6 gabime të kumarit që tregtari nuk do t'ju tregojë

Lajme

2021-06-11

Pavarësisht nëse jeni duke luajtur në një kazino të vërtetë ose në një kazino live, tregtari është gjithmonë në qendër të veprimit. Tregtari mbikëqyr veprimin e lojës së tavolinës për të siguruar që të gjithë lojtarët t'u përmbahen rregullave. Dhe nëse gjeni një tregtar të mirë, mund të filloni një bisedë, duke e bërë të gjithë përvojën e lojës argëtuese dhe relaksuese.

6 gabime të kumarit që tregtari nuk do t'ju tregojë

Por siç mund ta keni marrë me mend, tregtari di një ose gjashtë gjëra për tryezën që ju nuk e dini. Pra, cilat janë këto gabime kumari që lojtarët bëjnë para syve të tregtarit? Ky artikull hedh një vështrim!

Nuk luan me një bankroll

Natyrisht, kazinoja online është në biznes për të fituar para. Prandaj, nuk prisni që tregtari t'ju thotë të përgatisni një bankroll të lojës, apo jo? Zakonisht, ata do të jenë më se të lumtur nëse mund të mbani të gjithë llogarinë tuaj bankare në tryezë. T

hej dije se nëse nuk jeni me fat ose përdorni një strategji specifike, shtëpia do të fitojë në fund, falë avantazhit të shtëpisë. Pra, mbani një bankroll të planifikuar mirë për të mos u bërë objekt i 'shtëpisë' kur të largoheni.

Koha për lojën tuaj

Nga të gjitha sekretet e lojërave të fatit në këtë listë, ky është më i ruajturi nga shtëpia, kryesisht kazinotë me bazë tokësore. Herën tjetër që të ndaloni në kazino, jini mjaft të etur dhe shikoni përreth.

A shihni një orë në pamje? Po dritaret? Në thelb, kazinoja do të bëjë gjithçka që është e mundur për t'u siguruar që nuk jeni në dijeni të sasisë së kohës që keni përdorur bast. Përsëri, ideja është që t'ju lejojmë të luani me sa më shumë para.

Duke luajtur ruletë në vend të blackjack ose poker

Siç u tha më parë, shtëpia fiton shumicën e kohës. Por a është e vërtetë? Epo, kjo varet nga loja që luani. Bazuar në fat lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë si ruleta prej dhjetë tërheq lojtarë rishtar. Megjithatë, tregtari nuk do t'ju thotë se të luash blackjack ose video poker është më shpërblyese. Arsyeja?

Këto lojëra i lejojnë lojtarët të përdorin një strategji për të fituar. Me fjalë të tjera, ju nuk jeni thjesht një spektator që pret rezultatin. Çfarë është më e mira, video poker dhe blackjack mburren me disa nga avantazhet më të ulëta (nëse jo më të ulëtat) të shtëpisë përreth.

Duke luajtur blackjack 6:5

Vetem sepse blackjack lejon lojtarët të përdorin strategji nuk do të thotë që ju duhet të luani verbërisht. Kjo sepse kjo tabelë vjen me pagesa 6:5 ose 3:2. Fatkeqësisht, shumica e lojtarëve nuk e bëjnë llogaritjen para se të zgjedhin një tabelë blackjack.

Për shembull, nëse luani për 10 dollarë për dorë në një tavolinë 3:2, ju merrni 20 dollarë për blackjack. Nga ana tjetër, tabela 6:5 ju jep vetëm 14 dollarë. Me pak fjalë, tabela 6:5 ka një skaj të shtëpisë 2% më të lartë se tabela 3:2. Ky është një ndryshim domethënës!

Kapërcimi i programeve të bonusit të kazinosë live

Tregtari gjithashtu nuk do t'ju tregojë se ku t'i gjeni programet e besnikërisë. Shumica e kazinove të drejtpërdrejta të rregulluara u ofrojnë lojtarëve shpërblime të tilla si kthim parash dhe para bonus. Dhe po, tregtari e di se marrja e këtyre shpërblimeve është metoda më efektive për të mposhtur avantazhin e shtëpisë. Për shembull, zbritjet e kthimit të parave mund të jenë të dobishme kur kompensoni humbjet dhe rritni fitimet tuaja. Pra, rrëmbeni gjithmonë bonusin e kazinosë live të hedhur në rrugën tuaj.

Kur të bakshish

A e dini pse disa lojtarë të hidhur të kazinosë ankohen për tregtarin? Epo, ata nuk japin bakshish. Në fakt, kërkimet e fshehta tregojnë se lojtarët që rrallë japin bakshish nga tregtari humbin më shpesh. Mënjanë këtë, tregtari, ashtu si banakieri, mbështetet në këshilla për të financuar stilet e tyre të jetesës luksoze. Prandaj, sa më shumë t'i jepni bakshish, aq më shumë ju japin sekrete jetike të lojërave të fatit.

Këshilla Përfundimtare

Shumica e lojtarëve, veçanërisht të ardhurit, bëjnë gabimet e kumarit të mësipërm. Por për mbrojtjen e tyre, mund të duhet pak kohë përpara se të kuptoni se po bëni këto mashtrime bastesh. Pra, në vend që të fajësoni tregtarin që nuk ju ka thënë, bakshish më shpesh. Në këtë mënyrë, ju mund të mësoni këshillat dhe truket fituese mjaft shpejt.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme