Rishikimi i lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë Ice Casino

Ice CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusBonus 1500 dollarë + 270 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Ice Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Ice Casino ka krijuar një reputacion në industrinë e lojërave të fatit bazuar në një lobi të pakrahasueshëm të kazinosë dhe bonuse të mira. Lojtarët e rinj kanë të drejtë për një bonus të madh mirëseardhjeje. Në të kundërt, lojtarët ekzistues gëzojnë bonuse të ndryshme të listuara në faqen "Promovimet". Fatkeqësisht, lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë nuk kontribuojnë në kërkesën e basteve të Ice Casino për ndonjë bonus në dispozicion.

Bonusi me depozitëBonusi me depozitë
+1
+-1
Mbyll
Games

Games

Ice Casino synon të krijojë një përvojë krejtësisht të re të lojërave të fatit për lojtarët e saj. Ajo strehon popullore dhe të re tregtar i gjallë lojëra që variojnë nga baccarat, ruleta, blackjack, poker, shfaqje lojërash dhe lojëra speciale. Disa nga këto lojëra kërkojnë që lojtarët të kenë njohuri dhe strategji të mëparshme për të fituar kundër tregtarëve. Le të fillojmë.

Blackjack live

Blackjack është ndër lojërat më të njohura me letra që ka qenë rreth e rrotull për shekuj. Natyra e tij emocionuese bëhet më argëtuese kur luani në internet kundër tregtarëve të vërtetë. Gjithçka që ju nevojitet është të merrni 21 pikë ose të mundni tregtarin. Mund të provoni variantet e disponueshme në Ice Casino, duke përfshirë:

 • Blackjack Azure
 • Blackjack VIP
 • Lightning Blackjack
 • Një Blackjack
 • Lucky Streak Blackjack

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është një lojë e thjeshtë tavoline. Ju vetëm duhet të parashikoni se ku do të vendoset topi në rrotën e ruletit dhe të prisni që tregtari ta rrotullojë atë. Opsionet e shumta të basteve variojnë nga numrat tekë tek numrat me ngjyra dhe tek/çift. Zgjedhjet e njohura përfshijnë:

 • Mega Roulette
 • Ruletë Xxxtreme Lightning
 • Ruletë zhytëse
 • Ruletë Rrufeja
 • Ruletë e menjëhershme

Baccarat live

Lojë Baccarat është e ngjashme me blackjack, por qëllimi është të merrni 9 pikë këtë herë. Ju gjithashtu mund të vini bast në një barazim ose të provoni opsione të tjera pagese më të larta. Lojtarët mund të eksplorojnë variacione të shumta baccarat të disponueshme në Ice Casino. Ato përfshijnë:

 • Baccarat Bonus Tiger
 • Baccarat i pasurisë së artë
 • Bacarat me shpejtësi
 • Bakarat e jashtme
 • Baccarat i personit të parë

Loja Tregon

Lojtarët mund të zgjedhin një koleksion unik të shfaqjeve të lojërave, përveç kartave tradicionale dhe lojërave klasike të tavolinës në hollin e Ice Casino. Ky seksion dominohet kryesisht nga Evolution Gaming dhe Ezugi. Ai ofron lojëra të thjeshta që nuk kërkojnë strategji ose aftësi të mëparshme për të fituar. Ato përfshijnë:

 • Koha e Çmendur
 • Monopoly Live
 • Sweet Bonanza Candyland
 • Monopol Big Baller
 • Mega Ball

Software

Gjatë rishikimit të hollit të lojërave të Ice Casino, ne nuk i kushtuam rëndësi vetëm numrit të lojërave në dispozicion, por edhe cilësisë. Biblioteka e drejtpërdrejtë e kazinosë mbështetet nga ofruesit kryesorë të softuerëve që janë ose të njohur mirë në treg ose të reja dhe me reputacion. Kjo siguron që lobi të ketë lojëra të drejtpërdrejta që strehojnë lojtarë të ndryshëm.

