Ruletë Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2023

Live Roulette është një nga lojërat më të njohura dhe emocionuese të kazinosë live të ofruara. Dallimi shumë i vogël midis Ruletës së drejtpërdrejtë dhe asaj në internet është se lojtarët ushqehen me një transmetim të drejtpërdrejtë në Ruletën e drejtpërdrejtë. Të gjitha kazinotë që kanë një seksion kazino të drejtpërdrejtë ofrojnë gjithashtu lojën si një nga lojërat më të zgjedhura për të zgjedhur.

Lojtarët tani mund të shijojnë një përvojë të jashtëzakonshme të lojërave të drejtpërdrejta, ku lojtarët afrohen më shumë me aksionin, një përvojë emocionuese të lojës së bashku me lojtarë të tjerë dhe një tregtar të vërtetë, me një kamerë që i bën ata të ndjekin çdo rrotullim dhe çdo lëvizje.

Ruletë Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2023
al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Në pronësi të Techin Fusion Limited, 1XBet është një kazino live online që filloi në vitin 2007, si një bastevënës rruge në Rusi. Sot, është ndër emrat më të mëdhenj në industrinë e lojërave të fatit në internet. Kompania ofron:

BonusDeri në 300 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet Casino filloi funksionimin e saj në vitin 2018. Është një kazino relativisht e re live online, por ata kanë bërë hapa të mëdhenj drejt majës së industrisë së kazinosë live. Në këtë rishikim të kazinosë 22bet Kjo pjesërisht i detyrohet faktit se 22Bet Casino është pjesë e markës së mirënjohur 22Bet, e cila është e famshme për shanset e saj të basteve sportive. Statistikat tregojnë se marka sportive ishte shumë e suksesshme, ndaj u siguruan të zgjeronin biznesin e tyre.

Bonus390 € Me kod bonus CASINORANK
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

Në pronësi dhe operim nga Prevailer BV, Betwinner është një platformë moderne dhe tërheqëse e lojërave të fatit e krijuar në vitin 2018. Shtëpia e basteve vjen me një sfond të Evropës Lindore dhe operon me një licencë Curacao. Kazino ofron tregje bastesh sportive, lojëra kazino, e-sport, kazino live, financa, forex, lojëra, llotari dhe sporte virtuale.

BonusBonus depozite deri në 200 € + bonus pa depozite 7 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  GratoWin është një kazino që u themelua në vitin 2019 nga një ekip novatorësh të aftë që arritën të krijojnë një destinacion të ëndrrave për lojërat online. Lojtarët që vendosin të bashkohen me kazino live do të kenë një përvojë të veçantë me një bonus mirëseardhjeje të ngrohtë dhe një bonus pa depozite që do t'u japë atyre një fillim.

  BonusBonus mirëseardhjeje deri në 750$
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Miratuar nga eCogra
  • Seksion i madh Microgaming
  • Ruletë e shkëlqyer në internet
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Miratuar nga eCogra
  • Seksion i madh Microgaming
  • Ruletë e shkëlqyer në internet

  Ruby Fortune Casino u themelua në vitin 2003, por vitet e fundit është rritur ndjeshëm në popullaritet. Është një faqe e besueshme kazinoje që ofron një sërë lojërash të ndryshme për lojtarët në të gjithë botën. Slot machines janë komponenti kryesor dhe lojërat e kazinosë janë gjithashtu të disponueshme.

  Bonus100% deri në 1600 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Shumë monedhë
  • Miratuar nga eCogra
  • Të gjitha pajisjet mund të luhen
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Shumë monedhë
  • Miratuar nga eCogra
  • Të gjitha pajisjet mund të luhen

  Jackpot City Casino ka kohë që është në dispozicion në treg. E themeluar në vitin 1998, kazino u ofron lojtarëve të saj një shumëllojshmëri lojërash kazino në internet dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, të disponueshme për t'u luajtur në disa pajisje të ndryshme. Jackpot City Casino ka një licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe është certifikuar nga një agjenci e pavarur testimi, eCOGRA. Lojtarët mund të regjistrohen për një llogari dhe të shijojnë një përvojë të sigurtë dhe të sigurt lojrash.

  BonusDeri në 120 dollarë + 120 rrotullime falas
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • 96%+ Pagesa në Top Sports
  • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
  • Kazino bastesh sportive
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • 96%+ Pagesa në Top Sports
  • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
  • Kazino bastesh sportive

  20Bet Casino është një kazino live online që u themelua nga një ekip profesionistësh të pasionuar që kishin vetëm një ide në mendje, për të dalë me një produkt që do të sjellë një përvojë më të mirë për bastorët. Për të krijuar një faqe që do të dallojë në turmë, ata kanë kombinuar përzgjedhjen më të gjerë të lojërave të kazinosë dhe tregjeve të basteve me metodat më të sigurta të depozitave.

