Evolution Gaming

December 25, 2021

Evolution debuton Cash ose Crash Live Game Show

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Evolution Gaming krenohet me një katalog të gjerë lojërash me 50+ lojëra deri më tani. Dhe numri vazhdon të rritet edhe më tej pas lançimit të Cash or Crash më 22 shtator 2021. Është një shfaqje unike lojë e drejtpërdrejtë që i çon lojtarët në një xhiro me slitë deri në qiell me një mundësi maksimale fitimi prej 50,000 herë të aksioneve. Tingëllon emocionuese?

Evolution debuton Cash ose Crash Live Game Show

Norma më bujare e RTP-së përreth

Lojtarët janë mësuar me norma të larta RTP (Kthimi te lojtari) kur luani në një kazino live. Epo, ky nuk është rasti me Cash ose Crash. Në vend të kësaj, kjo lojë përmban një RTP jashtëzakonisht të ulët prej 99.6%. Sipas Evolution Gaming, kjo është padyshim loja më bujare dhe më miqësore për lojtarët që mund të gjeni në çdo kazino të drejtpërdrejtë në internet.

RTP ka rëndësi mënjanë, Cash ose Crash ofron një shfaqje live gjithëpërfshirëse që kërkon pak aftësi për ta pushtuar. Lojtarët gjejnë topa të kuq dhe jeshilë me një top unik ari në lojë. Ai gjithashtu përmban një tabelë pagese me 20 hapa, në stilin e shkallëve që ju çon aq lart sa mund të menaxhoni. Siç pritej, sa më lart të shkoni, aq më i madh është pagesa.

Argëtimi vazhdon…

Tregtari i drejtpërdrejtë tërheq një top të vetëm. Nëse nuk është i kuq, lojtari fiton një arkë. Pas kësaj, ata mund të tërheqin të gjithë shumën ose gjysmën e saj dhe të vazhdojnë të synojnë për shpërblimin më të lartë prej 50,000 herë të aksioneve. Mos harroni, lojtarët duhet të tërheqin para para se të tërhiqet topi i kuq. Nëse jo, blimp do të rrëzohet dhe ata humbasin raundin.

Sa i përket topit të artë, ai mbron lojtarët nga topi i kuq pasues dhe rrit pagesën. Dhe po, strategjia nuk mbaron këtu. Nëse mburoja është thyer ose një top i gjelbër është tërhequr, lojtarët mund të arkëtojnë 50% të fitimeve të tyre dhe të vazhdojnë me pjesën tjetër. Sigurisht, ju gjithashtu mund të "Take All" dhe të përfundoni lojën.

Më poshtë është një përmbledhje e shkurtër e topave:

  • E gjelbër: Ju ngjiteni në shkallët e tabelës së pagave pasi vizatoni këtë top.
  • E kuqe: Aeroplani përplaset, duke humbur të gjitha përfitimet në shkallë.
  • Ari: Ekziston vetëm një top i vetëm ari. Ai mbron lojtarët kundër topit të kuq tjetër. Gjithashtu, rrit pagimin pas topit të arit pasues.

Si të luani Evolution's Cash or Crash

Të luash Cash ose Crash është mjaft e thjeshtë. I vetmi vendim i madh për të marrë është të marrësh të gjitha, gjysmën, ose të vazhdosh të luajmë. Me këtë, filloni duke ndezur lojën dhe zgjidhni shumën e bastit që dëshironi të vendosni. Tabela e pagave më pas do të shndërrohet në shuma monetare që mund të fitoni ndërsa përparoni në shkallë.

Më pas, vajza e bukur do të tërheqë topin e parë. Siç u tha më parë, një top jeshil do të thotë të përparosh një shkallë të vetme në shkallë. Nëse është vërtet jeshile, mund të zgjidhni të vazhdoni me bastin ashtu siç është dhe të merrni një top tjetër. Ose, merrni gjysmën e fitimeve tuaja dhe luani pjesën tjetër në ngjyrën e topit tjetër. Një alternativë tjetër është të bankoni fitimin dhe ta quani atë një ditë.

Mbani mend, shkalla shembet kur tërhiqet topi i kuq 'i lig' dhe raundi përfundon aty. Për këtë arsye, është e këshillueshme që të mos rrezikoni më shumë se 5% të buxhetit tuaj total. Një strategji tjetër është "Merr gjysmën" ose "Merr të gjitha" nëse topi i artë nuk është tërhequr ende.

Deklaratë zyrtare nga Evolution

Todd Haushalter, Shefi i Produkteve të Evolution, tha se kompania do të lëshojë më shumë lojëra strategjike dhe vendimmarrëse këtë vit. Qëllimi është të zgjerohet shtrirja e tyre në audienca të reja dhe më të gjera.

Duke folur konkretisht për Cash or Crash, z. Haushalter tha se kjo lojë live ka të bëjë me strategjinë dhe aftësinë. Ai vazhdoi se kjo është loja më 'bujare' që lojtarët do të shohin ndonjëherë në internet dhe nuk i përmban ato baste të komplikuara anësore. Thjesht një përvojë e pastër lojërash!

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme