Procesi i depozitimit dhe tërheqjes me vizë në kazinotë live

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Nuk duhet të jetë befasi që Visa është një nga metodat ultra-popullore të pagesave në kazinotë e drejtpërdrejta, duke pasur parasysh se sa e zakonshme dhe e besueshme është në mesin e kumarxhinjve në internet. Ky udhëzues do t'ju udhëzojë në bazat e përdorimit të Vizës për të financuar llogarinë tuaj dhe për të tërhequr fitimet tuaja në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta që pranojnë Visa. Le të zhytemi!

Procesi i depozitimit dhe tërheqjes me vizë në kazinotë live

Çfarë janë kazinotë e drejtpërdrejta

Kazinotë e drejtpërdrejta kombinojnë veçoritë më të mira të kazinove virtuale dhe atyre të bazuara në tokë për të krijuar një atmosferë autentike dhe emocionuese për lojtarët e fatit. Kazinotë e drejtpërdrejta përdorin transmetim video HD për të transmetuar lojëra kazino në kohë reale me personel nga tregtarët direkt nga një ndërmarrje reale. Këto lojëra janë të aksesueshme përmes pajisjeve kompjuterike dhe celulare, kështu që lojtarët nuk duhet të mbeten pa mundësi për të luajtur.

Blackjack, ruletë, baccarat, dhe pokeri, si dhe zgjedhjet e frymëzuara nga shfaqjet e lojërave si Dream Catcher dhe Monopoly Live, janë ndër lojërat më të luajtura në tavolinë dhe letra në kazinotë live. Lojtarët mund të flasin me tregtarët dhe lojtarët e tjerë duke përdorur veçoritë e bisedës së drejtpërdrejtë të kazinosë, duke krijuar një përvojë më sociale dhe tërheqëse.

Kazinotë live në përgjithësi bëjnë një përpjekje për të akomoduar lojtarë me prejardhje të ndryshme gjuhësore dhe kufizime të basteve, përveç ofrimit të një përzgjedhje gjithëpërfshirëse e lojërave. Institucione të shumta fizike të lojërave të fatit paraqesin tregtarë shumëgjuhësh në tavolinat e tyre, si dhe një gamë të gjerë kufijsh bastesh për lojërat e tyre për të akomoduar lojtarë të të gjitha buxheteve.

Si të bëni depozita duke përdorur viza në kazinotë e drejtpërdrejta

Ja çfarë duhet të dini për të përdorur kartën tuaj Visa për të bërë depozitën tuaj të parë Visa:

 1. Zgjidhni një kazino live me reputacion: Përpara se të bëni ndonjë depozitë ose tërheqje, sigurohuni që kazinoja e tregtarit të drejtpërdrejtë ku keni vendosur është plotësisht e licencuar.
 2. Krijo nje llogari: Regjistrohuni dhe përfundoni regjistrimin duke plotësuar formularin dhe duke verifikuar llogarinë.
 3. Shkoni në seksionin e arkëtarit: Kërkoni në mënyrat e sigurta të pagesës Viza është opsioni juaj i preferuar i depozitës.
 4. Futni detajet e kartës suaj: Futni numrin tuaj të vizës, datën e skadimit dhe CVV-në.
 5. Specifikoni shumën e depozitës: Depozitoni çdo shumë që dëshironi, duke kujtuar minimumin dhe maksimumin e kazinosë.
 6. Konfirmoni transaksionin: Hidhini një sy detajeve dhe verifikoni pagesën.

Si të bëni tërheqje duke përdorur viza në kazinotë e drejtpërdrejta

Tani le të shohim më nga afër tërheqjet e vizave në kazinonë më të mirë të Visa:

 1. Kontrolloni bilancin tuaj: Kontrolloni gjendjen e llogarisë suaj të kazinosë dhe kërkesat e basteve përpara se të shkoni te arkëtari.
 2. Drejtohuni në seksionin e arkëtarit: Për të filluar me tuajën Tërheqjet e vizave nga kazino, shkoni te opsionet e tërheqjes në arkë.
 3. Futni detajet e tërheqjes: Futni të dhënat e kartës suaj dhe shumën e tërheqjes.
 4. Verifikoni identitetin tuaj: Për të tërhequr para nga kazino të caktuara, duhet të siguroni identifikim shtesë dhe/ose vërtetim të vendbanimit.
 5. Konfirmoni transaksionin: Ju lutemi rishikoni kërkesën tuaj për tërheqje dhe konfirmoni atë. Tërheqjet në një llogari Visa zakonisht zgjasin nga një deri në pesë ditë pune për të përfunduar.

Metodat alternative të pagesës për të bërë depozita dhe tërheqje të drejtpërdrejta në kazino

Këtu, ne do të shqyrtojmë të mirat dhe të këqijat e disa metodave të ndryshme të depozitimit dhe tërheqjes që përdoren shpesh në një kazino që pranon Visa:

Karta të tjera krediti/debiti: MasterCard & Visa

Të mirat:

Disavantazhet:

 • Mund të ketë një tarifë për të bërë një tërheqje në kazino të caktuara.
 • Tërheqjet zgjasin më shumë se opsionet e tjera.

Kuletat elektronike: PayPal, Skrill & Neteller

Të mirat:

 • Depozitat dhe tërheqjet janë të thjeshta dhe shpesh përfundojnë brenda 24 orëve.
 • Transaksione më të sigurta pa zbulimin e informacionit financiar në kazinonë më të mirë në internet Visa.
 • Aplikacionet e nivelit të lartë të pagesave.

Disavantazhet:

 • Kur kryeni një transaksion ose shkëmbeni valutë, disa kuleta elektronike do t'ju paguajnë një tarifë.
 • Bonuset e depozitave për kuletat elektronike nuk ofrohen nga të gjitha kazinotë.

Kriptovalutat: Bitcoin, Ethereum & Litecoin

Të mirat:

 • Teknologjia Blockchain ofron anonimitet dhe një shkallë të lartë sigurie.
 • Depozitat dhe tërheqjet përfundojnë shpejt, shpesh brenda disa minutave.
 • Nuk ka nevojë të jepni informacion të ndjeshëm në kazino.

Disavantazhet:

 • Buxheti juaj i lojërave mund të ndikohet nga vlera e paparashikueshme e kriptomonedhave.
 • Fatkeqësisht, jo çdo kazino në internet është kripto-miqësore.
Payment MethodProsCons
Other Credit/Debit Cards: MasterCard & VisaWorldwide recognized and widely available, Safe payments with top-notch fraud prevention, Deposits are processed instantlyThere may be a fee for making a withdrawal at certain casinos, The withdrawals take much longer than other options
e-Wallets: PayPal, Skrill & NetellerDeposits and withdrawals are simple and often completed within 24 hours, Safer transactions without disclosing financial information to the top online Visa casino, Top-notch payment appsWhen making a transaction or exchanging currency, some e-Wallets will charge you a fee, Deposit bonuses for e-wallets are not offered by all casinos
Cryptocurrencies: Bitcoin, Ethereum & LitecoinBlockchain technology provides anonymity and a high degree of security, Deposits and withdrawals are completed quickly, often within minutes, There is no need to provide sensitive information to the casinoYour gaming budget may be affected by the unpredictable value of cryptocurrencies, Unfortunately, not every online casino is crypto-friendly

Këshilla për të bërë depozitat dhe tërheqjet më të mira në kazinotë e drejtpërdrejta

Këtu janë disa këshilla përpara se të bëni një pagesë të kazinosë Visa në kazinonë tuaj të preferuar në internet:

 • Kazinotë e drejtpërdrejta duhet të jenë të licencuara dhe të kontrolluara. Verifikoni licencimin nga autoritetet e respektuara të lojërave të fatit si Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar (UKGC) ose Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA).
 • Shfrytëzojeni sa më shumë bankrollin tuaj duke bërë depozita gjatë periudhave të bonusit dhe promovimit. Kontrollo per promovime të drejtpërdrejta të kazinosë të tilla si bonuset e regjistrimit, bonuset e ringarkimit dhe mënyra të tjera për të rritur bilancin tuaj fillestar.
 • Mos harroni se disa kazino mund të vendosin tarifa për depozitimin ose tërheqjen tuaj kur përdorni Visa. Mësoni se cilat kazino Visa live ofrojnë tarifat më të ulëta ose aspak të transaksioneve duke bërë disa kërkime.
 • Vendosni kufizime të shpenzimeve dhe zbatoni ato gjatë lojës. Vendosja e kufizimeve të depozitave dhe tërheqjeve mund t'ju ndihmojë të mbani nën kontroll lojën tuaj dhe shumë kazino me para reale e ofrojnë këtë veçori.
 • Rritni sigurinë e marrëdhënieve tuaja financiare duke përdorur vërtetimin me dy faktorë (2FA). Kjo mbron llogarinë tuaj të kazinosë duke kufizuar aksesin vetëm për ju.

konkluzioni

Lojtarët në kazinotë e drejtpërdrejta do të vlerësojnë lehtësinë e përdorimit të Visa për të bërë depozita dhe tërheqje. Nëse ndiqni këshillat në këtë udhëzues Live CasinoRank, mund të luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë me gjithë entuziazëm dhe asnjë nga telashet e përballjes me paratë. Vetëm mos harroni të luani me përgjegjësi!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A ka ndonjë tarifë për përdorimin e Visa në kazinotë live?

Kazinotë mund të paguajnë tarifa të ndryshme. Kur bëni një depozitë ose tërheqje, disa kazino të drejtpërdrejta do t'ju paguajnë një tarifë, ndërsa të tjerat do ta bëjnë këtë falas.

A është e sigurt të përdorësh Visa në kazino të drejtpërdrejta?

Po, Visa përdor sigurinë më të avancuar për të mbajtur të sigurta të dhënat financiare të përdoruesve. Megjithatë, për të luajtur në kazino të drejtpërdrejta në mënyrë të sigurt, duhet të luani vetëm në ato që janë me reputacion, të licencuar dhe të rregulluar.

A mund ta përdor kartën time të debitit Visa në kazinotë e drejtpërdrejta?

Shumica e kazinove të drejtpërdrejta pranojnë me kënaqësi kartat e debitit dhe kreditit Visa për depozitat dhe tërheqjet.

A ka alternativa ndaj Visa për transaksione të drejtpërdrejta në kazino?

Kazinotë e drejtpërdrejta lejojnë një gamë të gjerë mënyrash pagese, duke përfshirë MasterCard, e-Wallets (PayPal, Neteller, Skrill) dhe kriptomonedha (Bitcoin, Ethereum).

Cila është shuma minimale e depozitimit dhe tërheqjes duke përdorur Visa në kazinotë live?

Kazino të ndryshme kanë kërkesa të ndryshme minimale për depozitim dhe tërheqje. Depozita minimale tipike është 10–20 dollarë, ndërsa tërheqja minimale tipike është 20–50 dollarë. Nëse doni të dini se cilat janë kufizimet e kazinosë, duhet t'i lexoni ato.

Udhëzues për përdorimin e një karte dhuratash Visa në kazinotë e drejtpërdrejta

Udhëzues për përdorimin e një karte dhuratash Visa në kazinotë e drejtpërdrejta

Imagjinoni emocionin e të luajturit të lojërave tuaja të preferuara të kazinosë live pa telashet e metodave të komplikuara të pagesës ose shqetësimeve për sigurinë. Kartat e dhuratave Visa ofrojnë një mundësi ideale për lojtarët në internet, duke siguruar një metodë të qetë dhe të mbrojtur për financimin e përvojave tuaja të drejtpërdrejta të kazinosë. Me pranim të gjerë dhe përdorim të thjeshtë, këto karta me parapagesë kanë fituar me shpejtësi popullaritet në mesin e adhuruesve të kazinove të drejtpërdrejta.

Visa vs. MasterCard Live Casinos 2024

Visa vs. MasterCard Live Casinos 2024

Përdorimi i një opsioni të besueshëm pagese është thelbësor për të pasur një përvojë pozitive të basteve të kazinosë live. Kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet, Visa dhe MasterCard janë dy nga mënyrat më të pranuara të pagesës. Sidoqoftë, është thelbësore të kuptoni ngjashmëritë dhe dallimet midis këtyre dy gjigantëve të pagesave përpara se të merrni një vendim përfundimtar. Për t'ju ndihmuar të bëni një zgjedhje të arsimuar në lidhje me kartën tuaj të kreditit të lojërave të fatit në internet për bastet e kazinosë live, kjo ese do të krahasojë dhe krahasojë Visa dhe MasterCard për sa i përket procesimit të pagesave, kostove të transaksionit dhe veçorive të sigurisë. Tani është koha për të krahasuar Visa dhe MasterCard për përdorim në institucionet e lojërave të fatit me para reale.