  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Paneli i lojtarit më të mirë
  • Dizajn i pastër
  • Kazino shumëgjuhëshe
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Paneli i lojtarit më të mirë
  • Dizajn i pastër
  • Kazino shumëgjuhëshe

  National Casino është një produkt i një grupi lojtarësh të pasionuar dhe me përvojë në internet, dhe për këtë arsye ky është vendi i përsosur i lojërave në internet. Faqja ka një temë të zezë dhe të artë dhe është një kazino live shumë elegant. Më e rëndësishmja, bonusi shfaqet në faqen kryesore dhe e bën më të lehtë për lojtarët të dinë se çfarë mund të pretendojnë dhe të lundrojnë në të gjithë faqen.

  BonusDeri në 1000 €
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • 3500 lojëra
  • Ofrohet luajtje e menjëhershme
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • 3500 lojëra
  • Ofrohet luajtje e menjëhershme

  Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. Nomini është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

  BonusDeri në 5000 $/€
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Zgjedhje masive e Playtech
  • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
  • Kazino premium
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Zgjedhje masive e Playtech
  • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
  • Kazino premium

  Mansion Live Casino është një faqe e madhe e basteve online live në Mbretërinë e Bashkuar që përdor softuerin Playtech për të siguruar që përzgjedhja e lojës ofron diçka për të gjithë. Duke qenë se është themeluar në vitin 2004, operatori ka fituar një përvojë të madhe ndër vite, gjë e cila është e dukshme në bonuset, shërbimin mbështetës dhe arkëtarin online. Mansion ka një numër të madh klientësh të përkushtuar të cilët kanë luajtur në kazino live për shumë vite dhe me kënaqësi do t'ua sugjerojnë atë entuziastëve të tjerë të lojërave elektronike, lojërave tavoline dhe lojërave të tjera.

  Bonus400 dollarë
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  • Janë hapur disa vende
  • Më shumë se 500 lojëra
  • eCOGRA miratuar
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë
  • Janë hapur disa vende
  • Më shumë se 500 lojëra
  • eCOGRA miratuar

  Spin Casino është një nga operatorët më të mëdhenj dhe më të njohur në hapësirën e lojrave online. Ajo është ngjitur në këtë pozicion të lakmueshëm duke ofruar një gamë të madhe lojërash, të përqendruara kryesisht në slot machines, por gjithashtu duke ofruar lojëra tavoline si pjesë e një oferte më të gjerë dhe më të rrumbullakosur të kazinove.

  BonusMerrni mbi 2000 €
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   Një nga të rejat më të mira bitcoin kazinotë është Spin Samurai, e cila hapi dyert në vitin 2020. Kazinoja u ofron lojtarëve një gamë të gjerë opsionesh kumari, metoda të mëdha depozitimi dhe tërheqjeje, si dhe promovime dhe bonuse bujare. Spin Samurai ka një licencë Antillephone NV (nr. 8048/JAZ2020-013) dhe u përmbahet rreptësisht rregullave dhe rregulloreve të përgjegjshme të lojërave të fatit.

   BonusDeri në 1000 €
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    E themeluar në vitin 2016, Bettilt është ndër faqet më të mira të lojërave të fatit sot, ku lojtarëve u garantohet një përvojë emocionuese e lojërave në internet. Kazinoja i ofron të dyja baste sportive tregjet dhe lojërat e kazinosë në internet. Bettilt operohet nga Abudantia BV, një operator kazinoje që mban një licencë (# 8048/JAZ2014-034) të lëshuar nga Antillephone NV

    Bonus€300/1BTC
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Pranon kriptomonedhën
    • Shumë gjuhë
    • Shumëllojshmëri metodash depozitimi
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Pranon kriptomonedhën
    • Shumë gjuhë
    • Shumëllojshmëri metodash depozitimi

    Një nga kazinotë më të mira të bitcoin sot është Bao Casino, një sipërmarrje e drejtuar nga Dama NV E themeluar në vitin 2019, kazinoja është e licencuar në Curacao ku mban një licencë Antillephone NV (8048/JAZ2020-013). Bao Casino krenohet me një përzgjedhje mbresëlënëse lojërash, banka fleksibël, mbështetje të shkëlqyer ndaj klientit dhe shumë bonuset e kazinosë në internet.

    BonusBonus deri në 750%.
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     BondiBet është një kazino live e besuar në internet që u krijua në 2018. Edhe pse është një kazino online relativisht e re, operatorët e kazinove kanë një histori të gjatë në biznesin e lojërave të fatit, prandaj kjo kazino online ka arritur shpejt të krijojë një emër për veten dhe të krijojë një reputacion të fortë .

     Shfaq më shumë
     Shfaq më pak

     Ruleta është një nga lojërat më të njohura e cila luhet në një shkallë të gjerë. Kjo është arsyeja pse ka disa lloje të ndryshme të ruletit. Midis tyre, ju mund të gjeni Ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe Ruletë në internet. Mund të mos e keni të qartë se cilat janë ndryshimet midis tyre dhe cilin të zgjidhni.

     Shfaq më shumë

     Shumë lojtarë të rinj po i bashkohen kazinove të drejtpërdrejta në internet për të luajtur ruletë live online. Por ata nuk dinë për disa këshilla fitimprurëse. Fitimi në ruletë live nuk është aq i komplikuar, pasi kjo lojë bazohet kryesisht në fat. Kjo është arsyeja pse ne kemi hartuar këtë udhëzues të këshillave dhe trukeve të ruletës live.

     Shfaq më shumë

     Live Roulette është ndoshta loja më e famshme në një kazino live pasi ofron një nivel tjetër emocioni. Kjo për shkak se loja ofron atë që lojtarët e duan, që është argëtimi. Në ditët e sotme, Live Roulette po lulëzon për shkak të veçorisë jashtëzakonisht argëtuese të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe për shkak të popullaritetit në rritje të kazinove live online.

     Shfaq më shumë

     Kazinotë e drejtpërdrejta po lulëzojnë në popullaritet falë veçorisë së tregtarit të drejtpërdrejtë. Me atë veçori, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara, të tilla si Live Roulette, me një përvojë të re. Nëse nuk dini asgjë rreth Live Roulette, atëherë duhet të shikoni udhëzuesin tonë të plotë mbi tavolinat e ruletës live.

     Shfaq më shumë

     Ka shumë variacione të ruletit, por në ditët e sotme, një variacion i caktuar i njohur si Ruleta Live po lulëzon në popullaritet. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për tryezën e ruletës live dhe si ta luani atë, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë.

     Shfaq më shumë
     Prestige Live Roulette
     Prestige Live Roulette
     Prestige Live Roulette
     Çfarë është ruleta live në internet?

     Çfarë është ruleta live në internet?

     Për shkak të lehtësisë për t'u kuptuar, Ruleta e kazinosë live është bërë një nga lojërat më të njohura të kazinosë për t'u luajtur.

     Lojtarët janë në gjendje të marrin pjesë në lojë në një mënyrë të ngjashme si në një kazino të vërtetë. Një profesionist i trajnuar e drejton lojën në një transmetim të drejtpërdrejtë dhe lojtarët mund të përjetojnë ndjesinë e drejtpërdrejtë të kazinosë Roulette në kohë reale. Me disa kazino të drejtpërdrejta të Ruletës, lojtarët mund të zgjedhin edhe këndin e kamerës nga i cili dëshirojnë ta shikojnë lojën. Bastet vendosen në internet dhe përvojës i shtohen grafika tërheqëse.

     Gjetja e Ruletës live në internet në kazinotë më të mira live, kumarxhinjtë mund të shikojnë listën tonë të plotë të kazinove të drejtpërdrejta që ofrojnë Ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë.

     Çfarë është ruleta live në internet?
     Si të luani ruletë live

     Si të luani ruletë live

     Në sipërfaqe, ruleta live online mund të jetë një lojë e frikshme për një lojtar të ri. Çuditërisht, është një nga lojërat më të arritshme të kazinosë për të mësuar. Me një organizim të përpunuar dhe baste të lehta për t'u kuptuar, një nxënësi kërkon shumë pak kohë për t'u bërë ekspert në të.

     Kushdo që është i njohur me tavolinën e ruletit në jetën reale duhet ta kalojë shpejt variantin në internet. Të luash është po aq e lehtë sa të bësh bast me ngjyra ose numra. Të kuptuarit e mënyrave të ndryshme për të vendosur baste mund të jetë sfida e vetme. Bastet e ruletës në përgjithësi quhen si:

     • Bast i brendshëm: Bastet e vendosura në numra të caktuar brenda rrjetit qendror, p.sh., drejt (bast me një numër), i ndarë (një bast i vendosur në vijën midis çdo dy numrash) ose rrugë (bast në tre numra horizontalë me radhë)
     • Bast i jashtëm: Bastet në kombinime ose modele numrash të zgjedhur, p.sh., kolona (bast që mbulon një nga tre kolonat vertikale), tek (basti që mbulon të gjithë numrat tek) dhe i zi (basti që mbulon të gjithë numrat e zinj)

     Vendosja e një basti në ruletën live online është e thjeshtë. Një lojtar duhet të fillojë duke zgjedhur shumën për të vënë bast, të zgjedhë bastin dhe të dorëzojë ose të vendosë bastin. Pas dorëzimit, tregtari merr bastin dhe vendos patate të skuqura në tryezë.

     Pasi të gjithë lojtarët të vënë bastet e tyre, tregtari ose kruperi do të rrotullojë rrotën e ruletës dhe do të telefonojë numrin fitues. Lojtari me fat më pas do të marrë një pagesë në Ruletë në varësi të shumës së bastit dhe shanset për bastin. Nëse ndryshe, lojtari humbet shumën e vënë bast.

     Si të luani ruletë live
     Rregullat live të ruletit në internet

     Rregullat live të ruletit në internet

     Ka shumë lloje të ndryshme të Roulette live online të ofruara nga ofruesit e ndryshëm. Rregullat për secilën prej tyre ndryshojnë pak, megjithatë ato ndajnë shumë pika të përbashkëta.

     Koncepti bazë është që lojtarët vendosin pagat e tyre në dy lloje të ndryshme bastesh. E para është një bast i brendshëm, që do të thotë se çipat vendosen në një numër të vetëm ose numra ngjitur. Quhet një bast i brendshëm sepse bastet vendosen brenda rrjetit të numrave në tabelën e basteve. Ruleta me Evolution Gaming ofron baste të drejta, rrugë, të ndara, me gjashtë rreshta, rrugë të dyfishta dhe baste shportash. Ja një shpjegim me pagesat e tavolinës së Ruletës dhe shanset e tavolinës së Ruletës.

     Tabela e ruletit live

     Bast i Ruletës

     Pagesa e ruletës

     Shanset evropiane të ruletës

     Shanset e ruletës amerikane

     Bast i drejtë

     35:1

     2.70%

     2.60%

     Bast Rruga

     17:1

     8.1%

     7.9%

     Bast i ndarë

     17:1

     5.4%

     5.3%

     Bast me gjashtë rreshta

     5:1

     16.2%

     15.8%

     Bast Dozen

     2:1

     32.40%

     31.6%

     Bast i kolonës

     2:1

     32.40%

     31.6%

     Bast me ngjyra

     1:1

     48.60%

     47.4%

     Bast çift ose tek

     1:1

     48.60%

     47.4%

     Bast i ulët ose i lartë

     1:1

     48.60%

     47.4%

     Rregullat live të ruletit në internet
     Strategjitë e drejtpërdrejta të ruletës

     Strategjitë e drejtpërdrejta të ruletës

     Është gjithmonë një ide e mirë të kesh një plan gjatë basteve, kështu që lexo pjesën e strategjive për të marrë një ide se çfarë lloj bastesh do t'i tërheqin shanset në favorin tuaj.

     Herë pas here, një person me absolutisht asnjë përvojë në ruletë do të regjistrohet te një ofrues, do të vendosë një bast të rastësishëm dhe do të fitojë 35 herë paratë e tyre. Edhe pse kjo është tepër emocionuese, për shumicën prej nesh nuk do të jetë realitet. Këtu hyn strategjia për të përmirësuar shanset tona. Për t'i dhënë vetes shanset më të mira, bëni disa kërkime dhe luani disa praktika lojëra të drejtpërdrejta me ruletë. Është gjithmonë më mirë të keni një plan përpara se të filloni dhe të mos e bëni atë ndërsa ecni përpara.

     1. Para së gjithash, zgjidhni gjithmonë të luani variantin evropian të ruletës. Kjo për shkak se versioni amerikan ka një shtesë 0, e cila rrit ndjeshëm skajin e shtëpisë. Pagesat janë identike në të gjitha variantet.
     2. Jini gjithmonë të kujdesshëm për të zgjedhur një tabelë me baste maksimale dhe minimale që i përshtaten nivelit të përvojës dhe portofolit tuaj.
     3. Janë bastet e jashtme që kanë potencialin më të mirë për të rritur paratë në portofolin tuaj. Në veçanti fokusimi tek tek/çifti, e kuqe/e zezë, e lartë/e ulët ka shanset më të mira. Ato mund të mos jenë bastet më argëtuese ose emocionuese, por janë ato me avantazhin statistikisht më të ulët.
     Strategjitë e drejtpërdrejta të ruletës
     Ofruesit kryesorë të ruletit live

     Ofruesit kryesorë të ruletit live

     Disa nga ofruesit kryesorë kryesorë të ruletit live janë:

     Evolution Gaming

     Eshte Evolution Gaming që po udhëheq rrugën me programet e lojërave të kazinosë live. Loja e drejtpërdrejtë online e kazinosë Roulette e Evolution është më e popullarizuara, e njohur për cilësinë dhe besueshmërinë e saj.

     Evolution Gaming ofron 9 versione të ndryshme të Live Roulette. Disa nga këto përfshijnë:

     • Ruletë gjithëpërfshirëse - ku lojtarët mund të shoqërohen nga afër dhe personalisht me lojën, duke parë çdo lëvizje të topit.
     • Ruletë franceze - një tjetër opsion që përmban numrat 1 deri në 36 dhe një numër të vetëm 0. Ky version synon tregun evropian.
     • Evolucioni i Ruletës - ofron gjithashtu Ruletë Double Ball dhe Dual Play Ruletë.

     NetEnt

     NetEnt është një tjetër ofrues kryesor e kazinove ruletë live. NetEnt promovon një ndërfaqe të lehtë për t'u përdorur dhe transmetim të përsosur me disa nga lojërat më të mira të ruletit live. Ngjashëm me kazinotë me bazë tokësore, është e mundur të vendosni baste ndërsa topi rrotullohet me ofruesin e NetEnt. NetEnt Live Roulette ofrohet në 12 gjuhë të ndryshme në mënyrë që lojtarët nga e gjithë bota të mund të përjetojnë lojën dhe të luajnë lojën live për argëtim.

     Ofruesit kryesorë të ruletit live
     Mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live të ruletit

     Mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live të ruletit

     Ruleta është një nga lojërat më të njohura të kazinosë në botë. Nëse jeni duke kërkuar për një kazino online ruletë live, ka shumë opsione në dispozicion. Transmetimi i drejtpërdrejtë i lojërave po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar, me kazinotë që ofrojnë akses të lehtë dhe opsione të shumta pagese. Nga ofruesit e besuar si Visa dhe Mastercard te zgjidhjet inovative dixhitale, nuk ka qenë kurrë më e lehtë të luash ruletë live në internet.

     Disa nga opsionet kryesore të mëposhtme të pagesës janë të disponueshme:

     Viza

     Visa është ofruesi më i madh i pagesave në botë. Pagesat e vizave mbështeten nga sistemi i autentifikimit Visa Secure, një veçori e avancuar e sigurisë ideale për seancat e ruletës live. Së bashku me disponueshmërinë e gjerë dhe sigurinë e pakrahasueshme, Visa ofron tarifa të ulëta, depozita të menjëhershme dhe opsione të shumta kartash. Lexoni më shumë rreth Viza në kazinotë live këtu.

     Mastercard

     Mastercard është një ofrues i besueshëm i pagesave ndërkombëtare i përdorur nga kazinotë në mbarë botën. Ofron mbrojtje të avancuar të blerjeve dhe mbështetje të besueshme ndaj klientit nga çdo vend. Mastercard ofron certifikim global, tarifa të ulëta, depozita të menjëhershme dhe opsione të shumta kartash. Lexoni më shumë rreth Mastercard në kazinotë live këtu

     Skrill

     Skrill është një zgjidhje e avancuar e portofolit dixhital me mbështetje në të gjithë industrinë e kazinosë. Pagesat mbështeten nga llogari të parapaguara Mastercard dhe lloje të tjera pagesash. Skrill ofron transaksione me email, integrim të kriptomonedhave dhe depozita të menjëhershme. Ky shërbim është ideal për njerëzit që duan të luajnë ruletë live online. Lexoni më shumë rreth Skrill në kazinotë e drejtpërdrejta këtu.

     Neteller

     Neteller është një ofrues i besueshëm i portofolit elektronik me kartë me parapagesë (vetëm ZEE/BE) dhe opsione të transferimit të parave. Ky shërbim i lejon lojtarët të blejnë dhe shesin kriptovaluta, dhe një skemë shpërblimi VIP është gjithashtu e disponueshme. Neteller nuk ka tarifa, depozita të menjëhershme dhe arkëtime nga çasti deri në 48 orë. Lexoni më shumë rreth Neteller në kazinotë live këtu.

     PayPal

     PayPal është një zgjidhje afatgjatë e transfertave në internet dhe portofolit dixhital me akses të gjerë dhe siguri të gjerë. Ajo ka një mekanizëm të besuar të mosmarrëveshjeve të transaksioneve, me terma dhe kushte që ndryshojnë për çdo vend. PayPal nuk ofron tarifa për shumicën e përdoruesve, së bashku me depozitat e menjëhershme dhe arkëtimet nga çasti në 48 orë. Lexoni më shumë rreth PayPal në kazinotë live këtu.

     Mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live të ruletit
     Ofertat kryesore të bonusit të ruletës

     Ofertat kryesore të bonusit të ruletës

     Nëse doni kazinonë më të mirë online të ruletës live, është e rëndësishme shikoni ofertat e bonusit dhe për të kontrolluar disponueshmërinë e tyre bazuar në vendndodhjen dhe përshtatshmërinë personale. Në varësi të kazinosë, mund të ofrohen një sërë bonusesh, si në vijim:

     Bonus i mirëseardhjes

     Bonuset e mirëseardhjes ofrohen nga shumë kazino të drejtpërdrejta në internet. Nëse jeni një lojtar i ri ose i rikthimit të ruletës, mund të keni mundësi të aksesoni fonde shtesë mbi depozitën tuaj. Bonuset e mirëseardhjes janë krijuar për të tërhequr lojtarë të rinj, me shuma të ndryshme të disponueshme bazuar në vendndodhjen, shumën e depozitës dhe kushte të tjera. Lexoni më shumë rreth bonuse të mirëseardhjes në kazinotë live këtu.

     Bonusi i kthimit të parave

     Bonuset e kthimit të parave janë të njohura në mesin e lojtarëve të ruletit live. Me këtë bonus, shuma e parave të kthyera varet nga shuma e parave të shpenzuara dhe jo nga shuma e fituar ose e humbur. Bonuset e kthimit të parave janë krijuar për t'i mbajtur lojtarët të angazhuar me kalimin e kohës dhe ato shpesh përdoren në mënyrë strategjike për të ndihmuar në minimizimin e humbjeve. Lexoni më shumë rreth Bonuset e kthimit të parave në kazinotë live këtu.

     Bonus ekskluziv

     Bonuset VIP ose ekskluzive janë krijuar për të tërhequr role të larta. Në varësi të sasisë së parave të shpenzuara, lojtarëve mund t'u ofrohen shuma të ndryshme bonusi së bashku me përfitime të tjera financiare dhe jofinanciare. Ndërsa kazinotë live kanë opsione të shumta për lojtarët e ruletës VIP, ju duhet të plotësoni kritere specifike të përshtatshmërisë. Lexoni më shumë rreth Bonuset VIP në kazinotë live këtu.

     Pa bonus depozite

     Asnjë bonus depozite nuk është krijuar për të tërhequr lojtarë të rinj duke i lejuar ata të luajnë falas. Këto bonuse janë jashtëzakonisht fleksibël, me lojtarët në gjendje të provojnë lojëra dhe sisteme të reja pa rrezik. Bonuset pa depozite e ulin pengesën e hyrjes për ruletë dhe lojëra të tjera kazino. Lexoni më shumë rreth Nuk ka bonuse depozitash në kazinotë e drejtpërdrejta këtu.

     Bonus specifik i pagesës

     Disa kazino të drejtpërdrejta stimulojnë sisteme të veçanta pagesash, duke përfshirë kuletat dixhitale dhe ofruesit e kriptomonedhave. Marrëveshjet e filialeve bëhen me ofruesit e pagesave dhe bonuset u kalohen lojtarëve individualë që përdorin kanale specifike pagese. Nëse nuk keni preferenca depozitash, kjo mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të marrë para bonus.

     Ofertat kryesore të bonusit të ruletës
     Ruletë RTP

     Ruletë RTP

     përqindja e kthimit te lojtari, ose RTP, është kthimi i pritshëm i përqindjes i lidhur me një lojë specifike në një bazë afatgjatë. RTP mund të llogaritet matematikisht ose nëpërmjet simulimit. Një kazino online ruletë live ka një RTP prej rreth 95-98%, me shanse paksa të ndryshme bazuar në rregullat e shtëpisë dhe llojin e rrotës së përdorur. Megjithatë, shtëpia ka gjithmonë një avantazh, prandaj është e rëndësishme të luani kumar me përgjegjësi.

     Ruleta franceze ofron një RTP prej 97.3%, por falë rregullave en burg dhe la partage, kthimi shpesh është pak më i lartë. Ruleta amerikane ofron një RTP prej 94,76% për shkak të rrotës së përdorur, ruleta evropiane është e kufizuar në një RTP prej 97,3%, dhe mini ruleta ofron një RTP prej 92,3%, ose 96,15% me rregullin la partage.

     Ruletë RTP
     Buzë shtëpie ruletë

     Buzë shtëpie ruletë

     Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për avantazhin e shtëpisë së lojës së kazinosë kur shkojnë në një kazino të drejtpërdrejtë. Por çfarë do të thotë buza e shtëpisë së ruletës për lojtarët? Ne mund ta shohim skajin e shtëpisë si të kundërt të normës së RTP - është përqindja e fitimeve të lojtarit që kazinoja do të marrë si tarifë ose tarifë pas një fitoreje.

     Pra, nëse një lojtar ruleti fiton 100 dollarë, ai mund të marrë vetëm 97 dollarë. Kjo do të thotë se avantazhi i shtëpisë së kazinosë live përbën 3% të fitimeve totale.

     Si të dalloni lojën e kazinosë ruletë me avantazhin më të ulët të shtëpisë

     Si e dinë lojtarët nëse skaji i shtëpisë së lojës së tyre të kazinosë është i ulët apo i lartë? Këtu janë disa gjëra për t'u kujdesur.

     • Një skaj i shtëpisë së ruletës nën 2% është i mirë për lojtarët.
     • Një avantazh shtëpie ruletë midis 2% dhe 5% është me normë mesatare.
     • Një skaj i shtëpisë së ruletit mbi 5% është i lartë.
     Buzë shtëpie ruletë
     Vendi dhe rajonet

     Vendi dhe rajonet

     Kazinotë live ju lejojnë të luani ruletë dhe lojëra të tjera kazino nga kudo në botë. Lojërat transmetohen në një lidhje video live, me lojtarët që bastojnë dhe komunikojnë nëpërmjet kompjuterëve të tyre. Në varësi të vendit dhe rajonit tuaj, ka shumë kazino për të zgjedhur.

     Nëse dëshironi të luani ruletë live në internet, duhet të zgjidhni një biznes të respektuar dhe të licencuar me një faqe interneti të dizajnuar mirë. Është e rëndësishme të kufizoni opsionet bazuar në gjuhën tuaj amtare dhe monedhën vendase. Disponueshmëria e lojërat dhe shpërblimet specifike mund të varen nga vendndodhja juaj.

     Për kazinotë më të mira live ruletë kudo në botë, ju lutemi rishikoni përzgjedhjen tonë.

     Vendi dhe rajonet
     Duke luajtur ruletë live në internet me para të vërteta

     Duke luajtur ruletë live në internet me para të vërteta

     Lojtarët e ruletës kanë dy mundësi gjatë lojës online, lojë falas dhe me para të vërteta. Pa dyshim, këto dy opsione ofrojnë një përvojë cilësore të lojrave. Lojtarët e kazinosë live në internet duhet të kuptojnë ndryshimet themelore midis këtyre dy opsioneve.

     • Lojë me para të vërteta: Një lojtar depoziton fonde në llogarinë e tij të kazinosë në internet dhe vë bast paratë në një lojë Rulete live të kazinosë.
     • Lojë falas: Lojtari përdor monedha dhe kredite të dhëna nga kazinoja pa asnjë shans për të fituar para.

     Potenciali për të fituar ndërsa luan me para të vërteta mund të jetë tërheqës. Lojtarët e rinj të ruletit që sapo kanë filluar, priren të ndjekin nga afër lojtarët me përvojë.

     Përvoja shkon shumë në përmirësimin e përvojës së lojës së një lojtari. Vlen gjithashtu të përmendet se lojtarët me përvojë zakonisht janë të vetëdijshëm për gabimet e zakonshme si ndjekja e humbjeve dhe bëjnë përpjekje të mëdha për t'i shmangur ato. Edhe nëse të kesh vite përvojë mund të përmirësojë shanset për të fituar, nuk mund të anashkalosh kurrë faktorin "fat" në ruletë.

     Blerjet në lojërat ruletë

     Buy-in përshkruan procesin e tregtimit të parave me patate të skuqura ndërsa jeni në një tryezë ruletë. Prandaj, çdo lojtar që luan ruletë live duhet të blejë. Vlen gjithashtu të përmendet se shuma e përdorur për blerje varet nga natyra e lojës. Ndërsa luani një lojë ruletë me rul të lartë, shuma e blerjes mund të jetë dukshëm më e lartë se në një kazino "të zakonshme".

     Duke luajtur ruletë live në internet me para të vërteta
     Historia e ruletit live online

     Historia e ruletit live online

     Ndërsa ruleta live u lëshua vetëm në 2005, historia e ruletës shkon shumë më larg se kaq. Francezët krijuan lojën e parë në shekullin e 18-të. Besohet se loja e ruletit u frymëzua nga përpjekjet e shpikësit Blaise Pascal për të krijuar një makinë me lëvizje të përhershme.

     Emri është emëruar sipas fjalës franceze për "rrotë e vogël". Ashtu siç është në versionin tradicional, lojtarët vendosin pagat e tyre ose në numrin ose llojin e numrit në të cilin do të ulet topi rrotullues. Mund të vendoset një gamë e gjerë bastesh për të përfaqësuar shanset e ndryshme të tavolinës së ruletit.

     Loja u bë e njohur dhe filloi të përhapet në të gjithë globin gjatë shekullit të 19-të. Që nga viti 2008, ka qindra kazino online live ruletë në mbarë botën që u ofrojnë lojtarëve mundësinë për të luajtur lojën. Në 2005 ruleta live online u bë një shfaqje televizive e vonë ku shikuesit mund të telefononin dhe të vendosnin bastet e tyre. Formati i ri u bë i njohur shpejt dhe orët e shikimit u zgjatën gjatë gjithë natës. Në ditët e sotme lojtarët janë edhe më të llastuar për rehati. Teknologjia e re ka lejuar që loja të përhapet në të gjitha pajisjet, me zë dhe cilësi vizuale shumë më të mirë.

     Historia e ruletit live online
     Luaj me përgjegjësi ruletë live të kazinosë në internet

     Luaj me përgjegjësi ruletë live të kazinosë në internet

     Të luash në një kazino të drejtpërdrejtë mund të jetë mjaft argëtuese dhe lojtarët mund ta gjejnë veten duke u mashtruar. Gjithmonë sigurohuni që të keni kontrollin. Për çdo ndihmë me varësinë nga kumari, vizitoni faqet e mëposhtme:

     Luaj me përgjegjësi ruletë live të kazinosë në internet

     Të rejat e fundit

     Lojërat më të mira të kazinosë live për fillestarët
     2023-03-06

     Lojërat më të mira të kazinosë live për fillestarët

     A ju pëlqen të luani lojëra kazino? A ju pëlqen të kaloni disa nga pushimet tuaja në kazino? Ky mund të ketë qenë një problem i madh për ju gjatë ditëve të bllokimit të COVID-19. Gjatë bllokimeve për COVID-19, vendet si palestrat, kazinotë dhe restorantet duhej të mbylleshin.

     5 lojëra për të luajtur si fillestar në një kazino të drejtpërdrejtë
     2023-01-22

     5 lojëra për të luajtur si fillestar në një kazino të drejtpërdrejtë

     Lojëra të reja shtohen vazhdimisht në kazinotë e drejtpërdrejta pasi popullariteti i tyre është rritur kohët e fundit, duke e bërë atë sfiduese për lojtarët e rinj. Megjithatë, për shkak të komoditetit dhe përfitimeve që ofrojnë, kazinotë live po bëhen më të njohura çdo ditë. Duke pasur parasysh se ato janë duke u përmirësuar vazhdimisht, kazinotë live janë ekskluziviteti i së ardhmes në industrinë e lojërave të fatit. Lojërat më të mira për fillestarët mund të gjenden në një kazino live, e cila ofron një shumëllojshmëri të gjerë opsionesh. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë.

     Si të fitoni në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë
     2023-01-17

     Si të fitoni në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

     Kohët e fundit, kazinotë live janë rritur në popullaritet. Të luash ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë është njësoj si të luash në çdo lloj tjetër kazinoje. Dallimi i vetëm do të jetë versioni i tregtarit të drejtpërdrejtë (nëse është i disponueshëm). Përndryshe, gjithçka është e njëjtë. Pra, siç e dimë, Roulette është një nga lojërat më të luajtura në historinë e lojërave të fatit dhe është e dashur nga shumë njerëz.

     Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju
     2023-01-10

     Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

     Shumë njerëzve u pëlqen të luajnë në kazinotë e ruletit live, edhe nëse ka disa zhanre të tjera të lojërave në internet që kënaqen duke luajtur.

