagese e drejtpërdrejtë e kazinosë.
  • Transaksionet me shumë monedha: Mbështet me besim depozitat dhe tërheqjet në monedha të shumta, në varësi të bankës ose vendit tuaj. Por lojtarët nuk mund të bëjnë pagesa në USD, AUD, CAD dhe monedha të tjera universale. Lexoni T&C të Trustly për të njohur monedhat e mbështetura.
  • Tarifa zero: Shumica e lojtarëve të kazinosë shpesh anashkalojnë tarifat e transaksionit kur zgjedhin një mënyrë pagese. Krahasuar me opsionet e tjera si Visa dhe Mastercard, të cilat mund t'i ngarkojnë lojtarët për kryerjen e transaksioneve, pagesat Trustly shpesh janë falas. Megjithatë, lexoni faqen e pagesave të kazinosë për të konfirmuar nëse ka ndonjë tarifë transaksioni për Trustly.

Disavantazhet e të luajturit në kazinotë Trustly

Siç pritej, Trustly ka gjithashtu disa të meta për të cilat lojtarët e kazinosë live duhet të jenë të vetëdijshëm përpara se të bëjnë transaksione. Ato përfshijnë:

  • Disponueshmëri e kufizuar: Trustly nuk është një metodë bankare universale e kazinosë. Siç u tha më herët, ju mund ta përdorni atë vetëm në vende të veçanta evropiane, duke përjashtuar shumicën e lojtarëve.
  • Përshtatshmëria e bonusit: Shumica e kazinove live i shpërblejnë lojtarët rrotullime falas, përputhen me shpërblimet e depozitave, dhe ringarkoni bonuset. Por për të kërkuar shpërblimin, lojtarët duhet të bëjnë një depozitë duke përdorur një opsion kualifikues pagese. Fatkeqësisht, Trustly dhe disa kuleta elektronike të njohura mund të jenë të papërshtatshëm për promovime.

Trustly kundrejt kartave të kreditit

Visa, Mastercard dhe American Express janë disa nga më opsione të përhapura të pagesave të drejtpërdrejta të kazinosë. Këto alternativa të Trustly ofrojnë një lidhje të drejtpërdrejtë me llogarinë tuaj bankare, duke ju lejuar të bëni një depozitë ose tërheqje në kazino pa dhënë detaje të kartës së kreditit. Thjesht lidhni kartën tuaj me faqen e internetit dhe miratoni pagesat.

Por disa lojtarë preferojnë një pagesë Trustly sepse kartat e kreditit dhe të debitit kërkojnë që ata të ndajnë detaje si numri i kartës, emri, CVV dhe më shumë. Ndërsa nuk ka asnjë problem për të ndarë këto detaje në një kazino të drejtpërdrejtë ligjore dhe të sigurt, Trustly ofron një mënyrë më anonime për të bërë pagesa bankare. Zgjidhni Trustly në arkë dhe regjistrohuni në llogaritë tuaja bankare në internet për të përfunduar pagesat.

Trustly kundrejt e-Portofolit

Shumë lojtarë në internet preferojnë kryerja e pagesave përmes kuletave elektronike si PayPal, Skrill, Neteller, MuchBetter, etj. Me këto kuleta elektronike, lojtarëve u duhet vetëm të lidhin kuletat e tyre duke ofruar një adresë emaili. Me fjalë të tjera, nuk keni nevojë të pajisni kazinonë me detaje jetike për të kryer pagesat.

Krahasuar me Trustly, depozitat dhe tërheqjet e portofolit elektronik shpesh marrin të njëjtën kohëzgjatje për t'u përpunuar. Megjithatë, transferimi i fondeve nga Trustly në llogarinë tuaj bankare mund të zgjasë edhe disa ditë. Kjo i bën kuletat elektronike mënyrën më të besueshme të pagesës së kazinosë për ata që kërkojnë pagesa të menjëhershme.

Besueshmëria kundrejt kriptomonedhave

Kriptomonedhat ose altcoins po formojnë mënyrën se si lojtarët e lojërave bëjnë transaksione në internet. Lojtarët munden bëni pagesa të menjëhershme të kazinosë me monedha dixhitale si Bitcoin, Litecoin, Ethereum, dhe Tether. Zakonisht, shumica e kazinove do të përpunonin pagesat me kripto brenda 24 orëve, në të njëjtën kohë që mund të zgjasin kohëzgjatja e tërheqjes së Trustly.

Por kriptovalutat kanë një avantazh të shtuar. Këto monedha dixhitale janë të decentralizuara dhe përdorin teknologjinë blockchain, që do të thotë se të gjitha pagesat janë anonime. Lojtarët nuk do të përjetojnë tarifa shtesë bankare ose kohë pritjeje me pagesa altcoin. Kjo i bën ata opsione më të përhapura pagese, veçanërisht në rajonet ku lojërat e fatit janë të paligjshme, si Afrika e Veriut dhe Lindja e Mesme.

konkluzioni

Trustly është padyshim një opsion i besueshëm pagese. Është ideale për lojërat e fatit në internet nëse jeni skeptik në lidhje me ndarjen e të dhënave bankare me faqen e kazinosë, siç do të bënit me kartat e kreditit/debitit. Trustly është gjithashtu një alternativë e shkëlqyer për lojtarët që nuk kanë një portofol elektronik.

Por ndryshe nga opsionet e njohura të pagesave si PayPal, Neteller, Skrill, Visa dhe Mastercard, kazinotë Trustly mund të jenë sfiduese për t'u gjetur, veçanërisht jashtë Evropës. Gjithashtu, transferimi i fondeve nga Trustly në llogarinë tuaj bankare mund të zgjasë disa ditë. Sidoqoftë, është një metodë e besueshme pagese e kazinosë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A është e sigurt të luash duke përdorur Trustly në një kazino live?

Po, Trustly është një nga mënyrat më të besueshme të pagesës së lojërave të fatit në internet. Ky opsion pagese është i rregulluar në Evropë për të ofruar pagesa të sigurta për tregtarët në internet. Por edhe me këtë, sigurohuni që faqja e lojërave të fatit të jetë e licencuar dhe të përdorë kriptimin SSL për të përpunuar pagesat.

A ofrojnë kazinotë live bonuse depozitash Trustly?

Kjo varet nga faqja e kazinosë. Shumica e faqeve të lojërave të fatit i shpërblejnë lojtarët Trustly me bonuse depozitash si depozitat e ndeshjeve, bonuset e ringarkimit dhe rrotullimet falas. Gjithmonë lexoni kushtet e bonusit për të ditur mënyrat e përjashtuara të pagesës.

Sa kohë zgjasin tërheqjet e kazinosë Trustly?

Kohëzgjatja standarde për pagesat e kazinosë Trustly është zakonisht 48 orë. Por disa kazino e përshpejtojnë kohën e tërheqjes në 24 orë ose më pak.

Cilat janë alternativat më të mira të bankingut në internet Trustly?

Shumica e kazinove ofrojnë alternativa të besueshme bankare në internet nëse nuk keni një llogari Trustly. Lojtarët mund të përdorin Interact, iDebit dhe Instadebit për të kryer transaksione në kazino përmes llogarive të tyre bankare në internet.

Kazinotë më të mira Trustly Pay and Play 2024

Kazinotë më të mira Trustly Pay and Play 2024

Iku kur lojtarët duhej të regjistroheshin për një llogari kazino përpara se të luanin lojërat e tyre të preferuara të kazinosë live. Këto ditë, lojtarët mund të luajnë pa u regjistruar në një kazino me pagesë dhe të luajnë ose kazino pa llogari. Por, përpara se të luani në këto vende kumari, duhet të lidhni një mënyrë pagese për të bërë një depozitë dhe për të kërkuar ofertën e mirëseardhjes. Pra, ky udhëzues diskuton gjithçka rreth lojës në një kazino pay n play Trustly dhe nëse këto kazino janë të sigurta.