7Bit Casino

Age Limit
7Bit Casino
7Bit Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

7Bit Casino

7Bit nuk është një emër i ri për shumicën e entuziastëve të kazinove në internet. Është një sajt i njohur dhe i ligjshëm i kripto-bixhozit në internet i krijuar në vitin 2014. Kazino online 7Bit vazhdon të zgjerohet dhe të rritet përmes përmirësimeve dhe ridizajnimeve të rregullta. Pjesa e saj më e rëndësishme e tregut është e bazuar në Australi, Gjermani, Kanada dhe disa pjesë të Evropës. Lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar, SHBA, Spanjë, Izrael, Francë, Holandë dhe Ukrainë janë të kufizuar nga aksesi në këtë Kazino në internet. Sidoqoftë, lojtarët 7Bit kanë shkruar herë pas here mungesën e pranisë së mediave sociale. Kazinoja në internet mund të zgjerojë ekipin e saj të klientëve për të arritur fansat e mediave sociale që ndihen të lënë jashtë në të ardhmen. Ky rishikim i 7Bit Live Casino do të nxjerrë në pah disa nga veçoritë kryesore që duhet të dini.

Pse të luani Kazino Live në 7 Bit?

Duke qenë një kazino online pioniere dhe me reputacion, kazino online 7Bit ofron të gjitha veçoritë që një lojtar mund të kërkojë në një faqe kumari. Lobi i Kazinosë Live është i mbushur me mbi 200 tituj. Këto janë tavolina të ndryshme të blackjack, ruletë, baccarat dhe lojëra të tjera specialiteti. Përfitimet e tjera të lojës Live Casino në 7Bit përfshijnë:

 • Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë miqësore me celular
 • Ofrues të shumëfishtë softuerësh për lojërat e Kazinosë Live
 • Opsionet e pagesës në kriptomonedhë
 • I besuar nga portalet e shumta të lojërave të fatit BTC

About

7Bit është një kazino online e lançuar në vitin 2014 dhe më vonë e ridizajnuar në vitin 2019. Është në pronësi dhe operuar nga Dama NV, një lider botëror i besuar i kazinove online. Dama NV është e licencuar dhe e rregulluar sipas ligjeve të Curacao. Kjo kazino është e disponueshme në versionin për lojë të menjëhershme dhe celular. Biblioteka e lojërave është e mbushur me lojëra elektronike dhe lojëra tavoline nga disa studio lojërash të nivelit të lartë. Lojtarët mund të bëjnë transaksione si me FAIT ashtu edhe me kriptomonedha.

Games

7Bit krenohet me një nga bibliotekat më të pasura të lojërave Live Casino në internet. Ai përmban 0 deri në 200 qindra lojëra kazino të drejtpërdrejta nga disa prej lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë nga studiot si Ezugi, Authentic Games dhe Real Dealer Studios. Lojërat nën këtë kategori nuk kanë modalitet demo; prandaj ju duhet një llogari për të luajtur. Le të shqyrtojmë variacionet e ndryshme të Blackjack, Roulette, Baccarat dhe lojëra speciale. 

Blackjack live

7Bit Live Casino strehon pothuajse të gjitha llojet e blackjack-ut, nga variantet klasike të 21 deri tek titujt e rinj modernë. Biblioteka e lojërave të kazinosë live ka mbi 60 tavolina blackjack vetëm nga lojërat e Evolution. Blackjack paraqet të gjitha opsionet e basteve nga bastet anësore deri tek aksionet VIP. Disa nga tabelat live blackjack përfshijnë:

 • Blackjack Gold
 • Blackjack VIP
 • Blackjack me shumë lojëra
 • Lightning Blackjack
 • Blackjack 21+3

Ruletë e drejtpërdrejtë

Live Roulette është një tjetër kategori e njohur në mesin e entuziastëve të Kazinosë Live 7Bit. Ajo dominohet nga Real Dealer Studios, Evolution Gaming, Ezugi dhe tabelat Authentic. Këto tabela ofrojnë të gjitha llojet e veçorive të tilla si kufijtë e VIP-ave, kroupierët profesionistë dhe dyshemetë e kazinove me bazë tokësore që mund të luani. Disa nga titujt përfshijnë:

