Ruletë Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2024

Pothuajse asnjë lojë tjetër kazino nuk është aq famëkeqe sa ruleta. Të gjithë e dimë dhe shumë prej nesh e duan atë. Kjo dashuri është bartur në kazinotë live, ku tani mund të shijoni ruletë magjepsëse live online. Në fakt, ekzistojnë dhjetëra faqe të drejtpërdrejta të kazinosë online të ruletit me cilësi të lartë. Nuk ka më nevojë të dilni pasi emocioni i ruletës live po vjen drejt në shtëpinë tuaj.

Nëse ruleta live online është një botë e re për ju, ne kemi bashkuar udhëzuesin e mëposhtëm të ruletës live për t'ju dhënë një përmbledhje të plotë të kësaj loje magjepsëse. Vazhdoni të lexoni për të kuptuar se si funksionon ruleta live në internet. Gjithashtu, sigurohuni që të shikoni artikujt e rishikimit të kazinosë ruletë në internet, ku ne zhytemi më thellë në kazinotë më të mira të ruletit.

Ruletë Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2024
Prestige Live Roulette
Prestige Live Roulette
Prestige Live Roulette
Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Image

Kazinotë më të mira të ruletës live

Pjesa më e rëndësishme e shijimit të ruletës live është gjetja e kazinosë më të mirë të mundshme të ruletës live. Ka qindra kazino ruletë në dispozicion, por kjo nuk do të thotë se çdo kazino ia vlen të provohet.

Këtu është një plan i shpejtë për disa nga gjërat që duhet të mbulohen në faqet më të mira të kazinosë online të ruletës live:

 • Licenca dhe siguria - Duhet të kuptohet pa thënë, por nuk duhet të luani kurrë në ndonjë kazino ruletë live që nuk ka një licencë e vlefshme për lojërat e fatit. Kazinotë më të mira të ruletit live kanë mekanizma të fortë sigurie dhe një licencë nga autoritetet si MGA ose UKGC.
 • Metodat e depozitimit - Kazinoja e shkëlqyer e ruletës live në internet duhet të ketë një shumëllojshmëri metodash depozitimi, duke përfshirë kartat e debitit dhe kreditit, transfertat bankare, kuletat elektronike dhe ndoshta edhe pagesat me kriptomonedha. Ju duhet të zgjidhni një ruletë live të kazinosë që plotëson nevojat tuaja për pagesa.
 • Shumëllojshmëri lojërash live - Edhe nëse po kërkoni të regjistroheni për ruletën e kazinosë live, herët a vonë do të dëshironi të provoni më shumë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Kazinotë më të mira të ruletës live duhet të ofrojnë disa tavolina blackjack, versione baccarat, shfaqje moderne të lojërave dhe ndoshta edhe poker live. Këtu zbatohet absolutisht parimi "sa më shumë, aq më mirë".
 • Ofruesit e mëdhenj të softuerit - Pika e mëparshme zakonisht mbulohet në faqet më të mira të kazinosë live në ruletë nëse kazinoja bashkëpunon ofruesit e njohur të softuerit. Kur bëhet fjalë për ruletën live, krijuesit më të mirë të softuerit që duhet të jenë të pranishëm janë Evolution Gaming, Pragmatic Play dhe Ezugi.
 • Shërbimi profesional ndaj klientit - Një faktor i vogël që e bën të shkëlqyer një kazino ruletë live në internet është shërbimi i tij ndaj klientit. Shumica e ekspertëve të lojërave të fatit do të pajtoheshin që një kazino e duhur live ruletë duhet të ketë shërbim ndaj klientit 24/7, mundësisht nëpërmjet një funksioni të bisedës live.
Image

Çfarë është Online Ruleta Live?

Ruleta me tregtar të drejtpërdrejtë është simbioza e përsosur e ruletës me bazë tokësore dhe ruletës së gjeneruar nga kompjuteri. Kur luani ruletë live, do të shijoni magjepsjen, atmosferën dhe ambientin e përgjithshëm të ruletës së vërtetë, por nuk keni nevojë të shkoni në një kazino të vërtetë. Me fjalë të tjera, ruleta live online është si ruleta aktuale, por pikërisht në kompjuterin tuaj.

Tavolinat e ruletës live funksionojnë në mënyrë të ngjashme me çdo version tjetër të ruletës. Kur hapni ruletën live, do të shihni një tryezë ruletë me një tregtar të bukur që organizon lojën dhe thërret veprime të ndryshme.

Meqenëse ruleta e drejtpërdrejtë e kazinosë në internet sigurohet nga tregtari, ju duhet të vazhdoni me ritmin e lojës. Nuk mund të mendoni shumë gjatë, pasi veprimet kryhen nga tregtari sipas ritmit të lojës, ashtu si në ruletën aktuale. Kjo e bën ruletën live kazino online pak më të komplikuar për fillestarët, por edhe më emocionuese.

Për fat të mirë, ruleta online e kazinosë live ndjek të njëjtat rregulla, baste dhe mekanizma të përgjithshëm si çdo ruletë tjetër. Ekzistojnë madje versione të ndryshme të tavolinës së ruletit live, të tilla si variantet evropiane dhe amerikane. Disa versione online të ruletës live mund të vijnë me veçori bonus dhe veçori të tjera interesante që e bëjnë ruletën live një opsion emocionues.

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online
Image

Si të luani ruletë live për para të vërteta

Ka dy mënyra për të luajtur online ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë: falas ose me para të vërteta. Në rastin e parë, ju mund të luani ruletë live në internet pa shpenzuar asnjë nga paratë tuaja, por ka një kapje. Versioni falas i ruletës është vetëm një demo lojë. Është një mënyrë e shkëlqyer për të praktikuar aftësitë tuaja në ruletë, por çdo fitim është thjesht demonstrim - ato nuk do të jenë fonde reale të botës reale.

Nëse dëshironi të luani ruletë live me para të vërteta, duhet të zgjidhni versionin 'para të vërteta', jo 'versionin demo argëtues'. Ruleta e drejtpërdrejtë është gjithmonë, para së gjithash, e bazuar në baste me para të vërteta, kështu që versioni i lojës do të ngarkohet automatikisht si versioni i ruletës live me para të vërteta.

Kur luani ruletë live në internet me para të vërteta, mbani mend gjithmonë të bëni baste të arsyeshme dhe të mos ndiqni kurrë ndonjë humbje. Kumari me para të vërteta mund të bëhet i varur, ndaj duhet të luani me kujdes. Këshillat tona më të mira: keni një buxhet të rreptë të ruletës së drejtpërdrejtë për baste me para të vërteta. Nëse ndodh të humbisni, mos shtoni kurrë fonde të reja në bilancin tuaj. Në këtë mënyrë, ruleta në internet me para të vërteta do të mbetet një argëtim argëtues.

Image

Si të luani ruletë live në internet

Ruleta e drejtpërdrejtë e tregtarëve në internet është një nga lojërat më të lehta për t'u mësuar. Në fakt, ju mund të hidheni pas një tryeze rulete live pa shumë njohuri paraprake, pasi rregullat bazë të lojës janë menjëherë të kuptueshme.

Këtu keni një përmbledhje të shpejtë hap pas hapi se si të luani ruletë në internet drejtpërdrejt:

 1. Regjistrohu në një kazino ruletë live. Zgjidhni më të mirën kazino live nga rishikimet dhe krahasimet tona, dhe hapni llogarinë tuaj të kazinosë. Regjistrimi zakonisht zgjat vetëm disa minuta.
 2. Shtoni disa fonde në llogari. Pas hapjes së një llogarie, do t'ju duhen disa fonde për të luajtur ruletë live. Bëni depozitën tuaj të parë duke përdorur ndonjë nga mënyrat e disponueshme të pagesës (si kartë debiti ose krediti, transferta bankare ose portofol elektronik).
 3. Hapni një tryezë ruletë live. Tani që keni plotësuar llogarinë tuaj, lundroni në seksionin e kazinosë live dhe zgjidhni çdo ruletë të lojës live që dëshironi. Mos ngurroni të kaloni disa momente për të eksploruar studion e ruletës dhe gjithashtu lexoni shkurtimisht rregullat e lojës.
 4. Zgjidhni madhësinë e bastit tuaj. Pasi të ndiheni rehat duke luajtur lojën e drejtpërdrejtë të ruletës, mund të filloni të vendosni baste. Së pari, zgjidhni madhësinë e bastit tuaj sipas buxhetit tuaj të lojërave të fatit. Kjo mund të nënkuptojë se basti juaj do të jetë rreth vetëm 1-2 dollarë. Bastet e vogla do të thotë që ju mund të bëni shumë më shumë rrotullime, dhe për këtë arsye, seanca juaj do të jetë më e gjatë.
 5. Zgjidhni bastin tuaj. Së fundi, zgjidhni numrat ose sektorët për të cilët dëshironi të vini bast, ose ku besoni se do të ndalojë rrota e ruletës së drejtpërdrejtë. Ju mund të zgjidhni çdo numër, sektor ose ngjyrë, por rekomandohet të vendosni një bast në një zonë më të madhe (për shembull, bast në 'kuqe' ose 'e zezë').
 6. Shpëlajeni dhe përsërisni. Kjo është, pak a shumë, se si funksionon ruleta live. Tani mund të vazhdoni të vendosni baste, ose duke bërë përsëri të njëjtin bast ose duke ndryshuar numrat, sektorët ose ngjyrat tuaja.
Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online
Image

Variante të drejtpërdrejta të ruletës

Kazinotë më të mira online të ruletës live duhet të ofrojnë disa versione rulete me rregulla ose mekanikë paksa të ndryshëm. Edhe nëse jeni të lodhur nga një version, mund të hidheni menjëherë në një lojë tjetër ruletë të drejtpërdrejtë për disa varietete.

Ka dhjetëra lojëra të ndryshme ruletë live në dispozicion, por variacionet e mëposhtme priren të jenë më të zakonshmet.

Ruletë evropiane

Ruletë evropiane nuk është vetëm versioni më i popullarizuar i ruletës në botë, por është pothuajse një sinonim i ruletës, në përgjithësi. Nëse jeni duke kërkuar për ruletën më të mirë online live, kjo mund të jetë ajo që duhet të kërkoni. Ruleta Evropiane ka shanset më të mira dhe priret të jetë pak më e lehtë për t'u kuptuar për shumicën e lojtarëve pasi ndjek rregullat standarde të ruletës.

Ruletë Amerikane

American Roulette Live është gjithashtu i zakonshëm dhe i dashur, por duke qenë se skaji i shtëpisë së tij është dy herë më i madh se në variantin evropian, ai tenton të mbetet prapa në popullaritet. Versioni amerikan përdor një xhep me dy zero, gjë që e bën RTP më të vogël, megjithatë, i gjithë loja është më emocionuese.

Ruletë e shpejtësisë

Siç sugjeron emri, Ruletë e shpejtësisë ka të bëjë me të luajtur nëpër raunde sa më shpejt që të jetë e mundur. Çdo rrotullim i ruletës zgjat vetëm 25 sekonda, kështu që nuk ka shumë kohë për të menduar. Nuk është me të vërtetë një ruletë ideale e kazinosë live në internet për fillestarët, por funksionon mirë për lojtarët e ruletit aventureske dhe me përvojë.

Ruletë me top të dyfishtë

Double Ball Roulette është një tjetër version emocionues, i disponueshëm pothuajse në të gjitha kazinotë online të ruletit me tregtarë të drejtpërdrejtë. Në këtë rast, fjalë për fjalë ka dy topa që rrotullohen në rrotën e ruletit, kështu që çdo bast ka dy shanse për të fituar disa para. Dy herë shanset, dyfishi i argëtimit - ky është thelbi kryesor i këtij versioni të ruletit.

Ruletë e kunjit

Luajtja e Ruletës së Aksioneve në kazinotë e drejtpërdrejta në internet fillon me vendosjen e shumës së bastit tuaj të dëshiruar, prandaj termi "aksione". Loja ndjek rregullat tradicionale të ruletit. Pasi të vendosni bastet tuaja në një numër specifik, një sërë numrash, ngjyrat e kuqe ose të zeza, ose nëse numri është tek ose çift, tregtari rrotullon timonin. Nëse topi bie në numrin tuaj të zgjedhur ose përputhet me specifikimet e bastit tuaj, ju fitoni.

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online
Image

Ofruesit e softuerit të ruletës së drejtpërdrejtë

Cilësia e ruletës së drejtpërdrejtë varet tërësisht nga softueri i ruletës së përdorur në faqen e kazinosë live. Meqenëse gjithçka transmetohet përmes videove, loja mbështetet në teknologji dhe softuer të qëndrueshëm pa gabime. Gjëja më e keqe që mund t'u ndodhë kumarxhinjve është të luajnë një raund të suksesshëm rulete, por të përfundojë në një defekt teknik që anulon fitimet.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të zgjidhni gjithmonë ofruesit më të mirë të softuerit online të ruletit për seancën tuaj të lojërave të fatit. Ka dhjetëra ofrues të ruletit atje, por tre kompanitë e mëposhtme dallohen për cilësinë e tyre të jashtëzakonshme.

Lojëra evolucionare

Evolution Gaming është mbreti i lojërave të kazinosë live. Nëse ka një kazino në internet me ruletë live, mund të vini bast pothuajse me siguri të plotë se ata po bashkëpunojnë me Evolution. Është ofruesi më i madh dhe më i njohur në botë i softuerit të drejtpërdrejtë.

Evolution ka disa nga tregtarët më të mirë të ruletit live, cilësi të shkëlqyera në studio dhe mekanizma bonus emocionues që i bëjnë tavolinat e tyre të ruletit kaq të dashura. Disa nga lojërat më të mira të ruletës janë shpikur nga Evolution, si p.sh., Lightning Roulette masivisht popullor.

Nëse po kërkoni vërtet lojën më të mirë të mundshme të kazinosë online të ruletës live, atëherë Evolution është një opsion i qartë.

Lojë pragmatike

Pragmatic Play është një tjetër kampion me tavolina të shkëlqyera ruletë live. Kompania është më e njohur për makinat e fatit, por kjo nuk do të thotë që tavolinat e tyre live nuk janë të mrekullueshme. Pragmatic është veçanërisht i dashur për sistemin e tij revolucionar Drops & Wins që lejon lojtarët e ruletit të shkaktojnë fitime të rastësishme në para çdo javë (përveç fitimeve të rregullta).

Ezugi

Ezugi është më shumë një ofrues i softuerit të ruletit të shkollës së vjetër. Ndërsa Evolution mahnit lojtarët për elementët e tij të shndritshëm dhe përparimet teknologjike, Ezugi i ka qëndruar besnik veçorive klasike të lojës. Sot, Ezugi i përket kompanisë Evolution, por është ende i njëjti ofrues i mirë i vjetër që sjell ruletë autentike për lojtarët e kazinosë live.

Image

Luaj Roulette Live falas

Ndonjëherë, ju thjesht dëshironi të luani ruletë për argëtim në internet dhe kjo është plotësisht në rregull - nuk keni nevojë të vendosni baste me para të vërteta menjëherë (ose kurrë, për këtë çështje).

Të gjitha kazinotë kryesore të ruletës live lejojnë të luani ruletë në internet për argëtim nëpërmjet një versioni të veçantë demo. Në këtë rast, ju thjesht mund të luani me 'para demo' dhe të luani sikur do të vendosni baste aktuale. E gjithë loja e ruletës funksionon njësoj, me paralajmërimin e vetëm që është mungesa e parave aktuale. Nëse fitoni në këtë version argëtues të ruletës, nuk do të keni mundësi ta fitoni para.

Ky parim funksionon për ruletën e kompjuterizuar. Sidoqoftë, ruleta me tregtar të drejtpërdrejtë është paksa e ndryshme. Në shumicën e rasteve, ju nuk mund të luani ruletë live pa pagesë, pasi nuk është e mundur që tregtari të vendosë vetëm disa 'para argëtuese' në tryezën aktuale të ruletës. Ju keni të bëni me një tregtar fizik, ashtu si në një kazino të vërtetë. Prandaj, në fakt nuk mund të luani ruletë live online falas - mund të luani vetëm versionin kompjuterik.

Mënyra e vetme për të luajtur ruletë live online falas, është thjesht të hidhesh në studion e ruletës dhe të vëzhgosh lojën pa ndërvepruar. Ju thjesht mund të qëndroni në dhomë dhe të shihni se si zhvillohet loja, pa bërë baste. Por nuk mund të vendosni baste me para pa pagesë kur keni të bëni me ruletë live.