     NiveliCasinoBonusRating
     11xBetDeri në 1500 €9.2
     222BETDeri në 300 €8.7
     3Betwinner390 € Me kod bonus CASINORANK8.91
     4GratoWinBonus depozite deri në 200 € + bonus pa depozite 7 €
     5Ruby FortuneBonus mirëseardhjeje deri në 750$9.1
     6Jackpot City100% deri në 1600 dollarë6
     720betDeri në 120 dollarë + 120 rrotullime falas7.78
     8National9.1
     9NominiDeri në 1000 €8.3
     10MansionDeri në 5000 $/€9

     FAQ

     Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

     Kur u shpik ruleta?

     Ruleta u krijua në shekullin e 18-të nga francezët. Frymëzimi i tij erdhi nga përpjekja e Blaise Pascal për të ndërtuar një makinë me lëvizje të përhershme. Loja u bë e njohur në shekullin e 19-të, dhe në vitin 2005, filloi shfaqja e parë televizive e natës vonë që lejonte shikuesit të vendosnin bastet e tyre. Përparimi i shpejtë i teknologjisë ka bërë të mundur aksesin në ruletë në të gjitha pajisjet.

     Sa baste ka në Ruletën Live?

     Ka ofrues të ndryshëm Live Roulette globalisht dhe të gjithë ndajnë një bazë të përbashkët me një ndryshim të vogël në rregulla. Lojtarët pritet të vendosin pagat e tyre në dy lloje bastesh:

     • Bast i brendshëm – të gjitha bastet e mundshme në pjesën e brendshme të tabelës
     • Bast i jashtëm – keni shanse më të mira për të fituar me pagesë të ulët në ruletë

     Live Roulette është një lojë popullore e shijuar nga shumë lojtarë në mbarë botën. Ai vazhdon të zhvillohet për t'u dhënë lojtarëve një ndjenjë realiste të kazinosë.

     Cili është basti më i mirë në ruletën live?

     Bastet e jashtme janë padyshim një nga bastet më të mira, veçanërisht për një fillestar. Ndërsa bastet e jashtme nuk çojnë në fitore marramendëse, ato u japin lojtarëve mundësinë më të lartë për të fituar.

     Cili numër godet më shumë në ruletë?

     Rezultatet e ruletës janë të rastësishme. Megjithatë, shumica e krupierëve zgjedhin "17" kur pyeten për numrin me më shumë goditje. Vlen gjithashtu të theksohet se ky numër shfaqet në disa nga fitimet më historike të ruletit.

     Cili është basti më i sigurt në ruletë?

     "Baste të sigurta" në ruletë janë baste që i japin një lojtari një shans 50% për të fituar. Disa shembuj të basteve të sigurta të luajtura përfshijnë të lartë/të ulët, tek/çift dhe të kuq/e zi. Mosbërja e gabimeve të ndjekjes së humbjeve mund të shihet gjithashtu si një bast i sigurt.

     A mund të luaj ruletë në internet për para të vërteta?

     Po. Çdo lojtar mund të luajë për para të vërteta nëse ka fonde të disponueshme në llogarinë e tij dhe balanca tejkalon kufirin e blerjes nëse ka.

     Cila është pagesa më e lartë në ruletë?

     Një vështrim më i afërt i lojës së ruletës së kaluar mund të jetë frymëzues. Vetëm disa lojtarë kanë pasur fatin të fitojnë miliona dollarë nga tryeza e ruletit. Kohët e fundit, në janar 2017, Pedro Grendene Bartelle fitoi 3.5 milionë dollarë.

     A është ruleta një lojë fati?

     Ruleta është padyshim një lojë fati. Nuk ka zgjedhje të gabuara dhe të drejta, por lojtarët inkurajohen të përdorin një strategji për t'u kujdesur për paragjykimet.

     A është manipuluar ruleta në internet?

     Ruleta në internet nuk është e manipuluar. Rezultati i çdo rrotullimi është krejtësisht i rastësishëm. Kjo vlen kryesisht për kazinotë që janë të licencuara dhe të rregulluara nga një organ i besueshëm. Çuditërisht, gjasat e manipulimit janë më të larta jashtë linje sesa kur luani në internet.

     Cila është ruleta më e njohur në internet?

     Ruleta amerikane mbetet të jetë ruleta më e njohur në internet për shkak të avantazhit të saj relativisht të ulët të shtëpisë.

     Kush mund të luajë Ruletë Live?

     Ruleta është një lojë kazino që nuk e ka humbur kurrë popullaritetin e saj pavarësisht nga ekzistenca e saj shumëvjeçare. Është e lehtë të luash ruletë drejtpërdrejt por nuk bëhet kurrë e mërzitshme. Lojtarët argëtohen duke parë rrotullimin e topit dhe rrotës, megjithatë nuk ka aftësi për të përcaktuar se çfarë do të ndodhë në rrotullimin tjetër. Çdokush mund të shijojë dhe të fitojë në ruletë.

     Si të fitoni drejtpërdrejt në Ruletën në internet

     Mund të rrisni shanset për të fituar në Ruletën Live duke zgjedhur bastet me potencialin më të lartë. Pavarësisht se ato nuk janë aq argëtuese, bastet më të mira janë bastet e jashtme, veçanërisht ato tek ose çift, të kuqe ose të zeza dhe të larta ose të ulëta.