1xBet Kazino Drejtpërdrejt Rishikoni - Responsible Gaming

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
BonusDeri në 1500 €
Kazino me rul të lartë
Luajtur në shumë vende
Zgjedhja më e mirë e basteve
Zgjedhje e madhe e lojrave
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino me rul të lartë
Luajtur në shumë vende
Zgjedhja më e mirë e basteve
Zgjedhje e madhe e lojrave
1xBet
Deri në 1500 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Kumari duhet të konsiderohet si një aktivitet argëtues dhe jo një burim të ardhurash. Por në disa raste njerëzit e harrojnë këtë dhe bëhen lehtësisht të varur. Bixhozi është një problem, një problem real që lidhet me probleme të shëndetit mendor si depresioni dhe ankthi. Më vonë mund të ndikojë në çdo aspekt të jetës së një personi.

Në 1xBet Casino ata kujdesen për klientët e tyre dhe bëjnë gjithçka që është në fuqinë e tyre për t'i mbajtur lojtarët të kënaqur në çdo kohë, duke siguruar që klientët e tyre të përdorin faqen e internetit me përgjegjësi. Për shembull, ata reklamojnë produktet e tyre, por i bëjnëNuk synoni të rinjtë për shembull.

Kumari i të miturve është një krim - në kazinonë 1xBet të miturit nuk lejohen të krijojnë një llogari, kështu që ata nuk janë në gjendje të vendosin baste.

Vërtetë me klientët e tyre – në kazinonë 1xBet ata përdorin reklamat si një mënyrë për të promovuar produktet e tyre, por fushatat e tyre nuk janë mashtruese. Për shembull, ata thonë se mund të fitoni shumë nëse luani disa nga lojërat e tyre, por duhet ta dini se kjo është një teh dyfish i mprehtë, që do të thotë se ka një mundësi të madhe që të humbni.

Përdorni softuer që do të kufizojë aksesin në lojërat e fatit si NetNanny ose Cyber Patrol. Personat që ndajnë kompjuterë me fëmijët e mitur duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm.

Njerëzit që kanë probleme me lojërat e fatit shpesh herë e kanë të vështirë të pranojnë se kanë një problem. Testi i vetëvlerësimit bëhet veçanërisht për këtë arsye. Këtu nuk ka përgjigje të drejtë apo të gabuar. Ju vetëm duhet të jeni të sinqertë me veten dhe të zbuloni nëse keni ndonjë problem apo jo:

 • A shpenzoni para në mënyrë të pakontrolluar për gjëra të panevojshme?
 • A merrni hua para për të luajtur bixhoz, apo në rastin më të keq, a vidhni para për të luajtur kumar?
 • A kaloni më pak kohë me familjen dhe miqtë tuaj?
 • A ju duket fyese kur dikush thotë diçka për sjelljen tuaj të lojërave të fatit?
 • E gjeni veten duke menduar për lojërat e fatit gjatë gjithë kohës?
 • A shpenzoni më pak kohë duke bërë gjëra të tjera që ju pëlqejnë, përveç kumarit?
 • A gënjeni për të mbuluar shumën e parave që shpenzoni për kumar?

Nëse përgjigjja juaj është 'po' për tre ose më shumë pyetje, atëherë duhet të konsideroni të bëni disa ndryshime në lidhje me zakonin tuaj të lojërave të fatit.

Nuk është kurrë vonë për të pranuar se keni një varësi, pavarësisht se në cilën fazë jeni. Në 1xBet Casino ata vlerësojnë çdo klient në mënyrë të barabartë dhe nëse e dinë se dikush po lufton me varësinë e tij, ata do të bëjnë gjithçka për t'i ndihmuar ata.

Shpresojmë që ky informacion t'ju duket i dobishëm edhe para se të filloni të luani kumar dhe në këtë mënyrë mund të ulni rrezikun e zhvillimit të një varësie:

 1. Don`t e shohin kumarin si burimin kryesor të të ardhurave.
 2. Vendosni kufijtë kohorë dhe kufijtë e parave.
 3. Don`t luani kumar kur jeni nën ndikimin e alkoolit ose drogës.
 4. Don`t luaj kumar kur jeni në depresion.
 5. Mos luani kumar me paratë që nuk mund të përballoni për të humbur.
 6. Asnjëherë mos ndiqni humbjet tuaja.
Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Në 1xBet Casino ata ju ofrojnë një politikë vetëpërjashtimi që ju lejon të mbyllni llogarinë tuaj ose të kufizoni aktivitetet tuaja të lojërave të fatit për të paktën gjashtë muaj. Pasi të zgjidhni të vetëpërjashtoni llogarinë tuaj, ajo do të mbyllet dhe ju mundeni`t'i përdorni deri në skadimin e periudhës së zgjedhur. Pas skadimit të periudhës së vetëpërjashtimit, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit për ndihmë shtesë.

Ju mund të vendosni një shumë maksimale dhe pasi të arrini kufirin tuaj, nuk do të mund të vendosni më baste. Vetëm mos harroni se çdo ndryshim do të realizohet vetëm 24 orë pas përditësimit të fundit.

Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit nuk ju lejohet të hapni llogari të tjera. Kompania nuk do të marrë asnjë përgjegjësi nëse vazhdoni të luani kumar nën një adresë dhe emër tjetër.

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë.

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:390 €
22BET
22BET:300 €