 • Ruletë XL Live
 • Ruletë zhytëse e drejtpërdrejtë
 • Ruletë Kensington
 • Ruletë me diamant
 • Ruletë VIP

Baccarat live

Baccarat është një nga lojërat më të vjetra të tavolinës me lojë të thjeshtë. Baccarat live nga disa nga ofruesit më të mirë të softuerit do t'ju japë një arsye për ta provuar atë. Përveç kësaj, ju mund të vizitoni studion jokonvencionale dhe të eksploroni disa opsione të shkëlqyera bastesh. Disa nga tabelat Live Baccarat përfshijnë:

 • Baccarat Multibet
 • Baccarat me shpejtësi
 • Salon Prive Baccarat
 • Baccarat i pasurisë së artë
 • Pa Baccarat komisioni

Lojëra të tjera të drejtpërdrejta

Kazinoja 7Bit Live nuk është e kufizuar në variantet e blackjack, baccarat dhe ruletë live. Megjithatë, biblioteka është e pajisur me lojëra të tjera fati nga zhanre komplekse. Ju mund të gjeni lojëra të bazuara në lotari, zare, rrota parash dhe lojëra të tjera specialiteti. Këto lojëra përfshijnë:

 • Super Sic Bo
 • Craps live
 • Live Dragon Tiger
 • Mega Ball
 • Ëndrra tërheqëse

Bonuses

Aktualisht, kazino 7Bit nuk ka ndonjë bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë. Lojtarët shpesh mund të kontrollojnë faqen e promovimeve për bonuset dhe promovimet e disponueshme.

Payments

Faqja e Metodave të Pagesës 7 Bit është shtëpia e opsioneve të gjera si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet. Ai pranon të dyja metodat e pagesës konvencionale dhe dixhitale. Depozita minimale është vendosur në 10 dollarë. Lojtarët mund të gëzojnë një kufi ditor të tërheqjes deri në 5,000 dollarë dhe kufij më të lartë për lojtarët e kriptove. Mund të përjetoni vonesa në tërheqje në varësi të mënyrës suaj të preferuar të pagesës. Disa nga opsionet kryesore të pagesës në 7Bit Live Casino përfshijnë:

 • EcoPayz
 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Interac
 • Maestro

Monedhat

Ashtu si gjuhët, lojtarët preferojnë një monedhë mbi tjetrën. 7Bit Casino është përpjekur të marrë në konsideratë bazën e saj të lojtarëve duke përfituar disa monedha. Disa nga monedhat përfshijnë:

 • Krona Norvegjeze
 • Rrënojat ruse
 • euro
 • dollarë amerikanë
 • Dollarë Australianë

Ju mund të vizitoni monedhat nën Taksonomitë për listën e plotë. Kumarxhinjtë kripto do të përdorin emërtime të ndryshme të kriptomonedhave përkatëse.

Languages

Në shumicën e kazinove në internet, lojërat e drejtpërdrejta ofrohen në internet në anglisht. Megjithatë, në 7Bit Live Casino, disa tavolina kanë një tregtar që përdor gjuhë të tjera kur ndërvepron me lojtarët. Kryesisht, këto gjuhë jo-anglisht janë të disponueshme nga lojërat Ezugi dhe Evolution. Faqja e internetit e kazinosë 7Bit është shumëgjuhëshe dhe disponohet në gjuhët e mëposhtme:

 • finlandez
 • anglisht
 • gjermane
 • ruse
 • frëngjisht

Software

7Bit Casino ka zgjedhur me kujdes disa nga studiot softuerike më të mira në lojërat e kazinosë live. Biblioteka e kazinosë live do të sjellë një përvojë realiste që do t'ju bëjë të ndiheni si pjesë e një kazinoje fizike. Ato ofrojnë një përzierje të shkëlqyer të lojërave të drejtpërdrejta që do ta bëjnë lojën tuaj të drejtpërdrejtë të qetë dhe më të mirë. Ju mund të përdorni listën e ofruesve në hollin e drejtpërdrejtë të kazinosë për t'i marrë të gjitha nga një ofrues specifik softuerësh. Opsioni i Kërkimit të Titullit ju ndihmon të zhyteni në një lojë të veçantë të drejtpërdrejtë që mund të keni parasysh. Kazinoja live 7Bit është e dominuar si nga gjigantët e industrisë ashtu edhe nga të dobëtit. Në 7Bit Live Casino do të gjeni lojëra nga studiot e mëposhtme të lojërave:

 • Ezugi
 • Lojëra autentike
 • Lojëra evolucionare 
 • BetGames.tv

Support

Ekipi i mbështetjes 7Bit përbëhet nga individë profesionistë që janë të apasionuar pas kujdesit ndaj klientit. Ata ofrojnë mbështetje në kohë si për kërkimet ashtu edhe për anëtarët 7Bit. Ato janë të disponueshme përmes një objekti LiveChat në faqen e kazinosë në internet. Ju gjithashtu mund t'i kontaktoni ato përmes emailit (support@7bitcasino.com). Lojtarët mund të përdorin gjithashtu seksionin FAQ, i cili u përgjigjet disa pyetjeve të përgjithshme. 

Pse ia vlen të luash Live Casino 7bit?

7Bit Casino është një kazino online pioniere që ekziston që nga viti 2014. Ajo fokusohet në bërjen e lojërave të fatit më argëtuese dhe emocionuese, ndërkohë që promovon praktika të përgjegjshme të lojërave të fatit. Është një platformë e licencuar dhe e rregulluar e lojërave të fatit e operuar nga Dama NV Group. 7Bit Casino ka ruajtur një reputacion të shkëlqyer përmes një lobi të gjerë lojërash dhe opsioneve të shumta të pagesave. 7Bit Casino është zgjedhja më e mirë për të ditur teknologjinë pasi pranon disa kriptovaluta dhe ka disa lojëra kripto. Karakteristika të tjera të dukshme të Kazinosë 7Bit përfshijnë numrin e zhvilluesve të softuerit dhe një platformë shumëgjuhëshe. Ekipi mbështetës ka bërë punë mjaft mbresëlënëse duke punuar 24/7 për të adresuar të gjitha pyetjet e lojtarëve. Sot, ju mund të bashkoheni në Kazinonë 7Bit dhe të eksploroni bibliotekën e madhe të Kazinosë Live. Mos harroni të luani kumar me përgjegjësi.

Total score7.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2014
BonusetBonuset (9)
Bonus cashbackBonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjesBonusi javor
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (9)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane austriake
Italiane
Japoneze
Norvegjeze
Polake
Ruse
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
Bisedë live
LojëraLojëra (22)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (20)
Bank transferBitcoin
Coinspaid
CryptoDogecoin
Ethereum
Interac
Litecoin
MaestroMasterCardNetellerPaysafe Card
QIWI
Skrill
SticPay
Trustly
Venus Point
Visa
Zimpler
iDEAL
MonedhatMonedhat (10)
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Jeni Japonez
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Rubla ruse
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
ShtetetShtetet (7)
Australia
Austria
Danimarka
Kanadaja
Norvegjia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (67)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
4ThePlayer
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
All41 Studios
Amatic Industries
Authentic Gaming
BGAMING
Belatra
Betgames
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Fantasma Games
Fortune Factory Studios
Foxium
GameArt
GameBurger Studios
Gamevy
Genesis Gaming
Golden Rock Studios
HabaneroIgrosoft
Iron Dog Studios
Kalamba Games
Lightning Box
Mascot Gaming
Microgaming
Mr. Slotty
Neon Valley Studios
NetEnt
NextGen Gaming
Nolimit City
Northern Lights Gaming
Old Skool Studios
OneTouch Games
PariPlay
Plank Gaming
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytech
Pulse 8 Studio
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Skillzzgaming
Spinomenal
Stormcraft Studios
Swintt
Triple Edge Studios
Wazdan
iSoftBet