Lajme

June 29, 2023

Çfarë duhet të dini për Ruletën PowerUp të Pragmatic Play

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Në tetor 2022, Pragmatic Play njoftoi lojën e saj të re të ruletës live me një kthesë emocionuese, PowerUp Roulette. Sipas COO të kompanisë, Irina Cornides, kjo lojë ruletë live "sjell një interpretim të freskët të një klasike të përjetshme." Pra, nëse nuk keni pasur kohë të mjaftueshme për të luajtur këtë lojë relativisht të re të kazinosë live, ky është udhëzuesi i përsosur. Do të mësoni gjithçka rreth kësaj loje tavoline, duke filluar nga mënyra se si të vendosni një bast deri tek lloji i basteve të disponueshme. Lexoni për të mësuar!

Çfarë duhet të dini për Ruletën PowerUp të Pragmatic Play

Çfarë është Ruleta PowerUp e Pragmatic Play?

PowerUp Roulette nga Lojë pragmatike është një lojë ruletë që përdor rregullat Evropiane të Ruletës në një tryezë të pasur me shumëfish. Në fakt, është e dyta lojë me tregtar të drejtpërdrejtë nga zhvilluesi tek shumëzuesit e veçorive. Ai përdor funksionin inovativ PowerUp, i cili sheh që të gjithë numrat të marrin një shumëzues në raundin e bonusit.

Të luash PowerUp Roulette është mjaft e thjeshtë. Ndiqni këto hapa:

  • Nisni lojën në faqet e rregulluara të kazinove të drejtpërdrejta.
  • Vendoseni bastin tuaj direkt në tavolinë brenda dritares 20 sekondash. Kufiri i basteve është 0,10 dollarë deri në 5,000 dollarë.
  • Tregtari miqësor i drejtpërdrejtë do të rrotullojë rrotën e PowerUp Roulette.
  • Fito një pagesë nëse topi ndalon në numrin ose xhepin tënd.

Llojet e basteve, pagesat dhe RTP e PowerUP Roulette

Para se të vendosni një bast në këtë emocionuese lojë live kazino, të mësuarit se si funksionon tabela e pagave është jetike. Fatmirësisht, loja nuk ofron asgjë ndryshe. Ju mund të bastni në baste të jashtme të njohura si kuq/e zi, tek/çift dhe i ulët/lartë për të marrë një pagesë 1:1 nëse basti fiton.

Loja gjithashtu ka baste të jashtme si ndarje, rrugë, kënd, 6 rresht dhe drejt-lart. Bastet me numra të drejtpërdrejtë janë më të paguarit, megjithëse ato mbulojnë vetëm një numër të vetëm. Këto baste mund të ofrojnë një pagesë nga 21:1 deri në 7999:1.

Sa i përket RTP (kthimi te lojtari), të gjitha bastet kanë një normë kthimi prej 97,30%, përveç bastit direkt, i cili jep 97,19%. Tani kjo është pak më e ulët se ajo që do të gjeni në një tryezë tipike evropiane. Megjithatë, kjo është për shkak të rritjes së paqëndrueshmërisë së shumëzuesve.

Si funksionon veçoria PowerUp

Tipari PowerUp është ky ruletë live online tërheqja kryesore e lojës, prandaj është e rëndësishme të mësosh se si funksionon. Përpara çdo raundi, sistemi RNG i lojës do të zgjedhë rastësisht 3, 4 ose 5 shifra si numra PowerUp. Kjo automatikisht do të thotë që vetëm bastet e drejtpërdrejta kualifikohen për shumëzuesit emocionues.

Nëse topi i ruletës ndalon në ndonjë nga numrat e rastësishëm, loja e bonusit PowerUp do të aktivizohet. Gjatë raundit, loja do t'i japë rastësisht një shumëzues numrave të rrjetit. Lojtarët mund të fitojnë shumëzues që variojnë nga 50x në 500x, ndoshta duke fituar deri në 8000x me PowerUp-et pasuese.

Vetëm për të sqaruar, lojtarët duhet të vënë bast në numrin e zgjedhur për t'u kualifikuar në raund. Nëse nuk e bënit, loja do të paguhej sipas mënyrës se si paguajnë numrat e drejtpërdrejtë në tavolinë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme