Fortuna Live Casino Rishikoni

Age Limit
Fortuna
Fortuna is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Total score8.0
Përfitimet
+ Mbi 1400 lojëra në dispozicion
+ Ofertë e madhe e basteve sportive
+ Mënyra të shumta pagese

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2015
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus cashbackBonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi VIP
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (1)
Rumune
LicencatLicencat (2)
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (12)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (8)
MonedhatMonedhat (1)
Leu rumun
ShtetetShtetet (1)
Rumania
SoftwareSoftware (19)
Apollo Games
BF Games
CT Gaming
EGT Interactive
Endorphina
Evoplay Entertainment
Gamomat
HabaneroNetEnt
Novomatic
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic Play
Quickspin
SYNOT Game
SmartSoft Gaming
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Fortuna

Fortuna Casino është një kazino online e njohur për përqendrimin në një treg të caktuar. Ajo është me bazë në Rumani, por operon në vende të tjera siç janë renditur në politikat e saj. Platforma ndodhet në një faqe interneti të zhvilluar mirë me një temë të errët dhe skemë ngjyrash. Një ndërfaqe miqësore për përdoruesit lejon akses të lehtë të veçorive dhe navigimit.

Është e thjeshtë të regjistrohesh për një llogari në Fortuna Casino. Ju duhet të jepni adresën tuaj të emailit, emrin e përdoruesit, fjalëkalimin, monedhën, gjininë, datën e lindjes, kontaktin, opsionin e bonusit dhe vendndodhjen. Do të jesh mirë të shkosh. Faqja është e aksesueshme në të gjitha pajisjet. Ekziston gjithashtu një aplikacion celular për kazinonë online, i cili mund të shkarkohet në Google Play dhe Apple Store.

Lexoni këtë përmbledhje të Kazinosë Fortuna për të mësuar më shumë rreth hollit të saj të drejtpërdrejtë të kazinosë.

Pse të luani Kazino Live në Kazino Fortuna

Fortuna Casino ka një holl të shkëlqyer kazinoje me një përzgjedhje të jashtëzakonshme të tregtarëve. Lojtarët mund të shijojnë tregtarët kryesorë të drejtpërdrejtë. Fortuna Casino është e licencuar dhe e rregulluar nga Zyra Kombëtare e Lojërave të Fatit të Rumanisë. Ai gjithashtu ofron shërbime të varësisë nga lojërat përmes programeve të tij të lidhur, si Përgjegjësia e Lojërave, ku lojtarët me probleme me lojërat mund të kërkojnë ndihmë profesionale. Është i ngarkuar me shumë lojëra kazino të mundësuara nga studiot e lojërave me reputacion.

Platforma ofron mënyra të shumta pagese që lejojnë lojtarët të bëjnë me lehtësi depozita dhe tërheqje në llogaritë e tyre përkatëse. Politikat e qarta drejtojnë platformën dhe gjithmonë mund të kërkoni ndihmë individuale nga ekipi mbështetës, i cili është i disponueshëm 24/7 për t'iu përgjigjur të gjitha sfidave të lojtarëve.

About

Fortuna është një kazino rumune në internet dhe libër sportiv i krijuar në vitin 2022. Ajo është në pronësi dhe operohet nga Bet Zone SRL Faqja e internetit lejohet të kryejë operacionet e saj të lojërave të fatit në distancë nga Zyra Kombëtare e Lojërave të Fatit. Ky i fundit është i njëjti institucion që licencon dhe rregullon shërbimet e lojërave të fatit të platformës. Ai gjithashtu ka programe të tjera bashkëpunëtore si ONJN, JocResponsabil dhe ANPC.

Games

Fortuna Casino krenohet me përzgjedhjen e shkëlqyer të lojërave të kazinosë. Është e mbushur me opsione ekskluzive të kazinosë live. Platforma mundësohet nga ofrues të njohur softuerësh që ofrojnë opsione të ndryshme të njohura dhe unike. Kjo e bën Fortuna Casino një zgjidhje të përshtatshme për të gjithë nevojat e entuziastëve në Rumani.

Blackjack live

Blackjack është një lojë e lashtë kazino që ka fituar popullaritet në të gjithë botën. Luhet gjerësisht në mesin e fanatikëve të kazinosë që preferojnë thjeshtësinë e mekanizmave të fitimit dhe rregullave të lehta për t'u kuptuar. Loja quhet 21, e cila lidhet me metodat e saj të fitimit, pasi lojtarët mund të fitojnë baste me numra letrash më pak se 21. Disa nga opsionet e blackjack live në Fortuna Casino përfshijnë:

 • Blackjack 1
 • Blackjack 2
 • Blackjack 3
 • Të gjitha bastet Blackjack

Ruletë e drejtpërdrejtë

Roulette është një lojë kazinoje tavoline që është e njohur për strukturën e saj unike. Loja luhet në një tavolinë rrotulluese dhe fitimet e basteve përcaktohen duke hedhur zare. Ruleta Evropiane është varianti më i luajtur në mesin e të gjitha lojërave të tjera të ruletit. Loja ka origjinën në Francë dhe është përhapur në mbarë botën, duke zhvilluar variacione rajonale. Disa nga opsionet e ruletit live në Fortuna Casino përfshijnë:

 • Ruletë kuantike
 • Ruletë Triumfi
 • Ruletë franceze
 • Ruletë turke
 • Ruletë greke

Baccarat live

Baccarat është një lojë e njohur globalisht. Është gjithashtu ndër lojërat më të vjetra të kazinosë që janë prezantuar. Loja kërkon përqendrim dhe teknikë për të fituar baste. Kjo strategji është e përshtatshme në mënyrë ideale për lojën pasi shumica e përdoruesve kanë shumë aksione dhe shpesh është zhgënjyese të humbasësh për shkak të një vendimi të nxituar. Lojtarët mund të provojnë VIP Baccarat live në Fortuna Casino.