Image

Shanset dhe pagesat e drejtpërdrejta të ruletës

Shanset për ruletë varen tërësisht nga dy gjëra: nga cili version i ruletës po luani dhe cilat baste po bëni. Shanset për të fituar ruletë varen nga basti pasi çdo bast ka një shans të ndryshëm për të shkaktuar.

Në masë të madhe, shanset e Ruletës Evropiane janë shumë më të mira se ato të Ruletës Amerikane. Ruleta Evropiane ka rreth 1-2% shanse më të larta për të fituar, kështu që nëse dëshironi të maksimizoni paratë tuaja, është më mirë të zgjidhni varietetin evropian.

 • Bastet e jashtme kanë shanset më të mira të ruletës në kuptimin që shanset për të fituar janë shumë më të larta. Për shembull, shanset më të mira të ruletit janë për bastet 'kuq/e zi' ose 'çift/tek': 48.65%. Këto shanse të larta vijnë me një pagesë më të ulët të ruletës, megjithëse: 1:1.
 • Ne anen tjeter, brenda basteve si bastet në 1 numër ose disa numra specifikë kanë shanse më të vogla me një pagesë të lartë. Shanset për të fituar në një bast me numra të drejtpërdrejtë janë 2.70%, por pagesa është mahnitëse 35:1.

Kur zbuloni shanset më të mira për përvojën tuaj të ruletës live në kazino, ky është pikërisht ekuacioni që duhet të mbani mend. Sa më të larta të jenë shanset, aq më i vogël është pagesa dhe anasjelltas.

Ruletë e drejtpërdrejtë RTP

Çdo version online i ruletës së kazinosë ka një RTP specifike, i njohur si përqindja e kthimit te lojtari. Është një përqindje teorike që llogaritet në mekanikën e përgjithshme të lojës, por merr parasysh miliona raunde të lojës. Kjo do të thotë që ndërsa një tryezë ruletë live mund të ketë një RTP prej 97%, nuk do të thotë se e njëjta gjë vlen edhe për seancën tuaj specifike. Sesioni juaj mund të rezultojë me një RTP më të lartë ose një shumë më të ulët.

Sidoqoftë, në një kuptim më të gjerë, RTP i referohet përqindjes teorike që u paguhet lojtarëve. Një RTP prej 97% do të thotë që për çdo 100 dollarë, ju mund të fitoni rreth 97 dollarë.

Normat e RTP të ruletës së drejtpërdrejtë priren të jenë shumë më të larta se sa për lojëra elektronike. Për shembull, Ruleta Evropiane e Evolution Gaming vjen me një RTP prej 97.30%. Shumica e RTP-ve të ruletës live priren të jenë rreth të njëjtit park, në varësi të variacionit të lojës së luajtur.

Live Roulette House Edge

Ruleta e drejtpërdrejtë është e dashur për skajin e saj të vogël të shtëpisë, por skaji i saktë i shtëpisë varet nga variacioni i lojës. Ruleta Evropiane ka avantazhin më të vogël të shtëpisë: vetëm 2,70%. Megjithatë, Roulette Amerikane ka një avantazh shtëpie prej 5.25%. Kjo është arsyeja pse shumica e lojtarëve të ruletit preferojnë versionin evropian. Për fat të mirë, të gjitha kazinotë më të mira të ruletës së drejtpërdrejtë kanë disa versione të ruletës evropiane, kështu që ju mund të kërkoni për atë avantazh shtëpiak fitimprurës.

Image

Strategjitë e drejtpërdrejta të ruletës

Ruleta e kazinosë live në internet është fitimprurëse jo vetëm për skajin e shtëpisë së saj, por për tërheqjen e saj matematikore. Qindra lojtarë besojnë se mund të përdorin sisteme dhe strategji të caktuara rulete për të rritur shanset e tyre për të fituar në ruletë. Në fund të fundit, një pjesë e madhe e ruletës lidhet me rezultatet matematikore dhe parimin e probabilitetit.

Megjithëse ruleta mund të ketë këtë tërheqje, është e rëndësishme të kuptoni se asnjë strategji rulete nuk mund të garantojë fitoren. Ruleta me tregtarë të drejtpërdrejtë të kazinosë në internet është një lojë e plotë fati dhe nuk ka strategji që mund t'i anojnë këto shanse.

Duke u thënë kështu, këtu janë disa nga strategjitë më të mira të ruletit të praktikuara nga shumë njerëz, kryesisht për menaxhim më të mirë të bankrollit:

 • Martingale - Kjo është ndoshta strategjia më e lehtë e ruletës për t'u ndjekur: thjesht duhet të rrisni bastin pasi të humbni. Megjithatë, ky parim i thjeshtë rrit shpejt bastet tuaja, kështu që ju mund të luani përmes bankrollit tuaj shumë shpejt.
 • D'Alembert - Në këtë rast, ju do të vendosni 'njësinë' tuaj dhe nëse fitoni, do të ulni bastin tuaj të ardhshëm me atë njësi të zgjedhur. Nëse humbisni, do t'ju duhet të rrisni bastin me 1 njësi. Meqenëse e zgjidhni vetë madhësinë e njësisë, kjo strategji ruletë është pak më e qëndrueshme se Martingale.
 • Labouchere - Strategjia e ruletës Labouchere është pak e ndërlikuar dhe nuk rekomandohet për fillestarët. Në këtë rast, do t'ju duhet të kuptoni se sa para dëshironi të fitoni dhe do t'ju duhet t'i ndani ato në copa më të vogla, duke i përpiluar ato në një sekuencë. Kjo do të jetë sekuenca e basteve që duhet ndjekur - do të duhet të shtoni dy numrat nga secila anë e sekuencës dhe të vendosni bastin në përputhje me rrethanat.
 • Fibonacci - Strategjia e ruletës Fibonacci përdor sekuencën e famshme të numrave Fibonacci. Duhet pak praktikë për ta kuptuar, por me pak fjalë, çdo bast është shuma e dy basteve të mëparshme. Nëse humbisni, duhet të hidheni te numri tjetër i Fibonacci.
Sistemet e Ruletës Live Online
Image

Opsionet kryesore të bonusit të ruletës së drejtpërdrejtë

Ruleta e drejtpërdrejtë është e mrekullueshme në vetvete, por ka një përfitim tjetër që mund të shijoni: bonuset e ruletës. Kazinotë më të mira të ruletit live janë të mbushura me disa bonuse dhe promovime të mrekullueshme për të krijuar një përvojë edhe më të mirë për ju.

Këtu janë disa nga bonusi më i mirë i ruletës ofertat që mund të gjeni:

 • Bonuset e mirëseardhjes - Bonusi i parë i ruletës në internet që mund të kërkoni është paketa e mirëseardhjes. Ky bonus special është menduar ekskluzivisht për lojtarët e rinj të ruletit live, të cilët po bëjnë depozitën e tyre të parë.
 • Bonuset e depozitave - Pas paketës fillestare të mirëseardhjes, mundeni shijoni disa bonuse të depozitave të drejtpërdrejta në ruletë rregullisht. Kazinotë kryesore të ruletit live mund të ofrojnë oferta bonus javore ose mujore për ruletë kazino sa herë që rimbushni llogarinë tuaj.
 • Rrotullime falas të ruletës - Këto bonuse janë pak më të rralla, por herë pas here, ju mund të merrni disa rrotullime të drejtpërdrejta të ruletit, të ngjashme me atë se si ofrojnë kazinotë rrotullime falas për lojëra elektronike. Këto rrotullime ruleti ju lejojnë të vendosni baste të vërteta ruletë pa përdorur paratë tuaja.
 • Turnetë e ruletës - E fundit, por jo më pak e rëndësishme, një nga ofertat më të zakonshme të bonusit përfshin pjesëmarrjen në turne. Ju thjesht mund të luani ruletën tuaj të preferuar, të vendosni baste dhe të përparoni në tabelën e liderëve të turneut për një shans për të fituar çmime në para.

Pavarësisht se cilin bonus të ruletës së drejtpërdrejtë dëshironi të kërkoni, lexoni gjithmonë termat dhe kushtet. Bonuset mund të kenë disa kërkesa të ndërlikuara të cilat duhet të përmbushen nëse dëshironi të tërhiqni plotësisht bonusin tuaj të ruletës.

About the author
Isabelle Lacroix
Isabelle Lacroix

Nga zemra e gjallë e Quebec, Isabelle Lacroix qëndron si fener për të gjitha gjërat që lidhen me lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Me një përzierje elegance dhe njohurish të mprehta të lojës, ajo është zëri i besuar për lojtarët që kërkojnë përvojën autentike të kazinosë nga ekranet e tyre.

Send email
More posts by Isabelle Lacroix

Shfaq më shumë

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Ruleta është një nga lojërat më të njohura e cila luhet në një shkallë të gjerë. Kjo është arsyeja pse ka disa lloje të ndryshme të ruletit. Midis tyre, ju mund të gjeni Ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe Ruletë në internet. Mund të mos e keni të qartë se cilat janë ndryshimet midis tyre dhe cilin të zgjidhni.

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Shumë lojtarë të rinj po i bashkohen kazinove të drejtpërdrejta në internet për të luajtur ruletë live online. Por ata nuk dinë për disa këshilla fitimprurëse. Fitimi në ruletë live nuk është aq i komplikuar, pasi kjo lojë bazohet kryesisht në fat. Kjo është arsyeja pse ne kemi hartuar këtë udhëzues të këshillave dhe trukeve të ruletës live.

Sistemet e Ruletës Live Online

Sistemet e Ruletës Live Online

Live Roulette është ndoshta loja më e famshme në një kazino live pasi ofron një nivel tjetër emocioni. Kjo për shkak se loja ofron atë që lojtarët e duan, që është argëtimi. Në ditët e sotme, Live Roulette po lulëzon për shkak të veçorisë jashtëzakonisht argëtuese të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe për shkak të popullaritetit në rritje të kazinove live online.

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Kazinotë e drejtpërdrejta po lulëzojnë në popullaritet falë veçorisë së tregtarit të drejtpërdrejtë. Me atë veçori, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara, të tilla si Live Roulette, me një përvojë të re. Nëse nuk dini asgjë rreth Live Roulette, atëherë duhet të shikoni udhëzuesin tonë të plotë mbi tavolinat e ruletës live.

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Ka shumë variacione të ruletit, por në ditët e sotme, një variacion i caktuar i njohur si Ruleta Live po lulëzon në popullaritet. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për tryezën e ruletës live dhe si ta luani atë, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë.

Të rejat e fundit

Zgjedhja e lojës më të mirë të kazinosë live në internet për ju
2023-08-08

Zgjedhja e lojës më të mirë të kazinosë live në internet për ju

Me shumë lojëra të disponueshme me tregtarë të drejtpërdrejtë, procesi i zgjedhjes së më të mirës mund të jetë dërrmues. Ky udhëzues synon t'ju ndihmojë të lundroni nëpër opsionet dhe të gjeni një lojë që rezonon me preferencat tuaja personale dhe stilin e lojës. Le të zhytemi në më shumë detaje bazuar në qëllimin që dëshironi të merrni nga seancat e lojërave.

Këshilla dhe truket për lojtarët Pro Live Roulette
2023-08-07

Këshilla dhe truket për lojtarët Pro Live Roulette

Ruleta live qëndron si një kulm i lojërave të kazinosë, duke kombinuar fatin, strategjinë dhe një atmosferë elektrizuese. Për lojtarët e avancuar, ruleta live online ofron më shumë se thjesht një rrotullim i timonit – është një mundësi për të gërmuar thellë në nuancat e lojës dhe për të aplikuar strategji të sofistikuara. Me tregtarin e drejtpërdrejtë që i shton një prekje personale përvojës në internet, kjo lojë klasike ka marrë një dimension të ri, duke ftuar lojtarët me përvojë të provojnë aftësinë e tyre kundër rrotës rrotulluese.