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë priten nga krupierë të jetës reale në studiot e lojërave në pronësi të ofruesve të ndryshëm softuerësh. Për t'u siguruar që lojtarët të shijojnë transmetime me cilësi të lartë dhe në kohë reale, të gjitha studiot e lojërave janë të pajisura me kamera moderne dhe sisteme ndriçimi. Disa nga ofruesit e softuerit përfshijnë:

 • Lojë pragmatike
 • Evolution Gaming
 • Ezugi
 • Swintt
 • Rrjeti me fat
Payments

Payments

Ice Casino mbron diversitetin dhe komoditetin në të gjitha aspektet, duke përfshirë pagesat. Ai mbështet mënyra të shumta pagese të njohura globalisht, si dhe opsione bankare lokale. Depozitat reflektohen në llogarinë tuaj menjëherë, por tërheqjet mund të vonojnë në varësi të metodës së preferuar. Disa nga këto metoda përfshijnë:

 • Visa/MasterCard
 • ecoPayz
 • MiFinity
 • Me besim
 • Neteller

Deposits

Ice Casino është i vetëdijshëm se lojtarët që duan të kenë një përvojë loje të qetë dhe pa probleme kanë nevojë për metoda të përshtatshme dhe të besueshme depozitimi. Kjo është arsyeja pse Ice Casino ofron opsione të njohura dhe të sigurta depozitash që pranohen në shumicën e qarqeve. Ka shumë zgjedhje të disponueshme për lojtarët, duke përfshirë Trustly, Neteller, Credit Cards, SticPay, Google Pay , ndër të tjera. Pavarësisht nëse je një lojtar ekzistues që kthehet për të luajtur ose një i ri që bashkohet për herë të parë, mund të mbështetesh te Ice Casino për të trajtuar depozitat e tua shpejt dhe me siguri.

Withdrawals

Ice Casino u ofron lojtarëve opsione të besueshme dhe të sigurta tërheqjeje, në mënyrë që ata të arrijnë te fitimet e tyre menjëherë dhe në mënyrë të sigurt. Vendndodhja juaj mund të ketë një ndikim në metodat e ndryshme të tërheqjes. Shumica e tërheqjeve bëhen brenda pak ditësh pune. Vetëm sigurohuni që të kontrolloni termat dhe kushtet, pasi disa metoda të tërheqjes mund të jenë subjekt i tarifave.

Disponueshmëria globale

Disponueshmëria globale

Shtetet

+164
+162
Mbyll

Valutat

Dollarë amerikanëUSD
+19
+17
Mbyll

Languages

Ice Casino mbështet opsione të shumta gjuhësore. Lojtarët mund të zgjedhin gjuhën e tyre të preferuar nga lista e gjuhëve e shfaqur në seksionin e fundit. Në disa raste, Ice Casino do të rekomandojë gjithashtu lojëra me tregtarët që përdorin gjuhën tuaj të preferuar. Platforma është kryesisht në anglisht, por lojtarët mund të përdorin gjuhë të tjera të mbështetura, të tilla si:

 • ruse
 • finlandez
 • Spanjisht
 • polonisht
 • gjermane
Besimi dhe Siguria

Besimi dhe Siguria

Mbrojtja e lojtarit vjen së pari në Ice Casino . Për t'i mbajtur të sigurta dhe të sigurta informacionet dhe pagesat e përdoruesve, ofruesi përdor teknologjinë më moderne të sigurisë. Përveç kësaj, Ice Casino i përmbahet të gjitha rregulloreve dhe është i licencuar nga autoritete të respektuara për të ofruar një përvojë loje të drejtë dhe të besueshme.

Licencat

Security

Ice Casino është një opsion i shkëlqyeshëm për lojtarët që vlerësojnë një përvojë të sigurt dhe të sigurt lojërash. Ky ofrues fokusohet në masat më të fundit të sigurisë dhe politikat e shkëlqyera të mbrojtjes nga mashtrimi. Dhe për të siguruar që informacionet dhe pagesat e përdoruesve të përpunohen në mënyrë korrekte, ofruesi përdor masat më të fundit të sigurisë.

Responsible Gaming

Ofruesi promovon lojërat e fatit të sigurt dhe ofron burime dhe mjete për të ndihmuar përdoruesit të mbajnë kontrollin mbi sjelljen e tyre të lojërave. Kjo përfshin zgjedhje për vetëpërjashtimin, kufizimin e depozitave dhe ndalimin gjatë lojës.

About

About

Ice Casino është një markë e njohur në mesin e lojtarëve të kazinove online në mbarë botën. U lançua në vitin 2013 dhe ofron shërbime të nivelit të lartë të lojrave. Ai menaxhohet nga Brivio Limited, një degë tërësisht në pronësi të Invicta Networks NV Gjatë viteve, Ice Casino ka fituar miratimin nga eCOGRA, një agjenci testimi lider dhe e pavarur. Ice Casino është një kazino online e mirë-krijuar që ofron përvoja autentike të lojërave të fatit për miliona lojtarë në mbarë botën. Lojërat e disponueshme variojnë nga lojërat tradicionale me letra deri te lojërat e tavolinës të organizuara nga tregtarët e jetës reale. Seksioni i kazinosë live i Ice Casino mbetet aktiv gjatë gjithë ditës dhe lojtarët mund të luajnë me lehtësinë e tyre, ndryshe nga kazinotë me bazë tokësore.

Ice Casino funksionon në teknologjinë e lojës së menjëhershme; prandaj lojtarët nuk kanë nevojë të instalojnë ndonjë softuer ose të shkarkojnë ndonjë aplikacion për të filluar. Ai gjithashtu mbështet një veçori bisede, e cila lejon lojtarët të bisedojnë mes tyre për të krijuar një atmosferë fantastike sociale.
Lexoni më tej këtë përmbledhje të Ice Casino për të ditur se çfarë ofron seksioni i drejtpërdrejtë.

Pse të luani Live Casino në Ice Casino

Ice Casino nuk shkoi ngadalë në seksionin e kazinosë live. Ato ofrojnë karakteristika të shumta që do t'ju bëjnë të sfidoni tregtarët e tyre çdo ditë. Ice Casino krenohet me një koleksion mbresëlënës të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë nga ofrues të ndryshëm softuerësh të nivelit të lartë. Ndryshe nga lojërat e bazuara në RNG, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë priten nga krupierë të jetës reale në studio të ndryshme.

Ice Casino mbështet mënyra dhe monedha të shumta pagese. Lojtarët mund të zgjedhin të bëjnë transaksione duke përdorur monedhat lokale dhe metodat bankare ose të fokusohen në metoda të njohura globalisht. Platforma Ice Casino ofron gjithashtu shërbime të mbështetjes së klientit 24/7 në gjuhë të ndryshme. Ajo gjithashtu ka bashkëpunuar me organizatat përgjegjëse të lojërave të fatit për të ofruar mjete të vetëpërjashtimit dhe seanca terapie falas.

Fakte të shpejta

Viti i themelimit: 2021

Account

Regjistrimi për një llogari me një Ice Casino hap një botë mundësish lojërash. Mund të përdorni të gjitha veçoritë e ofruesit, të tilla si një përzgjedhje e lojërave Kazino Drejtpërdrejt , mënyra të sigurta pagese dhe disa nga bonuset më të mira - thjesht duke krijuar një llogari. Regjistrohuni për të mësuar më shumë rreth asaj që ofron Ice Casino dhe hidhni hapin e parë drejt një eksperience emocionuese Kazino Drejtpërdrejt !

Support

Ice Casino ofron shërbime të mbështetjes së klientit 24/7 për lojtarët e saj përmes kanaleve të shumta. Lojtarët mund të kontaktojnë ekipin mbështetës përmes një bisede të drejtpërdrejtë për përgjigje të menjëhershme. Për pyetje të tjera, lojtarët gjithashtu mund të kontaktojnë ekipin mbështetës përmes emailit (support@icecasino.com) ose telefon (+35725654267). Lojtarët gjithashtu mund të gjejnë përgjigje për pyetjet e bëra rregullisht në seksionin FAQ.