Lojëra të tjera të drejtpërdrejta

Platforma nuk kufizohet vetëm në opsionet e njohura të kazinosë. Ai ka përfshirë lojërat e kazinosë moderne, të cilat kanë qenë kritike për suksesin e kazinosë. Fortuna tërheq entuziastët e lojërave të të gjitha moshave. Është një opsion i mirë për fillestarët që të fillojnë kërkimin e tyre për një lojë kazino ideale për ta. Lojtarët mund të provojnë Jackpot Age of Gods bazuar në lojën e Ruletës.

Bonuses

Bonuset janë një pjesë integrale e përvojës së përgjithshme të lojërave. Kjo është arsyeja pse lojtarët preferojnë të zgjedhin platforma që ofrojnë promovime për të siguruar që ka diçka më të disponueshme se cilësimi tipik. Fortuna Casino u ofron lojtarëve të saj bonuse të mahnitshme. Këto bonuse u nënshtrohen kërkesave të bastit për fitimet e bonusit. Ato janë gjithashtu të disponueshme për lojëra të veçanta dhe janë të kufizuara në një datë skadimi pas aktivizimit. Ka bonuse për lojtarët në hollin e kazinosë live, duke përfshirë:

 • 500 herë bonuse në Quantum Roulette Live
 • Bonuset në të gjitha bastet Blackjack Live

Payments

Fortuna Casino u ofron anëtarëve të saj mënyra të shumta pagese për të siguruar që ata të mund të kryejnë transaksione me lehtësi. Megjithatë, rregulla specifike për pagesat lidhen me llogaritë e platformës. Lojtarët nuk mund të bëjnë pagesa duke përdorur palë të treta. Ka kufizime për depozitat dhe tërheqjet minimale dhe maksimale në varësi të llojit të metodës së pagesës së përdorur. Disa nga mënyrat e pagesës të disponueshme në Fortuna Casino përfshijnë:

 • MasterCard
 • Viza
 • PaySafeCard
 • Skrill
 • Neteller

Monedhat

Pavarësisht zgjedhjeve të shumta të mënyrave të pagesës, platforma ka mundësi të kufizuara të monedhës. Është një konsideratë e bazuar në audiencën e synuar dhe vendndodhjen e operacioneve. Platforma pranon vetëm RON si opsionin standard të monedhës për transaksione në llogaritë e lojtarëve.

Languages

Fortuna Casino u zhvillua në mënyrë ideale për tregun rumun, gjë që shpjegon zgjedhjen e përdorimit të gjuhës. Platforma është shumëgjuhëshe, megjithëse është e kufizuar në opsionet e saj. Megjithatë, anglishtja është e disponueshme për publikun e gjerë dhe e aksesueshme për lojtarët që nuk e kuptojnë rumanishten. Opsionet gjuhësore të disponueshme në Fortuna Casino përfshijnë:

 • anglisht
 • rumun

Software

Fortuna Casino punon me studiot e besueshme të lojërave që sjellin ekspertizën e tyre për të siguruar që lojtarët të shijojnë një përvojë tërheqëse të drejtpërdrejtë të kazinosë. Ka një holl të vogël të kazinosë live dhe punon vetëm me studiot e Playtech. Ndryshe nga lojërat klasike të tavolinës të bazuara në RNG, të gjitha variacionet e drejtpërdrejta priten nga krupierët njerëzorë në kohë reale. Drejtësia sigurohet duke kapur të gjithë veprimin në HD dhe duke e transmetuar atë në ekranin e luajtësit.

Playtech përditëson vazhdimisht studiot e saj të lojërave për të përmirësuar përvojën. Ata marrin parasysh komentet dhe rekomandimet e lojtarëve të tyre për të bërë ndryshimet e nevojshme për të përmbushur kërkesat e publikut.

Support

Mbështetje e bollshme është në dispozicion për anëtarët në platformë. Faqja në përgjithësi është e lehtë për t'u naviguar, por mund të kontaktoni zyrën e shërbimit të klientit për ndihmë nëse hasni ndonjë sfidë. Ato janë të disponueshme 224/7, dhe ju do të merrni përgjigje të menjëhershme dhe ndjekje të shpejta për problemin tuaj. Ju mund të kontaktoni Fortuna Casino përmes Formularit të Kontaktit, Bisedës Live dhe telefonit (031 9223).

Pse ia vlen të luash me tregtarët e drejtpërdrejtë të kazinosë Fortuna?

Fortuna Casino është një kazino dhe libër sportiv i mirë-krijuar në internet që u shërben nevojave të lojërave të lojtarëve rumunë. Ajo është e licencuar dhe e rregulluar nga Zyra Kombëtare e Lojërave të Fatit të Rumanisë. Faqja mund të ketë kufizime, duke përfshirë opsionet minimale të gjuhës dhe monedhës. Megjithatë, kjo është e kuptueshme pasi fokusohet në një audiencë specifike të synuar. Platforma përdor teknologjinë më të fundit të kriptimit SSL për të siguruar që të dhënat e anëtarëve të mbeten konfidenciale dhe të mos rrjedhin tek palët e treta.

Karakteristikat miqësore për përdoruesit e bëjnë faqen të përsosur për fillestarët dhe lojtarët me përvojë. Platforma ka opsione bonusi për lojtarët në hollin e kazinosë live, një konsideratë që vetëm disa kazino online e marrin kur vendosin opsionet e tyre të promovimit.

Gjithmonë luani kumar me përgjegjësi.