Lojërat më fitimprurëse të kazinosë live në internet
2023-08-02

Lojërat më fitimprurëse të kazinosë live në internet

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ofrojnë një përzierje emocionesh dhe mundësish për të gjithë lojtarët që kërkojnë të maksimizojnë fitimet e tyre. Ky udhëzues nxjerr në pah lojërat më fitimprurëse të disponueshme në një mjedis të drejtpërdrejtë kazinoje, duke theksuar strategjitë që mund të ndihmojnë çdo lojtar, pavarësisht nga niveli i aftësive, të përmirësojë shanset e tyre. Nga të kuptuarit e mekanikës së lojës deri te teknikat inteligjente të basteve, ne ofrojmë njohuri thelbësore që mund t'ju ndihmojnë të lundroni në peizazhin emocionues të lojërave të drejtpërdrejta. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose i ri në tryezë, ka njohuri të vlefshme këtu për të përmirësuar lojën tuaj dhe për të rritur potencialisht fitimet tuaja.

Pragmatic Play shpall një tjetër titull premtues të kazinosë live
2023-07-20

Pragmatic Play shpall një tjetër titull premtues të kazinosë live

Pragmatic Play, një furnizues kryesor i lojërave të kazinosë live, ka shpallur titullin e tij më të fundit mega, Auto Mega Roulette. Kjo lojë është një vazhdim i Mega Roulette në trend të zhvilluesit.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është ruleta me tregtar të drejtpërdrejtë?

Ruleta me tregtar të drejtpërdrejtë është një version i ruletës në internet që organizohet nga një tregtar fizik, ashtu si në një kazino aktuale. Tregtari filmohet dhe transmetohet në faqen e drejtpërdrejtë të kazinosë. Në të gjitha kuptimet e tjera, ruleta me tregtar të drejtpërdrejtë funksionon saktësisht njësoj si ruleta e zakonshme.

Si luani ruletë live?

Ruleta live është jashtëzakonisht e lehtë dhe nuk ka rregulla të ndërlikuara. Me pak fjalë, ju vetëm duhet të zgjidhni bastin tuaj dhe të shpresoni që rrota e ruletës të dalë në favorin tuaj. Ju mund të luani ruletë live si një fillestar, por sigurisht, përpara se të hidheni në zjarr, lexoni me kujdes rregullat e lojës.

Ku mund të luaj ruletë live në internet?

Ju mund të luani ruletë live në pothuajse të gjitha kazinotë drejtpërdrejt pasi është një nga lojërat më të njohura të kazinove në botë. Gjeni kazinotë më të mira të ruletës së drejtpërdrejtë nga krahasimi ynë ku kemi renditur disa kazino të rekomanduara për ruletë.

A ka variacione të ndryshme të ruletës live në dispozicion?

Po, kazinotë më të mira të ruletit live mund të kenë dhjetëra tavolina të ndryshme rulete. Zakonisht, kazinotë live kanë të paktën variacione evropiane dhe amerikane në dispozicion. Mund të ketë edhe disa tabela alternative si Speed Roulette, Auto Roulette, etj.

Cili është ndryshimi midis ruletës online dhe asaj live?

Ruleta e drejtpërdrejtë është një lloj rulete që organizohet nga një tregtar i drejtpërdrejtë dhe transmetohet te lojtarët përmes një furnizimi video. Sidoqoftë, ruleta në internet mund t'i referohet gjithashtu një versioni të kompjuterizuar pa një ndërveprim të vërtetë të tregtarit njerëzor.

Cilët janë numrat më të zakonshëm për t'u goditur në ruletë?

Është e rëndësishme të mbani mend se ruleta live është dhe do të jetë gjithmonë një lojë fati dhe nuk ka numra të garantuar fitues. Megjithatë, sipas statistikave të ruletit, disa nga numrat më të njohur të nxehtë mund të jenë 7, 17, 23 dhe 24.

Cili është avantazhi i shtëpisë në ruletën live?

Përparësia e shtëpisë në ruletën live varet nga variacioni i lojës që po luani. Përparësia e shtëpisë në Ruletën Evropiane priret të jetë rreth 2.7% dhe versioni i Rouletës Amerikane është rreth 5.26%. Çdo tryezë ruletë live mund të ketë një skaj të ndryshëm shtëpie, kështu që duhet të lexoni gjithmonë rregullat e lojës së pari.

A mund të marr ndonjë bonus ruletë live?

Po, shumë nga kazinotë më të mira të ruletit live kanë oferta dhe paketa bonus fitimprurëse. Mund të gjeni oferta mirëseardhjeje, bonuse të rregullta depozitash, kthim parash ose turne speciale të kazinosë live ku mund të konkurroni për çmime në para.