Përmbledhje

Ice Casino është një platformë globale e lojërave të fatit në internet e operuar nga Brivio Limited. Është e licencuar dhe e rregulluar nga Komisioni eGaming Curacao përmes kompanisë mëmë Invicta Networks NV
Ice Casino krenohet me një koleksion mbresëlënës të tregtarëve të drejtpërdrejtë nga ofrues të ndryshëm softuerësh. Salla e lojës live përmban variacione të ndryshme të blackjack, poker, baccarat, ruletë, shfaqje lojërash dhe lojëra speciale.

Ice Casino ofron një përzgjedhje unike të lojërave të drejtpërdrejta të organizuara nga tregtarë që përdorin gjuhë të ndryshme në varësi të gjuhës suaj të preferuar. Ai gjithashtu ofron shumë mënyra të sigurta pagese dhe opsione valutore. Lojtarët kanë akses në shërbimet e mbështetjes së klientit 24/7, të cilat janë gjithashtu të disponueshme në shumë gjuhë. Së fundi, luani me përgjegjësi dhe përdorni mjete të vetëpërjashtimit kur është e nevojshme.

Biseda drejtpërdrejt: Yes

Tips & Tricks

Ka disa këshilla dhe truke interesante që mund të përdoren me Ice Casino për t'ju ndihmuar kur luani lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë: * Përfitoni nga bonuset: Mos humbisni bonuset e kazinosë që u ofrohen lojtarëve të rinj dhe ekzistues . Kjo do t'ju ndihmojë të shikoni më shumë lojëra si rezultat. Ice Casino shpërndan shpesh promocione dhe shpërblime, prandaj sigurohuni që të vizitoni shpesh faqen e saj të internetit për ofertat më të fundit. * Eksploroni lojërat drejtpërdrejt: Lojërat drejtpërdrejt janë një mënyrë emocionuese dhe zhytëse për të shijuar lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet. Ice Casino ofron një përzgjedhje lojërash tradicionale, si dhe lojëra më të pazakonta. Për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar, merrni kohë për të kuptuar rregullat dhe strategjitë e secilës lojë. * Përdorni një ndërfaqe miqësore për celularin: Me përputhshmërinë celulare dhe një ndërfaqe miqësore për përdoruesit, mund të shijoni shërbimet e Ice Casino në lëvizje, pa u kufizuar në kompjuterin ose laptopin tuaj. Hyni në platformë nga çdo vend duke përdorur pajisjen tuaj celulare.

Promotions & Offers

Ka shumë promovime interesante të disponueshme në Ice Casino . Me një shumëllojshmëri bonusesh dhe promovimesh, kjo kazino live u ofron lojtarëve një përvojë vazhdimisht emocionuese. Është e rëndësishme të kihet parasysh se marrëveshjet e Ice Casino janë bashkangjitur me termat dhe kushtet. Përpara se të pranoni ndonjë ofertë, është thelbësore të mësoni plotësisht kushtet e bonusit sepse ato mund të kenë kërkesa specifike për bast që duhet të përmbushen përpara se të tërhiqni një bonus.

Monedhat

Monedhat

Ice Casino i lejon lojtarët të bëjnë transaksione duke përdorur monedha lokale ose të mbështetura në varësi të vendndodhjes së tyre. Opsioni i monedhës është specifik për vendndodhjen; prandaj lojtarët marrin monedha specifike të rekomanduara të disponueshme në vendin e tyre të banimit. Ato përfshijnë:

 • EUR
 • USD
 • HUF
 • NOK
 • PLN

Ju mund të gjeni të gjithë listën e monedhave të mbështetura nën Taksonomitë.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Me sharmin irlandez dhe një aftësi për analiza kritike, Fiona Gallagher është bërë zëri i besuar i LiveCasinoRank për komente të paanshme. Duke tërhequr lojtarët me komentet e saj të sinqerta dhe tregimet magjepsëse, Fiona është fari që udhëheq lojtarët në detet e gjera të zgjedhjeve të drejtpërdrejta të kazinove.

Send email
More posts by Fiona Gallagher