Tregtarët e gjallë në Amerikën e Jugut

Tregu i Amerikës së Jugut është i gjerë dhe vetëm disa operatorë të programeve kompjuterike të kazinove të drejtpërdrejta kanë arritur deri më tani ta pushtojnë atë. Gjuajtësit nga rajoni kanë marrë me lehtësi tavolinat e kazinove të paraqitura nga tregtarët e drejtpërdrejtë në internet. Ka vizita të rregullta në këto kazino të drejtpërdrejta, pavarësisht preferencës së dukshme të vendasve për ngjarje sportive mbi opsionet e lojërave të fatit live.

Për shkak të rritjes së interesit për lojërat e drejtpërdrejta, ofrues të shumëfishtë softuerësh të kazinosë live po hyjnë në këtë treg. Për të mbështetur këtë interes, operatorët në Amerikën e Jugut tani po ofrojnë lojëra me krupierë aktualë për lojtarët nga rajoni.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Tregtarët e gjallë në Amerikën e Jugut

Objektet ekzistuese të telekomunikacionit në rajon dhe depërtimi i internetit ofrojnë shumë shanse për kazinotë në internet për të ofruar shërbime transmetimi. Argjentina krenohet me përqindjen më të lartë të të ardhurave në biznesin e lojërave të kazinove.

Nga cilat pjesë të kontinentit vijnë tregtarët e drejtpërdrejtë?

Lojtarët mund të bashkohen nga Amerika Qendrore ose Jugore dhe të ulen në një nga tavolinat e drejtpërdrejta ku lojtarët flasin spanjisht. Zhvilluesit e mëdhenj si Ezugi dhe Vivo Gaming e ofrojnë shërbimin. Këto firma kryesore kanë studio në Amerikën e Jugut. Megjithatë, Evolution ka tabela për një audiencë të Amerikës Latine, por transmeton nga studio e saj kryesore ndërkombëtare në Maltë. Shumica e këtyre kompanive përqendrohen në furnizime me cilësi të lartë, tregtarë intrigues dhe lojëra të njohura me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Visionary iGaming është një nga ofruesit e programeve kompjuterike për tregun e Amerikës së Jugut. Ata kanë zyra në Kili, Peru, Brazil dhe Republikën Domenikane midis rajoneve të tjera. Microgaming ka një studio në Buenos Aires, Argjentinë. Megjithatë, ajo nuk është aq e njohur sa markat e tjera të përmendura.
Ky rajon i Amerikës së Jugut, i cili përfshin 33 vende, mes tyre Kolumbinë, Brazilin, Argjentinën dhe Perunë, i kushton të ardhura të konsiderueshme lojërave të fatit. Biznesi i turizmit është i lidhur pazgjidhshmërisht me kazinotë tokësore dhe aktivitetet e lojërave të fatit dhe Amerika Latine tërheq shumë turistë çdo vit.

Gjuhët e zakonshme të folura nga tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta të Amerikës së Jugut

Ekzistenca e vendasve tregtarët e kazinosë live ngre nivelin e shërbimit në lartësi të reja. Përvoja e lojërave bëhet më autentike kur lojtarët janë të mirëpritur në gjuhën e tyre amtare. Tregtarët në operatorët miqësorë të Amerikës së Jugut flasin rrjedhshëm anglisht. Kjo është një gjuhë ndërkombëtare që i bën bisedat më të aksesueshme dhe më të këndshme për lojtarët. Thënë kështu, çdo vend ka gjuhët e veta të preferuara, zakonet e lojërave të fatit dhe basteve dhe rregulloret e biznesit të lojërave të fatit.

Spanjisht

Spanjishtja është, pa dyshim, një nga gjuhët më të folura në Amerikën e Jugut. Më shumë se gjysmë miliardë njerëz flasin spanjisht në mbarë botën. Këta altoparlantë pastrojnë kontinentin për kazinotë më të mira në internet.

anglisht

Faqet e kazinove në gjuhën angleze janë deri tani më të njohurat. Shumica e sajteve, pavarësisht vendndodhjes së tyre, përdorin gjuhën angleze. Anglishtja u mundëson lojtarëve nga kombe të ndryshme të aksesojnë lehtësisht një faqe bastesh.

portugeze

Gjuha flitet kryesisht në Brazil. Është gjuha e dytë më e rëndësishme dhe e vetmja gjuhë zyrtare e Brazilit, me mbi 200 milionë folës. Rëndësia dhe atraktiviteti i shërbimeve të basteve që lejojnë individët nga Brazili të luajnë kumar. Kështu, operatorët e lojërave në portugalisht janë rritur vitet e fundit.

Vendndodhjet më të rëndësishme të studiove në Amerikën e Jugut

Ka disa lokacione nga të cilat operojnë faqet e internetit në Amerikën e Jugut, të quajtura studiot e kazinove live. Shumica e këtyre studiove të kazinove përcaktohen nga ligjet ekzistuese të lojërave të fatit në vende. Megjithatë, pavarësisht vendndodhjes, lojtarët mund të sigurohen lojërat më të mira live.

Kolumbia

Vendi është një e katërta e popullsisë së Brazilit. Por, Kolumbia konsiderohet si pionierja e Amerikës Latine treg kazino live. Në fund të vitit 2016, ai u bë vendi i parë i Amerikës Latine që autorizoi një industri të kontrolluar të lojërave të fatit në internet. Megjithatë, ai mbetet tregu i vetëm i rregulluar plotësisht i lojërave të fatit në internet i Amerikës së Jugut.

Brazili

Për shkak të kufizimeve ligjore në vend, shumë firma të lojërave të fatit u detyruan të operonin nën tokë. Lëvizja shkaktoi më shumë dëm sesa përfitim në skenën e basteve të vendit. Megjithatë, kjo nuk i pengon brazilianët të vënë baste në disa nga lojërat e tyre të preferuara. Meqenëse pokeri me tregtar të drejtpërdrejtë konsiderohet një lojë fati, ai nuk i nënshtrohet asnjë rregulloreje. Kjo sugjeron gjithashtu që operatorët mund të përdorin këtë dritare mundësie për reklamimin e pokerit dhe për të rritur markën e tyre.

Argjentina

Argjentina është një lulëzim i vonë në krahasim me vende si Brazili dhe Kolumbia. Por pavarësisht kësaj, vendi është një tjetër treg i ardhshëm i lojërave në kontinent. Ajo tashmë ka një prani të konsiderueshme të kazinove aktuale, automateve dhe bingos. Kjo nënkupton që banorët janë të njohur me lojërat e fatit. Ashtu si homologët e tij latinë, bastet sportive kanë një vend unik në zemrat e banorëve.

Peruja

Peruja është një destinacion popullor turistik në Amerikën Qendrore dhe Jugore. Vendi nuk është i popullarizuar vetëm për vizitorët e rregullt, por edhe për kumarxhinjtë. Peruja ka 48 kazino të përhapura në të gjithë vendin. Ka disa kazino në kryeqytetin Lima, si dhe në qytete dhe rajone të tjera.

Cilat janë lojërat më të njohura të tregtarëve të drejtpërdrejtë në Amerikën e Jugut?

Vetëm pak vite më parë, institucionet e lojërave të fatit në tokë ishin të vetmet vende ku lojtarët mund të luanin lojëra kazino në internet. Në vitin 2015, u shfaq një prirje e re e kazinove online dhe njerëzit ishin entuziastë për të. Këto faqe të drejtpërdrejta të kazinosë kanë përparësi të shumta mbi ato tradicionale. Ata u ofrojnë lojtarëve një përvojë unike të lojërave.

Ka shumë më tepër lojëra të drejtpërdrejta me cilësi të lartë për të zgjedhur në këto ambiente. Gjithashtu, faqet janë tepër të sigurta dhe pranohen mënyra të ndryshme pagese. Shumica e tyre ofrojnë lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë të zhvilluesve më të njohur të lojërave në mbarë botën. Ofruesit përfshijnë shumë aspekte latine që kontribuojnë në eksitimin e përgjithshëm.

Blackjack live

Nuk është çudi që titulli kryesor i shumicës së ofruesve të softuerit është live tavolinë blackjack. Blackjack, më shumë se çdo lojë tjetër në dyshemenë e kazinosë, është një lojë aftësish dhe fati. Është loja e zgjedhur e lojtarit strategjik dhe një e preferuar e tifozëve të të gjitha kohërave.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta live është loja më e njohur. Është një lojë klasike e kazinosë në të cilën pjesëmarrësit përpiqen të marrin me mend se në cilin numër në rrotë do të bjerë topi. Lojërat e ruletit në internet janë shndërruar në kafshë të tyre që kur u bënë të disponueshme në një format të drejtpërdrejtë kazinoje. Më shumë se çdo format tjetër lojërash, ruleta është ndryshuar dhe rishpikur. Versioni evropian dhe ai amerikan janë të dy në dispozicion.

Baccarat live

Loja kryesore e baccarat live nuk ka aq shumë variante të personalizuara sa lojërat e tjera për shkak të thjeshtësisë relative. Kjo nuk do të thotë se të gjitha transmetohen lojëra baccarat live janë të barabartë. Këto ditë, baccarat më i shquar vjen me baste anësore dhe veçori që do të kenë një kthim prapa për më shumë.

Poker Karaibe

Poker live nga Vivo Gaming sjell një lojë të re me letra në Amerikën e Jugut. Ajo ndërthur ritmin dhe eksitimin e Poker me tre letra me thjeshtësinë e baccarat. Kjo e bën të lehtë për të mësuar dhe popullor në vendet spanjolle.

