1xBet Live Casino Rishikoni - Games

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score9.2
Përfitimet
+ Kazino me rul të lartë
+ Luajtur në shumë vende
+ Zgjedhja më e mirë e basteve
+ Zgjedhje e madhe e lojrave

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2011
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus parash pa pagesë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (29)
Angleze
Bjelloruse
Bullgare
Daneze
Estoneze
Gjermane
Greke
Hebraike
Holandeze
Hungareze
Indoneziane
Irlandeze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Lituaneze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Sllovake
Spanjolle
Suedeze
Tajlandeze
Turke
Vietnameze
Çeke
LicencatLicencat (2)
Curacao
Panama Gaming Control Board
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (77)
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Biatlon
Bileta gërvishtëse
Bingo
Blackjack
Boks
CS:GO
Caribbean StudCraps
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
Eurovizion
FIFA
Formula 1
French Roulette Gold
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Gara me varka
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Hurling
Injustice 2
Karlingu
Kazino HoldemKeno
Kriketi
League of Legends
Live Fashion Punto BancoLive Grand RouletteLive Multiplayer PokerLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mahjong
Mortal Kombat
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Punto Banco
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Sic Bo
Skijimi
Slotat
Snooker
Social Casinos
Sportive
Street Fighter
Tekken
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Texas Holdem
Trotting
UFC
Vaterpolo
Video Poker
Volejbolli
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (92)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit CardsCryptoDebit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Samsung Pay
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
MonedhatMonedhat (78)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Birri Etiopian
Bolivianos boliviane
Bolívari Venezuelian
Cedi Ganez
Dinar Jordanez
Dinari Algjerian
Dinari Maqedonas
Dinari Serb
Dinari Tunizian
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami Maroken
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Ri Taivanez
Dollari i Singaporit
Dollari i Zelandës së Re
Drami Armenian
Dồngu Vietnamez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Burundiane
Franga Kongoleze
Franga Zvicerane
Guaraní Paraguajan
Hryvnia Ukrainase
Jeni Japonez
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Islandeze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuanza e Angolës
Kuna Kroate
Kwacha Zambian
Lari Gjeorgjian
Leku Shqiptar
Leu Moldav
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Manati Azerbaixhanas
Marka e Bosnjes dhe Hercegovinës
Meticali i Mozambikut
Naira Nigeriane
Paund sterlina
Paundi Egjiptian
Paundi Sudanez
Peruan Nuevo Sol
Peso Filipinas
Peso Kilean
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Peso meksikane
Peso uruguaiane
Reali Brazilian
Riali Iranian
Riali i Omanit
Ringgiti Malajzian
Riyal i Katarit
Rubla Bjelloruse
Rupia Indoneziane
Rupia indiane
Saudi Riyal
Shilinga Keniane
Shilinga Tanzaniane
Shilinga Ugandeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
Sikli izraelit
Somi Uzbekistanas
Taka e Bangladeshit
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (181)
Afganistani
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Antilet Holandeze
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Dominika
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Filipinet
Finlanda
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Grenada
Grenlanda
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Haiti
Honduras
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt Pitcairn
Ishujt Solomon
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli Bouvet
Ishulli Norfolk
Ishulli i Krishtlindjeve
Islanda
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i ZiMaqedonia
Maroku
Mauritania
Mauritius
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sllovakia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Sudani
Sudani i Jugut
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Territori Britanik i Oqeanit Indian
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (27)

Games

Edhe pse lulëzoi në bastet sportive, 1XBet tani ka një gamë të plotë lojërash të shpërndara në kategori të ndryshme, nga lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë deri te kazinotë online dhe lojërat televizive. Disa nga lojërat e njohura të kazinosë 1Xbet përfshijnë Starburst, Big Bang, Finn, and the Swirly Spin, Butterfly Staxx, South Park Reel Chaos dhe Lost Relics, ndër të tjera.

Bakarat

Disa nga lojërat më të mira live 1xbet janë baccarat. Baccarat është një lojë shumë e njohur që është e lehtë për t'u mësuar. Ju keni tre opsione kur bëhet fjalë për vendosjen e basteve. Ju mund të vini bast në një 'lojtar', 'bankier' ose një 'barazim'. Shumat minimale dhe maksimale të basteve përcaktohen përpara lojës. Nuk ju lejohet të vendosni baste për 'lojtar' dhe 'bankier' njëkohësisht.

Pasi të keni vendosur për llojin e bastit që dëshironi të vendosni dhe shumën që dëshironi të vini bast, mund të shtypni 'Deal cards' dhe lojtari dhe bankieri do të marrin nga 2 letra secili. Pala që merr numrin më të madh të pikëve është fituese. Nëse lojtari dhe bankieri`Lidhja e duarve, atëherë basti 'baratë' është fituesi. Ka disa situata ku shpërndahet një kartë e tretë:

Kur lojtari merr dy letra me vlerë midis 0 dhe 5 pikë

Kur bankieri merr dy letra me vlerë midis 0 dhe 5 pikë dhe lojtari ka strehuar`nuk mori një kartë të tretë

Kur bankieri vendos të marrë një kartë të tretë në varësi të lojtarit`s kartat.

Sa herë që vlera e dorës është 10 ose më shumë, numërohet vetëm shifra e fundit. Për shembull, nëse keni dy letra 6 dhe 7 që arrijnë në 13, dhjetë nuk merren parasysh dhe dora do të llogaritet si 3.

Opsionet e pagesës janë si më poshtë:

Kur vini bast në 'lojtar', pagesa është 2:1

Kur vini bast në 'banker', pagesa është 1,95:1

Kur vini bast në 'barazim' pagesa është 8:1

Ju mund të shihni se 'barazimi' është basti që ka raportin më të lartë të pagesës, por në të njëjtën kohë ky është basti më i rrezikshëm.

lojëra elektronike të kazinosë 1xbet

Në 1xBet Casino mund të gjeni lojëra video slot live nga ofrues të ndryshëm si p.sh Microgaming, NetEnt, Playtech, dhe QuickSpin. Kjo do të thotë që ju mund të gjeni disa nga lojërat më të njohura si Mega Moolah, Immortal Romance, Starburst ose Gonzo`Kërkimi në portofolin e tyre.

Raporti i pagesës në kazino është vërtet i lartë, kështu që nëse zgjidhni të luani këtu, mund të fitoni rregullisht. Dhe jo vetëm kaq, sapo të dalë një lojë, mund ta gjeni në faqen e internetit të 1xBet Casino.

Ju mund të gjeni lojëra nga ofruesit e mëposhtëm:

 • Amatic Industries Slots
 • Makinat e lojërave elektronike Betsoft
 • Makina lojërash lojë Art
 • Makinat e fatit LuckyStreak
 • Slots Microgaming
 • Net Entertainment Slots
 • Slots Play'n GO
 • ISoftBet Slots
 • Makinat e fatit Red Rake Gaming
 • Lojëra elektronike në lulëzim
 • Booongo Slots
 • Makinat e fatit Fugaso
 • Habanero Systems Slots
 • Spadegaming Slots
 • Wazdan Slots
 • Makinat e fatit Wazdan
 • Slots BGAMING
 • Lojëra elektronike të argëtimit Evoplay

Blackjack

Blackjack është një lojë e zakonshme kazino dhe njihet edhe si 21. Arsyeja kryesore që kjo lojë është kaq popullore është se është kaq e lehtë për t'u luajtur. Fituesi është personi që ka letra, që në total janë 21 ose më afër 21. Letrat midis 2 dhe 10 kanë të njëjtën vlerë, Aces mund të jenë 1 ose 11 dhe shifrat kanë një vlerë prej 10.

Loja fillon me 2 letra që do të shfaqen në mënyrë që të gjithë pjesëmarrësit t'i shohin ato, ndërsa tregtari merr dy letra ku njëra prej letrave është me fytyrë poshtë. Pasi lojtari të shohë kartën e tij, ai ka 4 opsione: goditni, qëndroni, ndani ose dyfishoni.

 • Goditi – Të 'Hit' do të thotë të kërkosh një kartë tjetër.
 • Qëndroni – Të “Qëndrosh” do të thotë të mbash totalin tënd dhe të mbyllësh radhën. Ky opsion është i dobishëm kur keni letra që janë afër 21, nëse kaloni mbi 21, ju rrëzoni.
 • Ndarë – Të "Ndahet" në blackjack do të thotë që ju janë shpërndarë dy letra identike dhe doni t'i ndani ato në duar të veçanta dhe mund të kërkoni një kartë të dytë të re për secilën.
 • Dyfisho Poshtë – 'Double Down' është një nga lëvizjet më emocionuese në blackjack. Ky bast ju lejon të dyfishoni bastin tuaj në mes të dorës në këmbim të një karte shtesë. Kjo është gjithashtu një lëvizje shumë e rrezikshme, sepse nëse merrni një kartë të ulët, mundeni`t godit përsëri.

Ruletë

Ruleta luhet në një tryezë ruletë e cila përbëhet nga një rrotë dhe një zonë bastesh. Rrota përmban xhepa të zinj dhe të kuq të numëruar nga 1 deri në 36 dhe një xhep jeshil me numër 0. Të gjitha bastet bëhen përpara fillimit të lojës dhe çdo tavolinë ka një shumë minimale dhe maksimale të bastit.

Për të vendosur një bast, duhet të tërhiqni një çip me vlerën e dëshiruar në zonën e basteve. Për të anuluar bastin duhet të shtypni 'Hiq të gjitha çipat'. Pasi të keni marrë vendimin tuaj dhe të vendosni bast, duhet të klikoni në butonin e rrotullimit. Rrota dhe topi do të rrotullohen në drejtime të kundërta dhe topi do të ulet në një xhep. Nëse keni parashikuar xhepin e duhur me bastin tuaj, atëherë ju jeni një fitues.

Baste të drejtpërdrejta të kazinosë në ruletë

Një bast i drejtpërdrejtë është kur vendosni bastin tuaj në një numër të vetëm. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 2.63% dhe pagesa është 35:1.

Bast i ndarë është kur bastni në dy numra ngjitur duke vendosur një çip në vijën që ndan dy numrat. Shanset për të parashikuar rezultatin janë 5,26% dhe pagesa është 17:1.

Basti i rrugës është kur bastni në një rresht numrash për shembull 7, 8 dhe 9, ose 14, 15 dhe 16. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 8.11% dhe pagesa është 11:1.

Një bast këndor është kur vendosni një bast në katër numra. Ju mund ta bëni këtë duke vendosur një çip në cepin e të katër numrave. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 10.53% dhe pagesa është 8:1.

Bast Double Street është kur bastni në dy rreshta numrash, gjithsej 6 numra. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 16.22% dhe pagesa është 8:1.

Një bast i shportës është kur vini bast në pesë numra. Ky bast është i disponueshëm vetëm në American Roulette dhe i lejon lojtarët të vënë një bast në zero, zero të dyfishtë, 1, 2 dhe 3. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 13,16 dhe pagesa është 6:1.

Të gjitha këto janë baste të brendshme dhe kanë shanse më të ulëta për të fituar, por pagesat janë shumë më të mira. Nga ana tjetër, ka lojtarë që duan të luajnë të sigurt, kështu që preferojnë bastet e jashtme. Këtu ka 3 baste të ndryshme dhe ato janë si më poshtë:

Bastet Red/Black janë kur vini bast për ngjyrën dhe shanset për të parashikuar këtë bast janë 48,60% dhe pagesa është 1:1.

Bastet çift/tek është kur vendosni një bast në numra çift ose tek. Përsëri shanset për të parashikuar këtë bast janë vërtet të larta dhe ato shkojnë deri në 48,60% dhe pagesa është 1:1.

Bastet e ulëta/të larta janë kur vendosni një bast në numra të ulët, nga 1 në 18, dhe kur vendosni një bast në numra të lartë, nga 19 në 36. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 48,60% dhe pagesa është 1 :1.

Bastet sportive

Nëse jeni në baste sportive, atëherë 1xBet Casino është zgjidhja më e mirë për ju. Ju jo vetëm që mund të vini bast në lojën tuaj të preferuar, por gjithashtu mund të bisedoni me shokët tuaj dhe ndoshta të merrni disa rekomandime dhe këshilla. Edhe fillestarët nuk do të kenë asnjë problem për të vendosur baste pasi uebsajti i tyre ofron rregulla dhe udhëzime të hollësishme.

Cilat sporte dhe ngjarje ofrohen për baste?

Ka mundësi të shumta bastesh 1xbet që do t'ju lënë pa fjalë edhe klientët më kërkues. Ju mund të vendosni baste në futboll, hokej mbi akull, boks, çiklizëm vetëm për të përmendur disa.

Kazino 1xBet ofron një përzgjedhje të gjerë ngjarjesh dhe përpunim të shpejtë dhe të besueshëm të basteve. Ju mund të bastni shumë në disa nga ngjarjet më të njohura me shanset më të larta të disponueshme.

Në ditët e sotme mund të vini bast 24/7 falë internetit. Pra, nëse besoni se mund të parashikoni rezultatin, jeni të mirëpritur të vendosni një bast në 1xBet Casino.

Pse të gjithëve u pëlqen 1xBet në Nigeri
2021-01-17

Pse të gjithëve u pëlqen 1xBet në Nigeri

Diçka shumë e rëndësishme është fakti që shanset e 1xBet janë shumë konkurruese dhe janë në përputhje me ato të basteshkruesve më të mirë në mbarë botën. Fuqia e këtij operatori është gamën e gjerë të ngjarjeve të listuara, e cila mund të jetë shumë më e lartë se disa nga konkurrentët e tyre, me qindra opsione të ndryshme, disa madje edhe live.