Softueri më i popullarizuar i tregtarëve të drejtpërdrejtë në Amerikën e Jugut

Për shkak të avancimit të vazhdueshëm të teknologjisë, ka një interes në rritje për të gjitha gjërat dixhitale. Kohët e fundit kazinotë e tregtarëve në kohë reale janë bërë shumë të njohura. Kumari në internet është bërë një mënyrë argëtimi, duke u ofruar lojtarëve një përvojë unike të lojërave që nuk ofrohet në kazinotë tradicionale.

Vivo Gaming

Vivo Gaming ruan bazën e saj në industrinë e lojrave. Firma ka gjithashtu një studio kazino live në qytetin kolumbian të Medellin. Ofruesi është i përkushtuar për të përfituar sa më shumë nga teknologjia. Vivo ofron një veçori bisede, statistika të hollësishme të lojës, udhërrëfyes të qarta, lojë me shumë dritare dhe një përzgjedhje mjaft të madhe lojërash.

Studioja e operatorit përmban afërsisht pesëdhjetë tregtarë. Këta tregtarë mbajnë njëri-tjetrin në këmbë dhe transmetojnë çdo ditë. Tregtarët e rinj mësohen se si të punojnë tavolinat dhe të përballen me çdo gabim njerëzor si pjesë e programit të trajnimit të kompanisë.

Lojëra evolucionare

Lojëra evolucionare ofron një gamë të gjerë lojërash tradicionale dhe krijuese. Titujt përfshijnë variacione të shumta të Blackjack, Roulette dhe Baccarat. Këto lojëra kujdesen për një gamë të ndryshme demografike të lojtarëve. Kompania ofron përzgjedhjen më të gjerë të tavolinave dhe një kazino të shkëlqyer në internet me një rrjet tregtarësh në kohë reale. Lojërat drejtpërdrejt transmetohen në video me definicion të lartë nga studiot ultra moderne.

Ezugi

Ezugi është një ofrues i njohur i lojërave të kazinosë live me cilësi të lartë të transmetuara nga studiot e pasura. Ky ofrues aktualisht i shërben tregjeve evropiane, amerikano-jugore dhe aziatike në anglisht dhe spanjisht. Aspektet e tij ndërvepruese janë krenaria dhe gëzimi i tij. Lojtarët mund, për shembull, të flasin me njëri-tjetrin ndërsa luajnë, të postojnë në Facebook ose të luajnë shumë lojëra në të njëjtën kohë. Titujt e transmetimit në kohë reale të Ezugi përfshijnë ruletë, blackjack, baccarat, lojëra RNG, lotari dhe mini-lojëra për të zgjedhur.

Tavolina të drejtpërdrejta të kazinosë me tregtarë që flasin gjuhën vendase

Gjatë dy viteve të fundit, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë specifike për gjuhën janë rritur. Tabelat e lokalizuara të tregtarëve të drejtpërdrejtë janë tani të disponueshme nga kompanitë kryesore të softuerit, duke përfshirë Playtech, Evolution dhe Pragmatic. Këto lojëra i lejojnë përdoruesit të luajnë me tregtarë që flasin vetëm gjuhën e tyre amtare.

Gjithnjë e më shumë lojtarë nga e gjithë bota mund t'i luajnë këto lojëra në gjuhën e tyre amtare. Megjithatë, jo të gjitha lojërat mbështeten, dhe disa titujve të njohur nuk kanë plotësisht mbështetjen e tyre. Këto janë lojërat më të zakonshme të lokalizuara.

Për shkak të natyrës së qetë dhe stoike të ruletës, ka shumë vend për të folur gjatë raundeve. Kështu, është më e kufizuar gjeografikisht nga të gjitha lojërat e kazinosë. Shumë nga gjuhët më të njohura mbulohen nga kumarxhinjtë.

Lojëra popullore me tregtarë që flasin vendas

Tregtarët e ruletës dhe blackjack live në internet janë dy lojëra të njohura që janë përkthyer në dhjetëra gjuhë. Për shkak të zgjerimit të tregjeve të reja, materiali i lokalizuar i kazinosë është bërë gjithnjë e më popullor. Kompanitë e lojërave të drejtpërdrejta kanë përfituar nga kjo duke ndërtuar tabelat e tyre që flasin gjuhën amtare.

Mbulimi më i plotë gjuhësor ofrohet nga Evolution, një nga emrat më të njohur në kazinotë live. Sidoqoftë, kjo vlen për tavolinat e tyre të ruletit. Fatkeqësisht, ka ende mungesë të përmbajtjes së lokalizuar për blackjack dhe shfaqjet e tyre të lojërave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi